AD

راهنمای کامل بر طرف کردن مشکل سه چراغ ایکس باکس

0 741

مشکل سه چراغ xbox نشان دهنده مشکلات سخت افزاری می باشد. اما بعضی اوقات به دلیل داغ شدن کنسول اتصالات در آن دچار مشکل می شوند و ما روش حل مشکل سه چراغ ایکس باکس در این حالت را در این مقاله از سایت رسانه بازی موبایل ایموجو به شما یاد می دهیم تا خودتان بتوانید این مشکل را در خانه حل کنید. اگر دوست دارید ماهیگیری یادبگیرید به جای ماهی خریدن با ما در این مطلب همراه باشید.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: روش های حل مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰

راهنمای کامل پیشگیری و حل مشکل سه چراغ ایکس باکس

نگران نباشید روشن شدن سه چراغ قرمز در ایکس باکس هایی که قبل از سال ۲۰۰۶ ساخته شده اند، خیلی زیاد رخ می دهد. برای همین ما در این پست تصمیم گرفتیم روش حل مشکل سه چراغ در این دستگاه را به شما ارائه دهیم. همان طور که گفتم این مشکل در ایکس باکس هایی که بعد از آن زمان ساخته شده اند مشهود نمی باشد. علت مشکل سه چراغ xbox گرم شدن بیش از حد سخت افزار ها و خنک نشدن آن ها می باشد.

این موضوع باعث می شود که قطعات کوچک داخل Xbox به دلیل دمای بیش از حد دچار خرابی شوند. در نتیجه شما مشکل روش شدن سه چراغ قرمز را خواهید دید. در ادامه ما روش حل مشکل سه چراغ ایکس باکس را بر اساس راهنمایی های متخصصان برای شما نوشته ایم.

پیشگیری از مشکل سه چراغ xbox

راه های زیادی برای پیشگیری از مشکل سه چراغ xbox شما می باشد و شما تا جایی که ممکن است باید سعی کنید تا این مشکل برای کنسول شما پیش نیاید. زیرا گاهی اوقات شما نمی توانید آن را درست کنید و باید ایکس باکس خود را عوض کنید. یکی از روش های جلوگیری از بروز مشکل روشن شدن سه چراغ قرمز استفاده از دور فن های ۱۲ به جای ۶ می باشد. البته باید این را بدانید که این کار صدای کنسول های شما را افزایش می دهد.

استفاده کردن از فن در بیرون کنسول نیز می تواند موثر باشد. روش های دیگری نیز وجود دارند که نیازمند مهارت های حرفه ای و استفاده از شخص ماهر می باشند. بنابراین بهتر است کنسول خود را پیش یک متخصص ببرید تا به شما کمک کند.

مشکل سه چراغ ایکس باکس
مشکل سه چراغ ایکس باکس

حل مشکل سه چراغ ایکس باکس

در مرحله اول برای حل مشکل سه چراغ در Xbox باید دستگاه را باز کنید، سپس درایو را از داخل درایو در بیاورید. در قسمت جلویی پیچ هایی وجود دارد شما باید پیچ ها را باز کنید و قسمتی که چراغ ها و دکمه پاور در آن می باشد را خارج کنید.

در مرحله بعدی حل مشکل سه چراغ Xbox باید پیچ های پشت را باز کنید، سپس با کشیدن سیم برق فن ها این قطعات را نیز از داخل کنسول بیرون بکشید. حال باید برد اصلی را از داخل ایکس باکس خارج کنید. شما دو بست فلزی با شکل x در آن قسمت خواهید دید. باید آن ها را بار کنید و سپس هیت سینک ها را در بیاورید.

در مرحله بعدی باید یک سشوار داشته باشید تا چیپ های جی پی یو را حرارت دهید. فقط قبل از این که این کار را بکنید باید خازن ها را با فویل های آلومینیومی بپوشانید تا آسیب نبینند. وقتی این بخش ها را به طور کامل پوشاندید آن را روی سرامیک یا موزاییک قرار دهید. سپس سشوار را بردارید و آن را روی دمای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه قرار دهید و حدود دو دقیقه روی نقطه های مختلف برد بچرخانید. بعد از انجام این مرحله برد را به هیچ وجه تغییر ندهید و صبر کنید تا دمای برد کاهش پیدا کند.

پس از انجام این کار ها تجهیزاتی را که جدا کرده بودید را به داخل کنسول برگردانید و آن ها را وصل کنید. پیچ های مشکی را که برای هت سینک ها می باشند مجکم ببندید و مطمئن شوید که هت سینک ها محکم وصل شده اند.

در صورت حل نشدن مشکل سه چراغ xbox

پس از حل مشکل سه چراغ Xbox، کنسول خود را وصل کنید تا آن را امتحان کنید. اگر همچنان شاهد مشکل روشن شدن سه چراغ ایکس باکس می باشید. مراحل بالا را یک بار دیگر امتحان کنید. اما این بار باید به جای استفاده از حرارت ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه، از درجه حرارت بالاتری استفاده کنید. فقط حواستان باشد که این دما را نباید از ۵۰۰ درجه بالاتر ببرید چون در این صورت کنسول شما آسیب می بیند.

با استفاده از مراحل بالا شما می توانید به راحتی این مشکل سه چراغ در Xbox را حل نمایید. برای مشاهده دیگر مطالب کاربردی و آموزشی دیگر می توانید به بخش مشکل بازی در سایت ایموجو مراجعه کنید.

شما برای ما از مشکل سه چراغ ایکس باکس بنویسید

در این مطلب از سایت ایموجو شما را با مشکل سه چراغ ایکس باکس آشنا کردیم. امیدواریم که این مقاله از سایت مجله بازی موبایل ایموجو مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شما می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما میتوانید به مخاطبین سایت ایموجو کمک کند تا بهترین بازخورد را از این بازی به دست بیاورند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.