AD

نحوه استفاده از Google Bard

0 167

گوگل بارد (Googl Bard) یکی از سیستم‌های شرکت گوگل است که با هدف تولید متن‌های طولانی در قالب دلخواه استفاده می‌شود. به قول گوگل، شما با استفاده از این سرویس می‌توانید ایده‌های خود را به طوفان تبدیل کنید! این سیستم سرعت و دقت عملکرد شما را برای تولید انواع متن شامل شعر، مقالات و یا داستان‌ها و انواع متن‌های دیگر در قالب‌های مختلف، افزایش می‌دهد. اما برای اینکه بتوانید از این سیستم هوش مصنوعی گوگل بیشترین سود را ببرید، باید با نحوه استفاده از آن آشنا باشید. این مطلب به توضیح نحوه استفاده از Google Bard اختصاص داده شده است.

استفاده از Google Bardقبل از شروع…

یک سری نکات مهم هستند که قبل از شروع استفاده از گوگل بارد باید از آنها آگاهی داشته باشید:

 • در حال حاضر، Bard فقط به زبان‌های ژاپنی، کره‌ای و انگلیسی آمریکایی در دسترس است.
 • سیستم هوش مصنوعی Google Bard در نسخه آزمایشی قرار دارد و فقط تعداد محدودی از کاربران امکان استفاده از آن را دارند.
 • نباید به پاسخ‌های بارد برای مشاوره پزشکی، حقوقی، مالی یا سایر مشاوره‌های حرفه‌ای اعتماد کنید.
 • پاسخ‌های بارد نمایانگر دیدگاه‌های Google نیستند و نباید به Google نسبت داده شوند.
 • این امکان وجود دارد که بارد اطلاعات نادرست یا نامناسب بدهد. شما می‌توانید با ارائه بازخورد به امنیت و صحت اطلاعات آن کمک کنید.

چیزهایی که برای استفاده از گوگل بارد نیاز دارید

کاربران برای استفاده از گوگل بارد به یک حساب Google شخصی که توسط خود کاربر مدیریت می‌شود، نیاز دارند. یا یک حساب Google Workspace که سرپرست کاربر دسترسی به Bard را برای آن فعال کرده است. هنوز این امکان وجود ندارد که با حساب Google که توسط Family Link مدیریت می‌شود یا با حساب Google Workspace for Education که زیر 18 سال تعیین شده است، به Bard دسترسی پیدا کنید. همچنین، حداقل سن استفاده از این سیستم 18 سال است. مرورگرهای Chrome, Safari, Firefox, Opera, یا Edgium از این سیستم هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کنند.

نحوه استفاده از گوگل بارد

برای شروع استفاده از سیستم هوش مصنوعی Google Bard لازم است که مراحل زیر را در پیش بگیرید:

استفاده از Google Bardثبت نام در گوگل بارد

به صفحه رسمی گوگل بارد بروید برروی دکمه آبی رنگ که با نوشته Join waitlist مشخص شده است کلیک کنید با کلیک برروی این دکمه در لیست انتظار قرار می‌گیرید. در این مرحله باید به حساب گوگل خود وارد شوید. البته، از آنجایی که در ایران تحریم‌ها وجود دارند، بهتر است که از dns استفاده کنید.

پس از آنکه در این لیست پذیرفته شدید، یک ایمیل از آدرس bard-noreply@google.com دریافت می‌کنید که موضوع آن با جمله You’ve been added to the waitlist مشخص شده است. پس از آن باید منتظر یک ایمیل دیگر باشید تا به شما اعلام کند که نوبت شما فرا رسیده است. این ایمیل دوم با موضوع “It’s your turn to try Bard ارسال خواهد شد.

همانطور که گفتیم، لازمه ثبت نام در این سرویس حداقل 18 سال سن است. درنتیجه، در این مرحله گوگل به حساب‌های کاربری زیر 18 سال و حساب‌های Google Workspace اجازه ثبت نام نمی‌دهد. درصورت هرگونه اقدام برای ثبت نام، پیام This Google Account isn’t supported مشاهده می‌شود.

پس از دریافت ایمیل‌های لازم، می‌توانید به وبسایت گوگل بارد مراجعه کرده و از آن بهره ببرید. برای ورود به این وبسایت باید از حساب گوگل خود استفاده کنید.

