AD

کاهش 30 درصدی درآمد سخت افزار ایکس باکس نسبت به سال گذشته

0 86

به‌تازگی مایکروسافت آخرین نتایج مالی خود را اعلام کرده است. طبق این گزارش، درآمد ایکس باکس نسبت به سال گذشته در زمینه سخت افزار دچار رکود بزرگی شده است! گرچه جای نگرانی بسیار نیست چراکه این کاهش درآمد با رشد درآمد در زمینه‌های دیگر برندهای ایکس باکس جبران می‌شود.

مایکروسافت با انتشار اسلایدهایی از درآمد خود می‌گوید: ” درآمد سخت افزار ایکس باکس نسبت به سال قبل 30٪ کاهش یافته است. اما این کاهش درآمد را باید با افزایش سود ناشی از عرضه کنسول مقایسه کرد. این گزارش، به مدت سه ماه از اول ژانویه تا 31 مارس 2023 را پوشش می‌دهد و با آمار مربوط به همین بازه زمانی در سال 2022 مقایسه می‌شود.”

با نگاهی به این گزارش، می‌توان به این نکته پی برد که یافتن Xbox Series X به دلیل مشکلات عرضه همچنان دشوار است. در حالی که این روزها می‌توانید به‌راحتی یک PS5 را با قیمت خرده‌فروشی معمولی از فروشگاه‌هایی مانند آمازون خریداری کنید، Xbox Series X معمولا فقط در نرخ‌های گران‌تر دردسترس است.

صرف‌نظر از کاهش درآمد سخت‌افزار ایکس باکس، درآمد محتوا و خدمات ایکس ‌باکس به دلیل رشد Xbox Game Pass به میزان 3%درصد رشد کرده است. به‌طورکلی درآمد مایکروسافت ناشی از گیمینگ 4 درصد کاهش یافته است.  مشابه آنچه در سه ماهه گذشته شاهد بودیم، مایکروسافت با رشد Xbox Game Pass دوباره رکود سخت افزاری خود را جبران کرد.

بازیکنان کنسول این شرکت به سرعت کلاه‌های تحلیلگری خود را به سر می‌گذارند تا تصمیم بگیرند که آیا این رکود برای نسل فعلی ایکس باکس نشانه منفی است یا خیر. درمجموع باید درنظر داشته باشیم که مایکروسافت تمرکز اصلی خود را برروی Xbox Game Pass گذاشته است، اما این سرویس منحصر به سخت افزار Xbox نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.