AD

چگونه گیمر شویم؟

10 3,044

چند سالی بود که افراد عادی گیمرها را مسخره می‌کردند. زیرا آن‌ها بر این باور بودند که بازی‌کردن با کامپیوتر یا وسایل دیگر کاری پوچ و بیهوده است و تنها وقت آن‌ها را هدر می‌دهد.این در حالی است که بازی‌کردن در کنار دیگر مزایایش می‌تواند خیلی چیزها یاد انسان بدهد و حتی در مواردی زندگی انسان را به‌طورکلی تغییر دهد.

حال چگونه گیمر شویم;سؤال خیلی از افرادی شده که هیچ سررشته‌ای از این موضوع ندارند.اگر شما نیز می‌خواهید پاسخ سؤال چگونه گیمر شویم را بدانید و از این راه کسب در آمد داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه گیمر شویم؟چگونه گیمر شویم؟

گیمرها تفاوتی با افراد عادی ندارند. در واقع گیمر به کسی گفته می‌شود که بیشتر وقت خود را با بازی‌کردن می‌گذراند. حال فرقی نمی‌کند که با یک پی‌سی بازی کند یا یک کنسول بازی یا حتی گوشی موبایل شما نیز می‌توانید به‌راحتی یک گیمر باشید و حتی از این راه پول در بیاورید.

گیمر عادی بودن هیچ سودی برای شما نخواهد داشت.شما باید دائماً تلاش کنید که یک گیمر حرفه‌ای باشید تا بتوانید از این راه کسب در آمد کنید. زیرا کمتر کسانی هستند که به گیمرهای عادی توجه می‌کنند. اما برای حرفه‌ای شدن راه درازی در پیش دارید و خیلی سخت نیست.

یک‌سری کارها هستند که با انجام‌دادن مداوم آن‌ها شما نیز به یک گیمر واقعی و حرفه‌ای تبدیل خواهید شد. اگر شما نیز می‌خواهید در آینده یک گیمر کاملاً حرفه‌ای باشید در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی اساسی برای گیمر حرفه‌ای شدن را به شما یاد دهیم. همچنین سؤال چگونه گیمر شویم; نیز کامل نماییم.

بازی موردعلاقه خود را انتخاب کنید

در پاسخ سؤال چگونه گیمر شویم ابتدا باید گفت بهتر است یک گیم مخصوص خودتان انتخاب کنید. همه ما گیم‌هایی می‌شناسیم که با آن‌ها راحت‌تر هستیم و ارتباط بهتری با آن‌ها برقرار می‌کنیم. در واقع هنگام پلی دادن چنین گیم‌هایی نهایت لذت را می‌بریم و به ما خوش می‌گذرد.
درصورتی‌که یک گیم اشتباهی را انتخاب نمایید خیلی سخت در آن حرفه‌ای خواهید شد. زیرا شما از بازی‌کردن آن لذت نمی‌برید و مغزتان کاملاً آماده یادگیری بازی نخواهد بود. به همین دلیل است که انتخاب بازی مناسب بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد.
چگونه گیمر شویم؟برای مثال شما فرض کنید که طرفدار فوتبال هستید. اگر به سراغ بازی‌هایی مثل PES و FIFA بروید مطمئناً زودتر پیشرفت خواهید کرد تا اینکه یک بازی شوتر را تجربه نمایید. شما می‌توانید خیلی سریع پیشرفت کنید و حتی به‌راحتی وارد مسابقات جهانی آن شوید.

برای حرفه‌ای شدن شما نیازمند این هستید که شبانه‌روزی برای بازی وقت بگذارید.هر روز که از خواب بیدار می‌شوید کنسول خود را روشن کنید و به‌صورت مداوم تمرین کنید. فرض کنید که شما از بازی‌کردن این گیم لذت نبرید. مسلماً روز و شب برای شما عذاب‌آور خواهد شد.

با گیمرهای حرفه‌ای بازی کنید

یکی دیگر از پاسخ‌های سؤال چگونه گیمر شویم بازی‌کردن با دیگران است. در واقع خیلی از ما هستیم که از باختن هراس داریم و به همین دلیل خودمان را به چالش نمی‌کشیم.بازی‌کردن با گیمرهای دیگر می‌تواند خیلی روی سطح بازی شما تأثیرگذار باشد و حتماً باید این کار را انجام داد.

