AD

دانلود رایگان بازی ورق ؛ بازی جذاب و محبوب

0 2,209

بازی ورق یا بازی پاسور یکی از بازی‌هایی است که در کافه‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی و دانش آموزی، بین دوستان و… انجام می‌شود. این بازی محدودیت سنی خاصی ندارد و آدم‌هایی که بیشتر از 5 سال سن دارند می‌توانند از اجرای آن لذت ببرند. تنها منعی که در این بازی وجود دارد، حرام بودن آن از لحاظ شرعی است. دلیل آن هم البته ساختار بازی نیست، بلکه جایزه و یا تنبیهی است که در آخر بازی برای برنده و بازنده، حتی در صورت رضایت کامل افراد در اول بازی، در نظر گرفته می‌شود. به نوعی اسلام با قاعده کلی شرط بندی در برد و باخت یک بازی مخالف است. اگر این موضوع رعایت شود، ورق یک بازی جذاب و دوست داشتنی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با سایت رسانه بازی موبایل ایموجو همراه باشید.

همچنین دانلود کنید: دانلود رایگان بازی گردش مالی رابرت کیوساکی

آشنایی اجمالی با ورق‌های بازی ورق

هر بازی عملی از یک سری عوامل و اشیاء تشکیل شده است. بازی ورق هم از این قاعده مستثنی نیست. در این بازی 54 کارت وجود دارد که دو تا از آن‌ها بود نبودشان زیاد فرق ندارد. برگ‌های جوکر که تعداد آن ها برابر با عدد 2 می‌باشد، تاثیر زیادی در بازی‌هایی که در ایران برگزار می‌شوند، ندارند. اما بقیه 52 کارت، در 4 گروه 13 تایی تقسیم بندی می‌شوند. این چهار دسته بندی عبارتند از دل، پیک، گشنیز (خاج)، خشت. با این 52 کارت نزدیک به 50 بازی می‌توان انجام داد.

اما مهمترین بازی‌هایی که می‌توان با ورق‌ها آن را انجام داد، می‌توان به مواردی از جمله هفت خبیث، حکم، بلوف، چهار برگ، شلم و… اشاره کرد. در بین ما ایرانی‌ها، اولین و معروف‌ترین بازی، یازده تایی یا همان چهار برگ بود. بعد از آن بازی‌های حکم، هفت خبیث و بلوف گسترش یافتند. این بازی‌ها به قدر جذاب و هیجانی هستند که اگر جمعتان جور باشد، شاید ساعت‌ها پای آن بنشینید. البته بعد از مدتی هم خسته کننده و تکراری می‌شود.

در بازی ورق رنگبندی و تنوع اشکال برای جذابیت بیشتر رعایت شده است. چهار دسته این بازی یعنی دل، پیک، خاج و خشت، از رنگ‌ها و شکل‌های خاصی تشکیل شده‌اند. شکل دسته دل همان قلب می‌باشد و رنگ آن هم قرمز است. پیک در شکل یک برگ صاف و شبیه مثلث کرو شده است و رنگ آن هم سیاه است. خاج یا گشنیز هم یک برگ دندانه‌ای است و رنگ آن هم سیاه است. اما کارت‌های خشت که دارای رنگ قرمز هستند، شکل لوزی مانند دارند. در این مقاله قصد داریم با چند تا از بازی‌هایی که می‌توان با ورق‌ها انجام داد، آشنا شویم.

آشنایی اجمالی با ورق‌های بازی ورق

آشنایی با هفت خبیث بازی هیجان انگیز ورق

هفت خبیث، یعنی هفت فرمانروای ظالم که اگر کسی یکی از این خبیث‌ها را داشته باشد، می‌تواند افراد دیگری که در این بازی هستند را دچار آزار و اذیت کند. بازی هفت خبیث به دلیل جذابیت بالا و البته ساده بودن آن، از بازی‌های پرطرفدار بازی ورق به شمار می‌رود. هفت خبیث موجود در این بازی عبارتند از برگ آس یا همان شماره 1، برگ جلاد یا سرباز، برگ‌های شماره 2، برگ شماره پنج، برگ شماره 7، برگ شماره 10 و برگ شماره 8.

