AD

نقد و بررسی بازی کروسیدر کینگز ۳ ؛ نقاط قوت و ضعف بازی

0 499

بازی کروسیدر کینگز ۳ یک بازی با سبک استراتژیک و RPG برای کامپیوتر های شخصی است. این بازی دارای خط داستانی بسیار قوی می باشد. اگر شما نسخه قبلی این بازی یعنی کروسادر کینگز ۲ را بازی کرده باشید، متوجه خواهید شد که نقاط قوت آن در این نسخه نیز حفظ و بهتر شده است. در ادامه با ما در مجله بازی موبایل ایموجو همراه باشید تا بیشتر با این بازی آشنا شوید.

نقد بازی کروسیدر کینگز ۳

ما در پست قبل به نقد و بررسی کامل دوتا ۲ (DOTA 2) پرداختیم، اما حالا نوبت یک بازی با سبک RPG می باشد، بازی کروسیدر کینگز ۳ که محصول استودیو پارادوکس است، بازی مورد بحث ما است. خوب بیایید شروع کنیم. من به طور کامل درگیر طرح های این بازی و درخت های خانوادگی آن شده ام. این بازی ذهن مرا بسیار درگیر کرده است، علاوه بر این که برای قتل ها و کشتار ها باید تصمیم بگیرم، باید به فکر جانشینی ام باشم. به نظر می رسد که من به کروسادر کینگز اعتیاد پیدا کرده ام.

وقتی شما شروع به بازی کردن این بازی کنید، هیچ وقت احساس نمی کنید که باید به خود استراحت بدهید، این بازی استراتژیک RPG استودیو پارادوکس بازیکن ها را به شدت درگیر خود می کند. شما نمی توانید از جنگیدن در این بازی فرار کنید، وقتی کسی در جایی جنگ ایجاد کرده باید به آن جا بروید و بجنگید تا پیروز شوید. حتی شما نمی تواند از زیر جنگ های مقدسی که امپراتوری ها اعلام می کنند، فرار کنید.

هر کسی که بازی Crusader Kings 2 را تجربه کرده باشد، متوجه می شود که این بازی تا چه حدی می تواند شما را درگیر کند. در بازی Crusader Kings 3 شما بار دیگر رئیس یک حکومت قرون وسطایی اولیه هستید و سعی خواهید کرد تا آن جا که می توانید این حکومت را به خوبی رهبری کنید. شما با کلیک کردن و استفاده از منو ها تا آن جا که می توانید باید کار انجام دهید. ابزار شما دیپلماسی، دسیسه، جنگ و شانس است و اهداف شما آن چیز هایی می باشد که به دنبال آن ها می باشید.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی جی تی آی وی (GTA V)

یادگیری بازی شاه های صلیبی ۳

یادگیری این بازی درست مانند بازی های استراتژیک بزرگ دیگر سخت می باشد. اما نگران نباشید شما می توانید آن را یاد بگیرید. یک آموزش در این بازی وجود دارد که از سمت ایرلند شروع به کار می کند. علاوه بر این یک منو نیز وجود دارد که در هر زمان قابل دسترسی است، این سیستم آموزش نا محدود می باشند. حتی ابزار بازی نیز دارای یک راهنمای مخصوص خود می باشد. مشاوره گرفتن از این ابزار زمانی خوب است که شما به جایی برسید که فقط برای نکات رهبری کردن حکومت از آن راهنمایی بگیرید. این برای شما بسیار مفید می باشد.

گرچه درست نمی باشد که درگیر جزئیات بازی شوید، اما شما می توانید در مورد اشیا وسواس داشته باشید و در طول تاریخ با قدرت بازی کنید. شما در بازی کروسیدر کینگز ۳ می توانید به یک سفر آزمایشی بروید و یک جامعه مادر سالار را در شمال آفریقا رهبری کنید که توسط وایکینگ ها ایجاده شده است، در برخی مواقع برای قدرتمند تر شدن در بازی Crusader Kings 3 نیازی نیست که جاه طلبی کنید، زیرا داشتن یک خانواده نا کارآمد کافی می باشد.

