AD

حذف کپچرهای قدیمی در ایکس باکس از 30 می

حذف کپچرهای قدیمی در ایکس باکس از 30 می
0 12

ایکس باکس به زودی در خط مشی جدید اقدام به حذف کپچرهای قدیمی در ایکس باکس خواهد کرد این اقدام از 30 می آغاز خواهد شد.

اگر کاربر ایکس باکس هستید یا حتی در گذشته به طور مرتب از آن استفاده می‌کردید، ممکن است از لحظه‌های خاصی در بازی اسکرین شات گرفته‌ باشید یا ضبط کرده باشید، ایکس باکس در ماه آینده خط مشی جدیدی را ارائه می‌کند که در آن عکس‌هایی با قدمت بیش از 90 روز از سیستم شما به طور خودکار حذف می‌شوند؛ پس باید تا آن تاریخ یک پشتیبان از فایل‌های خود تهیه کنید.

طبق پستی که کاربر Volcaandsora در Subreddit ایکس باکس منتشر کرده است، ایکس باکس شروع به ارسال اعلان‌هایی برای بازیکنان کرده است که به آنها در مورد تغییراتی که در آینده انجام می‌دهد، هشدار می‌دهد. ایکس‌باکس قبلاً اعلام کرده بود که این کار را در ژانویه انجام خواهد داد، به نظر می‌رسد که اجرای آن تا 30 می‌به عقب افتاده است و به شما فرصت بیشتری برای پشتیبان‌گیری از خاطرات ارزشمندتان داده شده است.

پس از آغاز 30 می، هر ویدیو یا اسکرین شات موجود در شبکه ایکس‌باکس، که پیش از 90 روز ضبط و ذخیره شده است، به‌طور خودکار حذف می‌شود، زیرا ایکس‌باکس به احتمال زیاد تلاش می‌کند فضای سرور را آزاد کند. این مورد شامل اسکرین‌شات‌ها و رکوردهایی می‌شود که هم به صورت داخلی و هم از طریق فضای ابری ذخیره می‌شوند، اما خوشبختانه، تهیه نسخه پشتیبان از فایل‌های رسانه‌ای که می‌خواهید از دست ندهید، نسبتاً آسان است.

 

چگونه از عکس‌های بازی خود در ایکس باکس نسخه پشتیبان تهیه کنیم؟

در حالی که نمی‌توانید چیزی را در شبکه Xbox ذخیره کنید و آن را بیش از سه ماه نگه دارید، می‌توانید عکس‌های خود را به OneDrive یا یک هارد دیسک خارجی انتقال دهید. ما توصیه می‌کنیم از چیزی مانند USB به جای OneDrive یا دیگر فضاهای ابری استفاده کنید، زیرا کاربران غیر پریمیوم فقط می‌توانند تا 5 گیگابایت داده را ذخیره کنند، بنابراین بیشتر از 5 گیگابایت دیتا نداشته باشید استفاده از یک USB کوچک با حداکثر 5 گیگابایت حافظه کافی است.

همچنین می‌توانید از طریق تنظیمات ایکس باکس اطمینان حاصل کنید که هر اسکرین شات یا رکوردی که در آینده ایجاد می‌کنید به‌طور خودکار در یک USB یا OneDrive متصل بارگذاری می‌شود. این کار نیز نسبتاً ساده است، زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید USB وصل کرده‌اید و سپس به بخش بازی‌ها و برنامه‌های من (My Games and Apps) بروید. سپس می‌توانید به  بخش Apps و سپس Captures بروید و سپس به آیکون تنظیمات کوچک دست پیدا کنید. در آنجا، می‌توانید مقصد عکس‌های ذخیره‌شده‌تان را انتخاب کنید. با این روش می‌توانید اسکرین شات‌ها و رکوردها را به‌طور خودکار روی USB خود آپلود کنید.

منبع: thegamer

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.