AD

مردم نسبت به هوش مصنوعی محتاط هستند

0 183

هوش مصنوعی سال‌هاست که وجود داشته است، اما با افزایش مواردی مانند ChatGPT و پوشش رسانه‌‌ای، طبق نظرسنجی جدید اکنون به بخشی از آگاهی عمومی تبدیل شده است و مردم به طور فزاینده‌ای نسبت به آن محتاط هستند.

نظرسنجی منتشر شده توسط   Mitre-Harris(از طریق Axios) نشان داد که بزرگسالان آمریکایی به فناوری هوش مصنوعی اعتماد ندارند. نظرسنجی از 2063 بزرگسال نشان داد که فقط 39 درصد از آنها معتقد بودند که فناوری‌های هوش مصنوعی امروزی ایمن هستند. این نسبت به نظرسنجی مشابه در نوامبر 2022، 9 درصد کاهش داشته است.

علاوه بر این، 54 درصد گفتند که بیشتر نگران خطرات هوش مصنوعی هستند تا اینکه درباره مزایای بالقوه آن هیجان زده باشند. پاسخ دهندگان در مورد استفاده از هوش مصنوعی در حملات سایبری (80٪)، سرقت هویت (78٪) و استفاده از آن برای تولید تبلیغات سیاسی فریبنده (74٪) نگران هستند. 52 درصد نگران بودند که هوش مصنوعی جایگزین شغل آنها شود.

به گفته 85 درصد از افراد مورد بررسی، واضح است که مردم ایالات متحده می‌خواهند شاهد تلاشی سراسری برای اطمینان از ایمن بودن فناوری هوش مصنوعی باشند. این گروه به شدت دو حزبی است و جمهوری‌خواهان (82%)، دموکرات‌ها (87%) و مستقل‌ها (85%) همگی مایلند رهبران در این حوزه گامی بردارند.

وقتی صحبت از گروه‌های سنی به میان می‌آید، افراد جوان‌تر بیشتر از هوش مصنوعی حمایت می‌کنند، در حالی که نسل X و بومرها (boomer) کمتر از هوش مصنوعی حمایت می‌کنند.این در مورد تمایل به استفاده از وسایل نقلیه خودران نیز صدق می‌کند، با 51 درصد از نسل Z و نسل هزاره (millennial) با آنها راحت هستند، در عوض تنها 32 درصد از نسل X و 20 درصد از بومرها این مساله را قبول دارند.

این طبیعی است که مردم نسبت به چیزهایی که نمی‌فهمند محتاط باشند و هوش مصنوعی یکی از آن چیزهایی است که درک آن واقعاً دشوار است. واضح است که نگرانی‌ها در حال افزایش است و صنعت و دولت باید اقداماتی را برای محافظت از هوش مصنوعی در برابر حملات سایبری و انتشار اطلاعات نادرست انجام دهند. آموزش نیز باید بخشی از این اقدامات باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.