همان‌طور که می‌دانید اکثر بازی‌ها دارای هوش مصنوعی و الگوریتم‌های خاصی هستند که بازی را مدیریت می‌کنند. در واقع وقتی شما در حال بازی‌کردن هستید در حال رقابت با یک هوش مصنوعی یا الگوریتم هستید.متأسفانه این الگوریتم‌ها در حال حاضر خیلی پیشرفته نیستند و محدودیت‌هایی دارند.

هرکدام از آن‌ها تکنیک و قلق خاصی دارند. کافی است که این تکنیک را یاد بگیرید تا بتوانید به‌صورت مداوم در بازی پیروز شوید.اما این موضوع به معنی حرفه‌ای زدن شما نیست و شما تازه در اول راه قرار دارید. می‌توان گفت که تازه چیز کوچکی از گیم یاد گرفته‌اید.
چگونه گیمر شویم؟در کل جهان ممکن است هر بازی هزاران پلیر مختلف داشته باشد. هر پلیر برای خودش سبک و شیوه بازی خودش را دارد. به همین دلیل شکست‌دادن الگوریتم بازی صرفاً به معنی حرفه‌ای بودن شما نیست.ممکن است پلیر دیگری وجود داشته باشد که طرز بازی آن از شما بهتر باشد و شما را شکست دهد.

به همین دلیل شما باید سعی کنید با افراد مختلف در طول روز بازی کنید. این موضوع باعث می‌شود که با سبک‌های دیگر این بازی نیز آشنا شوید.همچنین شما می‌توانید به کمک این موضوع سبک بازی خود را نیز تقویت کنید.

تنها کافی است که ویژگی‌های مثبت هر بازیکن را شناسایی کرده و خودتان از آن‌ها استفاده کنید.همچنین این موضوع باعث فاش‌شدن نقاط ضعف شما در بازی نیز می‌شود.کاری که الگوریتم‌ها هیچ‌وقت برای شما انجام نخواهند داد.

زیرا آنها برنامه‌ریزی‌شده‌اند در زمانی مشخص کارهای مختلفی را تکرار نمایند. شما می‌توانید با دوستانتان بازی کنید یا حتی به سراغ بخش آنلاین بازی موردعلاقه خود بروید.

حداقل‌ها را رعایت کنید

یکی از چالش‌هایی که هر گیمر با آن روبه‌رو می‌شود هزینه گیمر شدن است. شما برای اینکه یک گیمر حرفه‌ای باشید باید تجهیزات یک افراد حرفه‌ای را هم داشته باشید. نکته اصلی اینجا است که تجهیزات روی گیم‌پلی شما تأثیر خیلی زیادی می‌گذارند و باید به آن‌ها اهمیت بدهید.

برای مثال موس‌های معمولی اصلاً با موس‌های گیمینگ قابل‌مقایسه نیستند. زیرا این موس‌ها امکانات بیشتری نسبت به نمونه‌های عادی دارند که بازی‌کردن را برای شما راحت‌تر می‌کنند. برای مثال دکمه تنظیم DPI یکی از آپشن‌هایی است که در موس‌های معمولی دیده نمی‌شود.

افرادی که بازی‌های شوتر انجام می‌دهند بیشتر وجود این دکمه را درک می‌کنند. در واقع دکمه DPI می‌تواند در لحظه دقت موس شما را تنظیم نماید. در برخی از مواقع شما باید دقت موس خود را پایین بیاورید. مثلاً وقتی که یک اسنایپ در دست می‌گیرید دقت بالای موس موجب ایجاد لرزش بیشتر دستان شما می‌شود.
چگونه گیمر شویم؟صندلی گیمینگ یکی از تجهیزاتی است که باید تهیه کنید. این صندلی‌ها ارگونومیک بوده و در استفاده طولانی‌مدت موجب بدن‌درد شما نمی‌شود. همچنین خیلی از افراد هدفون و هدست گیمینگ را اصلاً خیلی جدی نمی‌گیرند. درصورتی‌که هدفون گیمینگ بسیار مهم و حائز اهمیت است.

هدفون‌های گیمینگ باعث می‌شود تا صداهای محیط را بهتر متوجه شوید و از آن‌ها به سود خود استفاده کنید. برای مثال یکی از تاکتیک‌هایی که گیمرهای حرفه‌ای استفاده می‌کنند صدا پاگرفتن است. آن‌ها با هدفون‌های حرفه‌ای که دارند راحت صدا پای دشمن را تشخیص داده و خود را آماده نبرد می‌کنند.

