AD

چت‌های قفل شده واتساپ را با یک secret code پیدا کنید

چت‌های قفل شده واتساپ را با یک secret code پیدا کنید
0 1,228

چت‌های قفل شده واتساپ

همانطور که اکثر شما می‌دانید، واتس اپ به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از رمز عبور یا بیومتریک، چت را قفل کنید. هنگامی که یک چت را قفل می‌کنید، برنامه برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، آن را از بخش Chats به پوشه Locked Chats منتقل می‌کند. برای دسترسی به این پوشه، باید صفحه چت‌ها را به پایین بکشید، روی چت‌های قفل شده کلیک کنید و هویت خود را با ارائه رمز عبور یا بیومتریک احراز هویت کنید. طبق یک خبر افشا شده جدید، WhatsApp به زودی به شما این امکان را می‌دهد که با تایپ یک secret code در نوار جستجوی برنامه (search bar)، چت‌های قفل شده واتساپ را پیدا کنید.

شاید بخوانید: پیام‌های ویدئویی در واتساپ به سبک تلگرام

این ویژگی جدید توسط WABetaInfo در آخرین نسخه بتا WhatsApp برای اندروید (نسخه 2.23.21.9) مشاهده شد. این نشریه همچنین یک اسکرین شات از ویژگی secret code را به اشتراک گذاشته است که به ما ایده‌ای در مورد نحوه عملکرد آن می‌دهد. طبق آن، یک secret code می‌تواند یک کلمه یا حتی یک ایموجی باشد. هنگامی که یک secret code ایجاد کردید، می‌توانید آن را در نوار جستجوی برنامه تایپ کنید و این کار تمام چت‌های قفل شده را به شما نشان می‌دهد.

در حال حاضر، هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که آیا تایپ secret code فقط چت‌های قفل شده را نشان می‌دهد یا اینکه قفل چت را نیز باز می‌کند و به شما امکان دسترسی/ورود به مکالمه را می‌دهد. با این حال، ما فکر می‌کنیم که وارد کردن یک secret code، قفل آن چت‌ها را نیز باز می‌کند، زیرا اگر اینطور نباشد، این ویژگی چندان مفید نخواهد بود، زیرا باید رمز عبور یا بیومتریک را ارائه دهید. اما این فقط حدس است.

 

در حال حاضر، همچنین هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه پس از ایجاد یک secret code، چه اتفاقی برای پوشه Locked Chats خواهد افتاد، وجود ندارد. یعنی اگر پوشه Locked Chats غیرفعال شود، به شما امکان می‌دهد فقط با تایپ secret code در نوار جستجو به چت‌های قفل شده دسترسی داشته باشید، یا اگر همچنان در دسترس باشد، به شما امکان می‌دهد چت‌های قفل شده خود را پیدا کنید و با استفاده از رمز عبور و بیومتریک قفل آنها را باز کنید. با این حال، ما فکر می‌کنیم که مورد دوم خواهد بود.

شاید بخوانید: ارسال تصاویر با وضوح بالا در واتساپ

ویژگی secret code همچنین مشکل قفل کردن چت‌ها در پلتفرم را برطرف می‌کند. در حال حاضر، وقتی چت را در تلفن هوشمند یا تبلت خود قفل می‌کنید، فقط در آن دستگاه قفل می‌شود و نه در دستگاه‌های Companion. این بدان معناست که چتی که در تلفن هوشمند یا تبلت خود قفل کرده‌اید از صفحه چت‌ها پنهان نمی‌شود و با یک رمز عبور یا بیومتریک در واتس اپ وب یا واتس اپ در رایانه شخصی ویندوز یا مک شما محافظت نمی‌شود.

بر اساس این خبر جدید، هنگامی که ویژگی secret code را راه اندازی کردید، چت‌هایی که در تلفن هوشمند یا تبلت خود قفل کرده‌اید نیز در دستگاه‌های Companion پنهان می‌شوند. این برای بسیاری از افرادی که چت‌ها را روی پلتفرم قفل می‌کنند، کمک بزرگی خواهد بود. با این حال، هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که آیا می‌توانید با استفاده از این ویژگی، چت را مستقیماً از دستگاه‌های Companion قفل کنید. امیدواریم WhatsApp نیز این قابلیت را اضافه کند.

WABetaInfo گزارش می‌دهد که ویژگی secret code در حال حاضر در حال توسعه است، و بنابراین، برای آزمایش کنندگان بتا آماده نیست. پس از تکمیل توسعه، برای افراد حاضر در برنامه بتا عرضه خواهد شد و اگر همه چیز خوب پیش برود، این ویژگی برای عموم منتشر خواهد شد. هیچ صحبتی در مورد اینکه کل این فرآیند چقدر زمان می‌برد وجود ندارد، اما ما انتظار داریم که حداقل چند ماه طول بکشد. این بدان معناست که انتظار نداشته باشید متا ویژگی secret code را قبل از پایان سال جاری در اختیار عموم قرار دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.