بازی سیمز را تصور کنید، اما شما در این جا ۲۰ نفر را در خانه دارید و نیمی از آن ها STD های بد خیم دارند و بقیه در حال طرح کودتا می باشند. این بازی چالش های جذابی دارد. حکومت شما نیز از این چالش ها به دور نیست و با دادگاه های مختلف برخورد خواهد کرد. شما نیز باید ساعت های زیادی را صرف بازی کردن بکنید و با امور داخلی سر و کله بزنید. با این کار ها شما می توانید قدرت حکومت خود را حفظ کنید.

یادگیری بازی شاه های صلیبی ۳
یادگیری بازی شاه های صلیبی ۳

پادشاهان بازی کروسیدر کینگز ۳

در طول تاریخ پادشاهان صلیبی همیشه به فکر کاراکتر های خود بوده اند و ملت آن ها برایشان مهم نبوده است. اما در این بازی آن ها خیلی ثروتمند و دیوانه وار به نظر می رسند. هر یک از آن ها به دنبال جاه طلبی و کار های خطرناکی می باشند، البته شرایط آن ها را به این سبک محکوم کرده است. قبول کردن آن ها مسئولیت سختی است. آن ها ممکن است حریص، بی رحم یا به طور دائم مست باشند. اگر بخواهیم یک صفت به همه ی آن ها اختصاص دهیم به نظر من صفت جاه طلب است. همه ی آن ها به دنبال قدرت می باشند.

در برخی از مواقع صفت های آن ها قبل از به دنیا آمدنشان شکل می گیرد. والدین می توانند صفات مادر زادی را به فرزندان خود منتقل کنند که می تواند در ادامه بازی تقویت شود. علاوه بر این شما می توانید با ازدواج کردن و به دست آوردن دانش، مواردی مانند هوش و ویژگی های خود را ارتقا دهید. ازدواج های خونی بهترین نوع ازدواج در بازی شاه های صلیبی ۳ می باشد. اما این کار مانند یک بمب ساعتی است، زیرا در برخی از مواقع ممکن است نسل متوقف شود و آن ها نتوانند فرزندی داشته باشد. به احتمال زیاد طرفدار های گیم آف ترونز با این مسائل آشنا می باشند.

کاراکتر های بازی Crusader Kings 3

یک کاراکتر با عمر طولانی خود می تواند در طول زندگی خود ویژگی های نامناسبی را کسب کند، برخی از آن ها کمی متناقض است، اما همیشه شخصیت های اصلی، باید قابل اعتماد باشند. وقتی شما شخصیت مورد اعتمادی بسازید، هم در ازدواج موفق خواهید بود و هم در شورا های مختلف می توانید طرفدار های خوبی برای خود کسب کنید. شما به هیچ وجه نمی خواهید که مارشال شما یک کاراکتر غیر منطقی باشد و ازدواج با یک شرور کینه توز نیز ازدواج مناسبی نمی باشد.

این جزئیات در بیشتر مواقع روی ظاهر کاراکتر منعکس می شود. هر کس یک مدل سه بعدی را دریافت می کند، این مدل به طرز ماهرانه ای متحرک می شود و به گونه ای خود را نشان می دهد که هم روحیه و هم شخصیت او را نشان می دهد. من زیاد احمق دیدم، که با توجه به این چیز ها می شود آن ها را گمراه کرد. با گذشت سال ها، هنگام زخمی شدن و ماندن جای آن و پیر شدن، شاهد تغییر در ظاهر کاراکتر خواهید بود. شما می توانید با نگاهی اجمالی به آن اطلاعاتی در مورد زندگی آن ها به دست بیاورید. در کل گذراندن زندگی در بازی شاه های صلیبی ۳ بسیار جالب است. من سال هاست این تجربه را در بازی کروسادر کینگز ۲ دارم.

برخی اوقات این کاراکتر ها به طور کامل سفارشی به نظر می رسند و شما احساس می کنید که یک طراح قوی دارند. اما تمام داستان های آن ها روایت های تصادفی و اتفاقی است، اما ممکن است شما برخی از آن ها را بیشتر دوست داشته باشید. در این بازی شما شخصیت هایی دارید که با آن ها به سفر می روید و آن ها را از هیچ به پادشاهی می رسانید.