در نهایت نیز شما به یک کیس و مانیتور گیمینگ قدرتمند برای اجرای راحت انواع گیم‌ها نیاز دارید. هرچه گیم و مانیتور شما قوی‌تر باشد بازی برای شما روان‌تر به نمایش درمی‌آید و شما نیز می‌توانید سریع‌تر به خطرات بیرونی بازی واکنش نشان دهید.

چگونه گیمر شویم؟چگونه گیمر موبایل شویم؟

خیلی این سؤال برایشان پیش می‌آید که چگونه گیمر شویم؟ اما آن‌ها نمی‌خواهند؛ مانند گیمرهای دیگر باشند. زیرا گیمر شدن هزینه خیلی زیادی در بر دارد. اما نیاز نیست نگران باشید؛ زیرا شما می‌توانید گیمر موبایل باشید.

در پلتفرم موبایل نیز کلی بازی مختلف وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید.همچنین تا به امسال به علت افزایش تعداد موبایل گیمرها ابزارهای متعددی نیز برای آن‌ها تولید و به بازار عرضه شده است.

برای مثال کنترلرهایی هستند که به شما برای بهتر بازی‌کردن گیم‌های شوتینگ موبایلی مثل کال آف کمک می‌کنند. برای بهترشدن بازی خود می‌توانید این ابزار را تهیه کرده و روی گوشی خود نصب کنید.

یک گوشی مناسب بخرید

تنها کاری که برای موبایل گیمر شدن نیاز دارید خرید یک گوشی گیمینگ است. زیرا گوشی‌ها نیز در سخت‌افزار تفاوت‌های زیادی دارند. برخی از گوشی‌ها به علت سخت‌افزار قوی که دارند به‌عنوان گوشی گیمینگ شناخته می‌شوند.خیلی از گوشی‌های عادی توانایی اجرای بازی‌های سنگین موبایلی را ندارند.

نکته‌ای که در هنگام خرید گوشی گیمینگ باید رعایت کنید بررسی قطعات گوشی است. اول‌ازهمه شما باید تراشه به‌کاررفته در گوشی را بررسی کنید.در واقع تراشه قلب تپنده یک گوشی موبایل محسوب می‌شود.

هرچه این قطعه باکیفیت‌تر و قوی‌تر باشد شما می‌توانید گیم‌ها را باکیفیت بهتری تجربه نمایید.مسئله بعدی میزان حافظه رم گوشی است که از اهمیت بالایی برخوردار است.یک گوشی گیمینگ عادی حداقل باید از 4 گیگابایت رم برخوردار باشد.

در واقع رم حافظه موقتی است که بازی در آن اجرا می‌گردد درصورتی‌که گوشی رم ضعیفی داشته باشد باز هم بازی‌های سنگین اجرا نخواهند شد.مسئله بعدی سیستم خنک‌سازی گوشی است. تراشه گوشی وقتی که شروع به فعالیت می‌کند پس از گذشت چند دقیقه با افزایش دما روبه‌رو می‌شود.

افزایش دما یکی از دلایل ناکارآمدی تراشه‌های گوشی است. زیرا تراشه‌ها در دمای بالا نمی‌توانند به‌خوبی فعالیت کنند.استفاده از بهترین تراشه بازار در کنار یک سیستم خنک‌سازی ضعیف هیچ‌چیز را درست نمی‌کند.

شاید در نیم ساعت اول بازی مشکلی برای اجرا نداشته باشید؛ اما به‌محض افزایش دما کارایی تراشه پایین آمده و در بازی با لگ و افت فریم مواجه خواهید شد.موضوع آخر نیز صفحه‌نمایش گوشی است. هرچه که صفحه‌نمایش گوشی بزرگ‌تر باشد برای گیم مناسب‌تر خواهد بود.

همچنین نوع صفحه‌نمایش و جنس پنل صفحه‌نمایش نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا این موارد روی کیفیت رنگ صفحه‌نمایش تأثیر زیادی دارند.

روش‌های کسب در آمد از گیمری

شما می‌توانید به‌عنوان یک گیمر حرفه‌ای با استفاده از روش‌های مختلف کسب درآمد کنید. بر خلاف عقیده خیلی از افراد گیمر بودن آن‌چنان هم بیهوده و وقت‌تلف‌کن نیست. درصورتی‌که بتوانید در یک گیم حرفه‌ای باشید می‌توانید به‌راحتی از طریق آن کسب در آمد کنید.

