AD

ارسال تصاویر با وضوح بالا در واتس اپ

0 183

واتس اپ به روز رسانی را منتشر کرده است که به کاربران آیفون و اندروید اجازه ارسال تصاویر با وضوح بالا در واتس اپ را می‌دهد و بدین وسیله محدودیت اشتراک گذاری تصویر با کیفیت پایین را از میان بر می‌دارد.

پیش از این، وقتی تصویری در واتس اپ ارسال می‌شد واتساپ تصاویر را به‌طور خودکار فشرده می‌کرد و رزولوشن آن را به 1280×920 کاهش می‌داد تا در فضای ذخیره‌سازی صرفه جویی شود و اشتراک‌گذاری سریع تصویر در اتصالات داده با پهنای باند کم انجام پذیر باشد.

شاید بخوانید: ورود بدون پسورد در واتس اپ با passkey‌ها

پس از این به‌روزرسانی، کاربران می‌توانند تصاویر را با کیفیت HD برای دوستان و خانواده ارسال کنند که برابر با وضوح 4032×3024 است. این ویژگی توسط مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا از طریق یک پست فیس بوک اعلام شد.

نسخه 23.16.0 این برنامه یک دکمه “HD” را در بالای صفحه اشتراک گذاری عکس، در کنار سایر ابزارهای ویرایش تصویر اضافه می‌کند. با ضربه زدن روی دکمه HD یک پاپ آپ ظاهر می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد از کیفیت استاندارد پیش فرض به کیفیت HD تغییر وضعیت دهند.

شاید علاقمند به خواندن پیام‌های ویدئویی در واتس اپ به سبک تلگرام باشید

 

دریافت کنندگان عکس‌های HD یک برچسب HD را در گوشه تصویر می‌بینند که نشان می‌دهد نسخه با کیفیت بالاتری دریافت کرده‌اند و تمام تصاویر با وضوح بالا تحت رمزگذاری سرتاسر واتس اپ محافظت می‌شوند.

به گفته متا، اگر پهنای باند اینترنت کاربر کم باشد، عکس‌ها را با کیفیت استاندارد دریافت می‌کند و می‌تواند نسخه استاندارد را حفظ کند و آن را به HD ارتقا دهد.

این ویژگی جدید طی چند هفته آینده در سطح جهانی عرضه می‌شود و متا می‌گوید امکان ارسال ویدیوهای با وضوح بالا از طریق واتس‌اپ نیز به زودی امکانپذیر می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.