AD

نقد و بررسی بازی Gran Turismo sport

0 468

بازی گرن توریسمو (Gran Turismo sport) یک مسابقه ی ماشین سواری آنلاین است که توسط کمپانی سونی برای پلی استیشن 4 منتشر شده است. همه ی بازیکنان با هر سطحی، از مبتدی گرفته تا حرفه ای می توانند در این مسابقات اتومبیل رانی شرکت کنند و برای رسیدن به جام طلا با دیگر بازیکنان، به رقابت بپردازند. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کامل با نقد و بررسی بازی گرن توریسمو آشنا شوید.

نقد بازی Gran Turismo sport  

بازی Gran Turismo sport به اختصار (GT Sport) یک بازی ویدیویی مسابقه ای است که توسط Polyphony Digital ساخته شده و توسط کمپانی سونی برای پلی استیشن 4 منتشر شده است. این بازی در 17 اکتبر 2017 در آمریکای شمالی، 18 اکتبر 2017 در اروپا و 19 اکتبر 2017 در ژاپن منتشر شد. GT Sport سیزدهمین بازی در سری بازی های گرن توریسمو و هفتمین بازی در سری اصلی است که برای پلی استیشن 4 منتشر می شود. بیش از 20 سال است که بازی گرن توریسمو مورد توجه گیمرها و سازندگان خودرو قرار گرفته است. 

همانطور که از نام این بازی پیداست، تمرکز گرن توریسمو، بر مسابقه است. یک مسابقه ی ماشین سواری آنلاین که با 168 اتومبیل و 29 آهنگ آغاز شده است، اما تا دسامبر 2019، گرن توریسمو به 324 ماشین و 82 پیکربندی پیست، به روز رسانی شده است. این مسابقات در چندین مرحله و تاریخ های مشخص برگزار می شوند.

به روزرسانی های منظم، GT Sport را در سطح بازی های مسابقه ای با اتومبیل های جدید، آهنگ ها و چالش های اتومبیلرانی جدید حفظ می کند. 

بررسی بازی Gran Turismo sport  

گیم پلی بازی Gran Turismo sport

تمرکز اصلی بازی بر رقابت آنلاین بدان معنی نیست که آن سطح از جذابیت را نسبت به بازی های قبلی خود ندارد. بازی Gran Turismo Sport، دارای ۱۰۵ مسابقه است که همه ی بازیکنان با هر سطحی، از مبتدی گرفته تا حرفه ای می توانند در این مسابقات اتومبیل رانی شرکت کنند و برای رسیدن به جام طلا با دیگر بازیکنان رقابت نمایند. در پایان هر مسابقه، نوع رانندگی هر بازیکن سنجیده می‌شود و اگر رانندگی خوبی نداشته باشند، جریمه می شود.

همچنین بازیکنان در صورت انجام حرکات ناجوانمردانه مانند برخورد با حریفان دیگر و یا حرکت در خارج مسیر مسابقه، نیز جریمه می شوند. اگر بازیکن جریمه شود مدت زمان بیشتری طول می کشد تا مسابقه را تمام کند و بعضی وقت ‌ها این موضوع باعث می شود از رتبه اول به دوم سقوط کند. همچنین اگر سایر راننده ‌ها هم این مورد را رعایت نکرده باشند، سبب می ‌شود بازیکن از رتبه پایین ‌تر به رتبه اول برسد.

حالت چند نفره ی بازی نه تنها بر اساس موقعیت نهایی شما، بلکه برای عملکردهایتان در هنگام رانندگی نیز رتبه‏بندیتان می کند. به رانندگان امتیاز راننده (DR) و رتبه بندی ورزشی (SR) اختصاص می یابد. بالاترین رتبه بندی A + برای رتبه بندی رانندگان و S برای رتبه بندی ورزشی است. همچنین کمترین میزان E برای هر دو می باشد. در ابتدا شما باید دو فیلم پنج دقیقه ای در مورد اهمیت قوانین و مقررات رانندگی را تماشا کنید تا بتوانید به بازی دسترسی داشته باشید.

استفاده از کنترلر سنتی در این بازی باعث می شود که شما لذت زیادی ببرید و برای استفاده هر چه بیشتر از بازی گرن توریسمو، به یک فرمان و پدال احتیاج دارید.

ویژگی های بازی گرن توریسمو اسپورت

 گرن توریسمو، یک فضای اجتماعی را برای بازیکنان ارائه کرده است تا بهترین عملکرد خود را ارسال کنند، با یکدیگر گپ بزنند و عکس هایی را به اشتراک بگذارند. شما می توانید حداکثر سه ماشین از دنیای واقعی را در این قسمت قرار دهید.

در GT Sport امکان شخصی سازی ماشین ها هم از نظر ظاهری و هم از نظر فنی، به صورت دقیق و با جزییات، وجود دارد. چرخاندن کامل فرمان به هر سمت و یا دنده دادن دقیق، باعث شده است که بازیکنان ترجیح دهند بیشتر وقت خود را در نمای داخلی اتومبیل بگذرانند. همچنین شما در یک تجربه هیجان انگیز، هنگام رانندگی می توانید سریعترین اتومبیل ها را هم کنترل می کنید.

به طور کلی این بازی پیشرفت خوبی نسبت به نسخه قبلی اش داشته است. گرافیک جذاب ماشین ها و پیست ها، آموزش کنترل ماشین در شرایط متفاوت و آماده سازی بازیکنان برای مسابقات آنلاین، انتخاب حالت شب و روز توسط خود بازیکنان، تجربه ی رانندگی هیجان انگیز در مسیرهای آسفالت و خاکی از نقاط قوت این بازی محسوب می شوند. بازی گرن توریسمو یک تجربه ی جذاب و نفس گیر برای طرفداران مسابقات اتومبیلرانی است که برای ساعات زیادی آن ها را سرگرم و هیجان زده می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.