AD

نقد و بررسی بازی دث استرندینگ (Death Stranding)

2 253

اگر از علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی باشید قطعاً می‌دانید که بازی دث استرندینگ به عنوان یک اثر بی نظیر، توسط خالق مشهور آن یعنی هیدئو کوجیما ساخته شده است. استفاده از نوآوری‌های فراوان در تولید بازی‌های ویدیویی همواره به عنوان یک ریسک محسوب می‌شود. سازنده بازی دث استرندینگ با قبول این ریسک توانسته است یک بازی بی نظیر و فوق العاده را برای گیمرها به ارمغان بیاورد. ما در این مقاله قصد نقد و بررسی بازی دث استرندینگ را داریم.

گیمرها می‌دانند که برای انجام یک بازی نوآورانه و هیجان انگیز نیاز به تغییرات در بازی احساس می‌شود. اگر بخواهید یک بازی جدید و تازه را در کنسول خود بازی کنید باید تغییرات ایجاد شده در بازی را بپذیرید. سازنده بازی دث استرندینگ توانسته است با درک سلایق افراد و تحمل ریسک پذیری، یک بازی هیجان انگیز و خارق‌العاده‌ را خلق کند. در ادامه این مطلب از نقد و بررسی بازی سایت ایموجو بیشتر در مورد بازی Death Stranding خواهیم گفت.

معرفی بازی دث استرندینگ

بازی دث استرندینگ ساخته‌ی هیدئو کوجیما در تاریخ 8 نوامبر 2019 ریلیز شده است. این بازی برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4 و مایکروسافت است که توانسته جوایز زیادی را در مدت زمان انتشار خود کسب کند. نوع بازی به گونه‌ای است که گیمرها در یک محیط جذاب و متنوع باید با ماجراجویی‌های خود اثر مختلفی را خلق کنند. بازی Death Stranding به گونه طراحی شده است که حد وسط برای آن وجود ندارد، در واقع می‌توان بیان داشت که گیمرها یا از بازی نهایت لذت را می‌برند یا پس از مدتی از بازی خسته می‌شوند.

در واقع خلق اثر سازنده کوجیما به گونه‌ای است که می‌تواند گیمر را به رویاهای مدنظر برساند یا به گونه‌ای است که می‌تواند باعث حذف بازی از کنسول شود. بازی دث استرندینگ دارای محیط پویا است که آشفتگی مناطق مختلف آمریکا را به تصویر می‌کشد. انفجارهای مختلفی که در کشور آمریکا رخ داده است باعث می‌شود که این بازی به عنوان یک ژانر اکشن و ماجراجویی شناخته شود.

گیمر در این بازی با استفاده از ابزارهای مختلف و آیتم‌های متنوع باید تلاش کند تا از انقراض بشریت جلوگیری کند. انفجار رخ داده شده در نقاط مختلف آمریکا و قطع ارتباط مردم با یکدیگر به گونه‌ای است که هیجان را در بازی افزایش می‌دهد.

داستان بازی  Death Stranding
داستان بازی  Death Stranding

داستان بازی  Death Stranding

داستان بازی فوق به گونه‌ای آغاز می‌شود که در ابتدا شما با یک شوک بزرگ وارد بازی می‌شوید، در واقع انفجارهای مختلفی که در مناطق آمریکا رخ می‌دهد باعث انقراض انسان‌های کره زمین می‌شود. انفجارهای رخ داده به گونه‌ای است که ارتباط مردم با یکدیگر قطع می‌شود که این امر می‌تواند باعث ایجاد استرس شود. شما به عنوان بازیکن این بازی باید با کنترل شخصیت اصلی بازی که سم پورتر بریجز نام دارد بتوانید ارتباط مناطق مختلف کشور را به یکدیگر متصل کنید. وجود شبکه کایرال به عنوان جایگزین اینترنت در دنیای بازی محسوب می‌شود که می‌تواند در روند بازی بسیار تأثیرگذار باشد.

