AD

راهنمای کامل حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو (xbox live)

13 5,640

خیلی وقت است که کاربران درباره نحوه حل مشکل اتصال به xbox live از ما سوال می پرسند، ما نیز در این مقاله از سایت مجله بازی موبایل ایموجو مراحلی را برای شناسایی مشکل و نحوه برطرف کردن آن ارائه کرده ایم، ممکن است مشکل شما مربوط به یک نرم افزار یا سایر تجهیزات شما باشد.

راهنمای حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو

وقتی شما از بازی کردن آفلاین ایکس باکس لذت می برید، قطعا وقتی حالت آنلاین آن را با وصل شدن به ایکس باکس لایو امتحان کنید، لذت بیشتری خواهید برد. ممکن است مشکل وصل شدن به ایکس باکس لایو برای شما پیش بیاید و نتوانید از مزایای ایکس باکس لایو استفاده کنید. این دلیل ممکن است به دلایل مختلفی برای شما روی دهد. ما نیز در این پست سعی کرده ایم روش حل اتصال به xbox live را به شما آموزش دهیم.

در کل چند مسئله ممکن است ریشه مشکل وصل شدن به ایکس باکس لایو را برای شما ایجاد کنند. اگر برای شما این مشکل پیش بیاید، می توانید با استفاده از این راهنما برای حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو کمک بگیرید.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: راهنمای کامل بر طرف کردن مشکل سه چراغ ایکس باکس

حل مشکل اتصال به xbox live: مشکل سرور

سرور ایکس باکس لایو ممکن است، هر چند وقت یک بار دچار خرابی شود. اگر مشکل وصل شدن به ایکس باکس لایو شما مربوط به سرور باشد، شما یک ارور روی صفحه دریافت می کنید که ایکس باکس لایو در این لحظه در دسترس نمی باشد (xbox live is not reachable at the moment). اگر شما این پیام را دریافت کردید نیازی نیست کاری انجام دهید. برای حل مشکل اتصال به xbox live فقط باید صبر کنید. بعد از گذشت زمان دوباره امتحان کنید احتمالا مشکل برطرف شده باشد.

حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو: مشکل اینترنت خانه

سیگنال های موجود در دستگاه شما توسط تجهیزات مربوط به اینترنت یعنی سیم، وای فای و مودم به ایکس باکس لایو فرستاده می شود. اگر هریک از آن ها دچار خرابی شوند و کار نکنند، شما باید با تعمیر یا عوض کردن آن ها مشکل وصل شدن به ایکس باکس لایو را حل کنید. وقتی که مشکل شما از این دسته باشد ممکن است وصل شدن شما به ایکس باکس لایو قطع نشود و فقط اتصال را کند تر کند.

حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو: مشکل اینترنت خانه

حل مشکل اتصال به xbox live: مشکل های اتفافی خود ایکس باکس

دسته ای از مشکل های دیگر برای وصل شدن به ایکس باکس لایو مربوط به خود کنسول می باشد. روش حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو در این حالت نیز خاموش و روشن کردن دستگاه می باشد. نگران نباشید این مشکل طبیعی می باشد و ممکن است در همه ی ایکس باکس ها پیش بیاید.

حل مشکل اتصال به xbox live: مشکل های مربوط به نرم افزار

بعضی اوقات نیز دلیل وصل نشدن کنسول به ایکس باکس لایو، منسوخ شدن نرم افزار یا اشکال نرم افزاری می باشد. اگر چه این مشکل ها گسترده نمی باشد، ولی شما برای حل مشکل اتصال به xbox live در این حالت نرم افزار های خود را به روز رسانی کنید و وصل شدن به ایکس باکس لایو را دوباره امتحان کنید. زمان هایی که مشکل وصل نشدن به ایکس باکس لایو زیاد رخ می دهد ممکن است دلیل آن همین حالت باشد.

