AD

قابلیت جدید واتساپ: ایجاد دو حساب کاربری در یک دستگاه

قابلیت جدید واتساپ: ایجاد دو حساب کاربری در یک دستگاه
0 1,037

قابلیت جدید واتساپ به شما اجازه میدهد دو حساب کاربری در یک دستگاه داشته باشید این قابلیت جزء قابلیت های قدیمی تلگرام به حساب می آید که واتس اپ جدیدا به پلتفرم خود اضافه کرده است.

واتساپ علی‌رغم اینکه به اندازه برخی از رقبای اصلی خود از ویژگی‌های زیادی برخوردار نیست، اما یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی است. واتس اپ به آرامی در حال کار بر روی آوردن برخی از ویژگی‌های درخواستی به پلتفرم خود بوده است. در اوایل سال جاری، برنامه IM امکان استفاده از حساب WhatsApp خود را در چندین دستگاه به ارمغان آورد. اکنون، این سرویس اعلام کرده است که توانایی استفاده از چندین اکانت واتساپ را در یک دستگاه واحد ارائه می‌کند.

شاید بخوانید: ورود بدون پسورد در واتس اپ با passkey‌ها

بر اساس این اطلاعیه، واتس اپ در حال معرفی قابلیت ورود همزمان دو حساب کاربری در این اپلیکیشن رسمی است. این تغییر از امروز آغاز می‌شود، بنابراین به زودی باید آن را در دستگاه‌های Android و iOS خود مشاهده کنید.

پیش از این، کاربران برای استفاده از ویژگی‌هایی مانند اپلیکیشن‌های دوگانه در اسکین‌های خاص اندروید و برنامه WhatsApp Business در iOS به استفاده همزمان از دو شماره متوسل می‌شدند. این قابلیت، جابجایی از یک اکانت جداگانه برای کار و دیگری برای مخاطبین شخصی در این اپلیکیشن رسمی را بدون گذراندن مراحل پیچیده آسان می‌کند. با این قابلیت جدید شما دیگر نیازی به خروج از سیستم و همچنین نیازی به همراه داشتن دو گوشی ندارید.

در اطلاعیه واتس اپ به حساب‌های متعدد (multiple accounts) اشاره شده است، اما دستورالعمل‌های آن فقط به اکانت دوم محدود می‌شود. با توجه به اینکه برای هر اکانت به یک شماره تلفن فعال نیاز دارید، احتمالاً به این معنی است که این اپلیکیشن شما را به دو اکانت در تلفن محدود می‌کند، زیرا تلفن‌ها هنوز از سه سیم کارت فعال به طور همزمان پشتیبانی نمی‌کنند.

شاید علاقه مند به خواندن: پیام‌های ویدئویی در واتس اپ به سبک تلگرام باشید.

نحوه ایجاد اکانت دوم در واتس اپ

برای راه اندازی اکانت دوم در واتس اپ، به شماره تلفن دوم و سیم کارت در گوشی خود نیاز دارید. این سیم کارت می‌تواند یک سیم کارت فیزیکی یا یک eSIM باشد.

هنگامی که دو شماره تلفن در تلفن خود دارید، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • واتس اپ را باز کنید.
  • به بخش Settings بروید.
  • بر روی فلش کنار نام خود کلیک کنید.
  • روی Add account کلیک کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا پروفایل دوم خود را تنظیم کنید.
  • شما می‌توانید حریم خصوصی و تنظیمات نوتیفیکیشن خود را در هر اکانت کنترل کنید.

اگر نمی‌توانید فلش کنار نام خود را ببینید، آپدیت برنامه واتس‌اپ را از فروشگاه Google Play/Apple App Store دریافت کرده و این اپلیکیشن را در گوشی خود به‌روزرسانی کنید. بعد از به روز رسانی اگر این فلش وجود نداشت، باید منتظر بمانید تا واتس اپ این ویژگی را برای گوشی شما عرضه کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.