ایجاد یک ساختار قوی سلسله در بازی شاه های صلیبی ۳

سفر های داخل بازی کروسادر کینگز ۳ پر از پیچ و تاب های غافلگیر کنند، بازگشت قهرمانانه، عاشقانه های مخفی و چیز های دیگر می باشند. برای این که بتوانید تاثیری در جهان بگذارید و همچنین سلسله سرکش خود را تحت کنترل نگه دارید. ابتدا باید بر تقویت شخصیت خود و رسیدن به برخی نقاط عطف شخصی تمرکز کنید. خوشبختانه همیشه یک رویداد یا اتفاق دیگری با فرصت رشد برای شما ایجاد می شود. شما ممکن است یک شب به اتاق خواب خود بروید و یکی از اعضای دادگاه خود را پیدا کنید. شما در این هنگام می توانید از آن ها میزبانی کنید یا با نگهبانان تماس بگیرید، اما اختیار دوست داشتن به طور کامل در دست شما می باشد. گفتگوی بسیار خوب با یک دوست جدید و گرفتن یک سگ با حال از جمله اتفاقات خوب درون بازی است.

در حال حاضر، استودیو پارادوکس به یک استاد متن رویداد های مهم تبدیل شده است، این بازی متن های شما را دریافت می کند و به شما اجازه می دهد تا رسوایی بعدی کاراکتر خود را تعریف کنید. می توان گفت که نویسنده های بازی Crusader Kings 3 بیشترین لذت را از خلق این چیز های جالب برده اند. سبک زندگی به شما اجازه می دهد بدون این که به چیز های تصادفی اعتماد کنید، سرنوشت خود را مشخص کنید. همه گرایش بخ سبک زندگی خاص دارند. اما اگر تصمیم خود را تغییر دهید، می توانید هر کدام را که می خواهید انتخاب کنید و تمام پیشرفت های خود را تنظیم کنید. هر شیوه زندگی به مناطقی تقسیم می شود که می توانید روی آن ها تمرکز کنید و آن ها را انتخاب کنید.

ایجاد یک ساختار قوی سلسله در بازی شاه های صلیبی ۳
ایجاد یک ساختار قوی سلسله در بازی شاه های صلیبی ۳

سبک بازی کروسیدر کینگز ۳

در بازی کروسادر کینگز ۳ شما می توانید از سه درخت سبک زندگی استفاده می شود، شما این موارد را در سایر بازی های RPG نیز می توانید ببینید. کروسادر کینگز درست مانند یک سیستم کامل پیشرفت RPG است که به جای کار کردن روی قتل ها و تلاش ها، روی داستان این بازی کار شده است.

در بازی شاه های صلیبی ۳ سبک زندگی فریب آمیر بیشتر از بقیه سبک ها جذب کننده می باشد. من خودم این بازی را اغلب با نیت خوب شروع می کنم اما طولی نمی کشد که گمراه می شوم. من به دنبال به دست اوردن فرصت های خوب می روم.

در یکی از بازی ها من وقتم را صرف ساختن یک نیروگاه در مدیترانه کردم، اما در نهایت من آن جا را از دست دادم زیرا برادرم مرا به خاطر کشتن برادر دیگرمان تبعید کرد. درست است، من این کار را کردم. من به این اعتراف می کنم که مشاور خود را فرستادم تا درباره اسراری که از آن ها می توانم استفاده کنم، اطلاعات کسب کند. سپس آن به من پیشنهاد کشتن برادرم را داد و من نیز به یکی از شوالیه هایش رشوه دادم تا به من کمک کند جانشینی را به دست آورم. بعد از مردنش نیز از اطلاعاتی که به دست آورده بودم استفاده کردم تا پول بیشتری به دست بیاورم. اما در نهایت شکست خوردم و سعی و تلاش طولانی مدت من در بازی بر باد رفت.

دسیسه موفقیت آمیز من در نهایت نیز به کشته شدن من منجر شد. بازی شاه های صلیبی ۳ به شما فرصت شرکت کردن در رویداد ها را می دهد، سپس شما را درگیر درامی می کند که بتوانید در آن جا مهارت های خود را افزایش دهید. گاهی اوقات نیز در طول این یادگیری ممکن است شما کشته شوید.

