AD

بهترین هارد برای دوربین مدار بسته

0 168

با گسترش تکنولوژی دوربین‌های مدار بسته نیز پیشرفته‌تر شدند. دوربین‌های مداربسته می‌توانند با ضبط وقایع به وقوع پیوسته در محل می‌توانند امنیت را افزایش دهند. اما دوربین تنها وظیفه ضبط را دارد و فیلم‌های ضبط شده حتماً باید در مکان خاصی ذخیره‌سازی شوند تا بعداً مورداستفاده قرار بگیرند. برای ذخیره فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین مداربسته به هارد دوربین مداربسته احتیاج داریم. تمامی فیلم‌هایی که توسط دوربین ضبط می‌شود درون هارد ذخیره خواهد شد. شما می‌توانید در صورت لزوم و نیاز این فیلم‌ها را در هارد پیدا کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین هارد دوربین مدار بسته آشنا شویم و اطلاعات مفیدی در این باره به دست بیاوریم.

نکاتی که باید در هنگام خرید هارد به آن دقت کنید

نکات-مهم-هنگام-خرید-هارد

لازم است بدانید که هر هاردی را نمی‌توان برای دوربین مداربسته استفاده کرد. حتی در برخی از مواقع نمی‌توان از یک هارد برای دو نوع دوربین مداربسته متفاوت استفاده نمود. هر هارد کارایی و ویژگی‌های خاص خودش را دارد و شما باید در انتخاب نهایت دقت را داشته باشید.

اگر می‌خواهید بهترین هارد برای دوربین مداربسته را خریداری کنید بهتر است که در ادامه با ما همراه باشید. در ادامه نکاتی را به شما خواهیم گفت که بهتر است در هنگام خرید هارد دوربین مداربسته به آن دقت نمایید تا بتوانید بهترین هارد را بر اساس دوربین مداربسته خود تهیه نمایید.

ظرفیت هارد را در نظر داشته باشید

ظرفیت-هارد-برای-دوربین-مدار-بسته

بدون شک مهم‌ترین پارامتر در هنگام خرید هارددیسک ظرفیت آن است. به همین دلیل بهتر است در همان اول به این موضوع بپردازیم و توضیحاتی راجع به این موضوع بدهیم. شما باید حتماً قبل از خرید هارد به ظرفیت آن دقت داشته باشید و بهترین انتخاب را بکنید.

در بازار انواع مختلفی از هاردها وجود دارند. هر کدام از آن‌ها ظرفیت خودشان را دارند. معمولاً هاردی که برای دوربین مداربسته خریداری می‌شود نباید کمتر از یک ترابایت باشد. این گونه به‌زودی با کمبود فضای ذخیره‌سازی روبه‌رو خواهید شد.

در بسیاری از مواقع دوربین مداربسته به‌صورت بیست‌وچهارساعته در حال فعالیت است و از کار بازنمی‌ایستد. همه اتفاقاتی که در محدوده دید دوربین مداربسته اتفاق بی افتد ضبط خواهد شد و تمام این فیلم‌های ضبط شده باید درون یک هارد مناسب ذخیره‌سازی شوند.

اگر فضای هارد کم باشد به‌زودی خیلی سریع پر خواهد شد. این گونه به‌ناچار مجبور هستید فیلم‌های دوربین مداربسته برای روزهای قبل را به‌ناچار پاک کنید. این‌گونه دسترسی شما به فیلم‌های قدیمی‌تر از بین خواهد رفت. در هنگام خرید بهترین هارد برای دوربین مداربسته بهتر است به دنبال یک هارد با فضای ذخیره‌سازی بالا باشید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

محل نصب دوربین مداربسته

محل-نصب-دوربین-مدار-بسته

در هنگام خرید بهترین هارد برای دوربین مدار بسته شما باید به محل دقیق نصب دوربین‌های مداربسته نیز دقت داشته باشید. شاید فکر کنید که این موضوع چندان پر اهمیت نباشد؛ اما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر می‌خواهید بهترین هارد را بخرید بهتر است که به این موضوع توجهاتی داشته باشید.

اولین کاری که باید بکنید این است که شرایط محیطی محل نصب دوربین مداربسته را مورد بررسی قرار دهید. برای مثال معمولاً هاردها در محیط‌های مرطوب سریع‌تر خراب می‌شوند. اگر محل نصب دوربین مرطوب باشد بهتر است که به سراغ هاردهای مقاوم‌تر بروید تا سریع مجبور به تهیه هاردی جدیدتر نشوید.

