AD

دانلود رایگان بازی تخته نرد ؛ بازی قدیمی محبوب

0 1,027

بازی تخته نرد از قدیمی‌ترین بازی‌های موجود در کره زمین است. خیلی از مورخان قدمتی چندیدن هزار ساله برای این بازی قائل هستند. البته باید گفت که قدیمی‌ترین تخته نرد پیدا شده در جهان متعلق به کشور عزیزمان ایران است. شهر سوخته که در سیستان و بلوچستان 4 فصل واقع شده، جایی است که این بازی پیدا شده است. حال چیزی که شگفت انگیز است، قدمت و یا سازندگان بازی نیستند، بلکه معنا و مفهوم موجود در بازی است که دانستن آن ناخودآگاه شما را به سمت بازی جذب می‌کند. البته که جذابیت این بازی فقط معنا و مفهوم نیست و حتی به اصطلاح گیم پلی بازی یا همان نحوه انجام بازی به شدت جذاب می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با سایت مجله بازی موبایل ایموجو در ارتباط باشید.

همچنین دانلود کنید: دانلود رایگان بازی نیاوران ؛ بازی ماجراجویی و جذاب

قطعات موجود در بازی تخته نرد

اجزای سازنده بازی تخته نرد عبارتند از زمین بازی، 15 مهره سیاه و سفید، تاس معمولی، تاس جام و تاس دوبل. با داشتن این قطعات می‌توانید این بازی را انجام دهید. البته یک راه راحت‌تر هم موجود است. این راه به این شکل است که این بازی را برای موبایل خود دانلود می‌کنید و به صورت مجازی از آن استفاده می‌کنید. با توجه به بالا رفتن قیمت اقلام و همچنین خلوت‌تر شدن زندگی همه و روی آوردن به فردی نگری، بهترین راه برای بازی کردن این بازی جذاب، گوشی و رایانه می‌باشد. در ادامه لینک دانلود یکی از بهترین بازی‌های موجود بر روی پلتفرم اندروید را برای دانلود شما عزیزان، بار گذاری کرده‌ایم.

قطعات موجود در بازی تخته نرد

اهمیت رمزنگاری در بازی

اما نوبت به رمز و رازها می‌رسد. رمز و رازها کاری است که ما ایرانی‌ها چندين هزار سال پیش شروع به انجام آن‌ها کرده‌ایم. اما این روزها صهیونیست‌ها بیشتر از آن استفاده می‌کنند. رمز و رازهای ما در حد بازی تخته نرد است اما دشمنان فراتر از این‌ها فکر می‌کنند. یک نمونه از این موارد هم به چند ماه قبل بر می‌گردد.

جایی که دونالد ترامپ گفته بود اگر ایران واکنشی در برابر شهادت سردار سلیمانی انجام دهد، 52 مرکز فرهنگی  و هنری را در ایران هدف قرار خواهد داد. چند روز بعد، هواپیمای اوکراینی با شماره پرواز 752 توسط پدافند خودی ساقط می‌شود. بعد از گران شدن بنزین و به راه افتادن تظاهرات در ایران، یک قانون با شماره 752 در کنگره آمریکا برای حمایت از معترضان امضاء می‌شود. آخر سر هم در کریدر قانونی و بین المللی بیروت- تهران، هواپیمای مسافربری ایرانی با شماره 1152، توسط دو جت جنگنده آمریکایی، تهدید می‌شود و مسافران این هواپیما را تا سرحد مرگ می‌برد.

البته این می‌تواند شانسی هم باشد. اما وقتی به سابقه آن‌ها نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که نمی‌تواند شانسی باشد. در ماجرای 11 سپتامبر برج‌های دوقلو منطقه منهتن نیویورک آمریکا، با استفاده از اعداد و ارقام موجود در این ماجرا و شبیه بودن یکی از کلمات یک آیه مشخص در قرآن به اسم منطقه وقوع انفجار، باعث شد تا قرآن را یک کتاب تروریستی معرفی کنند که موفق هم نشدند.

رموز موجود در بازی جذاب تخته نرد

اما رازهای موجود در بازی تخته نرد به شکل زیر هستند.

  •       سی مهره موجود در بازی به 30 شب و روز، یعنی یک ماه کامل اشاره دارد.
  •       بازی باید در 5 دست برگزار شود که به 5 وقت موجود در یک شبانه روز اشاره دارد.
  •       4 قسمت زمین هم دلالت بر 4 فصل دارد.
  •       24 خانه دلالت بر 24 ساعت یک شب و روز دارد.
  •       12 خانه در طرفین زمین دلالت بر 12 ماه یک سال نوری دارد.
  •       مهره نماد انسان‌ می‌باشد.
  •       زندگی کردن انسان‌ها هم در این کره خاکی با گردش مهره در زمین بازی رمز گذاری شده است.
  •       تاس هم همان شانس و بخت ما در زندگی است.
  •       رنگ سیاه و سفید هم دلالت بر شب و روز دارد.
  •       زمین بازی هم دلالت بر آسمان دارد.

با دانستن این رمزها دید ما به بازی بهتر می‌شود و قطعا هنگام یادآوری این نکات در ذهن ما حین بازی تخته نرد حس بهتری نسبت به حالت معمولی القا می‌شود. مثلا با بد افتادن یا خوب افتادن تاس، یاد بخت و اقبال خودمان می‌افتیم و درک می‌کنیم که زندگی در هر حالتی برای هر کسی حالت سینوسی دارد. اما برای بعضی‌ها قسمت پایین و مشکلات بزرگترند و برای بعضی‌ها هم برعکس. بازی بازی جذاب تخته نرد قطعا جزء بهترین بازی‌هایی است که می‌توانید با این مضامین به فرزندان خود آموزش دهید.

دانلود بازی تخته نرد از کافه بازار

دانلود بازی تخته نرد از گوگل پلی

رموز موجود در بازی جذاب تخته نرد

نتیجه گیری

هر بازی جذاب علاوه بر داستان و گیم پلی جذاب، باید دارای یک بعد تبلیغاتی هم باشد. اکثر بازی‌های ساخته شده در دنیا تلاش می‌کنند تا بتوانند کشور و مردم خود را تبلیغ کنند. چرا که بازی طرفداران بیشماری در سراسر دنیا دارد. اما واقعا درک این موضوع که یک بازی از 200 سال قبل میلاد حضرت مسیح (ع)، این چنان زندگی انسان را به قاب بازی کشیده است، بسیار سخت و غیر قابل باور می‌باشد. اما این یک واقعیت است و نام آن هم بازی تخته نرد است. این بازی این روزها برای موبایل و رایانه‌ها هم قابل اجرا است. برای دانلود و کسب اطلاعات بیشتر در این موضوع با سایت ایموجو در ارتباط باشید. همچنین شما می توانید برای آموزش انواع بازی های موبایلی به بخش آموزش بازی در سایت مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.