AD

بهترین بازی‌های بتل رویال برای اندروید،pc و کنسول

0 937

بازی‌های بتل رویال و جهان آزاد به صورت روز افزونی برای کنسول‌ها، کامپیوترها و موبایل‌ها در حال ساخت هستند. که قصد داریم در این مطلب از سایت رسانه بازی موبایل ایموجو تعدادی از بهترین‌های این بازی‌ها را به شما معرفی کنیم.

بازی‌های ویدیویی بتل رویال

ازجمله مهم‌ترین ژانرها در رابطه با بازی‌های ویدئویی، ژانر بازی های بتل رویال است که در سال‌های اخیر طرفدارآن بی‌شماری پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم بهترین بازی‌های بتل رویال را با همدیگر بررسی کنیم. با ما باشید.

یک بازی بتل رویال را می‌توان چنین تعریف کرد: تجربه‌ای آنلاین و چندنفره که مکانیزه‌های بقا، اکتشاف و تجهیز با ابزارآلات گوناگون را با گیم پلی آخرین بازمانده (Last man standing) ترکیب می‌کند. در بازی‌های بتل رویال عموماً ده‌ها و بعضاً صدها بازیکن وجود دارند. این بازیکنان در آغاز معمولاً با حداقل تجهیزات در یک منطقه قرار می‌گیرند و باید برای بقا در برابر دیگر افراد تلاش کنند. نام این ژانر که هم‌اکنون از محبوب‌ترین ژانرها دربازی‌های ویدئویی محسوب می‌شود از فیلم ژاپنی با همین نام که در سال 2000 منتشرشده گرفته‌شده است. در مقاله‌ای که پیش رودارید قصد داریم تعدادی از بهترین بازی‌های بتل رویال را برای شما معرفی کنیم.

همچنین بخوانید: معرفی بازی fall guys از محبوب ترین بازی های موبایلی

لیست بهترین بازی‌های بتل رویال برای کنسول و کامپیوتر

 1. بازی Call of Duty: Warzone
 2. بازی بتل رویال Fortnite
 3. بازی Apex Legends
 4. بازی بتل رویال PUBG
 5. بازی Counter-Strike: Global Offensive
 6. بازی Super Animal Royale
 7. بازی Ghost Recon Wildlands
 8. بازی بتل رویال Battlerite
 9. بازی بتل رویال Mordhau

در ادامه هریک از این بازی‌ها را توضیح داده‌ایم.

بازی Call of Duty: Warzone

اولین عنوانی که در فهرست بهترین بازی‌های بتل رویال قصد داریم برای شما معرفی کنیم، بازی Call of Duty: Warzone است. این بازی با همکاری مشترک کمپانی‌های Infinity Ward و Raven Software ساخته‌شده و کمپانی Activision وظیفه انتشار آن را برعهده‌گرفته است. بازی Call of Duty: Warzone از طریق پلتفرم‌های کامپیوتر، PS4 و Xbox One در اختیار علاقه‌مندان قرارگرفته است. همچنین لازم است یادآور شویم که این بازی به شکل رایگان در اختیار عموم قرارگرفته است.

در بخش چندنفره آنلاین بازی Call of Duty: Warzone حداکثر 150 نفر می‌توانند با همدیگر به مبارزه بپردازند. این نبرد بزرگ در شهر خیالی وردانسک (Verdansk) روی می‌دهد و همچنین قابلیت بازی بین پلتفرمی (Cross-platform play) نیز از طرف سازندگان برای علاقه‌مندان ارائه‌شده است.

بازی Call of Duty: Warzone

بازی بتل رویال Fortnite

دومین عنوانی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی‌های بتل رویال برایتان معرفی کنیم، بازی محبوب و پرطرفدار Fortnite است که توسط استودیو Epic Games و برای پلتفرم‌های کامپیوتر، PS4، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و همچنین iOS و اندروید منتشرشده است. جا دارد اشاره‌ کنیم که سه نسخه مختلف از بازی Fortnite وجود دارد که یکی از آن‌ها بانام Fortnite Battle Royal به حالت بتل رویال اختصاص‌یافته است. بیش از 125 میلیون نفر تاکنون بازی Fortnite بتل رویال را امتحان کرده‌اند و این بازی برای سازندگان خود به شکل ماهانه میلیون‌ها دلار درآمد دارد.