تغییر نرم افزار یا دستکاری نرم افزار ممکن است اتصال شما را به ایکس باکس لایو به طور کامل قطع کند. اگر شما نرم افزار خود را تغییر داده اید و این مشکل برای شما پیش آمده است بهتر است که آن را به نسخه رسمی خودش بازگردانید.

حل مشکل اتصال به xbox live: نقص نرم افزاری

بعضی اوقات نیز مشکل وصل نشدن به ایکس باکس لایو نیز به خاطر خرابی های سخت افزاری می باشد. ممکن است مادربرد کنسول شما دچار خرابی شود یا این که کنسول شما آسیب دیده باشد، شما با استفاده از راهنمایی های دیگر این سایت می توانید مشکل دستگاه خود را برطرف کنید.

حل مشکل اتصال به xbox live: نحوه عیب یابی و برطرف کردن ایرادات

برطرف کردن مشکل اتصال به ایکس باکس لایو ساده می باشد، اما چندین مرحله وجود دارد که باید آن ها را انجام دهید. ما در ادامه کار هایی را که شما باید برای حل مشکل اتصال به xbox live انجام دهید را آورده ایم.

حل مشکل اتصال به xbox live: نحوه عیب یابی و برطرف کردن ایرادات

حل مشکل اتصال به xbox live: قدم اول

در قدم اول شما باید استاتوس سرور ایکس باکس لایو خود را بررسی کنید. این کار ابتدایی ترین کاری می باشد که شما باید انجام دهید. روی کامپیوتر یا گوشی هوشمند خودتان به صفحه رسمی استاتوس ایکس باکس لایو بروید تا مشکل مربوط به سرور را بفهمید. اگر همه چیز خوب می باشد و اجرا می شود شما باید به حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو خود ادامه دهید.

 حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو: قدم دوم

قدم دوم در حل مشکل وصل شدن به ایکس باکس لایو بررسی چرخه برق کنسول می باشد. اگر مشکل وصل نشدن به ایکس باکس لایو شما مربوط به مشکل سرور نبود، برای حرکت بعدی باید چرخه برق کنسول ایکس باکس را بررسی کنید.

 • در  ایکس باکس خود، روی دکمه ایکس باکس فشار دهید و آن را نگه دارید تا چراغ پشت آن خاموش شود. این کار حدود پنج ثانیه طول می کشد و ایکس باکس شما را خاموش می کند.
 • بعد از این که ایکس باکس شما خاموش شد، سیم پاور را قطع کنید و دو دقیقه صبر کنید.
 • همه ی کابل های مربوط به ایکس باکس را دوباره وصل کنید و دوباره ایکس باکس را روشن کنید. در این مراحل باید حافظه اینترنتی را پاک کنید تا سیستم از نو شروع به کار کند.

همچنین بخوانید: راهنمای کامل حل مشکل کند بودن بازی ‌های کامپیوتر

حل مشکل اتصال به xbox live: قدم سوم

اگر روش های حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو، در مرحله های قبلی جواب نداد شما باید تجهیزات مربوط به اینترنت را بررسی کنید. مشکل وصل شدن به ایکس باکس لایو می تواند مربوط به مودم یا روتر و شاید هم اتصالات باشد. با خاموش کردن آن ها، قطع کردن سیم برق آن ها از برق، مطمئن شوید که چرخه برق آن ها مشکل ندارد و دوباره آن ها را وصل کنید.

 

 حل مشکل اتصال به xbox live: قدم چهارم

اگر روش های بالا جواب نداد، در مرحله بعدی باید تست اتصال شبکه را برای حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو انجام دهید. باید به ترتیب روش های زیر این کار را انجام دهید.

-روی کلید ایکس باکس را برای باز کردن راهنما فشار دهید.

-تنظیمات را انتخاب کنید.

-به قسمت general بروید.

-گزینه تنظیمات اینترنت را انتخاب کنید.

-سپس گزینه test multiplayer connection را انتخاب کنید.

اگر شما به سرور های ایکس باکس لایو وصل نشدید، پیام ارور را نگه دارید تا روی سایت ایکس باکس لایو مشکل را جویا شوید.

حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو: قدم پنجم

 وای فای را دوباره بررسی کنید. اگر شما از وای فای استفاده می کنید باید آن را بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

حل مشکل اتصال به xbox live: قدم سوم

حل مشکل اتصال به xbox live: قدم ششم

در قدم ششم برای حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو، باید کابل های اینترنت را بررسی کنید. ابتدا ایکس باکس و مودم خود را خاموش کنید، سپس سیم ها را جدا کنید. سپس این سیم ها را بررسی کنید تا ببینید آسیبی ندیده اند و سالم می باشند.

همچنین بررسی کنید تا مشکل شما مربوط به مخابرات یا سرور های اینترنتی محل شما نباشد. اگر کامپیوتر دارید می توانید وصل شدن اینترنت آن را بررسی کنید.

حل مشکل اتصال به xbox live: قدم آخر

اگر با انجام همه ی مراحل بالا برای بر طرف کردن مشکل وصل شدن به ایکس باکس لایو نتیجه نگرفتید، باید کنسول را به تنظیمات کارخانه باز گردانید. انجام این کار به این خاطر است که ممکن است یک نرم افزار ناشناخته روی دستگاه شما از وصل شدن به ایکس باکس لایو جلوگیری می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حل مشکل اتصال به ایکس باکس لایو می توانید پست های دیگر ما را مطالعه کنید. همچنین می توانید برای دسترسی به مطالب کاربردی و آموزشی دیگر به بخش آموزش بازی در سایت ایموجو مراجعه فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 نظرات
 1. AMIN می گوید

  برای من ارور 8015402B چیکار کنم ؟

 2. Adel می گوید

  سلام.
  من وقتی میخام از اکانت لایوم استفاده کنم(دانلود بازی)ارور۸۰۰۷۰۰۰Dرو میده.الان من باید چکار کنم؟
  لطفا کمک کنین ممنون.

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام این ویدیو برای همینه دیگه دوست عزیز

 3. امیر حسن می گوید

  ببخشید من ایکس باکس ۳۶۰ دارم وقتی همه ی راه هارو میرم و دکمه اتصال و میزنن و نوار تا وست پر میشه اما یه ارور میاره
  باید چیکار کنم

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام حتما یک جارو دارید اشتباه میکنید دوست عزیز

 4. محمد منزه می گوید

  سلام من ایکس باکس وان دارم به اینترنت وصل است ولی وقتی میخام برم تو یه بازی آنلاین مثلا فورتنایت میگه اتصال خود را بررسی کنید مشکل چیه لطفا کمکم کنید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام شما باید گولد بکنید اکانتتون رو

   1. امید می گوید

    اقا سلام من یه بار رفتیم خونه دوستم با اینترنت اون و برگشتم خونه از روزی که اومدم خونه و با اینترنت خودم همش ارور میده که اینترنت مشکل داره در صورتی که من با گوشی وصل هستم سرعتم عالیه

    1. ادمین سایت می گوید

     سلام با فیلترشکن یک بار وارد بشید مشکلتون کلا حل میشه

 5. فرزاد می گوید

  سلام من وقتی ایکس باکس 360 خودمو به اینترنت وصل میکنم بعد همه مراحل میرم و ایمیل و اسم و اسم و سن و همه چی میدم وقتی ACCeptمیزنم میگه تایمش نیست و ارور میده من این کارو چندین بار تکرار کردم ولی باز ارور میده اگه میشه کمک کنید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلامم احتمالا یک جارو دارزید اشباه میکنید دوست عزیز خیلی ها تست کدند جواب گرفتند

 6. Reza می گوید

  سلام
  من برای xbox 360 میخوام حسابlive باز کنم تو قسمت first name این خطا رو میده و اجازه نمیده به بخش بعدی برم.چیکار باید کنم؟
  خطای که میده that first name isnot valid for use on xbox live.please try again
  همه جور اسم هم امتحان کردم جواب نمیده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام اول روی گوشیتون یک اکانت بسازید اطلاعات اون اکانت رو راد کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.