 •       اگر برگ یک را کسی بر زمین بزند، نوبت از نفر بعدی رد و به آن یکی می‌رسد.
 •       برگ سرباز می‌تواند حکم را عوض کند. معمولا حکمی را انتخاب می‌کنند که در دستشان از آن بیشتر دارند. مثلا اگر اکثر کارت‌های یک شخصی که سرباز به زمین زده است، دل باشد، بدیهی است که حکم را باید دل اعلام کند.
 •       اگر کسی برگ شماره 2 را به زمین بزند، می‌تواند یکی از کارت‌های موجود در دست خود و یا زمین را به یکی دیگر از افراد حاضر در بازی تعارف کند.
 •       برگ شماره پنج هم مانند برگ شماره 2 است اما  با این تفاوت که فقط می‌توانید از کارت‌های روزی زمین به کس دیگری بدهید.
 •       در بازی ورق هفت خبیث برگ شماره هفت بسیار خاص است. اگر کسی هفت بزند و نفر بعدی هفت نداشته باشد، باید دو عدد کارت از زمین بردارد. مسلما اگر در یک دور مثلا 4 نفره، سه نفر پشت سر هم هفت بزنند، نفر چهارم باید 6 کارت از زمین بردارد.
 •       کارت شماره 10 توانایی برگشت دادن دور بازی را دارد.
 •       کارت شماره هشت هم به گونه‌ای است که اگر کسی آن را به زمین بزند، باید یک جایزه مطابق با آن هم به زمین بیندازد. اگر نداشته باشد، باید از زمین بردارد.

قوانین موجود در بازی هفت خبیث

اگر کمی دقت کرده باشید، هر یک از خبیث‌ها کارشان این است که کارت‌های موجود در دست شما افزایش پیدا کند. یعنی برنده کسی است که بتواند زودتر کارت‌های خود را به پایان برساند. یک سری قوانین وجود دارند که در هنگام اجرا باید به آن‌ها توجه کرد.

 •       در بازی ورق هفت خبیث یکی از این قوانین عجیب استفاده نکردن از ضمایر است. در صورت شنیده شدن یکی از این ضمایر توسط افراد حاضر در بازی از شما، می‌تواند یک کارت شما را جریمه کند.
 •       سرباز روی سرباز می‌آید یا نمی‌آید؟ سوالی که هر دو جواب آن درست است. چون برخی افراد معتقدند مشکلی ندارد و برخی مانع آن می‌شوند. در کل بهتر است که نیاید. چون جذابیت بازی بالاتر می‌رود.
 •       کسی که در آخر سر فقط یک برگ در دست خود داشته باشد، باید سریع اعلام کند که تک برگ می‌باشد، در غیر این صورت، یک کارت جریمه خواهید شد.
 •       کارت‌ها را با چه استراتژی به زمین بیندازیم؟ یک نفر به عنوان شروع کننده یک کارت را به زمین می‌اندازد. شما می‌توانید کارتی را روی کارت شخص دیگر بیندازید که عدد کارت شما با آن یکی باشد یا در یک نوع باشد. مثلا اگر کارت طرف دل است، شما هم می‌توانید دل بیندازید. کارت‌هایی مثل بی بی و کینگ که یکی هستند، می‌توانند روی هم دیگر بیایند.

لینک دانلود بازی هفت خبیث

بازی بلوف از جذاب و دوست داشتنی بازی ورق

بازی ورق به صورت بلوف، شرایط بسیار ساده‌ و البته بسیار جذاب دارد. یک نکته که حائز اهمیت است، این است که این بازی را با افراد بد ذات بازی کنید، چون جذابیت به اوج خود می‌رسد. ماجرا از این قرار است که یک سری کارت در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید از شر آن‌ها حتی به دروغ و بلوف، راحت شوید. اما چگونه؟

 •       به عنوان مثال، نفر شروع کننده، در دست خود دو عدد کارت هفت دارد. اما این شخص زمانی که می‎خواهد کارت‌ها را پشت رو به زمین بیندازد، می‌گوید سه تا هفت به زمین انداختم.
 •       حال نفر بعدی اگر به درستی این ماجرا شک کند، می‌تواند در خواست بازبینی دهد، اگر ادعای شخص درخواست دهنده بازبینی درست باشد، تمام کارت‌های روی زمین به شخص بلف زننده اعطا می‌شود. اما اگر برعکس شود. یعنی هر سه کارت برابر با عدد هفت باشد، فرد مشکوک و درخواست کننده بازبینی، باید کل کارت‌های روی زمین را بردارد.
 •       در بازی ورق بلوف خارج از نوبت هم می‌توان به بلف زدن یکی اشاره کرد. اما اگر صحیح نباشد، کارت‌های روی زمین به فرد مشکوک تعلق می‌گیرد.
 •       در نظر می‌گیریم فردی مشکوک نشده و بازی ادامه پیدا خواهد کرد. حالا بعد از زدن سه هفت بر زمین توسط نفر اول، نفر دوم باید کارت‌هایی با شماره 3 را به هر چند مقدار که دارد یا ندارد، به زمین بزند.
 •       بازی بلوف باید حداقل با 3 نفر و حداکثر با هر چند نفر که می‌توانید، انجام دهید. اما بهتر است برای افزایش جذابیت بازی، از چندین دسته کارت استفاده کنید تا شناسایی فرد بلوف زننده دیرتر مشخص شود.
 •       نشاط و تفریح هدف اصلی این بازی است. پس موقع انداختن کارت حتی به درست، سعی کنید مرموزانه بخندید تا افراد دیگر را دچار حواس پرتی کنید.

