AD

رئیس انویدیا (Nvidia) می‌گوید هوش مصنوعی به این معنی است که اکنون همه می‌توانند یک برنامه نویس باشند

0 63

جنسن هوانگ، مدیر عامل شرکت Nvidia Corp (NVDA.O) روز دوشنبه با قدردانی از پایان این دوره گفت: هوش مصنوعی به این معناست که همه اکنون می‌توانند یک برنامه نویس کامپیوتر باشند زیرا تنها کاری که باید انجام دهند این است که با رایانه صحبت کنند.

انویدیا به عنوان با ارزش ترین شرکت نیمه هادی فهرست شده جهان، به تامین کننده اصلی تراشه‌ها و سیستم‌های محاسباتی برای هوش مصنوعی تبدیل شده است.

این شرکت هفته گذشته درآمد سه ماهه دوم را بیش از 50 درصد بالاتر از تخمین‌های وال استریت پیش بینی کرد و گفت که عرضه را برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای تراشه‌های هوش مصنوعی خود که برای تامین خدمات ChatGPT و بسیاری از خدمات مشابه استفاده می‌شود، افزایش می‌دهد.

انویدیاهوانگ که قبل از مهاجرت خانواده‌اش به ایالات متحده در جنوب تایوان به دنیا آمد، گفت که هوش مصنوعی یک انقلاب محاسباتی را رهبری می‌کند. او در یک سخنرانی گفت: “شکی نیست که ما در دوره جدیدی از محاسبات هستیم.” هوانگ افزود: «در هر دوره محاسباتی می‌توانستید کارهای مختلفی انجام دهید که قبلاً امکان‌پذیر نبودند، و هوش مصنوعی واجد شرایط برای انجام کارهای مختلف است. او گفت: “موانع برنامه نویسی فوق العاده کم است. ما شکاف دیجیتال را بسته‌ایم. اکنون همه یک برنامه نویس هستند؛ فقط باید چیزی به کامپیوتر بگویید.”

همچنین بخوانید: مقایسه کارت های گرافیکی AMD و انویدیا

تراشه‌های انویدیا به شرکت‌هایی مانند Microsoft Corp (MSFT.O) کمک کرده‌اند تا ویژگی‌های چت انسان مانند را به موتورهای جستجو مانند Bing اضافه کنند. هوآنگ نشان داد که هوش مصنوعی چه کاری می‌تواند انجام دهد، از جمله دریافت برنامه‌ای برای نوشتن یک آهنگ پاپ کوتاه در تمجید از Nvidia تنها با چند کلمه آموزشی. او چندین برنامه کاربردی جدید، از جمله مشارکت با بزرگترین گروه تبلیغاتی جهان WPP (WPP.L) را برای محتوای تولیدی با قابلیت هوش مصنوعی برای تبلیغات دیجیتال رونمایی کرد.

انویدیا برای پاسخگویی به تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی خود تلاش کرده است، به طوری که ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا، TSLA.O، که ظاهراً در حال ساخت یک استارتاپ با هوش مصنوعی است، هفته گذشته در یک مصاحبه گفت که داشتن واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) به طور قابل توجهی سخت تر از داشتن مواد مخدر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.