AD

آموزش قدم به قدم اتصال ایکس باکس لایو

0 2,761

اگر از طرفداران کنسول ایکس باکس باشید می‌دانید که یکی از خدمات ارزنده کمپانی مایکروسافت ارائه سرویس ایکس باکس لایو است که جهت بازی‌های آنلاین مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد. بسیاری از کاربران ایرانی به دلایل نامشخص نمی‌توانند به سهولت به شبکه Xbox Live متصل شوند. آموزش اتصال ایکس باکس لایو در این مقاله به زبان ساده بیان خواهد شد تا بتوانید به راحتی به شبکه Xbox Live دسترسی داشته باشید.

اگر بخواهید از خدمات بازی‌های آنلاین استفاده کنید و تجربه بازی‌های مولتی پلیر را داشته باشید باید به شبکه ایکس باکس لایو متصل شوید. وجود خدمات مختلف در این شبکه باعث شده است تا بسیاری از افراد با خرید سرویس آنلاین بتوانند به این شبکه دسترسی پیدا کنند. اگر از کاربران کنسول ایکس باکس هستید و می‌خواهید به شبکه لایو متصل شوید بهتر است با ما در سایت ایموجو همراه باشید.

نحوه اتصال ایکس باکس لایو

قبل از هر چیز بهتر است چند نکته ضروری را رعایت کنید تا بتوانید شانس موفقیت خود را برای اتصال ایکس باکس لایو افزایش دهید. در ابتدا بهتر است آخرین نسخه آپدیت کنسول خود را نصب کنید. در هنگام اتصال به شبکه نباید از بازی‌هایی که زودتر از زمان عرضه رسمی وارد بازار شده‌اند استفاده کنید. برای اتصال به شبکه لایو باید یک اکانت داشته باشید که آموزش گام به گام ساخت اکانت ایکس باکس لایو در سایت ایموجو بیان شده است.

جهت وصل شده ایکس باکس به شبکه لایو بهتر است پس از رعایت نکات گفته شده در بالا، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول اتصال Xbox Live

ابتدا مودم و کنسول ایکس باکس خود را به صورت کامل خاموش کنید.

مرحله دوم اتصال Xbox Live

برای اتصال پایدار بهتر است از یک کابل اترنت استفاده کنید. یک سر کابل را به پشت کنسول وصل کرده و سر دیگر را به مودم متصل کنید.

مرحله سوم اتصال ایکس باکس لایو

در این مرحله برای اتصال Xbox Live باید از خالی بودن دیسک داخل دستگاه اطمینان حاصل کنید. در این مرحله مودم و ایکس باکس خود را روشن کنید.

اتصال ایکس باکس لایو
اتصال ایکس باکس لایو

مرحله چهارم اتصال Xbox Live

در این بخش پس از روشن شدن کنسول گزینه Select Xbox Live را انتخاب کنید.

مرحله پنجم اتصال ایکس باکس لایو

در این مرحله برای وصل شدن به شبکه لایو آی پی‌های مختلف را بر روی کنسول خود ست کنید.

مرحله ششم اتصال Xbox Live

در بخش داشبورد ایکس باکس به سربرگ سیستم رفته و گزینه تنظیمات شبکه را انتخاب کنید.

مرحله هفتم اتصال ایکس باکس لایو

در این قسمت با انتخاب گزینه ویرایش تنظیمات می‌توانید به بخش آی پی دسترسی پیدا کنید.

مرحله هشتم اتصال Xbox Live

در کادر ظاهر شده گزینه IP Address را انتخاب کرده و آی پی 192.168.1.3 را وارد کنید.

مرحله نهم اتصال Xbox Live

در بخش Subnet Mask آی پی 255.255.255.0 را وراد کنید.

مرحله دهم اتصال ایکس باکس لایو

در این مرحله برای اتصال Xbox Live آی پی مودم خود را بر روی 192.168.1.1 قرار دهید.

مرحله یازدهم اتصال Xbox Live

به بخش Primary Dns Server رفته و با ارائه دهنده سرویس اینترنت خود تماس بگیرد و دی ان اس مربوط به شرکت خود را دریافت و وارد کنید.

اتصال ایکس باکس لایو
اتصال ایکس باکس لایو

مرحله دوازدهم اتصال ایکس باکس لایو

در بخش Secondary DNS Server آی پی 2.4.4.2 را وارد کنید. پس از انجام مراحل بالا بهتر است تنظیمات را ذخیره کنید.

حال پس از اعمال تنظیمات مورد نظر به بخش اتصال Xbox Live رفته تا از متصل شدن به شبکه اطمینان حاصل کنید. در بیشتر مواقع شیوه گفته شده برای اتصال به شبکه لایو مؤثر است و بازیکنان می‌توانند به این شبکه گسترده برای انجام بازی‌های مولتی پلیر دست پیدا کنند.

جمع بندی درباره اتصال ایکس باکس لایو

بسیاری از افراد با خرید کنسول بازی، سعی می‌کنند تا در یک محیط مناسب با دیگر دوستان خود به انجام بازی‌های ویدیویی بپردازند. اگر از جمله افرادی هستید که علاقه‌مند به بازی‌های آنلاین بوده و قصد دارید تا از طریق کنسول ایکس باکس، بازی‌های مولتی پلیر را تجربه کنید باید بدانید که اتصال ایکس باکس لایو دارای اهمیت است. کاربران با استفاده از سرویس لایو می‌توانند با دیگر دوستان خود به بازی بپردازند. در این مقاله آموزش اتصال Xbox Live بیان شده است.

پیش‌تر در سری مقالات آموزشی سایت ایموجو در مورد راهنمای کامل حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو (xbox live) صحبت شده است. اگر از کاربران حرفه‌ای کنسول ایکس باکس هستید و می‌خواهید با دیگر دوستان خود به رقابت بپردازید بهتر است آموزش‌های قرار داده شده در سایت ایموجو را با دقت مطالعه کنید. امید است که با آموزش بالا بتوانید مشکل اتصال Xbox Live را مرتفع کنید.

شما برای ما از اتصال ایکس باکس لایو بنویسید

اتصال ایکس باکس لایو را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. از شما ممنونیم که پست اتصال ایکس باکس لایو را مطالعه کردید و اگر دوست داشتید می توانید نظرات خود را در زیر برای ما بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.