AD

معرفی 9 فیلم‌ جذاب که گیمرها باید ببینند!

0 1,421

فیلمهای جذابی که گیمرها ممکن است دوست داشته باشند و کلا داشتن لیستی از فیلم برای گیمرها، نه صرفاً مرتبط با حوزه بازی، بلکه حتی میتواند بر اساس داستان بازیها باشد. دستهبندی خاصی که شاید کمتر در دنیا در مورد آن صحبت شود! یک ویژگی مهم در تمام این فیلمها وجود دارد و آن هم ایجاد یک اتمسفر نزدیک به بازیهای ویدئویی خواهد بود. 

در مورد این فیلمها قصه اهمیت زیادی ندارد، جلوههای ویژه و استفاده از ساختارهای گرافیکی در اولویت است، البته نه در تمام آنها، ولی بیشتر فیلمها به این قضیه دچار هستند! 

دنیای گیمرها و علاقهمندان به صنعت بازیهای رایانهای همیشه جذابیتهای خاص خود را دارد. فیلمهای جذابی در ژانر گیم و همینطور اقتباس داستان بازی وجود دارند که هم هیجان انگیز بوده و هم گاه حس نوستالژیک و همزاد پنداری را در کسانی پدید میآورند که کل روز خود را مشغول بازی هستند 

اگر شما هم جزو افراد این دستهبندی هستید، پس به احتمال خیلی زیاد فیلمهای این سبک میتواند برای شما هیجان انگیز و جذاب باشد، پیشنهاد میکنیم که در ادامه با ما همراه باشید، چون قصد داریم تعدادی از بهترین و قدرتمندترین ساخته های هالیوودی که در این زمینه تهیه شدهاند در قالب لیست فیلم برای گیمرها، به شما معرفی کنیم.

 

معرفی جذابترین لیست فیلم برای گیمرها

گیمرها دنیای بزرگی دارند، آنها محدود به بازیها نمیشوند، بلکه معمولاً فیلمهای اکشن، تخیلی و علمی هم تماشا میکنند. اگر شما هم از این دسته هستید، پس احتمالاً این صحبت را کاملاً درست میدانید و با ما هم عقیده هستید. اگر هم علاقه خاصی به دنیای بازیهای ویدئویی ندارید، شاید باز هم با دیدن این لیست توجهتان جلب شود. البته آثار قدرتمند و فوقالعادهای هم در این میان وجود دارد که میتواند حس و حال فوقالعادهای برای شما از یک دنیای بینظیر و متفاوت داشته باشد. اجازه دهید در یک لیست جامع فیلم برای گیمرها را بررسی کنیم.

 

ماتریکس 4: شاهکار سینما برای گیمرها

فیلم گیمر پسند ماتریکس

چهارمین سری از کالکشن ماتریکس میتواند یک انتخاب فوقالعاده برای علاقهمندان به دنیای بازی و پیشنهاد ویژه لیست فیلم برای گیمرها باشد. جایی که قصه قرار است یک روایت غیرواقعی را رقم بزند. یعنی شما دقیقاً با فضای شبیه به بازیهای رایانهای مواجه هستید. 

از نظر بسیاری ماتریکس بهترین و قدرتمندترین فیلمی است که بر اساس ژانر علمی و تخیلی در دنیای نزدیک به بازیهای ویدئویی ساخته شده است؛ قصهای که سراسر هیجان را گزارش میکند و در یکم دیماه سال 1400 به نمایش درآمد. قصه در مورد حضور موجوداتی در اطراف زمین است که قصد دارند همه چیز را بر هم بزنند. آنها بهخوبی میدانند که در زمین چه انرژیهای گرانقیمت و خاصی منتظرشان است، اما در نهایت ماتریکس همان دنیای پر رمز و رازی است که انتظارش را دارید. شما میتوانید در این فیلم از هنرنمایی کیانو ریوز، کری آنی ماس و جیدا پینکت اسمیت لذت ببرید. قصه‌ای بسیار قدرتمند و گیرا دارد.