موضوع بعدی میزان تردد محل نصب است. اگر دیده باشید برخی از دوربین‌های مداربسته به‌صورت چرخشی هستند و زاویه دید آن‌ها به طور مداوم تغییر می‌کند. چنین دوربین‌هایی در مکان‌های پر تردد مورداستفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل در چنین شرایطی هارد با محل ذخیره‌سازی بالاتر نیاز خواهد بود.

درصورتی‌که به این موضوع دقت کافی نداشته باشید هارد دوربین مداربسته شما زودتر از موعود خراب خواهد شد و هزینه‌های اضافی روی دوش شما خواهد گذاشت. برای دوربین‌های چرخشی نیز بهتر است حتماً از هاردهای پرظرفیت‌تر استفاده نمود.

کیفیت تصویر دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته تنوع‌های مختلفی در بازار کشور ما دارند. از اصلی‌تری تفاوت‌های هر دوربین مداربسته کیفیت ظرف تصاویر آن است مسلماً هرچه کیفیت تصاویر ضبطی بیشتر باشد فیلم‌های ضبط شده برای شناسایی وقایع به‌دردبخورتر و کارسازتر خواهد بود.

اما مسئله اصلی اینجا است که هرچه کیفیت و رزولوشن فیلم‌های ضبط شده بالا باشد حجم آن نیز به‌مراتب بالا خواهد رفت. به همین دلیل یک فیلم با رزولوشن و کیفیت بالاتر فضای بیشتری از هارد را نسبت به یک دوربین مداربسته معمولی اشغال خواهد کرد و به فضای بیشتری نیاز خواهد داشت.

به همین دلیل بهتر است که حتماً قبل از خرید بهترین هارد برای دوربین مدار بسته؛ اطلاعات دوربینی که خریداری نموده‌اید را بررسی نمایید. اگر رزولوشن و کیفیت تصویربرداری آن بالابود نیاز است که حتماً هارد دوربین مداربسته با فضای ذخیره‌سازی بالاتر خریداری نمایید.

علاوه‌برآن بهتر است که به فرمت ویدئو‌های ضبطی نیز دقت نمایید. برخی از دوربین‌های مداربسته از فرمت ویدئویی خاصی برای ذخیره‌سازی استفاده می‌کنند. نیاز است که هارد خریداری شده با این فرمت ویدئویی همخوانی را داشته باشد. در غیر این صورت ویدئو‌ها به‌خوبی در هارد ذخیره نخواهند شد.

بهترین برندهای هارد برای دوربین مداربسته

بهترین-برند-هارد-برای-دوربین-مدار-بسته

هاردها نیز مانند خیلی از محصولات دیجیتالی تنوع بالایی دارند. یکی از تنوع‌های این هاردها شرکت‌های تولیدکننده آن است. کمپانی‌های مختلفی در سراسر جهان وجود دارند که به‌صورت روزانه در حال تولید انواع هارد دوربین مداربسته می‌کنند؛ البته که همه آن‌ها باکیفیت نیستند.

برای اینکه بتوانید بهترین هارد برای دوربین مدار بسته بخرید نیاز است که بهترین برندهای تولیدکننده این محصول را بشناسید. این‌گونه حداقل شانس شما برای خرید یک هارد باکیفیت و مقاوم بالاتر خواهد بود و خریدی بهتر خواهید داشت. معدود کمپانی‌هایی وجود دارند که بتوانند در لیست بهترین قرار بگیرند.

در حال حاضر تنها دو برند هستند که در دنیا معروف بوده و هاردهای دوربین مداربسته بسیار با کیفیتی تولید می‌کنند. اگر به دنبال یک هارد باکیفیت می‌گردید بهتر است به دنبال محصولات کمپانی‌های Western Gigital و Seagate بگردید. مسلماً این دو برند شما را ناامید نخواهند کرد.

در حال حاضر این دو برند محصولات به‌شدت باکیفیت و مقاومی دارند. این دو برند شهرت جهانی داشته و محصولات آن‌ها در سراسر دنیا به فروش می‌رسد. بسیاری از افراد نیز سعی می‌کنند برای مجهز کردن دوربین مداربسته خود از هاردهای این دو برند استفاده نمایند.