شبکه کایرال به عنوان یک شبکه وسیع در بازی دث استرندینگ است که افراد می‌توانند به کمک این شبکه حجم زیادی از اطلاعات را در زمان کوتاه منتقل کنند. بازی دث استرندینگ به عنوان یک بازی خاص از شخصیت‌های متنوع ساخته شده است که شخصیت پردازی در این بازی بسیار عالی و بی نظیر کار شده است. هر کدام از کاراکترهای بازی دارای هویت، زندگی و گذشته‌ی خاص است که برای درک هر کدام باید در بازی غرق شوید. شخصیت‌های بازی بسیار متنوع است و برای این که بتوانید ارتباط بین هر شخصیت را تعیین کنید باید در دنیای پسا آخرالزمانی دث استرندینگ غرق شوید.

همان‌طور که به آن اشاره شده است بازی Death Stranding به گونه‌ای است که سلیقه بسیاری از افراد را پوشش نمی‌دهد، چرا که آشفتگی جهان بازی به گونه‌ای است که بازیکنان باید با آیتم‌های مختلف بازی تعامل داشته باشند. به عنوان نمونه شخصیت سم به دلیل سندرمی که وی را درگیر کرده است کابوس‌های شبانه وحشتناکی را مشاهده می‌کند که از تماس‌های فیزیکی هراس دارد. این ترس به گونه‌ای است که می‌تواند به بازیکن منتقل شود.

داستان بازی  Death Stranding
داستان بازی  Death Stranding

شخصیت پردازی متنوع در بازی دث استرندینگ

وجود شخصیت‌های متنوع در بازی و همچنین قابلیت‌های هر کدام به گونه‌ای است که برای رسیدن به موفقیت و افزایش هیجان، باید بتوانید درک بهتری از هر شخصیت داشته باشید. شخصیت‌های بازیDeath Stranding  بسیار متنوع است که این امر باعث می‌شود تا هیجان بازی و استفاده از آنها در محیط بازی افزایش پیدا کند. علاوه بر شخصیت اصلی، شخصیت‌های فرعی مختلفی در بازی دیده می‌شود که هر کدام ویژگی‌های متنوعی دارند.

به عنوان نمونه کاراکتر فراجایل، به عنوان یک شخصیت کلیدی در بازی است که نمی‌تواند بی تی‌ها را در محیط مشاهده کند. وجود انفجار عمیق در مناطق مختلف آمریکا باعث شده است تا خطرات زیادی افراد را تهدید کند. روابط بین شخصیت‌های بازی بسیار عاقلانه است و در برخی موارد رابطه عمیق دیده می‌شود. شاید به عنوان یک نکته مثبت در بازی بتوان رابطه مناسب سم با بریج بی بی را نام برد که از زوایای مختلف قابل بررسی است. بی بی به عنوان یک شخصیت کمکی در بازی شناخته می‌شود که می‌تواند برای مشاهده بی تی‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. هر کدام از کاراکترهای بازی می‌توانند در روند بازی نقش مهمی ایجاد کنند.

بازی دث استرندینگ به گونه‌ای طراحی شده است که دارای محیط چشم نواز است. در واقع شما در روند بازی می‌توانید ترکیبی از گریه و خنده را تجربه کنید. واکنش‌های مختلف هر کاراکتر در مراحل بازی باعث ایجاد احساس مختلف در شما خواهد شد. باید گفت که علاوه بر نکات مثبت شخصیت‌های بازی، یک سری نکات منفی در کاراکترها دیده می‌شود که می‌تواند باعث سرد شدن گیمرها شود.

شخصیت پردازی متنوع در بازی دث استرندینگ
شخصیت پردازی متنوع در بازی دث استرندینگ

نکات منفی شخصیت‌های بازی Death Stranding

مشکلات مختلفی در شخصیت بازی Death Stranding دیده می‌شود که به عنوان نمونه می‌توان به کاراکتر نه چندان جذاب هیگز اشاره کرد. اگر علاقه‌مند به بازی ویدویی هستید می‌توانید نقد و بررسی بازی God of war 3 را در سایت ایموجو مطالعه کنید. هیگز به عنوان یکی از کاراکترهای ضد قهرمان بازی شناخته می‌شود که آن طور که باید و شاید به ابعاد مختلف این کاراکتر در بازی پرداخته نشده است. پیچیدگی زیادی که در داستان بازی وجود دارد باعث می‌شود تا بسیاری از گیمرها بدون درک ابعاد مختلف کاراکترهای بازی، از این بازی بی نظیر دلسرد شوند.

