AD

تغییر Google Maps به “نمای فراگیر” در مسیرها

تغییر Google Maps به نمای فراگیر در مسیرها
0 121

تغییر Google Maps

Google Maps در حال گسترش نمای Immersive است که سال گذشته معرفی شد، این نما مسیرها را به‌طور گسترده‌تری دربر می‌گیرد. اگر مسیرها را در Google Maps در iOS و Android جستجو کنید، به زودی می‌توانید مسیری همه‌جانبه‌ از جمله جزئیات ترافیک، تقاطع‌ها، آب و هوا و موارد دیگر را مشاهده کنید.

ساندار پیچای (Sundar Pichai)، مدیرعامل گوگل، در جریان سخنرانی I/O 2023 گفت:  Google Maps هر روز 20 میلیارد کیلومتر مسیر ارائه می‌دهد. این مسیرهای زیادی است. تصور کنید که می‌توانید تمام مسیر سفر خود را از قبل ببینید. با نمای همه جانبه برای مسیرها، اکنون می‌توانید، چه در حال پیاده‌روی، چه دوچرخه‌سواری یا رانندگی، مسیر پیش رو را مشاهده کنید.

نمای همه جانبه برای مسیرها چیست؟ نمای همه جانبه Google Maps ترکیبی از بینایی کامپیوتری و هوش مصنوعی است که میلیاردها نمای خیابان و تصویر هوایی را به‌صورت دیجیتالی نمایش می‌دهد. نمای همه جانبه برای مسیرها همچنین پیش نمایشی از مسیر ارائه می‌دهد تا به شما کمک کند که قبل از شروع آن، مسیر را بشناسید.

نمای همه جانبه برای مسیرها به شما این امکان را می‌دهد تا تمام اطلاعات لازم در مورد مسیر خود را به‌طور همزمان مشاهده کنید. این ویژگی با نشان دادن خطوط دوچرخه، پیاده‌روها، تقاطع‌ها، و مکان‌های پارک در طول سفر، یک تجربه چند بعدی را فراهم می‌کند.

با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند پیش نمایش شرایط آب و هوایی یا وضعیت ترافیک در یک روز و ساعت خاص در یک منطقه خاص را مشاهده کنند. این ویژگی همچنین یک نوار زمان ارائه می‌دهد که کیفیت هوا و نحوه تغییر مسیر را با نوسانات آب و هوا در طول روز نشان می‌دهد.

علاوه بر این، گوگل Aerial View API را برای توسعه دهندگان معرفی کرده است. این به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا یک ویدیوی از پیش تعیین شده از یک مکان را در برنامه‌ها و وب‌سایت‌های خود به اشتراک بگذارند و به صورت بصری آن منطقه را نشان دهند.

در چند ماه آینده ویژگی Immersive View for Routes برای 15 شهر از جمله آمستردام، برلین، دوبلین، فلورانس، لاس وگاس، لندن، لس آنجلس، میامی، نیویورک، پاریس، سانفرانسیسکو، سیاتل، توکیو و ونیز در دسترس خواهد بود. باید دید که در آینده آیا این ویژگی در کشور عرضه می‌شود یا خیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.