نقد و بررسی بازی God of War 4 (خدای جنگ 4)

0 116

بازی God of War 4 (خدای جنگ 4) یک بازی موبایلی اکشن و ماجراجویی از دید سوم شخص است. این بازی ریشه در اساطیر نورس دارد و شخصیت های بازی در طول سفرشان، با هیولا و خدایان دنیای نورس به مبارزه می پردزاند. گیم پلی بازی خدای جنگ 4 کاملاً متفاوت از بازی های قبلی است و کاملاً بازسازی شده است و یکی از پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 4 می باشد. در ادامه با ما در مجله بازی موبایل ایموجو همراه باشید تا بیشتر با نقد و بررسی بازی God of War 4 آشنا شوید.

بررسی بازی God of War 4

بازی God of War 4 یک بازی اکشن و ماجراجویی از دید سوم شخص است که توسط استودیوی سانتا مونیکا ساخته شده و توسط Sony Interactive Entertainment منتشر شده است. خدای جنگ 4 در تاریخ 20 آوریل 2018، برای پلی استیشن 4 (PS4) منتشر شد. این هشتمین سری از بازی هایGod of War است و دنباله ای برای God of War III 2010 می باشد.

برخلاف بازی های قبلی، که بر اساس اساطیر یونان بنا شده بود، خدای جنگ 4 ریشه در اساطیر نورس دارد، که اکثر آن ها در نروژ باستان و در قلمرو میدگارد می باشند. نورس، سرزمینی است که بسیاری از هیولاها و جنگجویان وحشی در آن ساکن هستند. دو شخصیت اصلی در خدای جنگ ۴، کریتوس و پسر خردسالش اتریوس است. پس از مرگ همسر دوم کریتوس و مادر اتریوس، آنها برای انجام درخواست وی مبنی بر گسترش خاکسترهای او در بالاترین سطح، به بالاترین قله ی نه قلمرو، سفر می کنند.

کریتوس باید بر خشم و نفرت خود، تسلط یابد و از نقش جدید خود به عنوان پدر و مربی، استقبال کند. آن ها در طول سفرشان، با هیولا و خدایان دنیای نورس روبرو می شوند. آنها همچنین با برادرانDwarven Huldra ، Brok و Sindri ملاقات می کنند و می توانند سلاح های خود را در طول سفر به روز کنند. در طی بازی آن ها با یک جادوگر اسرارآمیز و آخرین غول باقی مانده نیز روبرو می شوند. در طول بازی، اتریوس در مبارزه، پیمایش، اکتشاف و حل معما به پدرش کمک می کند. همچنین وقتی با تعداد زیادی از دشمنان روبرو می شوند، اتریوس دشمنان ضعیف را منحرف می کند تا کریتوس بتواند با افراد قوی تر بجنگد.

بررسی بازی God of War 4

نقد و بررسی گیم پلی بازی خدای جنگ 4

گیم پلی بازی God of War 4 کاملاً متفاوت از بازی های قبلی است و کاملاً بازسازی شده است. یک تغییر مهم در گیم پلی این است که کریتوس به جای زنجیره های تیغه دار خود، از یک تبر جادویی استفاده می کند. تبر را می توان به سوی دشمنان پرتاب کرد و با جادو دوباره آن را به دست آورد. همچنین برخلاف بازی های قبلی که به بازیکنان اجازه می داد در هر زمان آزادانه پرش کنند، پریدن اکنون فقط در مناطق معین، از قبیل سنگ صخره یا لبه انجام شود. همچنین بازیکنان می توانند با جمع آوری پول به تهیه و خرید کالاهای جدید بپردازند.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی Watch Dogs 2 ؛ بازی اکشن

نقد و بررسی ویژگی های بازی God of War 4

خدای جنگ 4 به دلیل روایت، طراحی جهانی، جهت هنری، موسیقی، گرافیک، شخصیت ها و سیستم جنگی، موجب تحسین جهانی قرار گرفت. بسیاری از داوران معتقد بودند که خدای جنگ ۴ توانسته بدون اینکه هویت اصلی پیشینیان خود را از دست بدهد، دوباره احیا شود. این بازی، یکی از بهترین بازی های ویدیویی است که تاکنون ساخته شده است.

دریافت نمرات کامل از نقد و بررسی، پیوند دادن آن با خدای جنگ اصلی (2005) که بالاترین امتیاز را دارد و همچنین طبقه بندی آن به عنوان یکی از بهترین بازی های پلی استیشن 4 در Metacritic، خدای جنگ ۴ را به یکی از بهترین بازی های ویدئوئی تبدیل کرده است. این بازی از نظر تجاری نیز بسیار سودآور بوده است. پس از یک ماه از انتشار آن، بیش از پنج میلیون نسخه آن، توسط بیش از 10 میلیون نفر در ماه مه 2019 ، خریداری شد و آن را به یکی از پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 4 تبدیل کرد. برای دانلود انواع بازی های موبایلی می توانید به بخش دانلود بازی سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.