AD

چگونه گیم لانچر سامسونگ را فعال کنیم؟

0 254

گوشی‌های موبایل امروزه به یک ابزار رایج جهت انجام بازی‌های ویدیویی در هر زمان و مکانی تبدیل شده‌اند. از آن‌جایی که پیشرفت علم و تکنولوژی و گسترش اینترنت و استفاده از تلفن همراه در سرتاسر جهان رواج دارد، تغییرات محسوسی در سبک زندگی انسان رخ داده است. انجام بازی‌های ویدیویی با گوشی موبایل یکی از این تغییرات است که این مقاله مرتبط با آن خواهد بود. چگونه گیم لانچر سامسونگ را فعال کنیم؟ موضوع اصلی این مقاله است؛ که در آن به معرفی و بررسی این برنامه‌ی کاربردی خواهیم پرداخت. پس در ادامه با ما همراه باشید.

اگر بخواهیم تاریخچه‌ی طراحی و تولید بازی‌های ویدیویی را در نظر بگیریم مطلب خارج از حوصله‌ی این مقاله خواهد شد. اما همان‌طور که می‌دانید در گذشته انجام بازی‌های ویدیویی تنها با کامپیوترها و کنسول‌های بازی امکان‌پذیر بود و همچنین باید گفت که تنها برخی از نوجوانان و جوانان به انجام بازی ویدیویی می‌پرداختند. با ظهور گوشی‌های موبایل، سازندگان بازی ویدیویی بر آن شدند تا بازی‌هایی مناسب با سیستم عامل آن‌ها طراحی و ارائه کنند.

پیشرفت در طراحی و ظرافت‌های بازی‌های موبایلی کم کم مورد استقبال افراد قرار گرفت؛ به گونه‌ای که هر روز بر تعداد افراد علاقه‌مند به انجام بازی ویدیویی با موبایل افزوده می‌شد. از طرف دیگر دسترسی راحت و سریع به گوشی موبایل و بازی‌های موجود در آن بر خلاف انجام بازی با کامپیوتر و کنسول‌ها موجب شد تا افراد، تمایل بیشتری به انجام بازی با گوشی موبایل داشته باشند.

همچنین بازی‌های بسیار متنوع در ژانرهای مختلف برای پوشش تمامی سلیقه‌ها نیز طراحی شد. در نتیجه‌ی این موارد می‌توان گفت بازی‌های ویدیویی موبایلی دارای طیف وسیعی از مخاطبان هستند که بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی از انجام آن در هر لحظه لذت می‌برند. بر خلاف گذشته دیگر انجام بازی ویدیویی تنها یک سرگرمی برای وقت گذرانی نوجوانان نیست، بلکه افراد در هر سن می‌توانند مهارت‌های مختلفی را با هر نوع بازی بیاموزند.

گیم لانچر چیست؟

برای پاسخ به این سوال که چگونه گیم لانچر سامسونگ را فعال کنیم، باید بدانید که گیم لانچر چیست و چه قابلیت‌هایی دارد. می‌دانید که شرکت سامسونگ از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند می‌باشد و محصولات خود را در سطح جهان به فروش می‌رساند. به این علت که گوشی موبایل یک ابزار چندکاره است، انجام بازی ویدیویی با آن، کیفیت و عملکرد بالایی همچون کنسول بازی ندارد.

علاوه بر آن اجرای بازی‌ها ممکن است برای گوشی موبایل سنگین باشد و موجب افزایش دما و مصرف انرژی زیادی در آن شود. برای افزایش کیفیت و عملکرد گوشی موبایل در هنگام اجرای بازی‌ها شرکت سامسونگ، برنامه‌ی گیم لانچر را طراحی کرده است. این برنامه از نسخه‌ی گلکسی اس 7 برای انواع مدل گوشی سامسونگ ارائه شد. اگر گوشی شما نیز سامسونگ است، احتمالا این برنامه را در لیست اپلیکیشن‌های خود مشاهده کرده‌اید.