داستان سرایی سازنده بازی، به گونه‌ای است که باعث شده است تا پایان بندی سینمایی بسیار زیبایی داشته باشد. سازنده بازی با تبحر خاصی توانسته است در کنار استفاده از شخصیت‌های شناخته شده در بازی، یک روایت مناسب از داستان را بازگو کند. به عنوان گیمر حرفه‌ای اگر بخواهید از بازی دث استرندینگ لذت ببرید باید بتوانید به خوبی روابط میان شخصیت‌های خوب و بد بازی را درک کنید.

نکات منفی شخصیت‌های بازی Death Stranding
نکات منفی شخصیت‌های بازی Death Stranding

بررسی گیم پلی بازی دث استرندینگ

ساز و کار بازی Death Stranding به گونه‌ای است که مکانیزم‌های مختلفی در محیط دیده می‌شود. برای راه رفتن و دویدن شخصیت اصلی بازی باید بتوانید کنترل بازیکن را به خوبی حفظ کنید. پارامترهای بی نظیری برای حمل بار با استفاده از موتور سیکلت در نظر گرفته شده است که قلق‌های خاص خود را دارد. برای جا به جایی و یا حرکت با استفاده از کلیدهای موجود بر روی کنترلر باید بتوانید تمرین و تکرار زیاد را در دستور کار خود قرار دهید.

وجود تنوع آب و هوایی در محیط بازی به شما کمک خواهد کرد تا با جو محیطی مختلف روبرو شوید. باید در نظر داشته باشید که جزئیات شخصیت اصلی بازی بسیار زیاد است و برای این که بتوانید با محیط بازی انس بگیرید بهتر است زمان زیادی را به بازی اختصاص دهید. در محیط‌های صعب‌العبور اگر بخواهید با سم عبور کنید و بار زیادی داشته باشید قطعاً استقامت بدنی کاراکتر بازی کاهش پیدا خواهد کرد. برای رسیدن به هدف خود نقاط هموار را برای عبور انتخاب کنید. رفت و آمد از محیط‌های رودخانه باعث می‌شود تا سم بسیار خسته شود و تعادل بار خود را از دست دهد.

بازی Death Stranding به گونه‌ای است که وجود مکانیسم‌های فراوان به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید چالش‌های مختلف را به خوبی حل کنید. در بازی ماده سیاه رنگ Tar دیده می‌شود که برای عبور از آنها باید دقت کافی را به خرج دهید. وجود موجودات مختلف مانند Gazer در بازی شما را به شدت به چالش خواهد کشید.

بررسی گیم پلی بازی دث استرندینگ
بررسی گیم پلی بازی دث استرندینگ

تنوع در آیتم و سازه‌های بازی Death Stranding

وجود آیتم‌های مختلف و ابزارهای گوناگون در بازی به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید به راحتی شانس پیروزی خود را در مسیرهای متنوع بازی افزایش دهید. راه رفتن و حرکت کردن در محیط بازی به شدت لذت بخش است و برای لذت بردن از این کار باید بتوانید کنترل مناسبی بر روی شخصیت اصلی بازی داشته باشید. بازی دث استرندینگ دارای مسیرهای مخفی برای عبور است که باعث افزایش سرگرمی بیشتر می‌شود. در طول مسیر اگر بخواهید ارتباط بین نقاط مختلف کشور را برقرار کنید باید بار زیادی حمل کنید که این امر باعث افزایش خستگی کاراکتر شما خواهد شد.

مدیریت کوله بار کاراکتر بازی به شما این اطمینان را می‌دهد که بتوانید بار را به سلامت به مقصد برسانید. سازه‌های مختلفی در بازی قرار گرفته شده است که به شما برای ترمیم بدنی کمک خواهد کرد. با اتصال به شبکه کایرال می‌توانید سازه‌های بازیکنان مختلف را در نقشه مشاهده کنید که این سازه‌ها می‌تواند به شما در حمل بار کمک کند. به اشتراک گذاری سازه‌ها به عنوان یکی از قابلیت‌های جذاب بازی Death Stranding  است.

