AD

بررسی سه ‌گانه بازی watch dogs: همان داستان همیشگی!

4 203

سه ‌گانه بازی watch dogs یک تاریخ مهم در شرکت یوبی سافت را روایت می‌کند؛ جایی که این شرکت توانست یک‌ بار دیگر از خود در مقابل EA، کونامی و دیگر شرکت‌های مطرح در زمینه بازی‌سازی دفاع کند.

فصل‌بندی سه سری از این بازی‌ها موجب شد که شرکت توسعه‌دهنده همواره تمرکز ویژه‌ای روی فروش و همین‌طور بهبود تجربه آنلاین آن بگذارد، اما از نظر بسیاری، سه ‌گانه بازی سگ‌های نگهبان در نهایت با شکست مواجه شد.

شاید شما به دلیل زرق‌ و برقی که روی کاور می‌بینید یا در تریلر جذابیت‌های بصری مشاهده می‌کنید، ترجیح بدهید که این بازی را تجربه کنید؛ اما واقعیتش را بخواهید همه چیز به آن جذابی که فکر می‌کنید، نیست.

شرکت سازنده سعی کرده است از اسم دو نسخه قبلی استفاده کند و تقریباً می‌توان گفت که نسل سوم از این سری بازی‌ها فقط چهره‌ای جذاب دارد و باطن آن درست شبیه به یک پیرمرد خسته‌ و کوفته است که نه کاری از دستش برمی‌آید و نه نای راه ‌رفتن دارد.

دورتر از قصه اولیه بازی، آنها حالا صرفاً یک گیم پلی نسبتاً جذاب را روانه بازار کردند.البته ما عادت نداریم که بازی‌ها را قضاوت کنیم، بیشتر ترجیح می‌دهیم که در یک بررسی تخصصی در مورد آنها صحبت کنیم و در نهایت نتیجه‌گیری را بر عهده شما خواننده عزیز بگذاریم.در این مقاله از سری مقالات نقد و بررسی بازی سایت ایموجو با ما همراه باشید.

بررسی سه گانه watch dogs

پیروزی یا مساوی با یک امتیاز؟

قصه سه ‌گانه بازی watch dogs بیشتر دریافت یک امتیاز و قهرمانی در صدر جدول است. شما در ابتدای بازی یک شهر جذاب را می‌بینید. قصه در میانه داستان به سمت‌ و سویی می‌رود که متوجه می‌شوید بله باگ‌هایی نیز وجود دارد.

این باگ‌ها به‌مرور شما را خسته می‌کنند و حتی به جایی می‌رسید که انگار سه ‌گانه بازی واچ داگز توسط یک توسعه‌دهنده خرده پای چینی طراحی شده است. انگار نه ‌انگار در مورد یکی از آثار یوبی سافت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های توسعه‌دهنده بازی صحبت می‌کنیم.

watch dogs انگار صرفاً آمده است که پول‌ها را سرکیسه کرده و فرار کند و رسالت خود را حفظ نکرده است! شما در نقش یک هکر باید به سیستم‌های مختلف کشور نفوذ کنید و سعی کنید روشی را برای پیش‌بردن تظاهرات به کار ببرید.

انگلستان با آن‌ همه عظمت به جایی رسیده است که از ابزارهای ارتباطی برای کنترل انسان‌ها استفاده می‌کند. اگرچه شروع قصه می‌تواند نویدبخش یک داستان جذاب اما تکراری باشد اما واقعیت این است که سه‌ گانه بازی واچ داگز به‌هیچ‌عنوان آن را ایده‌آل روایت نکرده است صرفاً آمده است که باشد.

چهره بازی جذاب‌ترین حالت ممکن را به خوب گرفته است. قصه کمی درمانده بوده، فرم کاراکترها نمره قابل قبولی را می‌گیرد و اساس داستان همان چیزی است که در دو نسخه قبلی مشاهده کرده بودیم. هکر، هک، امنیت شبکه، نفوذ به سرورها و هک کردن همه چیز!

