AD

آموزش قدم به قدم حذف بازی در ایکس باکس وان

1 350

زمانی که یک بازی را به اتمام رساندید می‌توانید برای مدیریت بهتر فضای کنسول، بازی نصب شده را به صورت کامل از روی کنسول پاک سازی کنید. آموزش حذف بازی در ایکس باکس وان به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید مدیریت بهتری بر روی فضای کنسول خود داشته باشید. بسیاری از کاربران به دلیل علاقه به بازی‌های مختلف، ترجیح می‌دهند تا بازی‌های زیادی را بر روی کنسول خود نصب کنند. به دلیل محدودیت در فضای کنسول، مدیریت هارد داخلی کنسول ایکس باکس وان دارای اهمیت است.

اگر مشکل فضا دارید و می‌خواهید بازی‌های بیشتری را بر روی کنسول خود نصب کنید بهتر است از یک حافظه جانبی استفاده کنید. ما در این آموزش قصد داریم تا به زبان ساده آموزش حذف بازی در ایکس باکس وان را بیان کنیم. اگر می‌خواهید به صورت کامل حذف بازی در کنسول Xbox One را فرا بگیرید بهتر است تا پایان همراه سایت ایموجو باشید.

نحوه حذف بازی در ایکس باکس وان

وجود حافظه داخلی 500 گیگ برای کنسول ایکس باکس وان می‌تواند به عنوان یک نقطه ضعف محسوب شود، چرا که بسیاری از کاربران حرفه‌ای ترجیح می‌دهند تا بازی‌های متنوع را بر روی کنسول خود نگه داری کنند. اگر کنسول شما دارای فضای داخلی یک ترابایت است، می‌توانید مدیریت بهتری بر روی بازی‌های نصب شده داشته باشید.

در مجموع اگر بخواهید بازی‌های قدیمی خود را از روی کنسول پاک‌سازی کنید و بازی‌های جدید را جایگزین آنها کنید بهتر است با ادامه آموزش همراه ما باشید. پیش‌تر در سایت ایموجو آموزش قدم به قدم ساخت پروفایل در ایکس باکس وان قرار گرفته است که به شما کمک می کند تا بتوانید یک پروفایل مختص به خود داشته باشید.

مرحله اول حذف بازی در Xbox One

برای حذف بازی در ایکس باکس وان در صفحه اصلی کنسول، دکمه ایکس باکس موجود بر روی دسته را فشار دهید تا منوی راهنما نمایان شود. در این بخش گزینه بازی و برنامه‌های من را انتخاب کنید.

مرحله اول حذف بازی در Xbox One
مرحله اول حذف بازی در Xbox One

مرحله دوم حذف بازی در ایکس باکس وان

در لیست بازی و برنامه‌های نمایش داده شده، بازی دلخواه خود را انتخاب کنید و دکمه منو را فشار دهید.

مرحله سوم حذف بازی در Xbox One

در این مرحله برای حذف بازی در Xbox One گزینه مدیریت بازی را انتخاب کرده و به مرحله بعدی بروید.

مرحله چهارم حذف بازی در ایکس باکس وان

از بخش Installed می‌توانید برای حذف کامل بازی نصب شده بر روی کنسول ایکس باکس وان گزینه Unistall All را انتخاب کنید تا بازی نصب شده بر روی کنسول شما به صورت کامل پاک شود.

  • نکته: توجه کنید که با این کار بازی از روی صفحه اصلی کنسول پاک شده و دیگر در دسترس نیست. بازی حذف شده از آرشیو شما پاک نخواهد شد تا در صورت نیاز بتوانید دوباره دیتای آن را دانلود کرده و مجدد بازی کنید. برای نصب مجدد بازی حذف شده بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید:

از صفحه اصلی کنسول وارد بخش، بازی و برنامه‌های من شوید.

در این بخش بازی مورد نظر خود را انتخاب کرده و گزینه منو را فشار دهید.

گزینه مدیریت بازی را انتخاب کنید و از بین گزینه‌های ظاهر شده Ready to install را بزنید تا بازی و محتویات آن به صورت کامل بر روی کنسول شما نصب شود.

حذف بازی در ایکس باکس وان
حذف بازی در ایکس باکس وان

جمع بندی درباره حذف بازی در ایکس باکس وان

شما برای مدیریت بهتر فضای داخلی کنسول خود می‌توانید بازی‌های قدیمی را حذف کنید. بسیاری از کاربران می‌خواهند بازی قدیمی و جدید را در کنار یکدیگر داشته باشند اما به دلیل محدودیت فضا نمی‌توانند این کار را انجام دهند. اگر از بازیکنان حرفه‌ای کنسول هستید و می‌خواهید بازی‌های نصب شده بر روی کنسول ایکس باکس وان را حذف کنید بهتر است آموزش حذف بازی در Xbox One را به خوبی مطالعه کنید. شیوه حذف بازی بسیار ساده است و در بالا به صورت کامل به آن اشاره شده است.

اگر از کنسول به صورت چند نفره استفاده می‌کنید می‌توانید به آسانی برای خود یک یوزر مجزا داشته باشید. آموزش گام به گام ساخت یوزر در ایکس باکس وان در سایت ایموجو قرار گرفته است که شما می‌توانید ضمن مطالعه آن، به راحتی یک یوزر شخصی برای خود ایجاد کنید. همچنین به کمک امکانات موجود شرکت مایکروسافت قادر خواهید بود تا امنیت اکانت خود را به صورت کامل تأمین کنید. امید است که با آموزش‌های سایت ایموجو بتوانید شناخت خود را نسبت به بخش‌های مختلف کنسول ایکس باکس افزایش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. Karu fotohi می گوید

    ممنون خیلی مفید بود و خیلی بدردم خرد خیلی وقته میخام یاد بگیرم حذف در ایکس باکسن وانو ولی هر دفعه اشتبا راهنمایی میشدم خیلی دقیق توضیح دادید شما دستتون دردنکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.