AD

راهنمای کامل حل مشکل کند بودن بازی ‌های کامپیوتر

0 2,866

برای همه شما و دوست داران بازی ‌های کامپیوتری اتفاق افتاده است که بازی را خریداری کرده و نصب‌ کرده‌اید و به دلایل مختلف سرعت اجرای آن کم است. در این مقاله از مجموعه مقالات سایت ایموجو به بررسی راه حل مشکل کند بودن بازی های کامپیوتر می پردازیم. توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

خواندن این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: روش های حل مشکل وصل نشدن به ایکس باکس لایو

بازی ‌های کامپیوتر

برای همه شماها و دوست داران بازی‌ های کامپیوتری اتفاق افتاده است که بازی را از کسی گرفته یا خریده‌اید با سیستم شما به هر دلیلی سازگاری ندارد و از کیفیت خودش پایین‌تر باشد. این مشکل ممکن است که گاهی اوقات از سخت‌افزار شما و یا آنتی‌ویروسی که بر روی سیستم شما نصب‌شده است باشد. این عدم سازگاری می تواند علت به وجود آمدن مشکل کند بودن بازی های کامپیوتری شما باشد بیشتر بازیکن‌ها و از بقیه گیر ها و تیک‌ها و لگ ها در زمان اجرای بازی شما در بازی کردن به تعویق می‌اندازد حتی این تأخیرها یک ثانیه هم طول بکشد امکان پیروزی شدن در بازی‌های کامپیوتری را از شما می‌گیرد.

نحوه حل مشکل کند بودن بازی ‌های کامپیوتر

در بیشتر بازی‌های کامپیوتری با توجه به اینکه اکثر سخت‌افزارها متنوع و مختلف هستند مفهوم فریم ریت یا اف پی اس را برای شما مطرح می‌کنیم.  منظور از فریم ریت ها یا رندر شدن فریم این‌گونه است که کارت گرافیکی و پردازنده و رم شما در فریم‌ها بازی سه‌ بعدی را رندر می‌کنند. که همه این موارد سرعت بازی کامپیوتری را تحت تاثیر قرار می دهد.

حداقل این سرعت مناسب برای اجراشدن بازی‌های کامپیوتری سرعت فریم 30 در ثانیه است. درواقع در هر یک ثانیه بازی مانیتور یا نمایشگر شما با تکرار کردن برخی از این فریم‌ها در هر 60 ثانیه را به شما می‌دهد و این‌گونه به نظر می‌رسد که تصویر محرک شما کاملاً پویا باشد. اگر سرعت اجرا آن برای بازی به بین 50 تا 60 ثانیه برسد می شود گفت که سرعتی کاملاً عالی و روان را دارد. در بعضی از کنسول‌های بازی این موضوع کمتر به آن پرداخته‌شده است چون‌که سازنده بازی با سخت‌افزار آن سروکار دارد و فقط با تنظیمات گرافیکی داخل کامپیوتر است که آن را می‌توانید برای خودتان مطلوب‌تر کنید.

تأخیر در بازی‌ های آنلاین و گونه‌های دیگران

در بازی‌های آنلاین چگونه اقدامی که بازیکن‌ها و گیمر ها و هم‌چنین کنسول‌های بازی که حتی گوشی‌ها هم جزو این دسته محسوب می‌شود باید برای یک سرور اطلاعات ارسال کنند و از سوی دیگر حرمت بیشتر بازیکن‌ها نیز در خود سیستم برای کار هم ارسال می‌شود. این دریافت و ارسال‌های مختلف با سرعت بالایی انجام می‌شود که در بیشتر اوقات باعث تا خیراتی در بازی شما می‌شوند. این تأخیرها بر حساب میلی‌ثانیه یا یک‌هزارم ثانیه محاسبه می شوند.

