AD

بهترین ربات‌ها و برنامه‌های جایگزین ChatGPT

0 177

امروزه همه جا سخن از chatgpt است! این هوش مصنوعی توانسته در زمینه‌های متنوع مانند کدنویسی، داستان‌سرایی، تولید اشعار، آهنگ‌ها، مقالات و… نتایج خیره‌کننده‌ای حاصل کند. اما در همین حین بسیاری از افراد پس از استفاده مکرر از این هوش مصنوعی، اکنون به‌دنبال ربات‌ها و برنامه‌هایی می‌گردند که بتوانند جایگزین آن کنند. ابزارهای متعددی وجود دارند که می‌توانند به عنوان گزینه جایگزین عمل کنند، مسئله اصلی آن است که شما باید نیاز خود را برای استفاده از این ابزارها پیدا کنید. زمانی‌که کاربرد مورد نظر خود را یافتید، می‌توانید ربات‌ها و برنامه‌های جایگزین‌ کاربردی که در این مطلب معرفی می‌کنیم را به کار بگیرید.

چرا به سراغ جایگزین ChatGPT برویم؟

بیایید قبل از بررسی جایگزین‌ها، به این موضوع بپردازیم که اصلا چه نیازی به جایگزین ChatGPT است؟ جالب است بدانید که این هوش مصنوعی با وجود عملکرد فوق‌العاده‌اش محدودیت‌های خاصی هم دارد. برای مثال، ChatGPT نمی‌تواند اطلاعات را در زمان واقعی ارائه دهد، چراکه از سال 2021 تا الان در حال توسعه است. همچنین، این ابزار توانایی ایجاد هنرهای بصری و هوش مصنوعی را ندارد. مهم‌تر از همه آنکه ChatGPT از دستورات صوتی پیروی نمی‌کند و از آن طرف هم هیچگونه محصول صوتی از آن تولید نمی‌شود!

از آنجایی که کاربران زیادی از این ابزار هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، در بیشتر مواقع برای استفاده از آن پیغام ارور را مشاهده می‌کنید. علاوه‌بر تمام اینها، این ابزار ماهانه 20 دلار هزینه برمی‌دارد، این هزینه‌ای است که بسیاری از افراد نمی‌توانند از پس آن بربیایند. با این اوصاف، عجیب نیست که بسیاری از افراد به دنبال یک جایگزین برای ChatGPT باشند. درادامه با بهترین جایگزین‌های این ابزار هوش مصنوعی در زمینه‌های مختلف آشنا می‌شوید.

جایگزین‌ ChatGPTChatsonic؛ بهترین جایگزین برای مقالات

چت ربات ChatSonic توسط شرکت فناوری Writesonic با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده است. از لحاظ عملکرد این ابزار را می‌توان مشابه با ChatGPT دانست. در تولید این چت‌بات از آخرین مدل OpenAI GPT-4 و از پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشین برای تولید پاسخ‌های متنی استفاده شده است.

شما می‌توانید از این چت‌بات هرچیزی بپرسید، این شامل نوشتن مقالات هم می‌شود. نکته مهم درمورد این چت‌بات، رایگان بودن آن است. باتوجه به این نکته و عملکرد خوب آن برای تولید مقالات، می‌توان آن را بهترین جایگزین برای ChatGPT در زمینه مقالات درنظر گرفت.
از ویژگی‌های مثبت این ابزار که باعث برتر بودن آن نسبت به ChatGPT می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از نمودار دانش گوگل پشتیبانی می‌کند که این به‌معنای تولید اطلاعات به‌روز و مرتبط است.
  • با Stable Diffusion و DALL-E ادغام می‌شود. می‌تواند تصاویر Al را در خود چت با استفاده از مدل‌های تولید هنر هوش مصنوعی مانند Stable diffusion و DALL-E ایجاد کند.
  • قابلیت انتخاب پرسونا دارد. در حالی‌که باید در ChatGPT برای پرسونا یک درخواست ارائه دهید، از قبل فهرستی از شخصیت‌ها مانند شاعر، مترجم، مربی تناسب اندام و… دارد. فقط کافیست یکی را انتخاب کرده و چت را شروع کنید.

