AD

آموزش صفر تا صد بازی کلش رویال (Calsh Royale)

0 1,800

کلش رویال (Clash royale) یکی از محصولاتی می باشد که توسط گسترش دهندگان کمپانی سوپرسل روانه بازار گردیده است. در این مقاله از مجموعه مقالات آموزش گیم در سایت ایموجو به آموزشی بازی کلش رویال می پردازیم و شما را به صورت کامل با تمامی مراحل این بازی آشنا خواهیم ساخت. پس با ما همراه باشید.

معرفی بازی کلش رویال

کلش رویال محصول دیگر کمپانی سوپرسل می باشد که بعد از شاهکار کلش آف کلنز تولید شده است و در دسترس کاربر های جهان در سرتاسر جهان گرفته است، کلش رویال همانند بازی های دیگر کمپانی سوپرسل با تبلیغات محشر وارد بازار گردیده است. مکانیک موجود در بازی کلش رویال برای یک بازی موبایل بسیار خوب می باشد.

کلیات بازی کلش رویال

حتی اگر شما کوچکترین چیزی هم در مورد بازی Clash Royale ندانید، این پست شما را با کلش رویال به طور کامل آشنا خواهد کرد. ساده ترین چیزی که در مورد کلش رویال وجود دارد کارت ها می باشند که قابل جمع آوری در طول بازی می باشند. این کارت ها نشان دهنده ی افرادی که شما می توانید در یک بازی استراتژیک به کار ببرید هستند.

در میدان نبرد نیز یک قلعه و دو برج دارید، شاید وقتی که این ها را برای شما در آموزش کلش رویال شرح می دهم، پیچیده به نظر برسد اما به نظر من همه چیز در داخل این بازی در کمال سادگی طراحی شده است، تا یک لذت منحصر به فرد را به کاربر ها بدهد. در کل نحوه بازی کلش رویال ساده می باشد ام شما در طی بازی کردن شاهد یک رقابت پیچیده خواهید بود که تا حد زیادی نیاز دارید تا به یک استاد حرفه ای کلش رویال تبدیل شوید.

با پیشرفت در بازی کلش رویال و افزایش سطح بازیکن ها با مجموعه ای از کارت های رایگان رو به رو می شوند که در چندین کلاس مختلف پخش می شوند. کارایی این کارت ها متفاوت است به طور مثال شما از برخی از آن ها برای کشتن غول ها استفاده می کنید اما اگر از سایرشان استفاده کنید هیچ کمکی به شما نخواهند کرد. در کل شما باید یک بازیکن با قدرت بالای تحلیل باشید که بتواند مناسب ترین کارت را در مکان مورد نظر استفاده کند.

عرشه (Deck) در بازی Clash Royale

شما برای خود یک عرشه یا همان deck دارید شما باید بتوانید یک ترکیب درست از کارهایتان را درست کنید تا در جنگ ها موفق شوید، شما فکر نکنید که با کپی کردن دک ها می توانید در بازی ها موفق شوید زیرا هر بازیکن استراتژی مخصوص به خودش را دارد و این که این دک ها در سطح ها مختلف نیاز به اصلاح دارند زیرا شما نمی توانید دشمنانتان را با یک دک ثابت شکست دهید، پس هرگز و هرگز از دک دیگران در بازی کلش رویال استفاده نکنید و سعی کنید از خلاقیت داخل دک خود استفاده کنید.

در داخل بازی کلش رویال شما کارت های زیادی را خواهید دید، بازیکن ها برای هر دک از بین این کارت ها می توانند هشت کارت را انتخاب کنند. انتخاب این کارت ها در ابتدای بازی بسیار مهم می باشد، واقعا بسیار جذاب می باشد که شما یک دک برای استراتژی مخصوص خودتان بچینید و به طور خاص بازی کنید اما خوب ممکن است شما در ابتدا تجربه کافی برای چیدن دک نداشته باشید، نگران نباشید شما این تجربه را در طی چند نبرد به دست خواهید آورد.