انواع دوربین مداربسته

انواع-دوربین-مدار-بسته

حال که با این دو برند بزرگ جهانی آشنا شدید وقت آن رسیده تا با محصولات آن‌ها نیز آشنا شوید. به‌طورکلی محصولات این دو کمپانی در چهار طبقه مختلف تقسیم‌بندی شده است. هر کدام از این محصولات لیبل مخصوص دارند و در بسته‌بندی قرار خواهند گرفت.

هر لیبل برای کار خاص و مخصوصی طراحی شده است و می‌تواند شما را در هنگام خرید راهنمایی نمایید. لیبل‌های هارد به‌طورکلی به چهار طیف رنگی سفید، بنفش، مشکی و قرمز تقسیم‌بندی شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این لیبل بندی‌ها آشنا شویم.

هارد لیبل سفید Seagate

هارد-لیبل-سفید-Seagate

هاردهایی که لیبل سفید می‌خورند کیفیت خوبی دارند و مقاوم نیز هستند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است، شما نباید از این هاردها برای دوربین‌های مداربسته استفاده نمایید. معمولاً هاردهای لیبل سفید در لیست بهترین هارد برای دوربین مدار بسته قرار نمی‌گیرند و باید از آن‌ها چشم‌پوشی کرد.

معمولاً از هاردهای لیبل سفید در کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. یکی از دلایلی که نمی‌توان از این هارد استفاده کرد قدرت آن در پردازش اطلاعات و ذخیره‌سازی آن‌ها است. به همین دلیل است که می‌گویند بهتر است از این نوع هارد در دوربین‌های مداربسته استفاده نشود.

کامپیوترهای خانگی معمولاً در روز خیلی کار نمی‌کنند و ممکن است در بهترین حالت ممکن دوازده ساعت مداوم از آن‌ها کار کشیده شود. به همین دلیل حجم اطلاعات آن قدری نیست که بتواند به هارد فشار بیاورد و عملکرد ذخیره‌سازی آن را با مشکلات مختلف روبه‌رو کند.

اما دوربین‌های مداربسته به‌صورت بیست‌وچهارساعته در حال فعالیت هستند. به همین دلیل هر دقیقه حجم قابل‌توجهی از اطلاعات به‌طرف هارد روانه می‌شود. اما یک هارد با لیبل سفید نمی‌تواند بیست‌وچهارساعته این حجم از اطلاعات را پردازش و ذخیره‌سازی کند.

هارد لیبل بنفش Western

هارد-لیبل-بنفش-Western

اگر بخواهیم درباره یک محصول صحبت کنیم که کاملاً مخصوص دوربین‌های امنیتی ساخته شده باشد باید درباره هاردهای لیبل بنفش صحبت کنیم. این هاردها بسیار قدرتمند هستند و به‌راحتی می‌توانند از پس کارهای مختلف بر بی آیند و اطلاعات را ذخیره نمایند.

این نوع هارد بیشتر در قسمت‌های نظامی کاربرد دارد و مورداستفاده قرار می‌گیرند. معمولاً تمامی دوربین‌های نظارتی بخش‌های نظامی از این هاردها استفاده می‌کنند. البته که این بدین معنی نیست که شما نمی‌توانید از آن استفاده نمایید و در بازار موجود است.

یکی از مزایای هارد لیبل بنفش این است که می‌تواند کاملاً به‌صورت بیست‌وچهارساعته فعالیت کند و فیلم دوربین‌های امنیتی را روی خودش ذخیره نماید. به همین دلیل است که این هارد بهترین هارد برای دوربین مدار بسته محسوب می‌شود و بهتر است شما نیز از آن استفاده نمایید.

این هارد در حجم‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شود. معمولاً هاردهای لیبل بنفش بین 1 تا 6 ترابایت فضا خواهند داشت. معمولاً هارد لیبل بنفش کمتر از 1 ترابایت یافت نمی‌شود. زیرا این هاردها پر قدرت بوده و برای مصارف گسترده از آن استفاده می‌گردد و باید حجم بالا باشد.

هارد لیبل مشکی و سفید Seagate

هارد-لیبل-مشکی-سفید-Seagate

هاردهای وجود دارند که لیبل آن‌ها به‌صورت دو رنگ است. برای مثال یکی از انواع هارد لیبل سفید مشکی است که لیبل آن به‌صورت دو رنگ است. اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم هاردهای لیبل سفید مشکی شباهت بسیار زیادی به هاردهای لیبل بنفش دارند.

