AD

4 کاری که نمی‌دانستید برنامه اندروید Google Photos می‌تواند انجام دهد

4 کاری که نمی‌دانستید برنامه اندروید Google Photos می‌تواند انجام دهد
0 15

تلفن هوشمند اندرویدی شما دارای یک اپ گالری است، اما این اپلیکیشن احتمالاً به خوبی برنامه اندروید Google Photos نیست. Google Photos در ابتدا به‌عنوان نوعی اسپین‌آف از Google+ در نظر گرفته شد.  Google+ یک پلتفرم رسانه اجتماعی بود که نتوانست جذابیت قابل توجهی به دست آورد و پس از چند سال تعطیل شد. همچنین ما مطلبی با عنوان 10 ترفند برای پیدا کردن عکس با Google Photos برای شما اماده کرده ایم .

برخلاف Google+‎، اپ Google Photos شروع به کار کرد و تا سال 2019 یک میلیارد کاربر به خود اختصاص داد. مسلماً، این واقعیت که این برنامه از قبل بر روی اکثر تلفن‌های هوشمند اندرویدی نصب شده است، ارتباطی با این موضوع داشت، اما Google Photos  تعداد بسیار زیادی کاربر دارد. همچنین به این دلیل که ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد که اپایکیشن‌های گالری معمولی ندارند. برای شروع، این اپلیکیشن به شما امکان می‌دهد از عکس‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، دسترسی آسان از هر دستگاهی به این برنامه امکان پذیر است  و صرفه‌جویی در فضا را ممکن می‌سازد.

ممکن است با برخی از ویژگی‌های Google Photos آشنا باشید، مانند این ویژگی که به شما امکان می‌دهد آلبوم‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید؛ اما در واقع می‌تواند خیلی بیشتر از اینها کار انجام دهد. در اینجا چهار مورد وجود دارد که احتمالاً تا حالا نمی‌دانستید که برنامه اندروید Google Photos می‌تواند این کارها را انجام دهد.

البته به این نکته توجه داشته باشید، برای استفاده از این ویژگی‌ها به یک اتصال اینترنتی فعال نیاز دارید.

جستجوی متنی در عکس‌های ذخیره شده در برنامه اندروید Google Photos

اگر هنوز شروع به استفاده از password manager نکرده‌اید، حتماً زمانی از یک سند عکس گرفته‌اید. عکس گرفتن بسیار راحت تر از کپی کردن اطلاعات با دست و یادداشت برداری است. مشکل اینجاست که وقتی هر ماه صدها عکس می‌گیرید، پیمایش در برنامه گالری تلفن هوشمند اندرویدی خود برای یافتن مکان موردنظرتان وقت زیادی نیاز دارد، به خصوص اگر به آن اطلاعات فوری نیاز داشته باشید. Google Photos این مشکل را برطرف می‌کند.

Google Photos از تشخیص اپتیکی (نوری) استفاده می‌کند، بنابراین قادر به تشخیص متن در عکس‌ها است. این برنامه همچنین دارای یک عملکرد جستجو است که به شما امکان می‌دهد عکس مورد نیاز خود را به راحتی جستجو کنید. برای انجام این کار، برنامه Google Photos  را در گوشی هوشمند خود اجرا کنید و روی دکمه جستجو (search) در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید. یک کلمه کلیدی مرتبط با عکس مورد نظر یا متن موجود در عکس را تایپ کنید؛ این اپ بقیه کارها را انجام خواهد داد.

پنهان کردن عکس ها در برنامه اندروید Google Photos

Google Photos از یادگیری ماشینی برای شناسایی الگوها در بین عکس‌ها و گروه‌بندی آن‌ها با هم استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند از طریق قابلیتی به نام Memories به این عکس‌ها دسترسی داشته باشند. به عبارت دیگر، Google Photos به شما این امکان را می‌دهد که از طریق گوشی هوشمند خود لحظات مهمی از زندگی خود را دوباره مرور کرده و دوباره آن را تجربه کنید، که بسیار عالی است.

چیزی که خیلی خوب نیست این است که افرادی هستند که شما ترجیح می‌دهید آنها را به خاطر نیاورید. خوشبختانه، شما می‌توانید یک شخص را از خاطرات خود در Google Photos پنهان کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

در برنامه Google Photos، روی عکس نمایه خود در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. به Photo Settings > Preferences > Memories بروید. روی Hide people and pets ضربه بزنید و افرادی را که می‌خواهید پنهان کنید انتخاب کنید.

شناسایی اشیاء و ترجمه متن در برنامه اندروید Google Photos

یک فناوری قدرتمند تشخیص تصویر به نام Google Lens در برنامه Google Photos اندروید ادغام شده است. با گوگل لنز می‌توانید بارکدها را اسکن کنید، اشیاء را شناسایی کنید و متن را ترجمه کنید. بنابراین، اگر می‌پرسید درختی که چند هفته پیش از آن عکس گرفته‌اید، بلوط است یا افرا، می‌توانید در عرض چند ثانیه متوجه شوید.

برای دسترسی به Google Lens، برنامه Google Photos را اجرا کنید و عکس مورد نظر را با شیئی که می‌خواهید شناسایی کنید پیدا کنید. روی عکس ضربه بزنید و سپس روی نماد Google Lens در پایین، سمت راست سطل بازیافت ضربه بزنید. Google Lens  باید به طور خودکار آنچه را در عکس شما وجود دارد شناسایی کند و نتایج جستجو را برای تصاویر مشابه نمایش دهد.

همچنین می‌توانید از ویژگی Google Lens در برنامه Google Photos Android برای ترجمه متن استفاده کنید: عکسی از یک متن پیدا کنید، روی نماد Google Lens ضربه بزنید، متنی را که می‌خواهید ترجمه شود انتخاب کنید و دکمه Translate را فشار دهید. متن ترجمه شده شما به صورت یک لایه روی تصویر اصلی ظاهر می‌شود.

ساختن ویدیوهای جالب در برنامه اندروید Google Photos

اگر تا به حال از Google Photos استفاده کرده‌اید، می‌دانید که ایجاد آلبوم در این برنامه سریع و آسان است. اما آیا می‌دانستید که می‌توانید از Google Photos برای ساخت ویدیوهای جالب نیز استفاده کنید؟

برای ایجاد یک ویدیو، برنامه Google Photos را اجرا کنید و روی Library در پایین ضربه بزنید. به Utilities در بالا بروید، سپس روی Highlight video ضربه بزنید. احتمالاً در اینجا با چند گزینه روبرو خواهید شد. می‌توانید از نوار جستجو برای یافتن افراد یا مکان‌هایی که باید در ویدیو گنجانده شوند، استفاده کنید یا یکی از تم‌های پیشنهادی را انتخاب کنید.

برای تست این ویژگی، می‌توانید چند عکس موجود را انتخاب کنید (ممکن است ابتدا از شما خواسته شود از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید) و اولین ویدیوی خود را ایجاد کنید. پس از راه‌اندازی ویرایشگر ویدیوی درون‌برنامه، می‌توانید چند عکس دیگر اضافه کنید، نسبت تصویر را انتخاب کنید یا حتی موسیقی را به کلیپ خود اضافه کنید. اگر موسیقی ذخیره شده در تلفن هوشمند اندرویدی خود ندارید، می‌توانید از یک تم رایگان Google استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.