اما خوب این را بگویم که در ابتدا همه ی کارت ها در اختیار شما نمی باشند و بیشتر آن ها قفل می باشند اما شما با انجام نبرد های مختلف و به دست آوردن جعبه ها می توانید این قفل ها را باز کنید. شما به سرعت روند کلش رویال را به خوبی خواهید آموخت.

عرشه (Deck) در بازی Clash Royale 

عناصر RTS و MOBA در بازی Clash Royale

عناصر RTS و MOBA نیز بسیار ساده شده اند. عنصر RTS بیشتر شبیه مکانیک موجود در بازی starcraft می باشد. به طوری که بازیکن های سطح بالا صد ها دستور باید برای ارتش خود صادر کنند، اما این عنصر در کلش رویال بسیار ساده شده است به طوری که ارتش ها به صورت کامپیوتری می دانند که چه کنند و به کدام سمت بروند، البته ساده شدن این دو سیستم به این معنی نیست که تاثیر تصمیم شما بر بازی کم شده است، بلکه تصمیم های شما از قبل خیلی مهم تر شده است و شما باید با دقت تصمیم بگیرید.

شما فقط کافی است برای گذاشتن کارت ها در بازی آن ها را از داخل دک انتخاب کنید و سپس به روی زمین بیاورید، تنها چیز مهم در آوردن روی زمین این کارت ها موقعیت یابی می باشد، چون جایی که این واحد ها را احضار می کنید مشخص می کند که آن ها باید به کدام سمت بروند. آموزش کلش رویال کمی از کلش آف کلنز متفاوت است زیرا کلش آف کلنز بسیار گسترده تر می باشد.

شما برای استفاده از کارت ها نیاز نیست که جواهر یا طلا بدهید، از جواهر و طلا فقط برای ارتقای این کارت ها می توانید استفاده کنید و برای استفاده از آن ها شما باید منتظر بمانید تا اکسیرتان شارژ شود. شارژ شدن اکسیر نیز تابع زمان می باشد و چیز دیگری در آن تاثیر ندارد. در کل صحنه بازی کلش رویال مانند بازی کاغذ قیچی می باشد، به طوری که یک کارت می تواند نیروی مقابل را به راحتی از بین ببرد.

نمونه کارت ها در بازی کلش رویال

به عنوان مثال، شاهزاده اولین کارت حماسی است که بیشتر بازیکن های جدید با آن روبرو می شوند. استفاده از این کارت برای هر بازیکن نیازمند پنج اکسیر می باشد. شما وقتی این فرد را در مقابل خود برای اولین بار ببینید فکر خواهید کرد خیلی خارق العاده می باشد و می تواند شما را به سادگی از بین ببرد. واقعا هم با آن شدتی که این شوالیه شروع به حمله می کند، بازیکن برای اولین بار دچار وحشت خواهد شد.

اما با گذشت زمان شما می توانید با استفاده از کارت Tombstone که نه تنها کارت حماسه نیست بلکه از شما فقط سه اکسیر می خواهد، ولی وقتی از این کارت در مقابل شاهزاده حماسی استفاده می کنید، او را در کسری از ثانیه از بین می برد و خواهید دید که این کار چقدر آسان می باشد. پس کاری که باید کنید این  می باشد که هوشمندانه از کارت های خودتان استفاده کنید.

مثالی که در بالا گفتم فقط یک نمونه ساده بود، شما به مرور راه این بازی را یاد خواهید گرفت، خواهید دید که کارت های بسیار قوی با کارت های مخصوصی متوقف خواهند شد. چیزی که در آموزش کلش رویال واضح می باشد این است که شما باید عمق استراتژی را درک کنید.

