AD

ساخت بازی‌های ایکس باکس با هوش مصنوعی

ساخت بازی‌های ایکس باکس با هوش مصنوعی
0 292

مایکروسافت اعلام کرده است که با شرکت Inworld AI برای یک همکاری چند ساله به توافق رسیده است تا از ابزارهای خود برای ساخت بازی‌های ایکس باکس با هوش مصنوعی استفاده کند.

ظاهراً هوش مصنوعی Inworld به ساخت دیالوگ بازی و ابزارهای روایی به منظور ساخت داستان و طراحی کوئست کمک خواهد کرد. این همکاری نه تنها در استودیوهای بازی Xbox، بلکه در استودیوهای شخص ثالث برای بازی‌های جدید نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین شاید این خبر برای شما جالب باشید که هوش مصنوعی برای توسعه بازی عالی خواهد بود

 

ایلیا گلفن‌بین (Ilya Gelfenbeyn)، مدیر عامل هوش مصنوعی Inworld اشاره کرد که استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند محدودیت‌های زمان و منابع را در طول تولید کاهش دهد و به بازی‌ها اجازه می‌دهد سریع‌تر عرضه شوند. این دستیار طراحی ایده‌های ورودی را دریافت می‌کند و به اسکریپت‌های دقیق، درخت‌های گفتگو، کوئست‌ها و موارد دیگر تبدیل می‌شود.

مایکروسافت در سال گذشته از استفاده از هوش مصنوعی دفاع کرده است. در ماه فوریه، فیل اسپنسر، مدیرعامل مایکروسافت گیمینگ، گفت که توسعه دهندگان ایکس باکس در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند یک نیروی مثبت در توسعه باشد. نایب رئیس شرکت سارا باند گفت که استفاده از هوش مصنوعی توسعه بازی را دموکراتیک می‌کند. مایکروسافت همچنین از مقررات مربوط به هوش مصنوعی استقبال کرده است.Inworld  نیز با سایر شرکت‌های بازی مانند  NetEase، Unity، Unreal  و غیره همکاری کرده است.

نه مایکروسافت و نه هوش مصنوعی Inworld در مورد اینکه چگونه این همکاری و استفاده از هوش مصنوعی بر خود توسعه دهندگان بازی تأثیر می‌گذارد، از جمله اینکه آیا آنها به طور بالقوه شغل خود را به دلیل آن از دست می‌دهند یا خیر صحبت نکرده‌اند. سال 2023 برای توسعه دهندگان بازی سال بسیار بی رحمانه‌ای بوده است زیرا استودیوهای بزرگی مانند  Bungie، Niantic، Electronic Arts  و Epic Games کارکنان خود را اخراج کرده‌اند. در ابتدای سال، مایکروسافت همچنین 10000 نفر نیروی کار خود از جمله بخش Xbox را کاهش داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.