لینک دانلود بازی بلوف

توضیح اجمالی بازی حکم محبوب ترین بازی ورق

بازی حکم از سری بازی‌هایی ورق است که در همه جای دنیا به عنوان بازی اصلی می‌شناسند. اگر دوست دارید در بازی ورق نامی برای خود دست و پا کنید، باید شاه کلید آن را به دست آورید. شاه کلید بازی‌های ورق، بازی حکم می‌باشد. این بازی چهار نفره برگذار می‌شود و تقلب کردن در آن هم بسیار راحت است. یعنی هم حواستان به بازی خودتان باشد و هم حواستان به دیگران باشد تا الکی رقیب شما نشوند.

در بازی حکم، برگ آس از ارش و مقام بالایی برخوردار است. اگر کسی در حین بر زدن، یا بعد از بردن یک دست و… فقط این برگه را وارد برگه‌های خود کند، به قولی باید جمع کنید و از بازی بروید. چون تمامی دست‌ها را خواهد برد. به دلیل این که اثبات تخلف تقلب در بازی حکم مانند اثبات تخلف خیلی چیزهای دیگر که به وضوح آن‌ها را در زندگی می‌بینیم، سخت و گاها ناممکن است، نیازمند جمع بودن حواس است تا در حین تقلب آن را دستگیر کنید وگرنه نوش دارو بعد از مرگ سهراب، فایده ندارد. یعنی برنده برده و بازنده باخته.

روش انجام بازی حکم، بهترین و معروف‌ترن بازی ورق در دنیا

با قرعه کشی، کارت انداختن یا هرچیز دیگری که خودتان مایل هستید، می‌توانید یک حاکم در بازی ورق حکم انتخاب کنید. سپس بعد از بر زدن کارت‌ها، یک نفر شروع به پخش کردن کارت‌ها به تعداد 5 عدد برای هر نفر، اقدام می‌کند. حاکم به این 5 کارت خود نگاه می‌کند و یک حکم را انتخاب می‌کند. حاکم حکم را با صدای بلند اعلام می‌کند. سپس فرد دهنده کارت، در دو نوبت، به همه‌ی افراد، چهار عدد کارت می‌دهد تا تعداد کارت‌های موجود در دست همه، برابر با 13 شود.

بازی حکم قوانین زیادی دارد. هم توضیح آن‌ها به صورت نوشتاری بسیار سخت است و هم این که اثر پذیری از نوشته برای درک بازی هم بسیار پایین است. قطعا اگر علاقه‌مند به انجام بازی حکم باشید، باید با افرادی که در این زمینه تبحر و یا حداقل به صورت اولیه بلد هستند، در ارتباط باشید. اما ما به رسالت خود تا جایی که می‌شود، عمل خواهیم کرد.

بعد از این که برای هر کس 13 کارت پخش کردید، نفر سمت راست حاکم بازی را شروع می‌کند. برنده دست کسی است که بتواند کارت دارای امتیاز بالا را بیندازد. در بازی ورق حکم، حکمی که حاکم انتخاب کرده، بسیار مهم است. یعنی اگر کسی در یک دست، حکم را به زمین بزند و هیچ کارت دیگری از نوع حکم در زمین نباشد، آن فرد، دست را خواهد برد. بازی‌های موبایلی زیادی برای این سه بازی ساخته شده است که با یک سرچ ساده می‌توانید به منبعی از آن‌ها دست پیدا کنید.