آموزش نبرد در کلش رویال

یک بازی معمولی در ابتدا شامل انتخاب هشت کارت شما می شود که امیدوارم در نوعی استراتژی منسجم با جواب هایی در مورد انواع مختلف تهدیداتی که ممکن است با آن روبرو شوید، به خوبی ترکیب می شوند. از آن جا که شما با یک رقیبی می جنگید که از نظر داشتن منابع و کارت ها در سطح شما می باشد بهتر است که علاوه بر داشتن استراتژی های مختلف برای حمله های حریف، استراتژی هایی نیز برای حمله کردن به آن ها و از بین بردن یک یا دو برج آن ها و حتی برج پادشاهی آن ها داشته باشید.

البته نبرد ها دارای آزادی نیستند که شما بتوانید در هر زمانی که خواستید برج های دشمن را از بین ببرید. در نبرد های کلش رویال شما با محدودیت زمان مواجه هستید. به طوری که شما باید تعداد بیشتری از برج های دشمن را در چهار دقیقه از بین ببرید تا به پیروزی برسید.

زمان در بازی کلش رویال

دو دقیقه اول یک بازی کلش رویال طبیعی است و شما به آرامی از اکسیری که شارژ می شود استفاده می کنید و از این اکسیر برای استفاده از کارت ها در روی زمین نبرد استفاده می کنید. اگر در این دو دقیقه موفق شدید که برج پادشاهی دشمن را نابود کنید پیروز خواهید شد و اگر برج شما از بین رفت شما در آن نبرد بازنده خواهید شد.

در غیر این صورت، این بازی در یک دقیقه دیگر افزایش می یابد و در آن زمان شارژ شدن اکسیر مورد نیاز شما دو برابر می شود و شما می توانید از این کارت ها بیشتر استفاده کنید. در این قسمت هیجان بازی بسیار بیشتر خواهد شد، چون شما و طرف مقابلتان سریع تر از کارت های موجود در دک نبردتان استفاده می کنید. اگر هیچ یک از برج های پادشاهی نابود نشد در پایان این سه دقیقه هر کس که توانست برج های بیشتری را نابود کند پیروز می شود. اما اگر این برج ها مساوی بود شما در بازی به صورت مرگ ناگهانی ادامه پیدا خواهد کرد.

یک دقیقه اضافی به نام مرگ ناگهانی به شما داده خواهد شد، هر کسی که بتواند یک برج دشمن را نابود کند، پیروز خواهد شد. در مرگ ناگهانی اگر موفق به نابود کردن هیچ برجی نشدید بازی تمام خواهد شد و نتیجه مساوی اعلام خواهد شد. شما در بازی باید سعی کنید که همه ی برج های دشمن را از بین ببرید، زیرا برای هر برج تخریب شده تاج جمع آوری می کنید، این ها نکات مهمی می باشند که باید در آموزش کلش رویال یاد بگیرید.

محتویات جعبه های Clash Royale

اگر شما ده عدد در روز جمع کنید، می توانید جعبه را باز کنید. با باز کردن جعبه می توانید مقداری کارت و طلا را به دست بیاورید. برای همه سوال می شود که خوب همه ی این محتویات به صورت رایگان می باشد یا خیر. باید بگویم که شما می توانید برخی از این کارت ها را با پول واقعی بخرید، اما خوب خیلی از این ها را شما می توانید به صورت رایگان به دست بیاورید.

شما با باز کردن صندوق ها می توانید کارت های زیادی را به مرور زمان به دست بیاورید. شما می توانید جعبه های مختلفی را در طول بازی به دست بیاورید. شما پس از گذراندن آموزش کلش رویال باید در نبرد های مختلف شرکت کنید.

شما جعبه های مختلف را در بازی کلش رویال خواهید دید که بسته به نوع آن ها می توانید کارت های مختلف را به دست بیاورید. رایج ترین کارت ها داخل جعبه های نقره ای می باشد، شما چهار مورد از این جعبه ها را می توانید ذخیره کنید. شما در میان جعبه های خود یک جعبه طلایی خواهید دید که با زمان به دست می آید. این جعبه به نبرد های شما وابسته نمی باشد.