سه ‌گانه بازی Watch dogs چه می‌گوید؟

تجربه این سبک بازی‌ها می‌تواند همیشه خاطره‌ساز و نوستالژی باشد. این بار شما می‌توانید ورژن سوم از بازی واچ داگز را روی سیستم‌عامل‌های ویندوز، پلی‌استیشن و همین‌طور ایکس‌باکس وان تجربه کنید.

درهرحال شرکت توسعه‌دهنده آن را واقعاً کراس پلتفرم در اختیار کاربران قرار داده است. حالت بازی از ابتدا تا انتها تک ‌نفره بوده و قالب کلی نشان می‌دهد که با درگیری‌های ممتد صحنه‌های خشونت‌بار و همین‌طور وجود اکشن‌هایی در بازی آن را به محدود سنی 17 سال و بالاتر رسانده است.

شما در این بازی اگرچه در نهایت یک کاراکتر برای پیشروی هستید، اما می‌توانید گزینه‌های متعددی را انتخاب کنید. یعنی صرفاً لازم نیست که یک مرد با قیافه عجیب انتخاب کنید. اهمیت‌ دادن به این موضوع یکی از بهترین نکات مثبت این بازی است.

بازی watch dogs

داستان بازی واچ داگز سه!

در داستان بازی شما به‌عنوان یک شخص به ‌ظاهر خرابکار برای حکومت قرار است پیش روید و مردم را از دست نیرویی که همه چیز را تبدیل به یک برده‌داری کرده است نجات دهید. در واقع از تکنولوژی‌های مدرن استفاده می‌شود تا مردم در خفقان زندگی کنند.

شما می‌توانید حتی شبیه به یکی از سربازان دربار حکومتی بریتانیا نیز لباس بپوشید و وارد جریان بازی شوید. قصه‌پردازی در سه ‌گانه بازی Watch dogs بدون شکل بهترین و مهم‌ترین مسئله است.در این بازی شما می‌توانید قصه را خودتان سفارشی‌سازی کنید.

البته قرار نیست دخل و تصرفی در روایت آن داشته باشید، بلکه وقتی هر کدام از کاراکترها را انتخاب می‌کنید یک سری چالش‌ها پیش و روی شما قرار می‌گیرد. با چاشنی جهان باز هم در جریان و کلیت بازی مواجه هستیم.

آنها آنقدر نقشه را بزرگ کرده‌اند که اگر بخواهید بالا تا پایین آن را طی کنید، احتمالاً خسته شوید. لندن در مدرن‌ترین حالت خود قرار دارد.شرکت یوبی سافت شاید سعی داشته که بیشتر این بازی را با عناوین تجاری راهی بازار کند و فرم کلی آن را آن‌طور که باید و شاید خلق و ویراست نکرده است.

واقعیتش را بخواهید باگ‌های عجیبی هم در قالب بازی می‌بینید که پیچیدگی داستان بی روند و اساس آن را چند برابر می‌کند.

بررسی بازی سگ های نگهبان

چه خبر از عمق داستان؟

سه ‌گانه بازی Watch dogs;همیشه یک سوال مهم برای ما ایجاد می‌کرد، چرا شرکت یوبی سافت مدام و در نسخه دو به بعد سعی داشت که همه چیز را نابود کند؟ مگر این شرکت توسعه‌دهنده آن‌قدر عقل کل ندارد که بتوانند بازی را خلاقانه پیش ببرند و در واقع یک داستان جذاب و زیبا روایت کنند؟ چرا آنها این بلا را سر بازی آوردند و قصه را به این شکل پیش بردند؟

شاید در پاسخ به این سوال بتوان یک جواب کلی داد؛ این بخشی از نقشه کاری این شرکت است. آنها سعی می‌کنند خلق یک داستان را در اولویت خود قرار داده و در نسخه‌های دو به بعد صرفاً به سطح درآمد خوب برسند و هیچ‌چیز دیگر برایشان مهم نیست.