ماجرا ازاین‌قرار است که هاردهای لیبل توسط کمپانی معروف Western ساخته می‌شوند. این مدل از هاردهای کمپانی Western با لیبل بنفش مشخص شده‌اند تا مردم متوجه شوند که این هاردها مخصوص دوربین‌های مداربسته ساخته شده است.

به همین دلیل کمپانی محبوب دیگر یعنی Seagate نیز از هارد جدید خود رونمایی کرد. این دو هارد شباهت بسیار زیادی دارند و کاربرد و قدرتی تقریباً یکسانی دارند. کمپانی Seagate برای مشخص‌سازی این نوع هارد خود از لیبل‌های مشکی و سفید استفاده کرده است.

البته که این نوع هارد با نام دیگر نیز شناخته می‌شود. کمپانی Seagate این محصول جدید خود را surveillance نام‌گذاری کرده است؛ بنابراین ممکن است که در بازار با این نام نیز برخورد کنید. هاردهای Surveillance همان هاردهای لیبل مشکلی و سفید هستند.

هارد لیبل مشکی قرمز Western

هارد-لیبل-مشکی-قرمز-Western

یکی دیگر از بهترین هارد برای دوربین مدار بسته هاردهای لیبل مشکی و قرمز هستند. هاردهای لیبل مشکی و قرمز معمولاً توسط کمپانی Western Digital ساخته می‌شوند و به همین دلیل کیفیت بالایی دارند. روزانه افراد زیادی در حال استفاده از این هارد هستند.

از ویژگی‌های بارز هاردهای لیبل مشکی و قرمز قدرت بی‌چون‌وچرای آن‌ها است. این هاردها قدرت بسیار بالایی در پردازش و ذخیره اطلاعات دارند. به همین دلیل می‌توانند به‌راحتی هر چه تمام روی سیستم دوربین مداربسته شما نصب شده و اطلاعات شما را ذخیره نمایند.

هاردهای لیبل مشکی و قرمز معمولاً به‌عنوان محصولات چندکاره و چندمنظوره شناخته می‌شوند. برای مثال شما به‌راحتی می‌توانید از این نوع هارد برای مجهز کردن کامپیوترهای خانگی خود استفاده کنید. بر خلاف لیبل سفید این نوع هارد کارایی بالایی در سیستم دوربین مداربسته دارد.

لازم است بدانید که حتی از هاردهای لیبل مشکی قرمز Western برای مجهز کردن سرورها نیز استفاده می‌شود. برخی از سرورها هستند که در حال حاضر از این نوع هارد برای ذخیره اطلاعات شما استفاده می‌کنند و این نوع هارد واقعاً کاربردی محسوب می‌شود.

آیا می‌توان از هارد اکسترنال استفاده نمود؟

هارد-اکسترنال-برای-دوربین-مدار-بسته

شاید سؤال خیلی از شما باشد که آیا می‌توان هارد اکسترنال خریداری نمود و آن را به دوربین مداربسته متصل نمود؟ این کار شدنی است؛ اما کاملاً به خود دوربین شما بستگی دارد. خیلی از دوربین‌های مداربسته این قابلیت را نداشته و تنها باید هاردهای اینترنال را خریداری نمایید.

معمولاً برخی از دوربین‌های مداربسته روی خود پورت‌هایی دارند که می‌توانید با استفاده از این پورت‌ها هارد اکسترنال را به آن متصل نمود. درصورتی‌که دوربین مداربسته شما هیچ پورتی برای اتصال نداشته باشد مسلماً نمی‌توانید از هارد اکسترنال استفاده نمایید.

جمع‌بندی

در نهایت با مقاله بهترین هارد برای دوربین مدار بسته با شما همراه بودیم. در اینجا با خصوصیات بارز یک هارد دوربین مداربسته آشنا شدیم و فهمیدیم که بهترین هارد برای دوربین مدار بسته باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. علاوه‌برآن با دو عدد از بهترین تولیدکنندگان هارد دوربین مداربسته نیز آشنا شدیم. شما می‌توانید در صورت نیاز هارد این کمپانی‌ها را با خیالی راحت و آسوده خریداری نمایید. نظر شما چیست؟ به نظر شما باید در هنگام خرید هارد دوربین مداربسته به چه نکاتی دقت داشته باشیم و ویژگی‌های بارز یک هارد خوب چیست؟ خوشحال می‌شویم نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.