 


آموزش قدم به قدم تغییر نام در بازی کلش اف کلنز

 • ۲۷ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 18

 


آموزش ایجاد چند اکانت در بازی کلش آف کلنز

 • ۲۷ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 11

 


آموزش تغییر جیمیل در بازی پابجی موبایل (PUBG Mobile)

 • ۲۶ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 40

 


معرفی و راهنمای بازی پابجی موبایل (PUBG Mobile)

 • ۲۶ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 42

 


معرفی بازی پلاتو (Plato)، بازی جذاب و سرگرم کننده

 • ۲۶ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 21

 


آموزش قدم به قدم نصب پابجی موبایل روی بلواستکس

 • ۲۶ ,خرداد, ۱۳۹۹
 • 20

باز کردن سریع جعبه ها در کلش رویال

البته شما می توانید برای پرش از هر یک از این تایمر ها نیز هزینه پرداخت کنید و زود تر جعبه ها را باز کنید. مقدار الماسی که شما باید برای از بین بردن زمان باز شدن جعبه ها بدهید ممکن است زیاد باشد، باید حواستان باشد که در زمان مورد نیاز از الماس هایتان برای باز کردن این جعبه ها به دست بیاورید.

شما می توانید از الماس های داخل بازی نیز برای خرید از داخل فروشگاه کلش رویال نیز استفاده کنید. شما با خرید جعبه ها از فروشگاه خیلی سریع می توانید آن ها را باز کنید و نیاز به صبر کردن ندارند.

هم سطح سازی دک در بازی کلش رویال

سیستم هم سطح سازی کمی پیچیده است، شما به عنوان بازیکن ممکن است برایتان سخت باشد تا کارت های حماسی را که نادر می باشند را ارتقا دهید. در ابتدای بازی Clash Royale یعنی سطح های پایین تر بازی شما نیاز به کارت های زیادی برای ارتقا نخواهید داشت، اما با افزایش سطح کارت های شما، نیازمند تعداد بیشتری از کارت ها خواهید بود. البته این را بگویم که شما از جعبه های سطح های بالاتر تعداد بیشتری کارت می گیرید.

عضو شدن در یک قبیله در بازی Clash Royale

یکی دیگر از چیز هایی که در بازی کلش رویال وجود دارد، اما به طور کامل اختیاری می باشد، پیوستن به یک قبیله می باشد. این دستاورد کلش رویال درست مانند کلش آف کلنز می باشد. این عنصر شگفت انگیز اجتماعی برای بسیار بازیکن ها راضی کننده می باشد، در این قبیله ها پنجاه بازیکن می توانند برای اهدای کارت به یکدیگر عضو شوند، شما می توانید از سایر بازیکن های کلش رویال در داخل این سایت ها در خواست کارت کنید.

البته این گونه نیست که شما فقط در خواست کارت کنید، چون جعبه ها به شما از هر نوع کارتی می دهند ممکن است که نخواهید سطح همه ی این کارت ها را بالا ببرید، برای همین می توانید به کسانی که در خواست این کارت ها را در قبیله ی شما می کنند کمک کنید و از این کارت ها هدیه بدهید.

با بالا رفتن سطح قبیله شما می توانید صندوق هایی را که از طریق نبرد های همه ی بازیکن ها در قبیله کلش رویال به دست می آید را باز کنید، این موضوع باعث می شود که شما پول بیشتری به دست آورید، زیرا زمانی که شما به کسی کارت هدیه می کنید خود بازی به شما طلا می دهد.

به همین دلایل می توانم بگویم که رفتن داخل یک تیم در پابجی موبایل بسیار خوب می باشد، چون باعث می شود هم بتوانید کارت هایتان را راحت تر پر کنید و هم این که پول بیشتری را برای افزایش سرمایه به دست بیاورید.

