AD

نحوه ساخت موسیقی با هوش مصنوعی MusicGen متا

0 88

متا کد MusicGen منتشر کرده است، MusicGen یکی دیگر از تولیدکننده‌های موسیقی بر پایه هوش مصنوعی است که می‌تواند توضیحات متنی را به آهنگ‌های موسیقی تبدیل کند. دمو مربوط را می‌توانید به صورت آنلاین پیدا کنید و برای آزمایش آن فقط به مرورگر نیاز دارید. نتایج بد نیست، اما بیشتر نشان می‌دهد که مدل‌های موسیقی هوش مصنوعی چقدر پیشرفت کرده‌اند.

کیفیت صدای MusicGen

در ژوئن 2023، متا مدل هوش مصنوعی مولد موسیقی خود را به نام MusicGen منتشر کرد. متا اولین شرکتی نیست که از طریق یک توضیح متنی ساده موسیقی ایجاد می‌کند؛ شما همچنین می‌توانید با جوک‌باکس OpenAI موسیقی بسازید یا با MusicLM قطعه‌های آهنگ تولید کنید.

اما متا اولین شرکتی است که کد open-source ساخته است و به شما این امکان را می‌دهد که اگر یک GPU با حداقل 16 گیگابایت حافظه دارید، نرم افزار را روی رایانه خود اجرا کنید.

اگر سخت افزار آن را ندارید نگران نباشید، زیرا می‌توانید برنامه وب MusicGen را به صورت رایگان با استفاده از یک مرورگر امتحان کنید. از دموی آنلاین، می‌توانید انتظار داشته باشید که تولید یک قطعه صوتی در حدود 12 ثانیه بیش از یک دقیقه طول بکشد.

به گفته متا، MusicGen  می‌تواند نمونه‌های موسیقی با کیفیت بالا تولید کند، اگرچه ما متوجه شدیم که محققان مربوط کیفیت بالا را ۳۲ کیلوهرتز تعریف کرده‌اند. این چیزی بین الزامات speech synthesis (16 کیلوهرتز) و استاندارد موسیقی دیجیتال (44.1 کیلوهرتز) قرار دارد.

در واقع، صدا با حداقل استانداردهای کیفیتی که ممکن است در رادیو یا پلتفرم‌های پخش جریانی شنیده باشید، مطابقت ندارد. با این حال، در مقایسه با سایر تولیدکننده‌های موسیقی هوش مصنوعی، کیفیت صدا با سطح نویز کم نسبتاً خوب است.

ساخت-موزیک-با-هوش-مصنوعی-MusicGen-متا

 

نحوه تولید موسیقی با استفاده از MusicGen

استفاده از MusicGen آسان است و نیازی به ثبت نام ندارد. رابط کاربری ساده، امتحان کردن آن را آسان می‌کند.

  • برنامه وب MusicGen را باز کنید.
  • در کادر متنی با عنوان Describe your music، دستور خود را وارد کنید.
  • دکمه Generate را فشار دهید تا فرآیند شروع شود.پس از یک یا دو دقیقه، یک پخش کننده صوتی در ماژول Generated Music در سمت راست ظاهر می‌شود.
  • ماوس را روی ماژول نگه دارید تا کنترل‌های پخش‌کننده نشان داده شود و به فایل گوش دهید، یا نماد دانلود را در گوشه بالا سمت راست فشار دهید تا فایل در رایانه ذخیره شود.توجه داشته باشید که فقط برای دانلود به صورت فایل mp4 در دسترس است.
  • اگر می‌خواهید نتایج را با استفاده از یک ملودی موجود تنظیم کنید، می‌توانید یک قطعه ضبط شده را در ماژول در کنار کادر متن آپلود کنید. همچنین، می‌توانید میکروفون را برای ضبط ملودی با استفاده از میکروفون خود انتخاب کنید.

محدودیت‌های استفاده از MusicGen Audio

کد MusicGen به صورت آزاد تحت مجوز MIT با محدودیت‌های کمی توزیع می‌شود.

متا توضیح می‌دهد که MusicGen برای محققانی در نظر گرفته شده است که مایل به کاوش در تولید موسیقی با هوش مصنوعی هستند و نه برای «استفاده‌ افراد غیر متخصص».

کاوش در این مدل برای سرگرمی امکانپذیر است اما استفاده از موسیقی تولید شده به صورت تجاری با محدودیت‌هایی همراه است که متا تعریف می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.