دانلود نسخه اندروید ChatSonic

دانلود نسخه آیفون ChatSonic

جایگزین‌ ChatGPTJasper، جایگزین دوم ChatGPT برای مقالات

Jasper یک ابزار هوش مصنوعی شناخته شده بر اساس مدل نوشتاری است که قبلا با نام Jarvis شناخته می‌شد. ابزارهای دیگر هم شامل این ابزار می‌شوند مانند Shortly AI و Headline که در سال‌های آینده با آن ادغام خواهند شد. برای استفاده از این ابزار، فرم مربوطه را در رابط پر کنید، سپس جاسپر طبق دستورالعملی که وارد کرده‌اید مقاله را برای شما ایجاد می‌کند. این ابزار یک دوره آزمایشی رایگان 5 روزه ارائه می‌دهد، پس از آن باید برنامه‌های آن را از 24 دلار در ماه خریداری کنید.

این ابزار علاوه‌بر تولید مقالات می‌تواند بررسی کند که آیا متن وارد شده شامل سرقت ادبی است یا خیر. همچنین، قابلیت تولید نوشتار در بیش از 50 قالب مختلف را دارد که شامل پست‌های ‌وبلاگ، توییت، اسکریپت‌های ویدئویی و… می‌شوند.

جایگزین‌ ChatGPTWord.Ai ،جایگزین‌ ChatGPT برای سازندگان محتوا

اگر شما یک متخصص محتوا هستید که دوست دارید خروجی خود را ارتقا دهید، Word.Ai را در نظر داشته باشید. این ابزار خود را به‌عنوان راهی برای افزایش بهره‌وری محتوا، با استفاده از تشخیص هوش مصنوعی، به بازار معرفی کرده است. از این ابزار همچنین می‌توان برای انسانی کردن محتوای موجود و بهبود کیفیت آن استفاده کرد. این به آن معنا است که شما می‌توانید محتواها را از ابزارهای دیگر از جمله ChatGPT دریافت کرده و برای افزایش کیفیت آنها را وارد این ابزار کنید. Word.Ai این عملکرد را به‌طوری انجام می‌دهد که برای Detector و GPTZero قابل شناسایی نباشد.

جایگزین‌ ChatGPTSocratic، جایگزین ChatGPT برای دانش آموزان

Socratic توسط Google ساخته شده و احتمالا بهترین جایگزین همه جانبه ChatGPT برای دانش‌آموزان محسوب می‌شود. این ابزار درواقع یک سرویس Google است که می‌تواند به شما برای یافتن پاسخ انواع پرسش‌ها درمورد موضوعات مختلف، ارائه توضیح‌ و استفاده از تشخیص متن و گفتار کمک کند. Socratic می‌تواند راهنمای خوبی برای انجام مطالعات باشد و روش‌های یادگیری را توسعه می‌دهد. همچنین، در این ابزار با استفاده از نمودار دانش گوگل این اطمینان حاصل می‌شود که اطلاعات به‌کار رفته قدیمی نیستند.

Google Bard، جایگزین ChatGPT برای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی و کد نویسی

به‌عنوان یک جایگزین کامل برای ChatGPT، گوگل این ابزار را طراحی کرده است. جدیدترین فناوری هوش مصنوعی مانند LaMDA، PalM، Imagen و MusicLM، در حال ایجاد راه‌های کاملا جدید برای تعامل ازطریق اطلاعات، با استفاده از عوامل مختلف هستند، از زبان و تصاویر گرفته تا ویدیو و صدا در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند. با دسترسی به این ابزار، Bard تاثیر زیادی بر عملکرد جستجو در Google خواهد داشت.

اما این تنها نقطه قوت این ابزار نیست! شاید بتوان گفت که بارد بدیهی‌ترین جایگزین برای ChatGPT در همه عملکردها باشد، کدنویسی هم شامل آن می‌شود. اما این ابزار هنوز به‌طور کامل دراختیار عموم قرار نگرفته است، درنتیجه هنوز اطلاعات کاملی درمورد قابلیت‌های آن دردسترس نیست.