 

تاپ گان: ماوریک!

فیلم برای گیمرها-topgun

مگر می شود که علاقهمند به فیلمهای جنگی و اکشن باشید؛ اما در مورد تاپ گان چیزی نشنیده باشید. تام کروز یک ستاره واقعی است. در این فیلم فوقالعاده عمل کرده است. در همان ابتدا ترکیب او با مک کوری را میپسندید. قصه در مورد ارتش امریکا است و به طبع حضور یک سری جلوههای خاص و ویژه هم میتواند توجه شما را جلب کند. این فیلم بعد از 35 سال حالا بهعنوان یک نسخه کلیدی و اصلی تهیه شده و در سینماها اکران گردیده است. شاید شاخصترین موضوع در مورد این فیلم قصه فوقالعاده قدرتمند آن باشد که روایتگر جریانی متفاوت از کشوری است که در جنگها و درگیریها همیشه به نیروی هوایی خود وابسته است. قصه این فیلم دقیقاً همان چیزی است که گیمرها به آن علاقه دارند. 

حتی یک دقیقه هم این جریان خاموش نمیشود و روند این فیلم همانطور که احتمالاً انتظارش را دارید، مانند جوی آب روان در جریان است.

 

Dune

فیلم مناسب گیمرها dune

برادران وارنر این بار هم غوغا به پا کرده اند! این فیلم هم توسط دنیس ویلنوو کارگردانی شده و از امتیاز بسیار بالا به عنوان سکوی پرتاب برای کسانی که علاقه خاصی به تماشای فیلم ها ندارند و صرفاً تفننی آن را تماشا می کنند استفاده کرده است. از جمله مهم ترین بازیگرانی که در این فیلم حضور دارند می توان به: تیموتی شالامی، زندیا، خاویر باردم و همینطور برولین اشاره کرد. در داستان ما با یک درگیری عجیب و پیچیده مواجه هستیم. جایی که انسان ها به مبارزه با موجودات عجیب و دور از انتظار می پردازند. 

روایت دقیقاً همان چیزی است که همیشه قصههای خاص بر اساس آن تولید و فراوری میشوند. میتوان گفت که یکبار دیگر اقتباس سینمایی تبدیل به واقعیتی غیرقابلانکار شده است. اگر علاقهمند به دنیای بازیهای کامپیوتری هستید، پس باید این گزینه را نیز در لیست فیلم برای گیمرها و در بخش اولویتهای خود قرار دهید. آنها در یک سیاره بیابانی تمام تصوراتی که شما از فیلمهای اینچنینی دارید را تبدیل به واقعیت کردهاند. 

 

No Time to Die – جیمز باند و دیگر هیچ

فیلم هایی که گیمرها باید ببینند james bond

بیست و پنجمین پروژه جیمز باند نیز با موفقیت ساخته شد و با استقبال بینظیری مواجه گردید. همه چیز در این قصه به بهترین و عجیبترین شکل ممکن پیش میرود. نمیتوان گفت که این فیلم تماماً گیمری است، اما بههرحال خوشساخت بوده و در لیست فیلم برای گیمرها می‌تواند قرار بگیرد. 

اگر علاقهمند به فیلم‌های دنیل کریگ هستید، پس باید بدانید که این فیلم هم میتواند برای شما یک انتخاب عالی باشد. جایی که مامور 007 سعی میکند در درگیری با عواملی بیگانه که سعی در برهمزدن تمامیت ارضی بریتانیای کبیر را دارند مبارزه کند. او سعی میکند پیش برود و هر مانعی که پیش و رویش وجود دارد را از بین ببرد. البته در این راه درگیر انحرافاتی هم میشود. بههرحال آنها قصه را به بهترین و خلاقانهترین شکل رقم زدهاند و ما هم ترجیح میدهیم به دلیل علاقهای که گیمرها به خودروها و قصههای خاص انگلستانی دارند بیش از این در مورد این فیلم صحبت نکنیم و اسپویل را کنار بگذاریم. 