شاید به جرات بتوان گفت که شعار بازی دث استرندینگ ارتباط دوباره است که بازیکنان باید در این بازی به این امر دست پیدا کنند. سفرهای طولانی بازی ممکن است بسیار طاقت فرسا باشد و اگر از حوصله زیادی برای انجام بازی ویدیویی برخوردار هستید می‌توانید از این بازی نهایت لذت را ببرید.

سیستم‌های پاداش مختلف در بازی دث استرندینگ

سیستم‌های مختلف در بازی Death Stranding گنجانده شده است که باعث ایجاد تنوع در محیط بازی می‌شود. برای این که بازی از حالت یکنواختی خارج شود، سازنده بازی سیستم پاداش را برای محیط‌های بازی در نظر گرفته است. سیستم لایک به عنوان یکی از الگوریتم‌های پاداش برای سازنده سازها است که نشان از یک حس انسان دوستانه در بازی دارد. چرا که این سیستم می‌تواند بدون طلب پاداش باشد که منظر انسانی قضیه را نشان می‌دهد. تجربه ارتباط آنلاین بازی Death Stranding به گونه‌ای است که قطعاً از بازی لذت خواهید برد.

نبردهای اکشن نیز در بازی دیده می‌شود که شما در کنار حرکت کردن در محیط بازی باید بتوانید از 50 ساعت گیم پلی بازی نهایت لذت را ببرید. وجود موجودات و انسان‌های جهش یافته که دارای توانایی‌های منحصر به فرد هستند باعث می‌شود تا شما برای دفاع از انسانیت خود با این افراد درگیر شوید. دشمنان بازی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانید با استفاده از سنسورهای مختلف آن‌ها را تشخیص داده و با نیزهای برقی خود به نبرد با آنها بپردازید. هومو دیمن‌ها به عنوان یکی از دشمنان بازی شناخته می‌شوند که می‌تواند توسط شخصیت اصلی بازی یعنی سم مورد هدف قرار بگیرند.

سم دارای یک ویژگی کلیدی در بازی Death Stranding است که می‌تواند پس از مرگ مجدد به زندگی برگرد. اگر بخواهید دشمنان بازی را به راحتی نابود کنید بهتر است پس از کشتن آن‌ها در صورت نیاز سلاح‌های متنوع آنان را بردارید و به مخفی گاه دشمن بروید.

سیستم‌های پاداش مختلف در بازی دث استرندینگ
سیستم‌های پاداش مختلف در بازی دث استرندینگ

تنوع سلاح در بازی  Death Stranding

همان طور که اشاره شد، بازی دث استرندیگ به عنوان یک بازی اکشن و ماجراجویی شناخته می‌شود که کاربران می‌توانند با استفاده از گیم پلی بازی به نبردهای هیجان انگیز بپردازند. سازنده بازی سعی کرده است تا محیط‌های مختلف هر اپیزود را به گونه‌ای طراحی کند که نبردهای هیجان انگیری در آن محیط‌ها رخ دهد. شاید پس از انجام بازی بتوان گفت که نبردهای هیجان انگیز در بازی بسیار کم است و می‌توانست بیشتر از این در بازی گنجانده شود.

وجود مأموریت‌های فرعی در بازی Death Stranding این امکان را به گیمرها می‌دهد که بتوانند با آزاد عمل بیشتری در بازی حضور پیدا کنند. در مأموریت‌های فرعی جابه‌جایی شخصیت اصلی بسیار سریع‌تر است و مبارزات موجود در این بخش از تنوع بیشتری برخوردار است. مأموریت‌های فرعی داستان به گونه‌ای طراحی شده است که شباهت زیادی به خط اصلی داستان دارد که این امر می‌تواند هیجان بازی را افزایش دهد.

