AD

آموزش استفاده از Phone Link در گوشی‌های اندروید و ویندوز

0 430

حتما شما هم در شرایطی بوده‌اید که به یک روش آسان برای انتقال اطلاعات از اندروید به ویندور نیاز داشته باشید، در این شرایط باید بگوییم که استفاده از Phone Link یکی از بهترین روش‌های موجود است. درصورتی‌که کامپیوتر شما دارای ویندوز 10 یا 11 باشد، می‌توان از این نرم‌افزار برای انتقال داده به گوشی اندروید استفاده کرد.

شما به‌صورت پیش‌فرض این نرم‌افزار را در ویندوزهای جدید خود مشاهده می‌کنید، اما سوال اصلی آن است که چگونه می‌توان از این نرم‌افزار استفاده کرد؟ برای آشنایی با نحوه استفاده از نرم‌افزار phone link، ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

Phone Link چیست و چه کاربردی دارد؟

آموزش استفاده از Phone Link در گوشی‌های اندروید و ویندوز

Phone Link درواقع ترکیبی از دو برنامه به نام‌های Phone Link و Link to Windows است که مورد اول در رایانه شما و دومی در دستگاه اندروید نصب می‌شود.در ویندوزهای جدید و در برخی از گوشی‌ها مانند Samsung Galaxy و Surface Duo این برنامه را به‌طور پیش‌فرض پیدا می‌کنید، در غیر این صورت می‌توان آن را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کرد.

زمانی‌که حساب مایکروسافت شما در گوشی و کامپیوترتان یکسان باشد می‌توانید از قابلیت‌های زیر بهره ببرید:

 • مدیریت پیام‌ها و اعلان‌ها:با اتصال به نرم‌افزار Phone Link می‌توانید پیام‌های خود را به‌صورت متنی یا صوتی مشاهده کنید و به آنها پاسخ دهید. همچنین، هر اعلان دریافت شده در گوشی، در این نرم‌افزار نمایان می‌شود.
 • برنامه‌ها و بازی‌ها: از این نرم‌افزار می‌توانید به برنامه‌ها و بازی‌های مختلف دسترسی داشته باشید. مایکروسافت چنین قابلیتی ایجاد کرده تا از طریق این نرم‌افزار بتوانید اپلیکیشن خود را باز کرده و فعالیت‌های لازم را در آن اجرا کنید. البته، نباید درمورد اجرای بازی‌های سنگین انتظار زیادی از این برنامه داشته باشید.
 • عکس‌ها و فایل‌ها:در تبلیغات ارائه شده از phone link اینطور نشان داده می‌شود که برای انتقال عکس‌ها و فایل‌ها، کشیدن و رها کردن آنها کافیست! این قابلیت بسیار کاربردی است.

پیوند بین ویندوز و اندروید!

آموزش استفاده از Phone Link در گوشی‌های اندروید و ویندوز

Phone Link به‌طور کلی به‌عنوان پیوند دهنده بین ویندوز و دستگاه‌های اندروید شناخته می‌شود، مایکروسافت برای استفاده از این نرم‌افزار برای شما چند پیشنهاد دارد:

 • برنامه Link to Windows روی دستگاه‌های منتخب سامسونگ، HONOR و Surface Duo که دارای Android نسخه 9.0 یا بالاتر هستند،از قبل نصب شده است.در چنین دستگاه‌هایی، می‌توانید برنامه Link to Windows را در منوی تنظیمات سریع با کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین پیدا کنید.
 • اگر می‌خواهید از Link to Windows در دستگاه اندروید خود استفاده کنید،حتما برنامه را به‌روزرسانی و جدیدترین نسخه را دریافت کنید.در این صورت این اطمینان وجود دارد که شما بهترین تجربه را در رابطه با این نرم‌افزار دریافت می‌کنید.
 • برای سایر دستگاه‌های اندرویدی که دارای Android نسخه 7.0 یا بالاتر هستند، برنامه جدید Link to Windows را از فروشگاه Google Play دانلود کنید.

الزامات لازم برای استفاده از Phone Link

پس از آنکه از مناسب بودن سیستم‌های خود برای استفاده از برنامه phone link اطمینان حاصل کردید، برای طی کردن ادامه فرآیند باید توجه داشته باشید که گوشی و رایانه شما هر دو باید به یک شبکه Wi-Fi متصل باشند. برای ایجاد اتصال بین این دو دستگاه به هیچ کابلی نیاز ندارید.

