AD

چت جی پی تی چیست و چگونه ازش استفاده کنیم؟ آیا از Chat GPT میتونیم در گیم استفاده کنیم؟

10 962

تکنولوژی هوش مصنوعی چیزی است که در عین جذابیتش بسیار ترسناک به نظر می‌رسد. وقتی که اسم هوش مصنوعی به وسط می‌آید ناخودآگاه تئوری‌های توطئه نابودی انسان توسط هوش مصنوعی یک‌بار از ذهن همه ما می‌گذرد.

چند وقتی است که در حوزه وب یک کلمه خیلی تکرار شده و ممکن است بارها با آن مواجه شده باشید و آن کلمه چیزی نیست جز چت جی پی تی که فضای اینترنت را ترکانده است.اما واقعاً این هوش مصنوعی Chat GPT چیست؟ اگر شما نیز مثل ما بسیار کنجکاو هستید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره این پروژه کسب کنید با ایموجو همراه باشید.

Chat GPT

Chat GPT چیست؟

خیلی از افراد دائماً کلمه رباتChat GPTرا تکرار می‌کنند. این موضوع باعث شده تا خیلی از افراد برای اولین‌بار آن را یک ربات تلگرامی هوشمند فرض کنند. اما اصلاً چنین موضوعی نیست. تکنولوژی Chat GPT نه یک ربات تلگرامی است و نه یک برنامه عادی که بخواهید آن را نصب نمایید.در واقع Chat GPT  یک پروژه هوش مصنوعی بوده که قرار است به یاری انسان‌ها بیاید.

تنها کافی است سؤال خود را از این ربات هوشمند بپرسید تا او در کمترین زمان ممکن بهترین جواب را به شما بدهد و شما را خیلی سریع راهنمایی کند. شما می‌توانید با Chat GPT در وقت خود صرفه‌جویی کنید.به گفته سازنده این پروژه منابع مورد Chat GPT خود انسان‌ها هستند.

روزانه میلیون‌ها انسان در شبکه‌های مجازی و حوزه وب در حال فعالیت هستند. این پروژه به‌تمامی این فعالیت‌ها دسترسی دارد. با مشاهده و آنالیز تمام داده‌هایی که توسط شما منتشر شده سعی بر پاسخ سؤالات شما دارد.وقتی که شما سؤال خود را در قسمت مشخص شده می‌نویسید آنالیزها آغاز می‌شود.

پس از اتمام آنالیز این هوش مصنوعی سعی می‌کند جوابی که بهترین باشد و بهترین پاسخ را به سؤال شما بدهد را انتخاب و برای شما ارسال کند. البته که این تکنولوژی هنوز تکمیل نشده و جای پیشرفت دارد.هنوز برخی از سؤالات هستند که Chat GPT قادر به پاسخ‌دادن به آن‌ها نیست.

اگر دوست دارید پاسخی مناسب بگیرید بهتر است سؤالی مناسب نیز انتخاب کنید. هرچه در طرح سؤال خود دقت کنید و شفافیت آن را افزایش دهید جواب این ربات به شما نیز بهتر خواهد بود.این ربات حتی قادر به درک فیلم‌های شما نیز هست. به همین دلیل یوتیوب یکی از بهترین و مهم‌ترین منابع این ربات برای پاسخ‌دادن به سؤال‌های شما است. رباتی که امروزه مردم در قالب یک سرگرمی به آن نگاه می‌کنند؛ اما اهداف بزرگ و عجیبی پشت آن نهفته است.

Chat GPT

تفاوت Chat GPT با موتور جست‌وجو گوگل

با اینکه گوگل یک موتور جست‌وجوی قدرتمند و کارآمدی است انتظار می‌رود این تکنولوژی جای آن را بگیرد. در مواجه با گوگل تنها کافی است که یک کلمه کلیدی در سرچ باکس آن بنویسید. پس از آن گوگل میلیون‌ها سایت را به شما معرفی خواهد کرد که با موضوع شما هم‌خوانی دارند.حال این وظیفه شما است تا دانه به دانه این سایت‌ها را باز و بررسی کنید.