 

WarGames بازیهای جنگی!

فیلم مخصوص گیمرها wargames

گزینه بعدی در لیست فیلم برای گیمرها، بازیهای جنگی است که دارای یکی از بهترین قصهها از مورد انتظار ترین داستانها در هالیوود است. قصه در مورد نوجوانی است که یک پیوند بین انرژی هستهای و کنترل تجهیزات نظامی و بازی مورد علاقه خود پیدا میکند. میتوان گفت که یکی از بهترین فیلمهایی است که در دهه هشتاد میلادی برای معرفی صنعت بازیسازی به دنیا مورد استفاده قرار گرفت. اگرچه قصه آن حالا دیگر کاملاً دمده است، اما به شما قول میدهم که اگر چند پوستر از آن را ببینید، توجهتان جلب میشود. علاوهبرآن، تمرکز این فیلم روی سناریویی مورد بحث است. بازیهای جنگی که همواره داستانهای پیچیدهای دارند و در نهایت این احتمال وجود دارد که فرم کلی آنها، پیشرفتهای آینده را نشان دهد. 

در مورد فیلم بازیهای جنگی هم میتوان گفت که تا حدودی چنین است. آنها به دلیل انتشار یک دنبال و اسپینآف بعد از چند سال و در 2008 دوباره بازیهای جنگی را اکران کردند که در نوع خود یک اتفاق جالب بود. 

 

اگزیستنس

بهترین فیلم برای گیمرها اگزیستنس

این فیلم قصهای را روایت میکند که تفاوت بین بازی و واقعیت را درنوردیده است و حالا کمی ترسناک به نظر میرسد، البته نمیگوییم که شما فضای بازی را در واقعیت تجربه میکنید یا برعکس، بهتر است این مورد را خودتان در فیلم جستجو کنید. اما چیزی که مشخص است مبنای ساخت این فیلم خواهد بود که تا حدودی بر اساس ماتریکس پیش رفته است.

علاوهبر آن، خیلیها این دو فیلم را از لحاظ قصه و ساختار بخش بندی با هم مقایسه میکنند. برخی نیز آن را یک بازی ویدئویی میدانند که صرفاً توسط کارگردانی هالیوودی ساخته شده است. موضوع مهم در مورد اینگونه فیلمهای تخیلی این است که همیشه ذهن را بعد از تماشا تا ساعتها و روزها درگیر خود میکنند. این همان هدفی است که جامعه سینمایی همواره آن را دنبال میکند.

 

The 4th Floor 

فیلم طبقه چهارم - مناسب گیمرها

 

این بار قصه در مورد یک دانشمند در زمینه علوم کامپیوتری است. او مسئله مهم و اساسی را در این ژانر کشف کرده است و میخواهد که آن را با دیگران در میان بگذارد. اما فکر میکند که ممکن است اتفاقی برایش بیفتد و انگار کسی او را تعقیب میکند. بههرحال در دنیای واقعی و مجازی همیشه یک سری شباهتهای کلیدی دیده میشود که غیرقابل انکار خواهند بود. سازنده این فیلم نیز از چنین وضعیتی استفاده کرده است.

در واقع او حادثهای را بهصورت ناخواسته در این فیلم روایت میکند که اتفاقات جالبی را رقم میزند. این فیلم در سال 1999 ساخته شده است، اما به شما قول میدهم قصه آن آنقدر جذاب است که هنوز هم شما را به تماشا وا میدارد. آنها در همان زمان واقعاً فوقالعاده عمل کردهاند و قصه را به شکل بینظیری رقم زدهاند. علاوهبر آن منتقدان این فیلم مدام در مورد جلوههای فوقالعادهاش صحبت میکنند. هرچند به داستان و فیلمنامه آن هم ایراداتی گرفته میشود اما پیشنهاد جذابی در لیست فیلم برای گیمرها است.