تأخیر در به‌اندازه 100 میلی‌ثانیه یا بیشتر در بعضی از شبکه‌های اینترنت که غالباً مخصوص ایران است یک اندازه حداقلی بشمار می ایند که این اصلاً برای بازی‌های آنلاین خوش ایند نیست. برای مثال اگر شما نشانه اسلحه خودتان کمی زوم کنید مدت زیادی طول می‌کشد تا آن به‌درستی سر جای خودش قرار بگیرد و همین تأخیر در بازی باعث می‌شود که کاراکتر موردنظر جابه‌جا شود و شما نتوانید شلیک موفقی در بازی خودتان نداشته باشید. برای بعضی از بازی‌های آنلاین لوگ اصلاً به خطا محسوب نمی‌شود و به‌صورت خودکار هوش مصنوعی درون بازی ان را ادامه می‌دهد.

 

چگونه سرعت بازی خود را در کامپیوتر افزایش دهیم

ارتقاء سخت‌افزاری و مخصوصاً کارت‌های گرافیکی اتفاق مهمی در کم کردن این مشکل سرعت کم بازی در هنگام بازی است. قبل از ارتقا آن‌ها حتماً با متخصصین این زمینه هم مشورت کنید. ممکن است که پردازنده‌های شما ضعیف باشد و یا رم شما کم باشد. معمولاً یک پردازنده 4 هسته‌ای شرکت اینتل و یا 8 گیگ رم برای شما کافی است و باید به دنبال ارتقا یک کارت گرافیک خوب بروید. در این زمینه پردازنده 4 هسته‌ای اینتل که در سال‌های گذشته پیشرفت‌های زیادی داشته است. این پیشرفت به حدی بوده است که  نمی‌شود و نمی‌توان صرفاً به شمارش تعداد هسته های در پردازنده و بیان سرعت هسته‌های آن به کلفی بودن اشاره کرد.

شناخت معماری هسته‌ای خیلی مهم هستند. گاهی ارتقای سخت‌افزار شما به این مفهوم است که مادربورد و رم و حتی هارد دیسک شما نیز باید تغییر کند. در این صورت بهتر است سیستم جدید را برای خودتان تهیه کنید و سیستم خودتان را به کار دیگر اختصاص دهید.

راه حل های حل مشکل کند بودن بازی ها کامپیوتر

موضوع مهم‌تر که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید نسخه‌ ی سیستم‌ عامل شما و درایور های ها هستند. معمولاً شرکت ای‌ام دی و آن ویدیا همیشه کارت‌های گرافیک خودشان را برزو رسانی می‌کنند و تا اجرای بازی بهینه‌سازی کند. بنابراین اگر سرعت اجرای بازی شما سنگین که به‌ تازگی منتشر کرده است پایین باشد درایور و کارت گرافیکی خودتان را حتماً بروز رسانی کنید. علاوه بران کارت گرافیک و دایرکت ایکس خودتان را هم کار را انجام دهید.

وقتی سراغ بهینه‌سازی و نرم‌افزارهای سرعت برویم. قبل از شروع هر چیز بهتر است نرم‌افزاری را برای نشان دادن سرعت اجرای بازی‌های خودتان نصب کنید. یکی از نرم‌افزارهای کاربردی در این زمینه فرپس است که در بیشتر نسخه‌های ویندوز کارایی خوبی دارد. شرکت‌های انویدیا و ای ام دی تولیدکننده‌ های عمده کارت‌های گرافیک ممکن است در مجموعه درایور ها و نرم افزار های کمکی خود این گزینه را داشته باشند. این نرم‌افزار سرعت اجرای بازی در گوشه‌های تصویر دیده می‌شود و موقعیت‌ها آن در گوشه‌های دیگران تغییر می‌کند. به کمک این برنامه سرعت اجرای بازی را شما بهینه می‌کند؛ که وضعیت بهتری را به شما ارائه می‌دهد.