در واقع در این جا هیچ تضمینی نیست که آیا شما به پاسخ سؤال خود خواهید رسید یا خیر. البته آپدیت‌ها و پیشرفت دائم گوگل روزبه‌روز ما را به این تضمین نزدیک‌تر می‌کند و کار ما راحت‌تر می‌شود.خوبی Chat GPT این است که دیگر نیازی نیست که شما دانه‌دانه این سایت‌ها را برای یافتن جواب بگردید.

تنها کافی است تا سؤال خود را از این ربات بگردید تا همه کارها را خودش روی یک اصول خاص انجام دهد. در نهایت پس از یک مدت‌زمان با جواب سؤال در کنار شما خواهد بود.همچنین در هنگام سرچ گوگل ما به تعدادی سایت با حجم مشخصی نوشته، عکس و فیلم محدود هستیم. این در حالی است که این ربات تمام دنیای اینترنت را برای یافتن جواب سؤال شما خواهد یافت.از یوتیوب گرفته تا شبکه‌های اجتماعی سر خواهد زد تا به جواب شما برسد.

چگونه در Chat GPT ثبت‌نام کنیم؟

چت جی پی تی در حال حاضر برنامه خاصی ندارد که بخواهید آن را نصب کنید. همچنین یک ربات تلگرامی هم نیست که پس از استارت کردن در چنل‌های اسپانسر آن عضو شوید و از خدمات Chat GPT بهره‌مند شوید. بلکه یک سایت است که باید به آن مراجعه کنید.نکته‌ای وجود دارد که بهتر است همین ابتدا به آن اشاره کنیم.

این تکنولوژی در حال حاضر کاملاً رایگان است و نیازی نیست برای استفاده هزینه‌ای پرداخت کنید. زیرا هر سرچ شما موجب یادگیری بهتر هوش مصنوعی شده و قدرت آن را افزایش می‌دهید. در واقع شما برای کمپانی سودآور هستید.البته شیوه استفاده شما نیز به کمپانی مربوط نمی‌شود.

هرگونه استفاده غیرقانونی از این ربات برای جرم و خلاف با مجازات قانونی روبه‌رو خواهد بود.برای استفاده از این تکنولوژی ابتدا لازم است وارد سایت سازنده Chat GPT شوید. پس از ورود به سایت دکمه‌ای با عنوان Try Chat GPT مواجه خواهید شد. تنها کافی است که روی این دکمه کلیک کنید تا به‌راحتی وارد بخش ثبت‌نام سایت شوید.

در نهایت لیستی در مقابل شما قرار می‌گیرد که باید آن را پر نمایید. در این لیستی اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره تماس شما خواسته خواهد شد. پس از اتمام فرایند یک لینک فعال‌سازی اکانت برای ایمیل شما ارسال خواهد شد. با کلیک‌کردن روی آن اکانت شما برای استفاده از این تکنولوژی فعال خواهد شد.

جالب است بدانید که تا به امروز بیش از صد میلیون نفر انسان در این ربات ثبت‌نام کرده‌اند و در حال استفاده از آن هستند. شما نیز می‌توانید یکی از کاربران جدید Chat GPT باشید و از امکانات این ربات در کارهای روزانه خود استفاده کنید و نهایت لذت را ببرید.

لازم به ذکر است که در هنگام ثبت‌نام در واردکردن اطلاعات دقت کنید. در صورت ارسال فرم بیش از حد ثبت‌نام شما به تعویق خواهد افتاد. وب‌سایت به جهت جلوگیری از حملات Dos و Ddos از ارسال بیش از حد فرم‌ها از یک آی پی مشخص جلوگیری خواهد کرد.

Chat GPT

محدودیت Chat GPT برای ایرانیان

یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که ایرانیان نمی‌توانند به‌راحتی از Chat GPT استفاده نمایند. البته که این سایت فیلتر نیست و می‌توانید به‌راحتی به آن دسترسی داشته باشید. از این بابت فعلاً خیالتان راحت باشد؛ اما مشکل در زمان ثبت‌نام برای شما پیش خواهد آمد.

متأسفانه، کمپانی سازنده شماره‌های مربوط به ایران را برای ثبت‌نام قبول نمی‌کند. پس شما در ثبت‌نام زمان واردکردن شماره تماستان به مشکل خواهید خورد. در حال حاضر هیچ راهی وجود ندارد که شما بتوانید از شماره ایرانی خود برای ثبت‌نام استفاده کنید.