برخلاف آنها راک استار همیشه بی‌نظیر پیش می‌رود و هرچه می‌سازد، یک داستان بسیار بی‌نظیر و قدرتمند دارد. درصورتی‌که به دنبال خرید یک بازی صرفاً جهان باز با امکان هک و تست کردن کاراکترها هستید، قطعاً سه ‌گانه بازی Watch dogs;می‌تواند همان چیزی باشد که رضایت شما را برمی‌انگیزد، اما اگر قصه و داستان برای شما مهم است و کمی در مورد بازی‌ها سخت‌گیر هستید، پیشنهاد می‌کنیم سه ‌گانه بازی Watch dogs;را فراموش کنید.

سرگرمی در فصل سه ‌گانه بازی Watch dogs

همیشه چالش در سه‌ گانه بازی Watch dogs اهمیت زیادی داشته و آنها از نسخه اول تا آخر سعی کرده‌اند از داستان‌های پیچیده هک و امنیت شبکه و… استفاده کنند، چون این‌ گونه موارد برای گیمرها همیشه جذاب است.

به‌هرحال آنها با تکنولوژی درگیر هستند و مدام نرم‌افزارها و بازی‌های مختلف و اپلیکیشن‌ها را تست می‌کنند. در نتیجه حضور در اتمسفر سه ‌گانه بازی Watch dogs می‌تواند یکی از بی‌نظیرترین جریان‌سازی‌ها برای آن‌ها باشد.

سرگرمی در این بازی فوق‌العاده است. ما بالاترین نمره را نیز می‌توانیم برای این قسمت در نظر بگیریم؛ اما واقعیتش را بخواهید دیگر جریان‌ها در این بازی آن‌طور که باید و شاید ما را راضی نکرد. در واقع شما یک سری تسک‌ها دارید که باید آنها را انجام دهید.

مثلاً GTA می‌توانید کارهای زیاد دیگری هم انجام دهید، اما در نهایت چالشی که پیش و روی شما قرار دارد روند قصه را تغییر می‌دهد.

معرفی بازی واچ داگز

جهان باز: تنها راه نجات یوبی سافت!

شاید بتوان گفت که یوبی سافت در قالب و جریان جهان باز خوب عمل کرده است. گشت‌وگذار و حضور در شهر لندن جذابیت‌های خاص خود را دارد. شما می‌توانید از اتومبیل‌ها و موتورهای پیشرفته‌ای استفاده کنید که آینده شهرهای بزرگ را روایت می‌کنند.

البته اگر در کنسول این بازی را تجربه کنید کم‌تر لگ و افت فریم و همین‌طور باگ می‌بینید. در نسخه پی سی آنها همه چیز را شل‌ و ول رها کرده‌اند. این شاید بزرگ‌ترین انتقادی است که به تیم توسعه Watch Dogs Legion گرفته می‌شود.

فرصت شکل‌گیری یک تعقیب و گریز عالی در بازی وجود دارد. شما درگیر می‌شوید و در حضور پلیس باید بتوانید از چنگال قانون فرار کنید. مثل نسخه‌های دیگر این بازی، قرار است که یک قالب شخصی‌سازی عالی در اختیار شما قرار بگیرد.

این شخصی‌سازی می‌تواند روی انجام حرکات کاراکتر و همین‌طور آیتم‌هایی باشد که همراه خواهد داشت. این گشت‌وگذار جذاب و مفرح در محیط بازی همان چیزی است که همیشه راک استار از آن برای جذب مخاطب استفاده می‌کند. نیروهای پلیس نیز قرار نیست که به‌سادگی شما را فراموش کنند آن ها هرجا که بروید دنبالتان می‌آیند.

معرفی سه قسمت بازی watch dogs

نقاط قوت و ضعف بازی Watch Dogs Legion

می‌توانید در این بازی یکی از بهترین مبارزه‌های مبتنی بر اسلحه را تجربه کنید. شوتر واقعاً عالی است. داستان آن‌طور که باید جذاب و گیرا نیست، اما درست مثل کسی که دستش به ‌تازگی از گچ باز شده است کارش را انجام می‌دهد.

هندلینگ خودروها نیز عالی است. از طرفی دیر لود شدن در برخی بخش‌ها و افت کیفیت یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی بوده که ما در Watch Dogs Legion با آن مواجه هستیم.ضمن این که هوش مصنوعی گاهی اوقات درست شبیه به بازی‌های آتاری عمل می‌کند.