جایگزین‌ ChatGPTGithub Copilot، جایگزین‌ ChatGPT برای کدنویسی

یک ابزار عالی دیگر برای توسعه دهندگان که از یادگیری ماشینی برای تکمیل خودکار کد شما استفاده می‌کند، Github Copilot نام دارد. این برنامه با زبان‌های برنامه نویسی مختلف مانند پایتون، تایپ اسکریپت، جاوا اسکریپت و… کار می‌کند. نسخه جدید آن به‌تازگی عرضه شده است که Copilot X نام دارد. این نسخه از مدل جدید و بهبود یافته GPT-4 پشتیبانی می‌کند. طی این به‌روزرسانی، این ابزار کمک چت هوش مصنوعی، تولید آزمایش و عملکرد داخلی CLI را به قابلیت‌های خود اضافه کرده است. برای استفاده از آن در حال حاضر می‌توانید یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه دریافت کنید، پس از این مدت باید هزینه اشتراک را بپردازید.

ruthGPT ، جایگزین ChatGPT برای چت

برای هر کسی است که به دنبال یک چت ربات هوش مصنوعی بی‌طرفانه و عینی است، TruthGPT پیشنهاد می‌شود. ویژگی‌ برجسته این ربات چت که آن را از سایر ربات‌ها متمایز می‌کند، پاسخ‌های حقیقی آن است. این سرویس قالبی مشابه با ChatGPT دارد با این تفاوت که به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

جایگزین‌ ChatGPTBing Chat، جایگزین ChatGPT برای چت

بینگ چت محصولی از مایکروسافت، یک جایگزین عالی برای ChatGPT محسوب می‌شود، نسخه جدید آن سرعت و دقت بیشتری نسبت به قبل ارائه می‌دهد. این ابزار در موتور جستجوی بینگ ادغام شده است و عملکردی کاملا مشابه با ChatGPT دارد.

جایگزین‌ ChatGPTCharacter Ai، جایگزین ChatGPT برای سرگرمی

Character Ai بر شخصیت‌ها و کاراکترها تمرکز دارد، از شخصیت‌های انیمه گرفته تا تونی استارک. این ابزار به شما چنین امکانی می‌دهد که با شخصیت انتخابی خود چت کنید. استفاده از آن رایگان است، اما پیش از استفاده باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

برنامه‌های ChatGPTWolfram Alpha، جایگزین ChatGPT برای ریاضی

اگر به دنبال یک اپلیکیشن هوش مصنوعی برای حل یک مسئله ریاضی هستید، Wolfram Alpha اپلیکیشن مورد نظر شماست. اما این ابزار مانند یک ربات‌چت کار نمی‌کند، درعوض توانایی حل تعداد انگشت شماری از سوالات ریاضی را دارد. به هرحال عملکرد آن بهتر از ChatGPT است. این برنامه به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و با استفاده از آن می‌توانید هر مشکلی که در ریاضی دارید، از جمله جبر، ادغام و… را برطرف کنید.

همچنین بخوانید: آیا ChatGPT امنیت دارد و می‌‌توان به این هوش مصنوعی محبوب اطمینان کرد

جمع‌بندی: کدام هوش مصنوعی بهتر از ChatGPT است؟

با مطالعه این مطلب باید به این نتیجه رسیده باشید که ابزارهای هوش مصنوعی مختلفی برای اهداف مختلف وجود دارند، بنابراین سخت است که بگوییم کدام یک در نهایت گزینه برتر محسوب می‌شود. به هر حال، محبوبیت ChatGPT به‌عنوان معروف‌ترین چت ربات هوش مصنوعی بی‌دلیل نیست، این ربات یکی از باهوش ترین ربات‌ها شناخته می‌شود.

همانطور که گفته شد، نسخه آینده ChatGPT که از GPT-4 استفاده می‌کند، با قابلیت استفاده از اعلان های بصری و همچنین متنی، عملکرد بهتری هم خواهد داشت. درنتیجه نمی‌توان یک پاسخ کلی به‌عنوان بهترین جایگزین برای ChatGPT پیدا کرد. بهترین راهکار آن است که شما نیاز خود را دریابید و براساس آن و طبق گزینه‌هایی که در این مطلب معرفی کردیم، بهترین برنامه‌ها و ربات‌های جایگزین برای ChatGPT را پیدا کنید. اگر سوال یا پیشنهادی درمورد جایگزین‌های ChatGPT دارید، حتما برای ما بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.