البته که این روش‌ها خیلی زیاد نیستند و تنوع بالایی ندارند؛ ولی کسب در آمد با گیم امری شدنی است. حال که فهمیدید چگونه گیمر شویم؟ مسلماً الان به دنبال روش‌های کسب در آمد از گیم هستید. در ادامه با ما همراه باشید تا انواع روش‌ها برای کسب در آمد را به شما آموزش دهیم.

همچنین بخوانید:معرفی بهترین بازی‌ های NFT برای کسب درآمد

استریم کنید

شما می‌توانید با استریم کردن از گیم کسب درآمد داشته باشید. پلتفرم‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها استریم کنید. یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین این پلتفرم‌ها سرویس توییچ است که می‌توانید به‌راحتی در آن نام‌نویسی کنید و به‌سرعت فعالیت خود را آغاز نمایید.

همچنین پلتفرم‌های ایرانی و فارسی‌زبان نیز برای استریم کردن وجود دارند. یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های ایرانی حال حاضر آپارات گیم است. شما می‌توانید به‌راحتی در این پلتفرم ایرانی نیز ثبت‌نام کنید و استریم کردن خود را آغاز نمایید. البته نکاتی درباره استریم وجود دارد که باید بدانید.

همچنین بخوانید:آموزش استریم با گوشی

اگر از پلتفرم‌های استریم خارجی استفاده نمایید به‌راحتی می‌توانید به‌صورت دلاری در آمد کسب کنید. درست است که به‌دست‌آوردن آن پول و به تومان تبدیل‌کردنش کمی سخت است؛ اما اگر تابه‌حال به فکر کسب در آمد دلاری افتاده‌اید باید ارز کرد که می‌توان از استریم کردن به این هدف رسید.

لازم به ذکر است شما می‌توانید از ویور‌های خود طلب دونیت کنید. هر کس که ویدئو استریم شما را می‌بیند می‌تواند مبلغی به‌عنوان حمایت به‌حساب شما واریز کند. البته که این پول به‌صورت مستقیم به حساب شما واریز نخواهد شد؛ ولی راه خوبی برای کسب درآمد است.

اکانت بفروشید

برخی از افراد هستند که خیلی حوصله تلاش برای گیمی خاص ندارند. به همین دلیل حاضر هستند مبلغی بپردازند و اکانت موردنظر آن بازی را خریداری نمایند. چند سال پیش این اتفاق برای بازی کلش آف کلندز افتاد و اکانت‌های زیادی بین پلیرهای این بازی ردوبدل شد.

در حال حاضر نیز بازار بازی‌هایی مثل کال آف دیوتی و پابجی داغ است. شما می‌توانید این بازی‌ها را روی موبایل یا کامپیوتر خود نصب کنید و پس از افزایش لول و به‌دست‌آوردن امکانات مختلف اکانت بازی خود را با یک قیمت معقول بفروشید و کسب در آمد کنید.

علاوه بر اکانت برخی از افراد حاضر هستند برای امکانات و آیتم‌های بازی نیز پول بپردازند. برخی از آیتم‌ها در بازی‌های مختلف هستند که بسیار کمیاب بوده و به‌دست‌آوردن آن‌ها بسیار سخت است. به همین دلیل برخی از افراد با پرداخت پول این آیتم اه را به دست می‌آوردند.

برای مثال در بازی CS:GO شما می‌توانید پس از این که یک اسکین ارزشمند را به دست آوردید آن را در پلتفرم استیم به فروش برسانید. تمامی فرایند خریدوفروش به‌صورت خودکار انجام خواهد شد و فقط کافی است که آیتم خود را به فروشگاه استیم اضافه نمایید.

چگونه گیمر شویم؟درباره بازی تولید محتوا کنید

تولید محتوا درباره بازی نیز یکی دیگر از راه‌های کسب در آمد است. شما می‌توانید درباره انواع بازی‌ها به‌صورت صوتی، ویدئویی، تصویری و متنی تولید محتوا انجام دهید. شما می‌توانید به‌راحتی یک سایت گیمینگ طراحی کنید و هر روز درباره گیم در آن مقاله بگذارید.

حتی شما می‌توانید این کار را در پلتفرم‌های مختلفی مثل تلگرام و اینستاگرام انجام دهید. پس از تولید محتوا کم‌کم مخاطبان شما افزایش خواهد یافت و می‌توانید با کمک تبلیغات از تولید محتوای خود درآمدزایی کنید.