گیم لانچر برنامه‌ای است که با کمک آن کیفیت و عملکرد سیستمی گوشی به بهینه‌ترین حالت ممکن در هنگام اجرای بازی‌های مختلف خواهد رسید.

شما با این برنامه به سادگی می‌توانید مدیریت انرژی و انتقال میان بازی‌های موجود روی گوشی سامسونگ خود را داشته باشید.

چگونه گیم لانچر سامسونگ را فعال کنیم؟

چگونه گیم لانچر سامسونگ را فعال کنیم و فعال کردن آن چه مزایایی دارد؟

اگر مدل گوشی سامسونگ شما بالاتر از گلکسی اس 7 باشد، به طور معمول باید گیم لانچر به صورت پیش فرض در لیست برنامه‌های شما موجود و فعال باشد. اگر نمی‌توانید برنامه را بیابید می‌توان از قسمت نوار جستجو در گوشی خود نام Game Launcher را نوشته تا آن را بیابید. در صورتی که با جستجو نیز نتوانستید به این برنامه دسترسی پیدا کنید، باید از طریق تنظیمات گوشی آن را فعال کنید. برای این کار، روند زیر را طی کنید.

  • به قسمت تنظیمات گوشی بروید.
  • در این لیست روی گزینه‌ی Advanced Features بزنید.
  • Game luncher را پیدا کنید و دکمه‌ی کنار آن را در وضعیت فعال قرار دهید.
  • حالا باید در لیست برنامه‌های خود گیم لانچر را مشاهده کنید.
  • اگر به هر علتی گزینه‌ی گیم لانچر در قسمت تنظیمات نیز نبود، می‌توانید آن را از گوگل پلی دانلود کرده و نصب کنید.

با باز کردن این اپلیکیشن، با سوالی روبه‌رو می‌شوید که آیا تمایل دارید دسترسی به بازی‌هایتان تنها از این برنامه ممکن باشد، در صورت تایید، بازی‌های شناخته شده توسط گیم لانچر را تنها در این برنامه مشاهده می‌کنید و از لیست برنامه‌های کلی پنهان خواهند شد. به صورت پیش فرض گیم لانچر بازی‌های شما را شناسایی می‌کند. در صورتی که برخی از بازی‌ها درون برنامه مشاهده نشدند، می‌توانید با زدن دکمه‌ی به علاوه از لیست گزینه‌های موجود در قسمت تنظیمات، آن‌ها را به گیم لانچر اضافه نمایید.

گزینه‌ی Game Tools در برنامه‌ی گیم لانچر چه مواردی را در دسترس ما قرار می‌دهد؟

یکی از مواردی که برنامه‌ی گیم لانچر در اختیار ما قرار می‌دهد، گزینه‌ ای برای تنظیمات مورد نظر شما خواهد بود. با استفاده از گیم لانچر به سادگی می‌توانید هم تنظیمات کلی و هم تنظیمات اختصاصی برای هر بازی را داشته باشید. امکان شخصی‌سازی در گیم لانچر برای هر کاربر در نظر گرفته شده است.

برای مثال یک بازی نیاز به افزایش وضوح و نرخ فریم دارد، در این حالت عملکرد بازی در گوشی بالا می‌رود که این موارد موجب افزایش مصرف انرژی باتری خواهد شد. در صورتی که بازی شما سنگین نباشد، می‌توان جهت کاهش مصرف انرژی، وضوح و نرخ فریم را در حالت پایین‌تری قرار داد. البته این موضوع کاملا به سلیقه‌ی هر کاربر بستگی خواهد داشت. تمامی این تغییرات در قسمت Game Tools برای شما فراهم شده است.

در برنامه‌ی گیم لانچر گزینه‌ی Game Tools در قسمت پایین و سمت راست قرار دارد. با زدن روی آن گزینه‌های تنظیمات برای شما باز می‌شود. نوار لغزنده‌ای که در قسمت بالا قرار گرفته است، میزان مصرف انرژی و کیفیت نمایش بازی را مدیریت می‌کند. هر چه این نوار به سمت چپ کشیده شود، مصرف انرژی حالت بهینه‌تری خواهد داشت.