سیستم رتبه بندی در بازی کلش رویال

اگر شما کلش آف کلنز را بازی کرده باشید، کل این مجموعه بلافاصله برای شما آشنا خواهد بود. در کلش آف کلنز این سیستم به صورت عالی عمل می کند، بنابراین جای تعجبی ندارد که کمپانی سوپرسل همین سیستم را به کلش رویال انتقال بدهد.

رتبه کلی شما در بازی مقابل حریفان بر اساس تعاد غنائم یا همان کاپ های شما می باشد. برنده شدن در نبرد های کلش رویال باعث می شود که شما تعدادی از این غنائم را به دست بیاورید، چیزی که بدیهی است این است که شما اگر در بازی نیز دچار باخت شوید تعدادی از این کاپ ها را از دست خواهید داد.

وقتی که شما بتوانید در چند جنگ پیروز شوید به سطح های بالاتری خواهید رفت که در آن سطح ها نه تنها زمینه ی بازی متفاوت است بلکه شما کارت های جدید تری را خواهید دید، البته این را نیز باید بگویم که اگر در آن سطح ها موفقیت آمیز عمل نکنید، سیستم رتبه بندی کلش رویال شما را به سطح قبلی باز خواهد گرداند.

به هر حال سیستم رتبه بندی کلش رویال در بین بازی های موبایل فوق العاده می باشد، زمانی که شما به کارت های بیشتر و متنوع تری برسید بازی برای شما پیچیده تر خواهد شد. همین پیچیده شدن باعث می شود که شما استراتژی های بیشتری را یاد بگیرید و لذت بیشتری را در حین بازی ببرید.

سیستم رتبه بندی در بازی کلش رویال

سیستم رایگان کلش رویال

شما از زمانی که داخل بازی شوید در اطراف صفحه تایمر های زیادی را خواهید دید که ممکن است برای شما کمی آزار دهنده باشد، تایمر هایی برای نمایش دادن زمان باز شدن جعبه ها در داخل صفحه اصلی و حتی در داخل بازی تایمر زمان نبرد را خواهید دید در کل ممکن است این ها مکانیک آزار دهنده ای برای کاربر ها باشند.

اما یک چیز جالبی که در مورد بازی کلش رویال وجود دارد، رایگان بودن آن می باشد. شما می توانید هر چند ساعت از شبانه روز که خواستید این بازی را به صورت رایگان بدون هیچ مانعی انجام دهید. البته اگر خواستید بیش از حد بازی کنید بهتر است که از لنز های به خصوصی برای بازی کردن استفاده کنید تا چشمان شما ضعیف نشود.

در مورد جای ذخیره جعبه ها بهتر است که آن ها را باز کنید تا جعبه های جدید تری به شما داده شود زیرا اگر پر باشند بازی به شما جعبه جدیدی نخواهد داد. یک کار دیگر برای این که کارت ها را از طریق جعبه ها به دست آورید این است که در نبرد های Hearthstone شرکت کنید، منظور از نبرد همان ماموریت می باشد، تا جایزه های آن را نیز دریافت کنید. شما ممکن است که همه ی جعبه ها را در طول روز باز کنید و اما هنوز به شرکت در نبرد ها ادامه دهید این موضوع برای بالا بردن سطح شما می باشد.

آموزش کلش رویال: افزایش سطح

در اوایل بازی کارت ها برای بازیکن ها مهم نمی باشند، چون همگی در یک سطح هستند و فقط به دنبال پیروزی در نبرد ها می باشند، خود من در ابتدا به جعبه ها اهمیت نمی دادم و فقط به دنبال این بود که به عرصه بعدی برسم اما بعد از مدتی خواهید فهمید که به دست آوردن غنیمت ها با کارت های ضعیف سخت می باشد، پس تا جایی که می توانید کارت ها را در ابتدا باید برای خود جمع کنید.

