AD

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

0 215

همان‌طور که می‌دانید،امروزه، بازی‌های کامپیوتری و موبایلی، بخش نسبتا بزرگی از تفریحات و سرگرمی‌های کودکان و نوجوانان را تشکیل می‌دهند. اگرچه همچنان برخی از خانواده‌ها، موافق این نوع بازی‌ها برای کودکان خود نیستند، اما مزایای بی‌نظیر آن‌ها را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.

به عنوان مثال، بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان، جزو آن دسته از بازی‌هایی هستند که فواید بسیار زیادی برای بچه‌ها خواهند داشت. ما در این مقاله قصد داریم تا به معرفی تعدادی از بهترین بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان بپردازيم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

فواید و مضرات بازی‌های ویدیویی

به طور کلی انواع بازی‌های ویدیویی از جمله بازی‌های آموزشی، فواید بسیار زیادی برای کودکان خواهند داشت. از میان این فواید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱)افزایش هوش و مهارت‌های ذهنی

۲)مهارت حل مسئله

۳)مدیریت اهداف چندگانه

۴)شبیه‌سازی و یادگیری مهارت‌های واقعی

۵)همکاری در قالب تیم

۶)ایجاد هماهنگی بین دست و چشم

۷)مدیریت منابع و برنامه‌ریزی

مضرات بازی‌های ویدیویی

۱)اعتیاد به بازی‌های ویدیویی

۲)افزایش خشونت و پرخاشگری

۳)تمایل به انزوا و گوشه‌گیری

معرفی انواع بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

بازی PBS Kids Games

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

بازی PBS، تنها به پخش کارتون مورد علاقه شما نمی‌پردازد، بازی‌های آنلاین جذابی دارد که کودکان می‌توانند با شخصیت‌های کارتونی آن ارتباط برقرار نمایند. این بازی، به گروه‌هایی مانند دوباره مدرسه، شکل‌ها و مهارت‌های حل مسئله تقسیم می‌شوند.

بازی‌های PBS، بر اساس کارتون‌های مشهوری مانند کلیفورد سگ بزرگ قرمز، گربه درون کلاه، جرج کنجکاو و … طراحی شده‌اند. این بازی‌ها به گونه‌ای هستند که می‌توانند در عین سرگرم‌کننده بودن، یادگیرنده نیز باشند.

نقاشی Bambel Bi

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

بازی نقاشی بامبل بی، یک بازی دخترانه در زمینه نقاشی کردن است. در صورتی که کودک، با دقت و تمرکز فراوان مداد را بر روی خطوط راهنما به حرکت درآورد، در نهایت می‌تواند یک بامبل بی زیبا داشته داشته باشد. بازی بامبل بی برای یادگیری مهارت نقاشی بسیار مفید بوده و می‌تواند در حالت یک بازی، نقاشی کردن صحیح را آموزش بدهد.

بازی Baby Hazel Helping Time

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

این بازی نیز مانند بازی قبل، از جمله بازی‌های کودکانه و دخترانه محسوب می‌شود. هیزل، بچه فندقی است که علاقه زیادی به خانواده‌اش دارد و می‌خواهد در تکمیل کارهای روزانه به آن‌ها کمک کند.کودک شما باید در این بازی به هیزل کمک کند تا هر فعالیت را به طور کامل و به بهترین شکل انجام دهد. این فعالیت‌ها عبارتند از: اتو کردن، شستن اتومبیل، مرتب کردن خانه، شستن ظروف و ….

بازی Baby Hazel Pet Doctor

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

این بازی یکی از بازی‌های رایگان شبیه‌سازی است. کودک شما باید کارهای لازم برای آماده شدن دکتر را انجام دهد. به عنوان مثال لباس مناسب پزشک را آماده کند، به او بپوشاند و به معالجه حیوانات بیمار مشغول شود. کودکان به راحتی در این بازی می‌توانند با تجهیزات و وسایل مختص رشته دامپزشکی آشنا شوند.

بازی Wild Animals Memory

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

در این بازی حافظه تصویری فرزند شما به چالش کشیده می‌شود. در بازی Wild AnimalMemory ۶ تا ۱۲ عکس حیوان قابل انتخاب است و سه نوع تم فضا را هم می‌توان برای بازی در نظر گرفت. این بازی به گونه‌ای طراحی شده است که باعث افزایش قدرت ذهن و حافظه می‌شود.

بازی Colouring Book

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

این بازی به سبک رنگ‌آمیزی است. کودک شما می‌تواند رنگ‌های مورد پسند خود را انتخاب کرده و به رنگ‌آمیزی سگ دوست‌داشتنی بازی بپردازد. مسلما این بازی برای کودکان کم سن و سال مناسب بوده و می‌تواند مهارت انتخاب رنگ، هارمونی، از خط بیرون نزدن و … را در کودک تقویت نماید.

بازی Happy Trucks

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

بازی Happy Trucks، یک بازی پازلی و در عین حال سرگرم‌کننده است. در این بازی کودک باید کامیون‌ها را پر از آب کند و این کار را در ۳۰ سطح مختلف انجام دهد. برای هر سطح یک کامیون وجود دارد که لازم است مقدار آبی که قرار است در کامیون جای بگیرد، به درستی تخمین زده شود. کامیون نباید بیش از حد پر یا نیمه خالی باشد. در صورت اشتباه در ارزیابی کودک مجبور خواهد بود تا دوباره در همان سطح بازی کند.