استفاده از Google Bardآشنایی با پنجره چت گوگل بارد

بارد یک هوش مصنوعی بسیار ساده است. پس از آنکه به سیستم آن وارد شدید، به‌طور مستقیم به سمت چت با آن هدایت می‌شوید. مانند بسیاری از ربات‌های چت پرطرفدار که کار با آنها آسان است، Google Bard هم به گونه‌ای طراحی شده که کاربر پسند باشد. با باز کردن پنجره چت در این هوش مصنوعی با این موارد مواجه می‌شوید:

 • بازنشانی چت (Reset chat): گزینه بالایی در منوی اصلی در سمت چپ پنجره، مکالمه فعلی را پاک کرده و مکالمه جدید را شروع می‌کند.
 • فعالیت Bard ( Bard Activity): مکالمات شما با Google Bard ذخیره نمی‌شوند، اما درخواست‌های شما ذخیره می‌شوند. با کلیک بر روی Bard Activity در سمت چپ، یک تب جدید با تاریخچه درخواست‌های شما باز می‌شود.
 • سؤالات متداول: هر سوالی درمورد این هوش مصنوعی دارید را می‌توانید در این بخش پیدا کنید. سؤالات متداول در سمت چپ قرار دارند.
 • Updates: این گزینه تاریخچه‌ای از به‌روزرسانی‌های مختلف انجام شده برای Bard AI را فهرست می‌کند.
 • راهنما و پشتیبانی: اگر در پیمایش نسخه جدید مبتنی بر هوش مصنوعی Google با مشکل مواجه هستید، می‌توانید روی Help & Support کلیک کنید تا به Bard Help برسید و بازخورد یا مشکل خود را ارائه دهید.

همچنین تماشا کنید: معرفی Google Play Instant

 • ناحیه متن: این ناحیه همان قسمتی است که شما می‌توانید سؤالات یا درخواست‌های خود را در پایین صفحه وارد کنید. پس از وارد کردن آنها Enter را بزنید یا روی ارسال در سمت راست کلیک کنید تا ارسال شوند.
 • میکروفون: Google Bard به شما امکان می‌دهد با کلیک کردن روی میکروفون در قسمت متن، درخواست‌های خود را به‌صورت صوتی بیان کنید.
 • مکالمه: مکالمه شما با Bard AI در مرکز پنجره چت ظاهر می‎شود. پس از اینکه ربات چت هوش مصنوعی به پرسش‌های شما پاسخ داد، شما می‌توانید پیش‌نویس‌های دیگر را برای پاسخ‌ها مشاهده کنید، در این قسمت همچنین می‌توانید بازخورد خود را ارائه دهید. می‌توانید برای ارائه پاسخ‌های جدید رفرش کنید و پس از انتخاب پاسخ مورد نظر، آن را در کلیپ بورد خود کپی کنید.
 • ویرایش: در کنار درخواست خود در پنجره چت، یک دکمه ویرایش می‌بینید، این گزینه به شما امکان ویرایش درخواست خود برای دریافت پاسخ جدید را می‌دهد، با استفاده از این گزینه دیگر لازم نیست که درخواست خود را بازنویسی کنید.
 • حساب: حساب Google شما در گوشه سمت راست بالای پنجره قابل دسترسی است.

دستورات خود را بنویسید

در این مرحله دیگر شما برای شروع استفاده از Bard AI گوگل آماده هستید. فقط کافیست درخواست خود را در قسمت متن وارد کرده و آن را به چت بات ارسال کنید تا پاسخ آن را ببینید. برای مثال، می‌توانید چنین سوالاتی از این هوش مصنوعی بپرسید: من می‌خواهم یک رمان بنویسم. چگونه می‌توانم شروع کنم؟ آیا صاعقه می‌تواند دو بار به یک مکان برخورد کند؟ به من کمک کن تا شعار استودیوی هنری خود را به پایان برسانم و… . اینها مثال‌هایی هستند که گوگل برای پرسش از سیستم هوش مصنوعی خود بیان کرده است.

استفاده از Google Bardاستفاده از گوگل بارد

همانطور که گفتیم، سیستم هوش مصنوعی گوگل به نام Google Bard درحال حاضر در نسخه آزمایشی خود به سر می‌برد. این وضعیت باعث شده تا کاربران مشتاق سوالات متعددی درمورد این سیستم داشته باشند، یکی از این سوالات نحوه استفاده از گوگل بارد است که در این مطلب به‌طور کامل به آن پرداختیم. درصورتی‌که درمورد شیوه استفاده از سیستم هوش مصنوعی گوگل به نام Google Bard سوالی دارید، حتما برای ما بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.