نقد و بررسی بازی فیفا موبایل ؛ نقاط قوت و ضعف بازی

0 269

بازی فیفا موبایل یک بازی شبیه سازی ورزشی هست در بین کاربرانی که علاقه ی زیادی به فوتبال دارند محبوبیت بیشتری دارد. این بازی هر ساله به روزرسانی می شود و نسخه جدید آن در اختیار کاربران قرار می گیرد. در این مقاله از مجموعه مقالات نقد و بررسی بازی به معرفی و نقد بازی فیفا موبایل می پردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با نقاط قوت و ضعف این بازی بیشتر آشنا شوید.

معرفی بازی فیفا موبایل

بازی فیفا موبایل یک بازی ورزشی آنلاین شبیه سازی فوتبال هست که در سال ۲۰۱۶ توسط شرکت الکترونیک ارتز منتشر شد. و از جمله بازی هایی هست که در بین علاقه مندان به ورزش فوتبال محبوبیت ویژه ای دارد. این بازی انلاین هر ساله به روزرسانی می شود و کاربران با به روزرسانی آن می توانند از امکانات جدید بازی بهره مند شوند.

بازی FIFA Mobile ویژگی های مثبتی از جمله گرافیک بالا دارد و از همه مهمتر اینکه بازی سرگرم کننده ای است و نکته دیگر که سبب محبوبیت این بازی شده حجم کم و نصب اسان آن است. برای دانلود و نصب چیزی در حدود ۳۰ مگابایت نیاز دارید. این بازی، یک بازی آنلاین هست و برای اجرا نیاز به دیتا دارد. البته ناگفته نماند که در طول اجرای این برنامه، بازی از اینترنت برنامه های خاصی را دانلود می کند و این می تواند سبب مصرف زیاد دیتای شما شود. در این بازی لیگها و تیم های معتبری وجود دارند که رقابت با آن ها میتواند سرگرم کننده باشد.

معرفی بازی فیفا موبایل

بررسی بازی فیفا موبایل: نقاط قوت و ضعف بازی

بازی فیفا موبایل با وجود محبوبیت زیادی که در بین کاربران ورزشی دارد ضعف هایی هم دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم از جمله ضعف های آن که مسبب اصلی ان شرکت تولید کننده این بازی هست این است که این شرکت در به روزرسانی های این بازی نظر کاربران را ملاک پیشرفت بازی قرار نمی دهد و به روزرسانی ها را مطابق با نظر کاربران انجام نمی دهد.

مثلا سطح نسخه به روز  بازی فیفا موبایل به اسم فیفا ۲۰۲۰ سخت تر و البته کند تر می باشد و از طرفی بیشتر کاربران معتقدند که نسخه های به روز این بازی امکانات جدید زیادی ندارد اگر بخواهیم واضح تر بگوییم یعنی نسخه ۲۰۲۰ این بازی با نسخه ی ۲۰۱۹ ان تفاوت زیادی ندارد. ولی ناگفته نماند که بهبودهایی هم داشته مثلا در نسخه های قبلی آن توپ در هوا حرکات غیر طبیعی داشته ولی در نسخه های جدید، این حرکات غیر طبیعی بسیار کمتر شده از طرفی تنش بین بازیکنان کمتر شده و این خود سبب کاهش سرعت بازی شده است.

 


نقد و بررسی بازی Crysis 1 (کرایسیس ۱)

 • ۳ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 21

 


نقد و بررسی بازی Bioshock 1 (بایوشاک)

 • ۳ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 22

 


نقد و بررسی بازی Fifa 18 (فیفا ۱۸)

 • ۳ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 27

 


نقد و بررسی بازی Hitman 2 (هیتمن ۲)

 • ۱ ,تیر, ۱۳۹۹
 • 29

 


نقد و بررسی بازی eFootball PES 2020) PES 2020)

 • ۳۱ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 29

 


نقد و بررسی بازی FiFA 20 (فیفا ۲۰)

 • ۲۸ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 94

خصوصیات مثبت بازی فیفا موبایل

در این بین می توان به یک خصوصیت مثبت از جمله افزایش هوش مصنوعی بازیکنان پیش فرض در بازی FIFA Mobile اشاره کرد و موقعیت آن ها در زمین نیز بهبود یافته است. البته افزایش هوش مصنوعی و سخت شدن بازی فیفا موبایل سبب شده تا قدرت بازیکن های حرفه ای بیشتر به چشم بیاید. از طرفی جهت گیری توپ نیز دقیق تر  و حرفه ای تر شده است و برای گل زدن باید تمرکز بیشتری روی توپ و جهت شوت ان داشته باشیم.

یک ویژگی دیگری که در نسخه جدید بازی فیفا موبایل مشهود است عدم حرکت خود به خودی بازیکنان است. در نسخه های قبلی این بازی اگر توپ در گوشه ای از زمین رها می شد بازیکنی که به توپ نزدیک بود به طور خودکار به سمت توپ میرفت ولی در نسخه جدید خود فردی که بازی میکند باید فرمان حرکت به سمت توپ را بدهد. از همه اینها بگذریم یک نکته ی مثبتی که در نسخه ی به روز آن وجود دارد افزایش چشمگیر کیفیت بازی است.

 البته رنگ ها در بازی فیفا موبایل کیفیت بیشتری پیدا کرده اند و گرنه کاریکاتور شخصیت ها تغییر قابل مشاهده ای نداشتند. و در پایان باید گفت به جز چند مورد خاص مثل قط شدن صدا و یا رد شدن دست و پای بازیکنان از یکدیگر مورد خاص دیگری نیست و به طور کلی نسخه  ۲۰۲۰ این بازی بسیار بهتر از نسخه ی ۲۰۱۹ آن است.

اگر به نقد و بررسی بازی های موبایلی علاقمند هستید می توانید به وب سایت رسانه بازی موبایل ایموجو مراجعه کنید و با ویژگی این بازی ها و نقاز قوت و ضعف آن ها بیشتر آشنا شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.