برای حل این مشکل تنها کافی است که شما یک شماره مجازی خریداری نمایید. همچنین شما می‌توانید از شماره تماس اقوامی که در خارج از کشور استفاده می‌کنند نیز استفاده کنید. البته که تهیه شماره مجازی برای شما هزینه‌هایی خواهد داشت و به‌دست‌آوردن آن رایگان نیست.

Chat GPT

کاربردهای Chat GPT

بت Chat GPT کاربردهای فراوانی دارد که رایگان در اختیار شما است. شما می‌توانید با کمک این ربات به‌صورت رایگان تولید محتوا کنید. تنها کافی است که یک موضوع برای او مشخص کنید تا یک مقاله خوب غیر کپی برای شما آماده کند. حتی شما می‌توانید لحن نوشتاری مقاله را نیز مشخص نمایید.

شما می‌توانید هر سؤالی که ذهن شما را درگیر کرده را از این ربات بپرسید. درصورتی‌که سؤال شما واضح باشد بدون هیچ مشکلی جواب را برای شما پیدا می‌کند و ارسال می‌نماید. برای مثال شما می‌توانید از Chat GPT دستورالعمل پخت یک قرمه‌سبزی خوشمزه را بپرسید.

این ربات به‌راحتی می‌تواند بخش‌های مختلف پروژه شما را کدنویسی کند. تنها کافی است کاری که می‌خواهید انجام دهید را با زبان برنامه‌نویسی آن مشخص کنید تا کد را در اختیار شما قرار دهد. همچنین این ربات می‌تواند همانند یک معلم کدهای نوشته شده توسط شما را بررسی کند و اگر ایرادی در قطعه کد شما باشد آن را اصلاح نماید.

با کمک بتChat GPT حل تمارین ریاضی دانشگاه و مدرسه آسان‌تر خواهد بود. این ربات توانایی این را دارد هر مسئله ریاضی با درجات سختی متفاوت را به‌راحتی برای شما حل کند. تنها کافی است که مرحله ریاضی خود را در قسمت چت باکس برای او بنویسید.

Chat GPTشما می‌توانید به‌راحتی از این ربات برای سرگرمی خود استفاده کنید. این ربات قابلیتی دارد که می‌تواند برای شما بازی ساده‌ای طراحی کند و با شما بازی کند. همچنین می‌توانید از او درخواست کنید برای شما انواع جوک‌ها را تعریف نماید تا با خواندن آن‌ها حال و هوای شما عوض شود.

حتی Chat GPT می‌تواند در برندسازی نیز به شما کمک کند. تنها کافی است تا از او درخواست کنید تا مطابق شغل شما چندین اسم برای نام‌گذاری شرکت خود به شما معرفی کند. منابع این ربات نامحدود است اگر اسم موردنظر را نیافتید می‌توانید دوباره درخواست را ارسال نمایید.

آیاChat GPT در گیم هم کاربرد دارد؟

حال که Chat GPT آن‌قدر کاربرد دارد و می‌تواند زندگی را راحت‌تر کند کاربرد آن برای گیمرها چیست؟ آیا اصلاً این ربات برای ما گیمرها نیز کاربرد دارد؟ اصلاً در صورت کاربرد داشتن چگونه می‌توانید از آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنیم و راحت‌تر گیم بزنیم؟
احتمالاً این‌ها سؤالاتی هستند که تابه‌حال در ذهن شما شکل‌گرفته است. در ابتدا باید عرض کنیم که بله این ربات برای ما گیمرها نیز کلی چیزهای خفن و باحال دارد و می‌تواند به ما کمک کند. البته انتظار نداشته باشید که دسته بازی را برداشته و یک‌دست FIFA با شما بازی کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا درباره کاربردهای چت جی پی تی برای گیمرها بیشتر صحبت کنیم و شما را در این زمینه راهنمایی نماییم.

Chat GPT

درباره بازی‌های مختلف اطلاعات کسب کنید

شما می‌توانید همانند دیگر مردم عادی انواع سؤالات را بپرسید. برای استفاده از این ربات تنها کافی است که سؤالاتی درباره گیم موردنظر خود بپرسید تا به شما پاسخ دهد. برای مثال این ربات می‌تواند در زمان خرید یا تجربه یک گیم جدید خیلی به کمک شما بی آید.