آموزش اتصال اندروید به ویندوز با استفاده از phone link

در ابتدا مطمئن شوید که گوشی و رایانه شما در نزدیکی هم قرار دارند و به یک وای فای مشترک متصل هستند. سپس، درصورتی‌که از رایانه خود اقدام می‌کنید مراحل زیر را پشت سر بگذرانید:

 • در کادر جستجو در نوار وظیفه، Phone Link را تایپ کنید و سپس برنامه Phone Link را از بین نتایج انتخاب کنید.
 • اگر قبلا با ویندوز وارد این برنامه نشده‌اید، ممکن است از شما خواسته شود که به حساب مایکروسافت خود وارد شوید.
 • برنامه Link to Windows Mobile را در دستگاه Android خود نصب یا باز کنید.
 • با همان حساب مایکروسافت که در رایانه شخصی خود به آن وارد شده‌اید،در گوشی خود وارد این برنامه شوید.
 • پس از ورود به سیستم، به رایانه شخصی خود بازگردید، کادر I have the link to Windows app ready را انتخاب کنید و سپس جفت کردن با کد QR را بزنید.در این مرحله، درصورتی‌که می‌خواهید دستگاه خود را بدون استفاده از کد QR جفت کنید، باید گزینه جفت کردن دستی را در رایانه شخصی خود انتخاب کنید. برای استفاده از این روش از شما خواسته می‌شود تا یک کد را در دستگاه Android خود وارد کنید.
 • یک پنجره بازشو با یک کد QR روی صفحه کامپیوتر شما ظاهر می‌شود.
 • در برنامه گوشی، پیوند تلفن و رایانه شخصی خود را انتخاب کنید. وقتی از شما پرسیده شد آیا کد QR روی رایانه شخصی شما آماده است؟ ادامه را انتخاب کنید.
 • برای دسترسی برنامه به دوربین شما نیاز به اجازه است. پس از پذیرش، یک دوربین درون برنامه‌ای باز می‌شود که برای اسکن کد QR نمایش داده شده در رایانه شخصی کاربرد دارد.
 • پس از اسکن کد QR، ممکن است از شما یک سری مجوزهای اضافی برای اندروید خواسته شود. این مجوزها به شما این امکان را می‌دهند تا از طریق رایانه شخصی خود به محتوای گوشی دسترسی داشته باشید.
 • دستورات دستگاه اندروید خود را دنبال کرده و گزینه Done را انتخاب کنید.سپس به رایانه شخصی خود بازگردید تا برنامه Phone Link را بررسی کنید.

انتقال داده از اندروید به ویندوز با phone link

برای شروع انتقال داده‌ها،به قسمت برنامه‌ها بروید و گزینه Open phone screen را انتخاب کنید.البته همانطور که گفتیم، برای انتقال داده از اندروید به ویندوز با استفاده از نرم‌افزار phone link، می‌توانید فایل‌های مورد نظر را بکشید و در نقطه دلخواه رها کنید.

اگر می‌پرسید که فایل‌های قابل انتقال شامل چه فایل‌هایی می‌شود باید بگوییم که این فایل‌ها شامل انواع داده‌ها به‌جز پوشه‌ها و فایل‌های پشتیبان‌گیری شده در فضای ابری می‌شوند.شما می‌توانید تا 100 فایل را از هر نوع به‌طور همزمان، انتقال دهید. اما هیچ فایلی نمی‌تواند بزرگتر از 512 مگابایت باشد. درصورتی‌که فایل مورد نظر شما با کشیدن و رها کردن در کامپیوتر منتقل نمی‌شود، می‌توانید از صفحه نمایش گوشی برای انتقال آن استفاده کنید.

جمع‌بندی

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، انتقال داده از اندروید به ویندوز با استفاده از نرم‌افزار phone link فرآیند بسیار آسانی است.طبق توضیحاتی که آوردیم،با چندقدم ساده می‌توانیم دو دستگاه را همگام‌سازی کنیم و سپس با کشیدن و رها کردن فایل‌ها در کامپیوتر، آنها را انتقال دهیم.درصورتی که برای اتصال و استفاده از نرم‌افزار phone link سوالی دارید،حتما برای ما بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.