بدیهی است که وضوح و نمایش تصویر در اولویت بعدی قرار می‌گیرد. و بر عکس اگر شما نوار را بیشتر به سمت راست بکشید، حالت مصرف انرژی اولویت کمتری خواهد داشت و میزان وضوح و کیفیت بازی در رده اول خواهد بود.

چگونه گیم لانچر سامسونگ را فعال کنیم؟

تنظیمات هر بازی

همان‌طور که بیان شد، به صورت تکی و اختصاصی نیز می‌توانید تنظیمات هر بازی را تغییر دهید. برای این کار کافی است تا بر روی گزینه‌ی Individual Game Settings بزنید و سپس برای هر یک از بازی‌های موجود تنظیمات دلخواه خود را قرار دهید. این تغییرات به صورت ذخیره شده در حافظه‌ی گیم لانچر باقی می‌ماند و در اجرای هر کدام رعایت خواهد شد.

وضوح تصویر

از موارد دیگری که Game Tools در اختیار ما قرار می‌دهد، تنظیم وضوح تصویر خواهد بود. توصیه می‌شود برای بازی‌های معمولی از وضوح پایین‌تر استفاده کنید. وضوح پایین‌تر موجب ارتقای عملکرد گوشی در هنگام بازی می‌شود.

نرخ فریم

یکی از مواردی که پیش‌تر به آن اشاره شد، نرخ فریم در هر بازی است. با تنظیم اختصاصی برای هر بازی می‌توانید نرخ فریم مورد نیاز خود را تغییر دهید. بالاترین نرخ فریم عدد 60 می‌باشد و کمترین مقدار روی عدد 15 قرار می‌گیرد. پیشنهاد ما این است که حد متوسط یعنی 30 را انتخاب کنید تا از نرخ فریم و مصرف انرژی به میزان متعادلی بهره ببرید. البته برخی از افراد تمایل دارند تا در هنگام بازی نرخ فریم بالا را داشته باشند. همان‌طور که ذکر شد همه چیز به خواست و نظر شما می‌تواند تغییر کند. فقط کافی است بدانید هر تغییر چه موردی را برای شما ارائه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:بازی آنلاین جنگی برای تلفن های هوشمند و تبلت

دسترسی بهGame Tools در حین اجرای بازی چگونه است؟

توضیحاتی که در خصوص Game Tools خدمت شما ارائه شد را در هر زمانی که در گیم لانچر باشید می‌توانید مشاهده کنید و یا حتی تغییر بدهید. نکته‌ای که لازم است بدانید این است که شما در هنگام اجرای هر بازی نیز می‌توانید به برخی از قابلیت‌های Game Tools دسترسی داشته باشید.

برای این کار کافی است در هنگام اجرای بازی‌ها، دست خود را روی لبه‌ی پایین گوشی به سمت مرکز بکشید. در این هنگام یک منو برای شما باز شده که با انتخاب گزینه‌ای که مشابه با دسته‌ی بازی است می‌توانید به لیستی از تنظیمات دسترسی پیدا کنید. باید بدانید که تنظیماتی که در این جا در دسترس شما قرار می‌گیرند با حالت معمول فرق دارند.

برای مثال شما در حین بازی تنظیماتی همچون قفل لمس صفحه، افزودن و یا انتخاب کلیدهای میانبر، قطع اعلانات و هشدارها و همچنین امکان عکس‌برداری و فیلم‌برداری از لحظات مورد علاقه‌ی خود در جریان بازی و به اشتراک گذاشتن آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی مختلف را خواهید داشت.

برای افزودن کلیدهای میانبر دلخواه خود می‌توانید در حین اجرای بازی‌ها بر روی دکمه‌ی تنظیمات Game tools کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Shortcut را انتخاب نمایید. می‌توان گفت که قفل کلیدهای پیمایشی (همچون بازگشت و خانه) و ثبت اسکرین‌شات از محبوب‌ترین کلیدهای میانبر در بین کاربران هستند.

