AD

اپل: عمر باتری آیفون 15دو برابر عدد اعلام شده است

اپل: عمر باتری آیفون 15دو برابر عدد اعلام شده است
0 21

اپل طول عمر باتری آیفون 15 را به روز کرده است. این شرکت روز سه‌شنبه اعلام کرد عمر باتری آیفون 15دو برابر عدد اعلام شده است و جدیدترین آیفون‌هایش می‌توانند ۸۰ درصد ظرفیت شارژ اولیه خود را پس از ۱۰۰۰ سیکل یعنی دو برابر تخمین قبلی شرکت، بدون به‌روزرسانی سخت‌افزار یا نرم‌افزار جدید حفظ کنند. نه چندان تصادفی، این تغییر به موقع برای مقررات آتی اتحادیه اروپا که درجه انرژی را برای طول عمر باتری تلفن ها تعیین می کند، خواهد رسید. همچنین شاید علاقمند به آشنایی با باتری انباشته در آیفون 15 باشید.

پیش از امروز، اسناد پشتیبانی آنلاین اپل نشان دهنده این بود که باتری‌های آیفون 80 درصد از شارژ کامل اصلی خود را پس از 500 چرخه حفظ می‌کنند. اما پس از آزمایش مجدد سلامت باتری طولانی مدت در گوشی های هوشمند سال 2023 ( آیفون 15، آیفون 15 پلاس، آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس) نتایج به دست آمده نشان داد که این باتری ها می توانند 80 درصد ظرفیت خود را پس از حداقل 1000 چرخه حفظ کنند. این شرکت گفت اسناد پشتیبانی آن روز سه شنبه به روز می شود تا این برآورد جدید را منعکس کند.

اپل می گوید آزمایش های انجام گرفته شامل شارژ و تخلیه به تعداد 1000 بار باتری ها در شرایط خاص و مجموعه ای از آزمایشات است که کاربردهای رایج را منعکس می کند. در مورد چگونگی دو برابر شدن تخمین بدون هیچ گونه تغییر فیزیکی یا نرم افزاری، این شرکت این مساله را به بهبود مستمر اجزای باتری و مدیریت انرژی iOS نسبت می دهد.

برای آیفون‌های قدیمی‌تر (قبل از ۲۰۲۳)، تخمین اولیه حفظ ۸۰ درصد ظرفیت پس از ۵۰۰ دوره شارژ همچنان پابرجاست. اپل گفت که در حال بررسی مدل های قدیمی تر از این منظر است.

عمر باتری اپل 15

از ژوئن 2025، به تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند و تبلت‌هایی که در اتحادیه اروپا تجارت می‌کنند، درجه (A تا G) تعلق می‌گیرد که نشان‌دهنده بهره‌وری انرژی، طول عمر باتری، محافظت در برابر گرد و غبار و آب و مقاومت در برابر سقوط های تصادفی است. بخش طول عمر باتری این درجه به حداقل 800 چرخه شارژ نیاز دارد در حالی که حداقل 80 درصد ظرفیت اولیه خود را حفظ می کند، که به توضیح اینکه چرا اپل شروع به آزمایش مجدد سلامت طولانی مدت دستگاه های خود کرد کمک می کند.

برای ماندگاری ایده آل باتری، اپل توصیه می کند که در صورت امکان گوشی خود را در دمای بین 62 تا 72 درجه فارنهایت نگه دارید. همچنین از شارژ کردن یا رها کردن گوشی خود در محیط‌های گرم (۹۵ درجه یا گرمتر) خودداری کنید و سعی ‌کنید از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید اجتناب کنید. علاوه بر این، اگر یک آیفون قدیمی را برای مدت طولانی نگهداری می کنید، بهتر است آن را نیمه شارژ بگذارید.

علاوه بر این، اپل به زودی یکی از ضروری ترین معیارهای باتری گوشی شما را به بخش دیگری از تنظیمات iOS منتقل می کند. با شروع iOS 17.4، که در حال حاضر در نسخه بتا است، تعداد چرخه باتری از Settings > General > About به خانه منطقی‌تری در زیر سلامت باتری (در Settings > Battery) منتقل می‌شود. اپل شمارش چرخه باتری را به نرم افزار موبایل خود در iOS 17  سپرد که پاییز گذشته عرضه شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.