AD

آموزش ریست ایکس باکس با چند گام ساده!

0 491

گاهی لازم است که به دلایل مختلف کنسول خود را ریست کنید تا بتوانید سرعت کنسول را افزایش دهید. ریست ایکس باکس می‌تواند به صورت نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد. در ریست نرم افزاری می‌توان از طریق کنسول با انتخاب گزینه ریستارت به راحتی کنسول را راه اندازی مجدد کرد. در ریست سخت افزاری تمام دیتای دستگاه پاک شده که این امر باعث افزایش سرعت کنسول می‌شود. ما در این مقاله از  رسانه بازی موبایل ایموجو قصد آموزش ریست ایکس باکس را داریم.

بسیاری از کاربران ممکن است بعد از چند ماه استفاده از کنسول، کندی در منوی اصلی بازی را احساس کنند که این امر باعث می‌شود که بخواهند کنسول خود را به صورت سخت افزاری ریست کنند. افت سرعت و کندی در هنگام اجرای بازی‌های روز باعث می‌شود تا بسیاری از گیمرها به این کار اقدام کنند. اگر می‌خواهید آموزش ریست ایکس باکس را فرا بگیرید بهتر است تا پایان همراه ما باشید.

نحوه ریست ایکس باکس

همان‌طور که در مقدمه به آن اشاره شد ریست کنسول می‌تواند به صورت نرم افزاری و سخت افزاری باشد. ریستارت شدن نرم افزار کنسول باعث می‌شود تا مشکلات جزئی نظیر عدم اتصال به اینترنت و غیره برطرف شود. اما زمانی که بخواهید کنسول خود را از حالت کندی خارج کنید نیاز به ریست سخت افزاری احساس می‌شود. در ادامه به آموزش ریست ایکس باکس می‌پردازیم:

نحوه ریست ایکس باکس
نحوه ریست ایکس باکس

ریست نرم افزاری کنسول Xbox

در این حالت اگر بخواهید کنسول خود را ریستارت کنید باید دکمه ایکس باکس روی دسته بازی را برای چند لحظه نگه دارید. لمس طولانی این دکمه باعث می‌شود تا یک منوی جدید برای شما ظاهر شود. در این حالت گزینه‌های مختلف را مشاهده می‌کنید که با انتخاب گزینه Restart Console می‌توانید کنسول خود را به راحتی راه اندازی مجدد کنید. علاوه بر گزینه ریستارت، گزینه خاموش کردن کنسول و اسلیپ نیز وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید آنها را انتخاب کنید.

ریست نرم افزاری کنسول Xbox
ریست نرم افزاری کنسول Xbox

ریست سخت افزاری کنسول ایکس باکس

در حال مطالعه مقاله آموزشی ریست کردن کنسول ایکس باکس هستید. آموزش فیلم گرفتن از ایکس باکس وان اس با چند گام ساده در سایت ایموجو قرار گرفته است که می‌تواند مورد نیاز استفاده شما قرار بگیرد. ریست کنسول با استفاده از تنظیمات داخلی کنسول امکان پذیر است که برای این کار باید به بخش تنظیمات دستگاه بروید.

  • در ابتدا بهتر است دکمه ایکس باکس وسط دسته را فشار دهید تا صفحه راهنما جهت ریست ایکس باکس برای شما ظاهر شود.
  • در این بخش آیکون سیستم را که به شکل چرخ دنده است انتخاب کنید و وارد بخش تنظیمات شوید.
  • حال با انتخاب گزینه سیستم و سپس انتخاب گزینه Console Info به بخش ریست ایکس باکس بروید.
  • در بخش انتهایی شما با دو گزینه روبرو هستید که می‌توانید با توجه به نیاز خود انتخاب نهایی را انجام دهید. اگر گزینه Reset and remove everything را انتخاب و تأیید کنید، تمام دیتا و اطلاعات کنسول شما پاک خواهد شد و اگر بخواهید بازی و برنامه‌های نصب شده بر روی کنسول شما باقی بماند بهتر است گزینه Reset and keep my games & apps را انتخاب کنید.

نکته: توصیه می‌شود برای این که بتوانید کندی سرعت کنسول را کاهش دهید و بتوانید به شکل اولیه از کنسول خود استفاده کنید، گزینه اول را انتخاب کنید. با پاک شدن تمام اطلاعات موجود بر روی کنسول می‌توانید به راحتی به بخش‌های مختلف کنسول با سرعت بالا دسترسی پیدا کنید.

جمع بندی درباره ریست ایکس باکس

بسیاری از کاربران بعد از مدتی دچار کندی در اجرای بازی‌های ویدیویی می‌شوند که اگر بخواهند این مشکل را کاهش دهند بهتر است کنسول خود را ریست کنند. ریست ایکس باکس به صورت نرم افزاری و سخت افزاری امکان پذیر است که هر کدام می‌تواند دارای مزایای زیادی برای افراد باشد. در این مقاله آموزشی سعی شده است تا به زبان ساده ریست ایکس باکس بیان شود. اگر کنسول شما دچار کندی بیش از حد در هنگام اجرای بازی‌های روز است بهتر است این کار را انجام دهید.

اگر در هنگام ریختن بازی بر روی فلش دچار مشکل هستید می‌توانید آموزش گام به گام ریختن بازی ایکس باکس روی فلش را مطالعه کنید. هر کدام از آموزش‌های سایت ایموجو به زبان ساده و گام به گام بیان شده است تا بتوانید به راحتی از بخش‌های مختلف کنسول خود نهایت استفاده را داشته باشید و از اجرای بازی‌های روز لذت ببرید.

شما برای ما از ریست ایکس باکس بنویسید

ریست ایکس باکس را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. از شما ممنونیم که پست ریست ایکس باکس را مطالعه کردید و اگر دوست داشتید می توانید نظرات خود را در زیر برای ما بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.