لینک دانلود بازی حکم

توضیح اجمالی بازی حکم محبوب ترین بازی ورق

فال پاسور یا فال به وسیله ورق‌ها

بازی ورق همیشه در جایگاه بالایی در بین بازی‌های امروزی قرار دارد. اما از این کارت‌ها استفاده‌های دیگری هم می‌شود. بارها و بارها تردستی و شعبده بازی به وسیله این کارت‌ها توسط شعبده بازان مختلف در شوها و نمایش‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی را مشاهده کرده‌اید. اما این پایان کار نیست. زیرا یک فال هم در بین این برگ‌ها وجود دارد. کسانی که به فال اعتقاد داشته باشند، می‌توانند از این فال هم استفاده کنند. برای بار اولی که از این فال استفاده می‌کنید، اطلاعات خیلی شبیه‌تری به شما می‌دهد.

نام اصلی فال پاسور، فال عشق هم می‌باشد. چون فقط برای این کار مناسب است. در این فال هر کارت بازی ورق یک رمزی دارد که این رمزها آشکارساز عشق شما به یک شخص و بالعکس خواهد شد. قوانین به صورت زیر است.

 •       ابتدا کارت‌ها را به شکل‌های گوناگونی که هست، مانند برزیلی، ایرانی و…. بر بزنید. یعنی از قاطی شدن کارت‌ها اطلاعات دقیق داشته باشید.
 •       سپس به اندازه تعداد حروف فارسی اسم طرفتان، کارت بازی ورق را رو به پشت بر زمین بگذارید. کارت‌ها را کلا نباید ببینید.
 •       کارت‌های باقی مانده را به ترتیب بر روی این دسته‌ها بگذارید.
 •       سپس دسته‌ها را به ترتیب روی هم بگذارید، به طوری که دسته حرف اول کارت بالایی و دسته حرف آخر، کارت پایینی باشد.
 •       سپس کارت‌ها را از بالا به پایین رو به جلو به زمین بیندازید. هر کارتی که دو بار یا بیشتر پشت سر هم آمد را جدا کنید و در آخر شروع به رمز گشایی کنید. در ادامه مهمترین کارت‌ها از لحاظ اعتبار را به شما معرفی خواهیم کرد.

رمزگشایی از کارت‌های بازی برای فال عشق

 •       کارت 1 یا همان آس، به معنای سلطان قلب بودن شما برای طرف مقابل است. البته اگر پسر هستید زیاد خوشحال نشوید.
 •       برگ 2، به معنای دویت است. یعنی به دو نفر علاقه دارد.
 •       برگ 3، به معنای علاقه‌مندی ایشان به ازدواج با شما است.
 •       برگ 4، به معنای وجود برخی مشکلات در رابطه‌تان است.
 •       برگ شماره 7، یعنی به شما فکر می‌کند.
 •       برگ شماره 8، یعنی از پوشش شما خوشش می‌آید.
 •       برگ شماره 9، یعنی از هیکل شما خوشش می‌آید.
 •       برگ کینگ هم همان معنی برگ 1 را می‌دهد اما با شدت کمتر.
 •       کارت بی بی بازی ورق هم به معنای غیرتی بودن طرف مقابل بر روی شما است.
 •       برگ شماره 10، یعنی دوری و دوستی
 •       برگ سرباز هم به معنی این است که اوشان به کس دیگری فکر می‌کنند متاسفانه.

بعد از تمام شدن این مرحله، به مرحله آخر می‌رسیم. مرحله آخر به این شکل است که همه‌ی کارت‌ها به جز کارت‌هایی که بیرون کشیده‌اید را دوباره بر می‌زنید و از بین آن‌ها باید سه کارت را بیرون بکشید. اولین کارت، عبارت است از حس شما به طرف مقابل و کارت دوم را با رمز این که طرف مقابل به شما چه حسی دارد، بر می‌دارید. سپس یک کارت هم به عنوان حس مشترک بر می‌دارید. طبق شنیده‌ها، تفکر مثبت و عاشقانه به طرفتان در طول انجام مراحل فال، آن را واقعی‌تر می‌کند. در کل فال چیز مزخرفی است.

نتیجه گیری

موضوع مورد بحث امروز ما بازی ورق بود. این بازی تنها یک بازی نیست، بلکه ده‌ها بازی در دل خود جای داده است. از بازی‌های تک نفره، دونفره، 10 نفره بگیر تا حتی شعبده بازی و فال هم در دل این ورق‌ها خفته است. اما در بین بازی‌ها، سه بازی حکم، بلوف و هفت خبیث به علت ژرفای بلندی که دارند، بیشتر مورد پسند کاربران قرار می‌گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازی ورق، با سایت ایموجو در ارتباط باشید. همچنین شما می توانید برای دسترسی به آموزش های کاربردی و مفید به بخش آموزش بازی در سایت ایموجو مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.