وقتی شما در مقابل حریف های قوی در عرصه های بالا قرار بگیرید، سطح کارت های شما بسیار مهم می باشد، زیرا از یک جایی به بعد استراتژی های قوی کمک زیادی نمی تواند به شما بکند. من نمی گویم که استراتژی نداشته باشید، اتفاقا در نبرد ها فاکتور بسیار مهمی می باشد، اما حریف شما نیز استراتژی های مربوط به خودش را دارد.

پس کسب کارت و در آمد از داخل صندوق هایتان بسیار مهم می باشد، سخاوت این جعبه ها بسیار مهم است، مخصوصا زمانی که شما کارت های کمیاب را از داخل آن ها به دست می آورید.

استفاده از کانال کلش

اگر می خواهید ببینید که بازی های سطح بالا چگونه به نظر می رسد، این بازی مجموعه ای از بازی های بازیکن های حرفه ای را در قسمتی که clash tv می نامند ارائه کرده است. این موضوع بسیار جالب است زیرا شما داخل آن می توانید کارت هایی را که هنوز در بازی کلش رویال به دست نیاورده اید را ببینید. البته شما در این فیلم ها بازیکن هایی را خواهید دید که برای بازی کردن مقدار زیادی پول را خرج کرده اند تا سطح آخر همه چیز را داشته باشند.

البته این که بخواهیم به کلش رویال انتقاد کنیم واقعا نا مردانه است، زیرا این بازی واقعا سر گرم کننده می باشد. من الان ماه ها است بدون آن که یک ریال هزینه کنم، بازی می کنم و واقعا نمی بینم که چیزی تغییر کند. به نظر من وقتی کارت های جدید می آید، آدم باید نگران شود زیرا کمپانی سوپرسل آن را با سایر کارت ها به تعادل نرسانده است. با توجه به این که این بازی دارای این حجم از طرفدار می باشد، باید بگویم که نیازمند گسترش بیشتر است البته این کار توسط برنامه نویسان در کلش رویال انجام می شود و روز به روز به جذابیت های این بازی افزوده می شود.

نبرد دو به دو در بازی کلش رویال

یکی دیگر از مزیت های کلش رویال نبرد های دو به دوی می باشند که شما می توانید با شرکت در آن ها غنائم جنگی به دست بیاورید. البته این مزیت از اولین روز انتشار کلش رویال وجود نداشت و به مرور زمان با به روز رسانی های جدید به روی کلش رویال آمد.

موضوع آزار دهنده ای نیز در این مزیت وجود دارد به طوری که شما در برخی از نبرد ها شاهد این خواهید بود که دوستتان نیست و شما باید به تنهایی در مقابل حریف مقابله کنید، که تقریبا این موضوع هیچ وقت امکان پذیر نمی باشد.

حرف آخر

من همه را تشویق می کنم که این بازی را امتحان کنند، حتی اگر شما فقط به دنبال بازی های رایگان باشید این بازی بسیار برای شما مناسب می باشد. شما با دیدن بازی کلش رویال می توانید متوجه شوید که کمپانی سوپرسل چه ترکیب فوق العاده ای از کارت ها و استراتژی ساخته است.

کم بودن زمان های نبرد علاوه بر این که باعث می شود شما در هر جا که خواستید این بازی را انجام دهید، به شما هیجان بیشتری خواهد داد و شما به سادگی می توانید این بازی را انجام دهید. اما شما اگر برخی از سبک های این بازی را دوست ندارید می توانید به سراغ محصول دیگر کمپانی سوپرسل یعنی کلش آف کلنز بروید.

برای آموزش دیگر بازی های موبایلی و اندرویدی شما می توانید به رسانه بازی موبایل ایموجو مراجعه فرمایید. همچنین با مراجعه به این سایت می توانید از جدیدترین اخبار گیم اطلاع یابید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.