تنها کافی است که از Chat GPT بپرسید که نظرش درباره فلان گیم چیست. این ربات به‌راحتی می‌رود و با آنالیز دقیق پیش شما باز خواهد گشت. حال یک نقد دقیق از این بازی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که می‌توانید آن را بخوانید و اطلاعات دقیقی از بازی خود به دست بیاورید.

یک مرحله سخت را به چت جی پی تی بسپارید

آیا در یک مرحله سخت‌گیر کرده‌اید و نمی‌دانید چطور آن را رد کنید؟ می‌توانید به‌راحتی آن را از Chat GPT بپرسید. این ربات به شما راه و روش ردکردن این مرحله به آسان‌ترین شکل ممکن را خواهد آموخت . شاید برخی گیمرها انتظار دارند ربات مرحله را برایشان رد کند و پس از آن فایل سیوی خود را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

این ربات چیز زیادی درباره گیم زدن نمی‌داند. در حقیقت ابتدا به یوتیوب مراجعه می‌کند تا ببیند آیا تابه‌حال یوتیوبرها موفق به رد این مرحله شده‌اند؟ پس از بازدید از ویدئو و یادگیری در باره این موضوع نظرش را در اختیار شما نیز خواهد گذاشت تا شما نیز مرحله را رد کنید.

درباره لایسنس‌ها اطلاعات کسب کنید

همیشه بیشتر ما پس از خرید یک بازی سؤالات زیادی درباره لایسنس بازی‌ها در ذهن ما است. همچنین خیلی از ما در استفاده از گیفت‌کارت‌های مختلف دچار مشکل می‌شویم و نمی‌دانیم که چه کاری انجام دهیم. در چنین شرایطی اکثر ما گریبان‌گیر گوگل می‌شویم؛ بلکه اطلاعاتی درباره این موضوع کسب کنیم.

البته که در بسیاری از مواقع به دربسته برخورد می‌کنیم و گوگل خیلی به کمک ما نمی‌آید. در چنین شرایطی می‌توانید درباره لایسنس بازی‌های مختلف یا نحوه استفاده انواع گیفت‌کارت‌ها از چت جی پی تی سؤال کنیم. مسلماً این ربات باخبرهای خوشی دوباره به سراغ شما خواهد آمد.

Chat GPT

جمع‌بندی
در نهایت در این مقاله با Chat GPT آشنا شدیم. همچنین با انواع کاربردهای چت جی پی تی نیز آشنا شدیم و فهمیدیم که چطور می‌توانیم ما نیز به یکی از کاربران این تکنولوژی تبدیل شویم. همچنین درباره کاربرد این  تکنولوژی جدید در صنعت گیمینگ نیز صحبت کردیم.شما نیز به‌عنوان یک گیمر می‌توانید به‌راحتی از این تکنولوژی استفاده نمایید و مشکلات خود را نیز به‌راحتی رفع کنید.

نظر شما چیست؟ آیا شما تابه‌حال موفق به استفاده از این تکنولوژی شده‌اید؟ به نظر شما آینده این تکنولوژی به کدام سمت خواهد رفت؟ خوشحال می‌شویم نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 نظرات
 1. راستین می گوید

  سلام وقت بخیر باید حتما شماره برای کشور دیگه ای باشه ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله

 2. تجری می گوید

  سلام اطلاعاتی که بهمون ارائه میده به فارسی از اونجایی که ایران تحریمه و شمارشو قبول نمیکنه ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله اطلاعات به صورت فارسی هستن

 3. یراحی می گوید

  سلام میخوام وارد بشم ازم ایمیل میخواد وارد میکنم میگه کد برام ارسال شده ولی من کدی برام نیومده

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر در ابتدا باید از ایمیل معتبری استفاده کنید اگر از درست بودن ایمیل مطمئن هستید باید وارد صندق پیام های دریافتی ایمیل وارد کرده بشید و از طریق لینک دریافت شده وارد برنامه بشید

 4. ملاحی می گوید

  سلام تفاوتی نمیکنه شماره برای کدوم کشور باشه ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر خیر جز ایران میتونید از شماره تمام کشور ها استفاده کنید

 5. صدرا می گوید

  سلام وقت بخیرالان میتونیم برای ثبت نام از ایران موجو شماره مجازی تهیه کنیم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.