 

بن ایکس!

فیلم بن ایکس ben-x

در مورد بن ایکس میتوان گفت که شاید یکی از نامآشنا ترینها در این لیست باشد. نوجوانی که در مدرسه مثل همیشه و بر اساس همان فرمول همیشگی قهرمانپروری مورد آزار و اذیت قرار گرفته و شرایط خوبی ندارد، اما پس از مدتی یک بازی را تجربه میکند که در واقعیت مجازی روایت میشود. او حالا در این بازی تبدیل به یکی از بهترینها شده است و قصه خودش را رقم میزند. این فیلم توسط نیک بالتازار ساخته شده است و از نظر ما یکی از فوقالعادهترین آثاری است که میتواند توجه علاقهمندان به دنیای بازیهای ویدئویی را به خود جلب کند. 

قصه کیفیت ساخت خوبی دارد و رمانی که اقتباس صورتگرفته است نیز بهخوبی خوراک لازم را به فیلم داده است. علاوه بر موارد ذکر شده، میتوان گفت که این فیلم بر اساس یک ژانر اجتماعی نیز پیش رفته است. در مورد کسانی صحبت میکند که درگیر اوتیسم هستند و قصه زندگیشان پیچیده میشود. معمولاً از سوی دیگران احساس ترحم دریافت میکنند، درصورتیکه این حس موجب میشود زندگیشان بههمریخته و به خودشان بیایند و ببینند نمیتوانند چیزی را تحمل کنند. ازاینرو اگر علاوه بر دنیای مجازی به دنیای واقعی نیز وابسته هستید پیشنهاد می کنیم که این فیلم را نیز ببینید.

 

تلقین: شاهکار نولان

فیلم تلقین - inception

در مورد کریستوفر نولان بهاندازه کافی شنیدهاید؛ او حالا اثری فوقالعاده و جذاب را خلق کرده است. در مورد یک دزد ماهر است که اسرار ارزشمند شرکتهای بزرگ را استخراج و آنها را میفروشد. در واقع موضوع همان جاسوسی به زبان ساده خواهد بود. قصه البته تا حدی به دنیای دیجیتال نیز پیوند میخورد. قرار نیست که در این فیلم لحظهای آرامش را تجربه کنید. هر اتفاق بدی که فکرش را میکنید قرار است رخ دهد و در نهایت جریان فیلم به سمتوسویی میرود که شما حتی یکلحظه هم آرامش را حس نمیکنید 

نولان ده سال روی فیلمنامه این داستان کارکرده است، پس به طبع یکی از پیچیدهترین و خاصترینهاست. او همینطور در ساخت انواع فیلمها از جلوههای سینماتیکی استفاده میکند که شاید نظیرش را هم ندیده باشید. پس تعجب نکنید که اگر بعد از چند ثانیه به این فکر کردید که آیا واقعاً یک فیلم سینمایی میبینید یا یک بازی را تجربه میکند.

 

در نهایت…

میتوان گفت بیشتر تمرکز ما روی بحث معرفی فیلمهای جذابی که گیمرها باید تماشا کنند، روی ژانرهای علمی و تخیلی بود. قصهها روایتهای جذاب از اتفاقاتی مابین دنیای واقعی و مجازی و یا تخیلی را توصیف میکنند. تمام این فیلمها برای علاقهمندان به دنیای بازیهای کامپیوتری میتوانند انتخابهایی فوقالعاده باشند. پس این لیست از فیلم‌های گیمر پسند را همراه داشته باشید، که پیشنهاد خوبی برای اوقات فراغت آخر هفته‌های شما می‌تواند باشد.

قطعاً که فیلم‌های شایسته دیگری هم می‌توانند به این لیست اضافه شوند، شما هم پیشنهادات خود را برای ما بنویسید تا پرونده کاملی از فیلم برای گیمرها داشته باشیم. می توانید در سایت ایموجو عضو شده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.