ما فکر کردیم که شاید از عمد این کار را کرده باشند که بتوان مراحل را زودتر تمام کرد. همین‌طور انیمیشن‌ها در Watch Dogs Legion پرتعداد هستند و گاهی می‌توانند جذابیت را از فرم بازی بگیرند.

درهرحال مسئله موفقیت و دریافت امتیاز بالا در بررسی‌ها، این روزها یک داستان در قالب یک بازی با خلاقیت‌های فردی و گروهی است جایی که شاید باید نمره کمی را به این بازی بدهیم.در واقع عناوین تجاری همیشه این مشکل را دارند. آنها می‌آیند تا پول‌ساز باشند و هدف دیگری را هم دنبال نمی‌کنند.

از نظر ما این موضوع به نوبه خودش می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین عوامل شکست شرکت‌ها در صنعت بازی‌سازی باشد که یوبی سافت نیز درگیر آن شده است.

بازی watch dogs 3

آیا سه‌گانه بازی watch dogs ارزش تجربه را دارد؟

سوال مهمی که احتمالاً پس از خواندن این بررسی برای شما مطرح می‌شود این است که آیا باید این بازی را خریداری و تجربه کرد؟ در درجه اول و به‌عنوان یک توضیح خلاصه باید بگوییم که مثل همیشه برای خرید بازی روی کنسول‌ها نیاز به استفاده از گیفت‌ کارت در ایران خواهید داشت.

برای پلی‌ استیشن، گیفت‌ کارت پلی ‌استیشن و برای ایکس ‌باکس، گیفت‌ کارت ایکس ‌باکس می‌تواند نیاز شما را برآورده کند. همین‌طور اگر خوش‌شانس باشید، ممکن است در سرویس گیم پس و همین‌طور پلی‌استیشن پلاس بتوانید نسخه رایگان آن را دانلود کنید.

البته این در صورتی است که شرکت توسعه‌دهنده و تیم توسعه نرم‌افزاری کنسول آن را در اختیار شما قرار دهد.روی پی سی همیشه کرک به داد کاربران می‌رسد. البته اگر همچنان دوست دارید که نسخه اورجینال آن را تست کنید، می‌توانید به سراغ استیم و گیفت ‌کارت استیم بروید.از نظر ما سه ‌گانه بازی Watch dogs یک عنوان قابل ‌بحث است.

بیشتر وب‌سایت‌ها و بررسی‌ها آن را نقد کرده و در مورد بازی نکات خوبی را شرح نداده‌اند؛ ولی ما در سایت ایموجو می‌خواهیم از سه‌ گانه بازی Watch dogs دفاع کنیم. قالب داستان و فرم بازی شاید از نظر بسیاری از علاقه‌مندان به این عناوین بی‌نظیر نباشد، اما مأموریت‌ها و چالش‌ها می‌توانند راضی‌کننده باشند.

اگر یک فرد علاقه‌مند به بازی‌های جهان باز هستید که دوست ندارید آنها را از دست بدهید، پیشنهاد ما این است که Watch Dogs Legion می‌تواند برای شما جذابیت داشته باشد. در پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای می‌توانید آیتم‌های مختلفی را تهیه کنید و نیروهای حکومتی را با آن آزار دهید.

قصه بازی جذاب‌ترین و خلاق‌ترین نکته آن در فصل اول بود، اما حالا تبدیل به دشمن پروپا قرصی برای واچ داگز شده است.اگر تجربه بازی کردن این گیم را داشتید نظرتان را برای ما بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظرات
 1. الاهی می گوید

  سلام خسته نباشید ایا بازی watch dogsرو ایکس باکس سری اس ریتریسینگ داره؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر آره توی توضیح سایت یوبیسافت در مورد ری تریسینگ روی سری اس هم تایید کرده که ساپورت میکنه.

 2. صمدی می گوید

  سلام یه سوال تو این بازی میشه به همه ی خونه ها رفت؟ یا فقط بعضیا؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر خیر نمیتونین وارد همه ی خونه ها بشین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.