AD

اعلام شرکت SAP برای به‌کارگیری ChatGPT

0 115

شرکت آلمانی سازنده نرم‌افزارهای تجاری، SAP در روز جمعه اعلام کرد که میزان درآمد سه‌ماهه اول خود نسبت به انتظارات تحلیل‌گران بیشتر گزارش شده، که این موضوع با حمایت از رشد کسب وکار ابری آن همراه بوده است. این شرکت در ژانویه گذشته برای کاهش هزینه‌های خود، به میزان 3000 از کارکنان خود را کاهش داد. اما امسال، با وجود افزایش درآمد سه ماهه خود، چنین تغییر ساختاری را پیش‌بینی نمی‌کند. بلکه، SAP قصد دارد تا از فناوری‌های هوش مصنوعی در محصولات خود استفاده کند.

در حالی که شرایط اقتصادی شرکت‌های بزرگ فناوری را تحت فشار قرار داده است، SAP هنوز هم توانسته درآمد خود را در سه ماهه اول، به میزان 10 درصد افزایش دهد و به 7.44 میلیارد یورو (8.2 میلیارد دلار) برسد. طی این افزایش درآمد، این شرکت بیان کرده که قصد دارد تا با ربات چت OpenAI ChatGPT تحت حمایت شرکت مایکروسافت کار کند. با استفاده از این ربات، مشتریان می‌توانند پاسخ سوالات خود را از آن دریافت کنند.

اعلام شرکت SAP برای به‌کارگیری ChatGPTکریستین کلاین، مدیر اجرایی این شرکت بیان کرد: “ما مدت زیادی در حال مطالعه ChatGPT هستیم … ما این هوش مصنوعی را در بیش از 50 مورد از فناوری خود به‌کار بردیم.” او گفت که این محصولات در ماه آینده پس از کنفرانس سالانه Sapphire در دسترس مشتریان قرار خواهند گرفت.

کلاین گفت که SAP همچنین یک کمیته داخلی با مشتریان، محققان و تحلیلگران دارد تا در موارد سواستفاده از هوش مصنوعی و محافظت در برابر سوء استفاده‌های احتمالی از فناوری، مورد استفاده قرار بگیرد. درآمد حاصل از کسب وکار ابری پرسود SAP نسبت به سال قبل 24 درصد رشد کرده که به‌طور کلی می‌توان گفت پیشرفت مناسبی داشته است. همین موضوع باعث شده تا اقدامات مربوط به هوش مصنوعی را به اجرا دربیاورد.

همچنین بخوانید : آیا از Chat GPT میتونیم در گیم استفاده کنیم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.