کانال یوتیوب

همچنین شما می‌توانید با تأسیس یک کانال یوتیوب از طریق گیم درآمد دلاری داشته باشید. البته که فعالیت در یوتیوب کمی سخت و دشوار است؛ زیرا این کمپانی قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای یوتیوبرها دارد.

یک‌ لحظه غفلت می‌تواند موجب ازبین‌رفتن تمامی زحمات یک‌ ساله شما شود.همچنین گرفتن پول از یوتیوب نیز سختی‌های خودش را دارد. اما اگر بتوانید تمامی این سختی‌ها را پشت سر بگذارید و به تولید محتوا ادامه دهید می‌توانید درآمد خیلی خوبی از گیمری خود به دست آورید.

جمع‌بندی
در نهایت در این مقاله به سؤال چگونه گیمر شویم پاسخ دادیم. همچنین روش‌هایی به شما آموزش دادیم که می‌توانید با کمک آن‌ها از گیمر شدن پول در بی آورید و زندگی خود را بسازید. دیگر گیمر بودن مثل قبل پوچ و بیهوده نیست و به‌راحتی می‌توان با کمی تفکر و زرنگی از این روش کسب درآمد کرد.

تنها کافی است که یک گیم را انتخاب کرده و به‌اندازه کافی در آن حرفه‌ای شوید. اگر شما نی نکاتی درباره چگونه گیمر شویم دارید یا روش‌های دیگری برای کسب درآمد می‌شناسید خوشحال می‌شویم آن را در بخش کامنت‌ها به ما و دیگران معرفی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 نظرات
 1. ساناز حجتی می گوید

  سلام خسته نباشین چرا میگن برای گیمر شدن باید اول بازی مورد علاقتو انتخاب کنی و چرا این موضوع مهمه ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی درصورتی‌که یک گیم اشتباهی را انتخاب نمایید خیلی سخت در آن حرفه‌ای خواهید شد. زیرا شما از بازی‌کردن آن لذت نمی‌برید و مغزتان کاملاً آماده یادگیری بازی نخواهد بود. به همین دلیل است که انتخاب بازی مناسب بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد.

 2. علی یاری می گوید

  سلام بازی کردن باگیمرهای حرفه ای چه تاثیری روی ما داره ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی در واقع خیلی از ما هستیم که از باختن هراس داریم و به همین دلیل خودمان را به چالش نمیکشیم بازی کردن با گیمر های دیگر میتواند خیلی روی سطح بازی شما تاثیر گذار باشد و حتما باید این کار را انجام داد . برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله بالای همین صفحه را مطالعه کنید.

 3. امیرعلی صیادی می گوید

  سلام خسته نباشین چرا میگن برای گیمر شدن باید اول بازی مورد علاقتو انتخاب کنی و چرا این موضوع مهمه ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام درصورتی‌که یک گیم اشتباهی را انتخاب نمایید خیلی سخت در آن حرفه‌ای خواهید شد. زیرا شما از بازی‌کردن آن لذت نمی‌برید و مغزتان کاملاً آماده یادگیری بازی نخواهد بود. به همین دلیل است که انتخاب بازی مناسب بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد.

 4. امیر ارسلان می گوید

  سلام بازی کردن باگیمرهای حرفه ای چه تاثیری روی ما داره ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام در واقع خیلی از ما هستیم که از باختن هراس داریم و به همین دلیل خودمان را به چالش نمیکشیم بازی کردن با گیمر های دیگر میتواند خیلی روی سطح بازی شما تاثیر گذار باشد و حتما باید این کار را انجام داد . برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله بالای همین صفحه را مطالعه کنید.

 5. احسان شیرازی می گوید

  سلام کسی که گیمره از ابزار خاصی استفاده میکنه ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام دوست گرامی شما برای اینکه یک گیمر حرفه ای باشید باید تجهیزات یک فرد حرفه ای را هم داشته باشید نکته اصلی اینجا است که تجهیزات روی گیم پلی شما تاثیر خیلی زیادی می گذارند و باید به ان ها اهمیت بدهید . برای مثال موس های معمولی اصلا با موس های گیمینگ قابل مقایسه نیستند زیرا این موس ها امکانات بیشتری نسبت به نمونه های عادی دارند که بازی کردن را برای شما راحت تر میکنند .برای مثال دکمه تنظیم dplیکی از اپشن هایی است که در موس های معمولی دیده نمی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.