جزئیات بازی Crusader Kings 3

بدترین خطر برای یک حاکم استرس است، اگر شما صادق باشید این خطر به سمت شما نخواهد آمد، ولی اگر دسیسه کنید و یا حریص باشید، استرس پیدا خواهید کرد. پس باید با توجه به این جزئیات بازی کروسادر کینگز ۳ شما باید تصمیم گیری کنید. گاهی اوقات من خودم استرس زیادی می کشیدم. شما باید سعی کنید استرس بازی به زندگی واقعی شما راه پیدا نکند. زیرا استرس شما ممکن است زندگیتان را به خطر بیاندازد.

خوب در ادامه بازی شما می توانید به جای این که ساعت های خود را صرف پرداختن به جزئیات کنید و دسیسه های مختلف برای پادشاهی بچینید، قلمرو خود را گسترش دهید، در بازی کروسادر کینگز ۳ دنیای شبیه سازی شده عظیمی وجود دارد که در آن هر قلمرو به یک رنگ است. این شبیه سازی به صورت یک نقشه با دریا ها و خشکی ها می باشد. این نقشه از ایسلند شروع شده است و تا نیجریه ادامه دارد، از شرق نیز به تبت محدود است. شاید شما این سبک از نقشه ها را در سری بازی های توتال وار دیده باشید، اما در آن جا گستردگی سرزمین ها کمتر از این بازی است.

جزئیات بازی Crusader Kings 3
جزئیات بازی Crusader Kings 3

زمین های متنوع و عجیب و غریب، جغرافیای منحصر به فرد و ساختمان های با سبک متفاوت، این مناطق ار از هم جدا می کند، شما می توانید با فتح کردن برخی از این مناطق جایزه های فوق العاده ای به دست بیاورید. البته در هنگام حمله کردن به یک منطقه باید همه چیز را در نظر داشته باشید. شاید قلعه ای که می خواهید آن را محاصره کنید دارای دیوار های فوق العاده سختی است، یا ممکن است دشمن ارتشی داشته باشد که به راحتی بتواند به سواره نظام شما آسیب بزند.

جنگ در بازی کروسیدر کینگز ۳

در کل وظیفه شما این است خط های قلمرو خود را جلوتر ببرید و مکان های بیشتری را به رنگ سرزمین های خود در بیاورید. البته پیروز نهایی در نبرد های کسی است که ارتش قوی تر و تازه نفس تری داشته باشد. شما باید سعی کنید در میدان های نبرد، نیروهای دشمن را تعقیب کنید و همه آن ها را بکشید. هنوز هم فرصت به دست آوردن امتیاز های خوب از جنگ های صلیبی وجود دارد. شوالیه ها مانند اعضای منظم دربار شما هستند که عناوین و میراث ها و تعداد زیادی چیز های دیگر می خواهند، اما آن ها همچنین جنگجویانی درخشان هستند که در کنار فرمانده ارتش وارد جنگ می شوند و برای پیروزی می جنگند. وقتی نفوذ شما بیشتر شود، انتظار شوالیه ها از شما بیشتر می شود، در برخی مواقع ممکن است آن ها بزرگترین رقیب شما شوند.

روش های دیگری برای فتح کردن جهان وجود دارد که در آن ها نیازی به روش های خشونت آمیز نیست. شما می توانید بدون این که در هر شهر خون و خون ریزی راه بیاندازید، سلسله خاندان خود را گسترش دهید. این روش با استفاده از ازدواج و ایجاد وارث امکان پذیر می باشد. البته ممکن است اعضای خانواده شما نیز اعلام استقلال کنند و قلمرو خود را تشکیل دهند.

در اصل در بازی کروسادر کینگز شما قدرت را فدا نمی کنید بلکه شما مسئولیت ها را تقسیم می کنید، حاکمانی که اعلام استقلال کرده اند دارای شهرت زیادی می باشند.  شما نیز می توانید با استفاده از به دست آوردن مزایا و اعلام استقلال، خانواده ی مستقل خود را بنا کنید. می توانید سلسله ای از جنگ سالاران بسازید و یا اطمینان حاصل کنید تمام شهر های قوی زیر دست شما می باشند. شما می توانید ازدواج کنید و وارث های خود را به وجود بیاورید.