بازی بتل رویال Fortnite

بازی Apex Legends

سومین بازی در فهرست بهترین بازی‌های بتل رویال Apex Legends نام دارد. این بازی توسط استودیو Respawn Entertainment ساخته‌شده و کمپانی الکترونیک آرتز آن را به انتشار عمومی رسانده است. در بازی Apex Legends سه جوخه با حداکثر ظرفیت 20 نفر در یک جزیره فرود می‌آیند تا اعضای آن‌ها به دنبال اسلحه و مهمات رفته و به جنگ با دشمنان خود بروند. آخرین تیمی که زنده بماند یک دور از بازی را خواهد برد. جا دارد اشاره‌کنیم که وقایع بازی Apex Legends در همان دنیایی به وقوع می‌پیوندد که عناوین دیگر شرکت Respawn همانند Titanfall و Titanfall 2 در آن‌ها رخ می‌دهند. بازی بتل رویال Apex Legends سبب بازخورد مثبت منتقدین شده و از منظرهای گوناگون همانند گیم پلی، سیستم پیشرفت (Progression) و ترکیب المان‌های ژانرهای مختلف ستوده شده است.

بازی Apex Legends

بازی بتل رویال PUBG

عنوان چهارم فهرست بهترین بازی‌های بتل رویال بازی PUBG محسوب می‌شود. این نام که مخفف اصطلاح PlayerUknown’s Battlegrounds است توسط استودیویی با همین نام به اسم PUBG Corporation ساخته‌شده و به انتشار عمومی رسیده است. نکته جالب در رابطه با بازی بتل رویال PUBG آن است که شاکله کلی بازی بر اساس حالت‌هایی بناشده است که توسط فردی به نام Brendan PlayerUnkown Greene برای بازی‌های مختلف ساخته‌شده است. همچنین یکی دیگر از منابع الهام ساخت بازی، فیلم ژاپنی Battle Royale است که در سال 2000 منتشرشده است.

در بازی بتل رویال PUBG حداکثر صد نفر به یک جزیره فرستاده‌شده و به دنبال اسلحه و مهمات برای از بین بردن همدیگر می‌گردند و درعین‌حال باید برای بقا نیز تلاش کنند. آخرین فرد یا تیمی که در این جزیره زنده بماند پیروز میدان خواهد بود. بازی PUBG به‌ویژه به دلیل دامنه مخاطبان گسترده خود و قابل بازی بودن برای اکثر طرفداران حالت بتل رویال، چه مبتدی و چه حرفه‌ای، از سوی منتقدین ستوده شده است.

بازی بتل رویال PUBG

بازی Counter-strike:Global Offensive

به‌عنوان پنجمین بازی فهرست بهترین بازی‌های بتل رویال بازی Counter-Strike: Global Offensive را در نظر داریم برای شما معرفی کنیم. این بازی توسط کمپانی ولو (Valve) و Hidden Path Entertainment ساخته‌شده و خود کمپانی Valve وظیفه انتشار آن را برعهده‌گرفته است. بازی CS: Go چهارمین نسخه از سری بازی‌های Counter-Strike محسوب می‌شود و از طریق پلتفرم‌های کامپیوتر، Xbox 360 و PS3 در اختیار علاقه‌مندان قرارگرفته است.

 جا دارد اشاره‌کنیم که دلیل نام بردن از بازی CS: Go در فهرست امروزمان حالتی پرطرفدار به نام Danger Zone درون این بازی است که تمام ویژگی‌های یک حالت بتل رویال را در خود دارد. بازی CS: Go به خاطر گیم پلی خود و همچنین وفاداری به نسخه‌های پیشین از سوی منتقدین و مخاطبان مورد استقبال قرارگرفته است.

