AD

Stacked 3D cache به پردازنده‌های اینتل می‌آید

0 517

خبری برای گیمرها: Stacked 3D cache به پردازنده‌های اینتل می‌آید

رویداد Innovation 2023 اینتل در سن خوزه در حال برگزاری است. موضوع راه اندازی معماری هیجان انگیز پردازنده Meteor Lake است. به عنوان یک معماری لپ‌تاپ محور، تراشه‌های Meteor Lake لزوماً پردازنده‌های گیمینگ نهایی نیستند، اما تراشه‌های نسل بعدی ممکن است اینطور باشند، زیرا مدیرعامل اینتل فاش کرد که این شرکت در حال توسعه تراشه‌هایی با 3D stacked cache است چیزی که بازی‌ها می‌توانند از آن بهره ببرند.

سایت Tom’s Hardware در جلسه پرسش و پاسخی که توسط مدیر عامل اینتل پت گلسینگر (Pat Gelsinger) برگزار شد، حضور داشت. از او پرسیده شد که آیا اینتل از طرح‌های stacked cache استفاده می‌کند یا خیر که پاسخ مثبت بود.

این یک خبر عالی برای گیمرها است. تراشه‌های X3D AMD ثابت کرده‌اند که CPU‌های بازی عالی هستند و همه اینها به مقدار زیادی از کش سطح 3 (level 3 cache) برمی‌گردد.

پردازنده‌های Raptor Lake اینتل در مورد بازی‌ها عملکرد مناسبی ندارند و تراشه‌های دسکتاپ آینده مانند Lunar Lake مطمئناً بهتر خواهند بود. جای تعجب است که کش بزرگ چه تأثیری بر عملکرد بازی اینتل خواهد داشت و چگونه با خانواده‌های Zen 5 یا Zen 6  آینده AMD مقایسه می‌شود که مطمئناً مدل‌های V-cache را نیز شامل می‌شوند.

پت گلسینگر گفت، کش سه بعدی بخشی از Meteor Lake نیست، اما در نقشه راه شرکت قرار دارد.اینتل به فناوری Foveros و روش‌های بسته‌بندی پیشرفته خود افتخار می‌کند و شاید دیدن اینکه اینتل با رویکرد stacked cache خود در سال‌های آینده به کجا می‌رود هیجان انگیز باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.