ایجاد سلسله در بازی Crusader Kings 3

وقتی شما به کاراکتر های دیگر اجازه دهید برخی از کارهای سنگین را انجام دهند، کار شما نیز آسان تر می شود. هدای یک سلسله به سوی جاودانگی طاقت فرسا است، اما وقتی به صورت گروهی این کار را انجام دهید، همه چیز آسان تر می شود. ممکن است برخی از شاخه های سلسله شما بمیرند یا کشته شوند. ممکن است برخی از آن ها بخواهند که در یک حکومت خارجی باشند.

بازی کروسیدر کینگز ۳
بازی کروسیدر کینگز ۳

دین در بازی کروسیدر کینگز ۳

در مورد مذهب نیز، بهترین اتفاق این است که همه قبول کنند که خدای شما بهترین خدا است و مذهب شما را قبول کنند. اگر این اتفاق نیافتد شما بزرگترین دیوانگی های قرون وسطی را تجربه خواهید کرد. این دیوانگی بدعت می باشد. حتی خود شما اگر از کاتولیک یا مذهب مستقر دیگری خسته شده اید، می توانید دین خود را گسترش دهید. تغییر دین باعث ایجاد اختشاش می باشد، زیرا طول می کشد تا همه به یک چیز جدید باور داشته باشند.

دین در بازی شاه های صلیبی بسیار تاثیر گذار است، در برخی مواقع مذهب لذت بردن همه را خراب می کند. مذهب های بسیار سخت گیر هستند و بسیار به آن چه مردم در اتاق خواب خود انجام می دهند علاقه مند هستند.  با مذهب های قرون وسطایی شما می توانید از شر برخی از این موارد خلاص شوید. در کل اعتقادات بر اساس اصول، سنت هایی است که با مکانیک های خاص همراه است.

ایجاد فرهنگ جدید در بازی Crusader Kings 3 به همان شیوه کار می کند، اما یک سیستم فرهنگ جدا نیز وجود دارد که به نو آوری ها گره خورده است. قوانین جدید، واحد های منحصر به فرد و پاداش های ویژه می توانند با گذشت زمان برای همه افراد فرهنگ جدید ایجاد کنند. اما فقط حاکم اصلی می تواند انتخاب کند که چه نو آوری هایی را باید مورد توجه قرار دهد. حتی در حالی که سعی می کنید سایر حاکمان خود را پشت سر خود نگه دارید، ممکن است دسیسه و رقابت ایجاد شود. همان طور که ایمان های جدید به طور مداوم ظهور می کنند، فرهنگ های جدید نیز می توانند طلوع کنند و همسایه ها را به چالش بکشند.

بازی کروسیدر کینگز ۳
بازی کروسیدر کینگز ۳

امتیاز دهی به بازی کروسیدر کینگز ۳

بازی شاه های صلیبی ۳ همیشه در حال حرکت است و همیشه به سراغ داسان های جدید می رود، همین موارد باعث می شود که شما به راحتی نتوانید در بازی پیشرفت کنید. استودیو پارادوکس مواردی که باعث قدرت کروسادر کینگز دو شده بود را در این نسخه نیز حفظ کرده است. علاوه بر این، آن ها را بهتر نیز کرده است.

بگذارید به شما اطمینان دهم که کلمه خوب برای بازی Crusader Kings 3 کم می باشد و این بازی باور نکردنی است. اتفاق های زیادی را ممکن است داخل این بازی تجربه کنید، پس اکنون زمان شروع کردن آن می باشد.

شما برای ما از بازی بازی کروسیدر کینگز ۳ بنویسید

بازی کروسیدر کینگز ۳ را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. از شما ممنونیم که پست بازی کروسیدر کینگز ۳ را مطالعه کردید و اگر دوست داشتید می توانید نظرات خود را در زیر برای ما بنویسید.  اگر به نقد و بررسی بازی های موبایلی علاقه دارید می توانید به بخش نقد و بررسی بازی در سایت ایموجو مراجعه کنید و اطلاعات بیشتر را در مورد نقاط قوت و ضعف بازی های مختلف به دست آورید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.