بازی Counter-strike:Global Offensive

بازی Super Animal Royale

عنوان ششم فهرست بهترین بازی‌های بتل رویال Super Animal Royale نام دارد. بازی Super Animal Royale توسط کمپانی Pixile Studios ساخته‌شده و هنوز به انتشار عمومی نرسیده و در دسترسی محدود اولیه قرار دارد. این بازی که در طبقه‌بندی بازی‌های مستقل (Indie) نیز قرار می‌گیرد از طریق پلتفرم کامپیوتر و سیستم‌عامل‌های ویندوز و macOS در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. در بازی Super Animal Royale مسابقات 64 نفر با حضور حیوانات مختلف برگزار می‌شود که هر یک از آن‌ها می‌توانند با استفاده از اسلحه‌ی گوناگون و از زاویه بالاسر (Overhead) و به شکل دوبعدی به مقابله با دشمنان خود بپردازند. این بازی با استفاده از موتور گرافیکی Unity ساخته‌شده است و از موارد قابل‌توجه آن می‌توان به طراحی هنری و بصری آن اشاره کرد.

بازی Super Animal Royale

بازی Ghost Recon Wildlands

به‌عنوان بازی هفتم فهرست بهترین بازی‌های بتل رویال بازی Ghost Recon Wildlands را برای معرفی به شما انتخاب کرده‌ایم. این بازی توسط استودیو یوبی‌سافت پاریس (Ubisoft) ساخته‌شده است. بازی Wildlands از طریق پلتفرم‌های کامپیوتر، PS4 و Xbox One در اختیار علاقه‌مندان قرارگرفته است و دهمین نسخه از سری بازی‌های Tom Clancy’s Ghost Recon محسوب می‌شود.

همچنین این بازی اولین عنوان از Ghost Recon است که در آن با یک محیط دنیای باز روبه‌رو هستیم. در بازی Ghost Recon Wildlands حالتی به نام Mercenaries وجود دارد که درواقع یک حالت مجزا بتل رویال محسوب می‌شود و در آن هرکدام از بازیکن‌ها باید برای دسترسی به سلاح‌ها و فعال کردن فرستنده‌های رادیویی جهت یافتن هلیکوپتر تخلیه تلاش کنند. بازیکنی که بتواند قبل از همه به این هلیکوپتر دسترسی پیدا کند پیروز میدان خواهد بود.

بازی Ghost Recon Wildlands

بازی بتل رویال Battlerite

هشتمین بازی بتل رویالی که در فهرست بهترین بازی‌های بتل رویال قصد داریم برای شما معرفی کنیم، Battlerite نام دارد. بازی Battlerite یک بازی تیمی در سبک Multiplayer Online Battle Arena است که یک حالت بتل رویال جداگانه نیز به نام Battlerite Royale در آن وجود دارد. این بازی توسط کمپانی Stunlock Studios ساخته و به انتشار عمومی رسیده است و در ساخت آن از موتور گرافیکی Unity بهره گرفته‌شده است.

در بازی Battlerite که به شکل تیمی دنبال می‌شود، دو الی سه بازیکن در مقابل هم قرارگرفته و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. همچنین در این بازی بسیاری از قواعد عناوین سبک MOBA زیر پا گذاشته‌شده و از رویکردهای جدید استفاده‌شده است.

بازی بتل رویال Battlerite

بازی بتل رویال Mordhau

آخرین جایگاه فهرست این قسمت از مقاله‌مان را به معرفی بازی بتل رویال Mordhau اختصاص داده‌ایم. این بازی توسط استودیو بازی‌سازی مستقلی به نام Triternion ساخته‌شده است و ازجمله تأکیدهایی که سازندگان در مبحث طراحی گیم پلی انجام داده‌اند، می‌توان به مقوله‌های رقابت و شخصی‌سازی و اهمیت آن‌ها اشاره کرد. سیستم مبارزه بازی بتل رویال Mordhau بیشتر بر پایه مبارزات دستی بناشده است. البته از اسلحه‌ی دوربرد، مبارزه در حال سوارکاری و موارد دیگر نیز در این بازی استفاده ‌شده است. بازی بتل رویال Mordhau به‌ویژه به علت گیم پلی، سیستم مبارزه و جلوه‌های بصری خود از سوی منتقدین ستوده شده و نظر مثبت مخاطبان را نیز جلب کرده است.

بازی بتل رویال Mordhau

لیست بهترین بازی‌های بتل رویال برای اندروید و ios

 1. 1. بازی PUBG Mobile
 2. بازی بتل رویال Fortnite
 3. بازی بتل رویال Call of Duty Mobile
 4. بازی Battlelands Royale
 5. بازی Brawl Stars
 6. بازی بتل رویال Frostfall

در ادامه هریک از این بازی‌ها را توضیح داده‌ایم.