چگونه گیم لانچر سامسونگ را فعال کنیم؟

دسترسی به برنامه‌های دیگر در حین اجرای بازی

Game Tools قابلیت دیگری را نیز برای کاربران گیم لانچر ارائه می‌کند. از آن‌جایی که بسیاری از گیمرها در حین بازی لحظات جذاب و مورد علاقه دارند، ممکن است بخواهند این لحظات را به صورت عکس و فیلم ذخیره کنند و در شبکه‌های اجتماعی مختلف با دوستان خود اشتراک بگذراند.

شما با ثبت اسکرین‌شات از طریق Game Tools و همچنین زدن روی دکمه‌ی Record می‌توانید لحظات جذاب را در هنگام بازی به صورت عکس و فیلم ذخیره کنید و همچنین در تنظیمات نرخ فریم و وضوح آن را تغییر داده و سپس در دکمه‌های میانبر روی برنامه‌ی مورد نظر خود همچون YouTube، Chrome، و موارد دیگر بزنید تا تصویر یا ویدیو شما در آن شبکه نمایش داده شود.

قسمت سمت چپ نمایشگر شما با کشیدن انگشت برنامه‌های میانبر موجود را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید برنامه‌های روی این نوار را نیز به دلخواه خود تغییر دهید.

از قابلیت‌های Game Tools در ضبط ویدیو می‌توانید برای تهیه‌ی ویدیوهای جذاب استفاده کنید. برای مثال در قسمتی از ضبط ویدیو، می‌توانید دوربین را روی سلفی قرار دهید تا تصویر شما در هنگام اجرای بازی ضبط شود. علاوه بر آن می‌توانید صدای خود را نیز ضبط کرده و در حین اجرای بازی توضیحاتی برای مخاطبان خود داشته باشید.

مشاهده زمان انجام هر بازی و مشخصات آن در گیم لانچر

پس از آن که گیم لانچر سامسونگ را فعال کردید، می‌توانید با زدن روی قسمت مشابه پروفایل در قسمت بالا و سمت راست منوی اصلی، نموداری از بازی‌های موجود در این برنامه، مدت زمانی که برای هر کدام صرف کرده‌اید، تاریخ و زمان نصب، آخرین تاریخ اجرای آن بازی و همچنین میزان حافظه‌ای که هر بازی اشغال می‌کند را، مشاهده کنید. با کلیک روی هر بازی اطلاعات مرتبط با آن را به صورت تکی خواهید دید.

همچنین می‌توانید عکس و فیلم‌های ذخیره شده از هر بازی را در این قسمت مشاهده کنید. البته این موارد در گالری گوشی نیز ذخیره خواهند شد.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مقاله که با عنوان «چگونه گیم لانچر سامسونگ را فعال کنیم؟» برای شما عزیزان ارائه شد، به معرفی و بررسی کاملی از این برنامه پرداختیم. بیان شد که گیم لانچر به صورت پیش فرض روی تمامی مدل‌های گوشی سامسونگ بالاتر از گلکسی اس 7 وجود دارد. در صورتی که این برنامه موجود نبود می‌توانید آن را از گوگل پلی دانلود کنید. از آن‌جایی که گوشی موبایل یک وسیله‌ی چندکاره است، اجرای بازی‌های ویدیویی با آن می‌تواند، کیفیت لازم را نداشته باشد.

به همین سبب شرکت‌های تولید گوشی موبایل همچون سامسونگ، برنامه‌هایی را برای افزایش کیفیت و عملکرد گوشی در حین اجرای بازی‌های مختلف طراحی کرده‌اند. برنامه‌ی گیم لانچر، مختص به گوشی‌های سامسونگ است که برای اجرای بازی‌ها به خوبی عمل می‌کند.
گیم لانچر برنامه‌ای با رابط کاربری آسان است و نیازی به نگرانی نیست. تنها کافی است آن را باز کرده و از قابلیت‌هایی که در اختیار شما می‌گذارد به خوبی استفاده کنید. آشنایی با طرز کار و فضای آن زمان کمی خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.