بازی Kid’s Kitchen

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

بازی دخترانه‌ای که بهتر است در آن ثابت کنید جزو بهترین آشپزهای دنیا هستید. در این بازی کودک شما سعی می‌کند در میان جمعی از دوستان، یک وعده غذایی بسبار خوشمزه برای آن‌ها تهیه کند. در اینجا باید مواد تازه را تهیه کرده و بعد از پخت یک غذای خوشمزه آشپزخانه را مرتب و تمیز کرد.

بازی Sheppard Software

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

این بازی یکی از بهترین انواع بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان است که در آن با استفاده از صداها و تصاویر آموزش‌های ابتدایی ریاضیات ساده و مهارت‌های زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود. این بازی برای کودکان پیش‌دبستانی و افرادی که تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اند، بسیار مناسب است.

بازی Academic Capital Penguin

Academic Capital Penguin

این بازی مناسب برای تمام رنج‌های سنی است. از کودکان گرفته تا نوجوانان برای انجام این بازی مناسب هستند. الویت پنگوئن در اینجا این است که پایتخت‌های ایالت‌های مختلف آمریکا را آموزش دهد. این بازی در عین اینکه بسبار آموزنده است، بسیار سرگرم‌کننده و آرام بخش نیز هست.

بازی مهمانی شمردن پیتزا (Counting Pizza Party)

Academic Capital Penguin

در این بازی باید در یک پیتزافروشی، بر اساس تعداد سفارش‌های مشتریان، تعداد چاشنی‌های آن شمرده و به پیتزا اضافه شود.بازی در یک فضای رنگارنگ و جذاب، مهارت‌های اعداد و شمردنی را به بچه مهدکودکی‌ها و پیش دبستانی‌ها را آموزش می‌دهد.

بازی‌های کودکانه شبکه نشنال جئوگرافی

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

در این سایت، بیش از ۱۰۰ بازی کودکانه با تم علمی و جغرافیایی وجود دارد. بازی‌های این سایت برای کوکان در رنج سنی پیش دبستانی تا چهارم دبستان طراحی شده‌اند که در میان بهترین بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان جای می‌گیرند.

بازی پاپتروپیکا (Poptropica)

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

این بازی یکی از انواع بازی‌های ماجراجویانه محسوب می‌شود.بازی شامل یک داستان و غلبه بر موانع است که باعث حس ماجراجویانه و تقویت حل مسئله در کوکان می‌شود.این بازی برای سنین بالاتر از ۸ سال تا قبل از نوجوانی توصیه می‌شود.

بازی نورولند

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

این بازی به بهبود یادگیری و تقویت مهارت‌های کودکانه می‌پردازد. در بازی نورولند، کودک با کاراکتر جذابی به نام تانی سر وکار دارد که از فضا آمده تا در اینجا چیزهای جدیدی را یاد بگیرد. بازی نورولند به گروه‌های مختلفی مانند آموزش انگلیسی، خواندن، نوشتن، ریاضیات، مهارت‌های زندگی و…تقسیم می‌شوند.

در این بازی توسط هوش مصنوعی مشخص می‌شود که کودک در چه مواردی خوب عمل کرده و در چه مواردی به تمرین بیشتری نیاز دارد.این موارد به صورت یک گزارش در اختیار خانواده‌ها قرار گرفته و آن‌ها می‌توانند به راحتی از نقاط قوت و ضعف فرزند خود مطلع شوند.

بازی الفبا با گیگابایت

این یک بازی کودکانه رایگان است که با آموزش الفبا به کودکان ۵ تا ۷ سال برای یادگیری کمک می‌کند. در این بازی، کوک با یادگیری الفبا به هیولایی که در تخم است کمک می‌کند تا سر از تخم بیرون آورده، غذا بخورد و رشد کند. این بازی ۸۰ مرحله و ۶ هیولا دارد که کودک پس از ساعت‌ها بازی، علاوه بر سرگرمی مهارت خواندن و نوشتن را یاد گرفته است.

بازی پانتومیم

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان

پانتومیم یکی از بازی‌های جذاب قدیمی است که در سال‌های اخیر، جای ویژه‌ای در میان خانواده‌ها و کودکان باز کرده است. در این بازی، کودکان بدون صحبت کردن و تنها با اجرای حرکات نشانه، سعی می‌کنند تا مفهوم خاصی را منتقل نمایند.بازی پانتومیم، علاوه یادگیری بازی‌های گروهی، مهارت سکوت و القای مفهوم بدون حرف زدن را نیز به بچه‌ها می‌آموزد.

جمع‌بندی

بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان، از آن دسته از بازی‌های ویدیویی هستند که بسیاری از خانواده‌ها تمایل به استفاده از آن‌ها دارند.در حقیقت خانواده‌ها ترجیح می‌دهند تا بازی‌هایی که کودکانشان را سرگرم می‌کند، جنبه آموزشی نیز داشته باشد.

در نتیجه، این دست از بازی‌های ویدیویی در میان پدر و مادرها، بسیار محبوب هستند. ما نیز در این مقاله سعی کردیم تا تعدادی از بهترین بازی‌های آموزشی آنلاین رایگان برای کودکان را معرفی نماییم. امید است مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.