بازی PUBG Mobile

اولین عضو فهرست ‌های بتل رویال اندروید و iOS، نسخه موبایل بازی محبوب PUBG با عنوان PUBG Mobile است که توسط کمپانی Tencent Games و با همکاری سازندگان اصلی بازی (PUBG Corporation) ساخته و روانه بازار شده است. در بازی PUBG Mobile تمامی ویژگی‌هایی را که در نسخه اصلی شاهدشان هستیم را می‌توانیم مشاهده کنیم؛ با این تفاوت که این نسخه برای گوشی‌های هوشمند بهینه‌سازی شده است.

بازی PUBG Mobile

بازی بتل رویال Fortnite

به‌عنوان دومین عضو فهرست بهترین های بتل رویال اندروید و iOS، نسخه موبایلی بازی Fortnite را قرار داده‌ایم. این بازی که هم برای پلتفرم اندروید و هم برای پلتفرم iOS و همچنین نینتندو سویچ قابل‌دسترس است، تمامی ویژگی‌های نسخه اصلی فورتنایت را حفظ کرده و می‌توان گفت سازندگان به‌خوبی از عهده انتقال تجربه فورتنایت از کامپیوتر و کنسول به گوشی‌های هوشمند برآمده‌اند.

بازی بتل رویال Fortnite

بازی بتل رویال Call of Duty Mobile

به‌عنوان سومین عضو فهرست بهترین ‌های بتل رویال برای اندروید و iOS، بازی Call of Duty Mobile را قرار داده‌ایم. این بازی توسط استودیو بازی‌سازی TiMi Studios ساخته‌شده و کمپانی اکتیویژن (Activision) آن را به انتشار عمومی رسانده است. بازی Call of Duty Mobile در ماه اول انتشار خود بیش از 148 میلیون بار دانلود شد و حدود 54 میلیون دلار برای سازندگان خود سود مالی به دست آورد و همچنین موفق به کسب عنوان عظیم‌ترین بازی موبایل تاریخ شد.

بازی بتل رویال Call of Duty Mobile

بازی Battlelands Royale

چهارمین عضو فهرست بهترین ‌های بتل رویال برای اندروید و iOS، بازی Battlelands Royale محسوب می‌شود. این بازی که گیم پلی آن از قوانین کلاسیک بتل رویال پیروی می‌کند، یک شوتر با ریتم سریع محسوب می‌شود که کمپانی Futureplay Games آن را ساخته و به انتشار عمومی رسانده است.

بازی Battlelands Royale

بازی Brawl Stars

به عنوان عضو پنجم فهرست بهترین ‌های بتل رویال برای اندروید و iOS، قصد داریم بازی Brawl Stars را برای شما معرفی کنیم. بازی بتل رویال Brawl Stars توسط استودیو Supercell ساخته و منتشرشده و می‌توان گفت رویکرد سازندگان بازی نسبت به ژانر بتل رویال در مقایسه با رقبای خود لطافت بیشتری دارد. در بازی Brawl Stars یک حالت به نام Showdown وجود دارد که در آن 10 قهرمان درنبردی ساده و رنگارنگ به مصاف هم می‌روند.

بازی Brawl Stars

بازی بتل رویال Frostfall

ششمین و آخرین عضو فهرست بهترین ‌های بتل رویال برای iOS و اندروید، Frostfall نام دارد. در این بازی برای گوشی‌های هوشمند از رویکرد نظامی وار معمول حالت بتل رویال کمی فاصله گرفته‌شده و لطافت فانتزی وار جای آن را گرفته است. در این بازی علاوه بر اسلحه‌ی گوناگون، از عصاهای جادویی نیز می‌توانید بهره بگیرید.

بازی بتل رویال Frostfall

بهترین بازی‌های بتل رویال را هم برای پلتفرم کامپیوتر و کنسول‌های مختلف و هم برای پلتفرم‌های اندروید و iOS برای شما معرفی کردیم. امیدواریم اگر به ژانر بتل رویال علاقه‌مند هستید، از مقاله‌مان نهایت استفاده را برده و اطلاعات کافی را در رابطه با نمونه‌های خوب این زمینه به دست آورده باشید. برای دریافت تازه ترین اخبار بازی های روز در دنیا می توانید به دسته اخبار بازی در سایت ایموجو مراجعه فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.