مشکل کند بودن بازی های کامپیوتر
مشکل کند بودن بازی های کامپیوتر

رزولیشن بازی را برای مشکل کند بودن بازی های کامپیوتر کاهش بدهید

روزلیشن بازی در هنگام اجرا ی آن خیلی مهم است و اگر این رزولیشن مانیتور خودتان را انتخاب نید سرعت اجرای بازی خیلی کند می‌ شوند و سرعت بازی خیلی پایین می آید. از همان شروع رزولشن بازی خودتان را کاهش بدهید؛ و هرچقدر این مقدار را کاهش بدهید در تصاویر کوچک‌تر می‌شود و باعث می‌شود که سرعت اجرای شمارا چند برابر کند.

آنتی الیا سینگ را خودتان را کاهش دهید

عامل مهم دیگر انتی السینگ است درواقع برای صاف‌تر کردن خطوط در هر بازی و شکستگی یا حالت دندانه‌ای خطوط را مثل لبه‌ها و اجسام و دیگر اجزای تصویر را صاف‌تر می‌کند. بهتر است که نوع انتی الیاسینگ را روی حالت سریع‌تر تنظیم کنید و اگر کارت گرافیک قوی دارید حالات سنگین‌تر آن را برای سیستم خودتان قرار بدهید.

کیفیت بافت رزولیشن را برای مشکل کند بودن بازی های کامپیوتر تنظیم کنید

اگر کارت گرافیک شما ازنظر قدرت پردازش‌های خوبی دارد و اما مقدار بافر ویدئویی ان کم باشد و درعین‌حال نمایشگر شما از رزولیشن خوبی برخوردار باشد ممکن است که در بیشتر بازی ‌های کامپیوتری با کمبود رم و گرافیک خودتان روبه ‌رو شوید. برای حل این مسئله جزئیات بافت یا تکسچر را برای بازی خودتان کاهش بدهید تا این مشکل برای بافت بازی شما کاهش پیدا کند و به همین منظور کیفیت کوالیتی در گزینه‌ها مختلف تنظیم شود.

یکی دیگر از کارت‌های گرافیک‌های نسل جدید امروزی فیلتر کردن بافت برای بهبود کیفیت آن به شمار می ‌آید. یا فیلترینگ غیر ایزوپیک به این معنا است که در جهت عمود در تصویر می‌باشد تا باکیفیت بالاتری دیده شود. برای این امر الگوریتم های گوناگونی وجود دارد؛ و بهتر است حالت سبک‌تر را قرار بدهید که برای پردازش آن مشکلی پیش نیاید.

سایه‌های بازی را کاهش بدهید

در بازی ‌های کامپیوتری سایه‌های نقشه‌ها و طبیعت محاسبات پیچیده‌ای دارند که برای رندر کردن این سایه‌ها شکل می‌گیرد. بهتر است به گزینه شدو کوالیتی خود بروید و باحالت‌های مختلف این منو یک انتخاب خوب را داشته باشد.

بحث بعدی کیفیت نورپردازی است انسدادهای محیطی یا امبینت اکولزیون هستند. منظور این انسدادها محیطی این است نقاط و عمق گوشه‌ها بدون اینکه در سایه باشند کمی تاریک‌تر و برجسته‌تر می‌شوند و به‌عبارت‌دیگر پراکنش محیطی نور در بازی که همه اجسام محیطی را در برمی‌گیرد را کمی برای شما تاریک‌تر می‌کند.

جمع بندی مشکل کند بودن بازی های کامپیوتر

در این مقاله از مجموعه مقالات مشکل بازی به نحوه حل مشکل کند بودن بازی ‌های کامپیوتر پرداختیم و راه حل هایی را به شما ارائه دادیم. با استفاده از راه حل های ارائه شده شما می توانید به راحتی مشکل کند بودن بازی خود را حل کنید. شما می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما میتوانید به مخاطبین سایت ایموجو کمک کند تا بهترین بازخورد را از این بازی به دست بیاورند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.