وجود قابلیت فست تراول یا سفر سریع در بازی این امکان را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد که به نقاط مختلف نقشه سفر کنند. شخصی سازی‌های مختلفی را می‌توان بر روی سلاح‌ها و موتورسیکلت انجام داد. آزادی عمل در شخصی سازی محیط بازی نیز باعث افزایش تنوع و هیجان در بازی می‌شود. لباس‌های سم نیز جزو مواردی است که بازیکنان بازی Death Stranding می‌توانند با توجه به سلیقه خود، رنگ آن را انتخاب کنند. موتور سیکلت موجود در بازی به گونه‌ای است که دارای شارژ برقی است که این امر باعث می‌شود تا شما نتوانید به راحتی در محیط بازی از موتور سیکلت استفاده کنید. وجود محدودیت فراوان در بازی باعث می‌شود تا با چالش‌های متنوع روبرو شوید.

بررسی گرافیک بازی دث استرندینگ

جلوه‌های بصری بازی بسیار لذت بخش است و به صورت زیبایی می‌توان از محیط بازی لذت بود. دنیای بازی بدون تردید به عنوان یکی از زیباترین دنیاهای ساخته شده بازی‌های ویدویی است که در چند سال اخیر منتشر شده است. توجه کردن به جزئیات در بازی دث استرندینگ بسیار عالی کار شده است و محیط‌های مختلف بازی را می‌توانید با جزئیات فراوان مشاهده کنید. نبردهای قرار داده شده در بازی دارای گرافیک بصری بسیار بالای است که این امر به شما این امکان را می‌دهد که از نبردهای تن به تن بسیار لذت ببرید.

فیزیک بازی دث استرندینگ به گونه‌ای است که شما شگفت زده خواهد کرد و شما می‌توانید در محیط بازی که بسیار وسیع است رفت و آمد کنید. چهره شخصیت‌های بازی به شکل خارق‌العاده‌ای طراحی شده است. توجه کردن به جزئیات موجود در چهره باعث شده است تا بسیاری از گیمرها از این امر شگفت زده شوند. میان پرده‌های مختلفی در بازی دیده می‌شود که باعث شده است تا بیش از پیش بازی زیبا به نظر برسد. تنوع در محیط بازی بسیار زیاد است که شما به عنوان یک گیمر حرفه‌ای می‌توانید به بالای کوه بروید یا از جنگل‌های سرسبز لذت ببرید. کوهستان‌های یخبندان نیز در بازی Death Stranding دیده می‌شود که باعث حیرت همگان است.

بازی دث استرندینگ
بازی دث استرندینگ

جمع بندی بازی دث استرندینگ

بازی دث استرندینگ یک بازی بسیار هیجان است که سلایق مختلف را پوشش می‌دهد. قطعاً یکی از آثار به یادماندنی هیدئو کوجیما بازی دث استرندیگ است که نقاط قوت و ضعف مختلفی دارد. از نقاط مثبت این بازی می‌توان به وجود داستان هیجان انگیز و متنوع، جلوه بصری زیبا و گرافیک عالی، آیتم‌های متنوع و سازه‌های مختلف، پاداش و وجود مأموریت‌های فرعی ویژه، موسیقی عالی و گوش نواز و شخصیت‌های زیاد بازی اشاره کرد.

بازی دارای نقاط ضعف‌های مختلفی نیز است که از جمله آن‌ها می‌توان به وجود هوش مصنوعی ضعیف دشمنان، فیزیک بد وسایل نقلیه نظیر موتور سیکلت و شخصیت نه چندان دل‌چسب هیگز اشاره کرد.

شما برای ما از بازی دث استرندینگ بنویسید

بازی دث استرندینگ را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. اگر به نقد و بررسی بازی علاقه دارید می‌توانید نقد و بررسی بازی جی تی آی وی (GTA V) را در سایت ایموجو مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
  1. پویان عابدی می گوید

    بازی دث استرندینگ یکی از بهترین بازی هایی هستش که بازی کردم خیلی داستان جالب و منحصر به فردو متفاوتی داره خیلی خوشم اومد عالیه

  2. Nvid می گوید

    واقعا محیط بازی خیلی خفن و جالب طراحی شده بازی هیجان انگیزیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.