AD

معرفی و بررسی بازی Mobile Legends

32 446

بازی Mobile Legends که معمولاً به عنوان ML یا MLBB شناخته می­شود، یک بازی چند نفره موبایلی آنلاین (MOBA) است که توسط Moonton ، یکی از شرکت­ های تابعه ByteDance توسعه و منتشر شده است.

این بازی که در سال 2016 منتشر شد، محبوبیت خود را در سراسر جهان افزایش داد، به ویژه در آسیای جنوب شرقی و از آن زمان تاکنون از 1 میلیارد بارگیری با حداکثر تعداد بازیکنان ماهانه 100 میلیون نفر عبور کرده است.

در سال 2021، این بازی با 44 درصد از درآمد خود از خارج از آسیا، به یک میلیارد دلار درآمد دست یافت و آن را به برترین بازی موبایل در سبک خود با بیشترین جذابیت جهانی تبدیل کرد.در هسته خود، این بازی 2 تیم 5 نفره را در زمان واقعی با حداقل 10 ثانیه و مسابقات 10 دقیقه ای مقابل یکدیگر قرار می­دهد.

با گیم‌پلی سنتی عرصه نبرد، بازیکنان باید در سه خط بجنگند تا برج دشمن را بگیرند و از برج خود دفاع کنند. مانند MOBA های کلاسیک، هیچ آموزش قهرمانی برای ارتقاء سطح یا پرداخت هزینه برای بازی وجود ندارد، برندگان و بازنده ­ها بر اساس مهارت، توانایی و استراتژی تعیین می­شوند.

معرفی بازی Mobile Legends

پس از اینکه کارکنان 20 نفره مونتون توسعه اولین بازی خود به نام Magic Rush: Heroes را که در سال 2015 با موفقیت تجاری منتشر شد، به پایان رساندند، آنها به توسعه پروژه بعدی این شرکت، یک بازی چند نفره آنلاین موبایلی با عنوان Mobile Legends ادامه دادند.

تجربه کارکنان با مهندسی Magic Rush: Heroes برای یک بازار جهانی، مانند سفارشی کردن ویژگی‌های آن برای فرهنگ‌های مختلف و وضعیت ارتباطات از راه دور کشورهای مختلف، برای آنها مفید بود تا به طور مؤثر Mobile Legends را به عنوان یک بازی جذاب برای بازیکنان جهانی طراحی کنند.

پس از موفقیت، مونتون با ایجاد چندین تورنمنت منطقه‌ای تحت عنوان افسانه‌های موبایل وارد صحنه ورزش‌های الکترونیکی شد: لیگ حرفه‌ای بازی Mobile Legends در آسیای جنوب شرقی، آمریکای لاتین و مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا که به عنوان مقدماتی برای مسابقات جهانی افسانه­ های موبایل که در آن مجموعا 15 کشور از جمله ژاپن، روسیه و ایالات متحده تاکنون در آن شرکت کرده اند.

همچنین بخوانید:نقد و بررسی بازی کلش اف کلنز (Clash Of Clans)

همچنین در میان 6 بازی انتخاب شده برای اولین رویداد مدال مسابقات esports در بازی‌های آسیای جنوب شرقی 2019 که در فیلیپین برگزار شد، بود.بازی Mobile Legends در ابتدا دارای 10 شخصیت قابل انتخاب بود که در سال 2016 به آنها «قهرمانان» می‌گویند.

بعداً تا نوامبر 2018 به 70 شخصیت رسید،  و تا دسامبر 2021، 112 قهرمان در سرور زنده هستند. محیط داستانی که اکثر قهرمانان در آن زندگی می­کنند و داستان­ها در آن اتفاق می­افتد، سرزمین سپیده دم نامیده می­شود. این جهانی است که به 7 منطقه مجزا تقسیم شده است که در آن هر مکان شامل رویدادهای تاریخی، افسانه ها، نبردها، جناح ها و قهرمانان نژادهای مختلف است.

که برخی از آنها به هم مرتبط هستند یا زندگی های درهم تنیده ای دارند. مونتون از این تنظیمات برای معرفی قهرمانان جدید و ایجاد مجموعه ای از داستان­ ها استفاده می­کند.با افزایش روزافزون محبوبیت این بازی جنگی در آسیای جنوب شرقی، مونتون چندین قهرمان را بر اساس افراد و شخصیت های واقعی تاریخ و فرهنگ عامه آسیای جنوب شرقی منتشر کرده ­است تا جذابیت بازی را افزایش دهد.

معرفی بازی

گیم پلی بازی Mobile Legends

بازی Mobile Legends یک بازی چند نفره آنلاین نبرد است که برای تلفن­ های همراه طراحی شده است. این بازی رایگان است و فقط از طریق خریدهای درون بازی مانند شخصیت­ ها و پوسته­ ها کسب درآمد می­کند. هر بازیکن می­تواند یک شخصیت قابل انتخاب به نام “قهرمان” را با توانایی­ ها و ویژگی­ های منحصر به فرد کنترل کند.

6 نقش وجود دارد که هدف اصلی قهرمانان را مشخص می­کند: “تانک”، “تیرانداز”، “قاتل”، “جنگنده”، “مج” و “حمایت”. این نقش ­ها مسئولیت ­های بازیکنان را برای تیم­ های مربوطه خود تعیین می­کند. بازیکنان همچنین می­توانند بیلدهای خاصی را برای قهرمانان تنظیم کنند که شامل آیتم ­ها و نمادهای درون بازی می­شود.

قهرمان خود را از بین تانک­ ها و جادوگران، تیراندازان و قاتل­ ها و بسیاری از  الگوهای کهن دیگر انتخاب کنید و نبرد را به تیم دشمن ببرید. انتخاب عظیمی از قهرمانان برای استفاده وجود دارد و با کنترل های ساده، در کمترین زمان به آنها تسلط خواهید یافت.

کار تیمی و تاکتیک MOBA ها یک بازی ذاتی متمرکز بر کار تیمی هستند. هر بازیکنی باید بهترین بازی خود را بیاورد و وظایف محول شده را انجام دهد، در غیر این صورت پایگاه شما در کمترین زمان ممکن سقوط خواهد کرد. هیچ آموزش قهرمان یا ارتقا سطح وجود ندارد، مهارت مهم است.

گیم پلی بازی

رتبه بندی و کلاسیک

نمای کلی نقشه درون بازی: دو تیم از پنج بازیکن در زمان واقعی به مصاف یکدیگر می­روند. بازیکنان مطابق با رتبه فعلی خود مطابقت داده می­شوند. در این بازی هفت رتبه وجود دارد که «جنگجو» پایین‌ترین رتبه را دارد و پس از آن «نخبگان»، «استاد»، «استاد بزرگ»، «حماسه»، «افسانه» و بالاترین رتبه، «اسطوره» قرار دارند.

یک بازیکن فقط می­تواند با سایر بازیکنان هم رده یا بازیکنانی که یک رتبه بالاتر یا پایین­تر هستند دعوت کند و تیم تشکیل دهد. از بین بردن پایگاه حریف هدف اصلی دستیابی به پیروزی است. سه لاین در بازی وجود دارد: خط طلایی (بالا)، خط اکسپت (پایین) و خط میانی. بسته به اینکه بازیکن از چه سمتی از نقشه (آبی یا قرمز) شروع به کار کند، مسیرهای طلایی و اکسپت با هم جابه‌جا می‌شوند.

بین هر خط جنگل است. جنگل را می­توان به چهار قسمت تقسیم کرد: دو قسمت بین خطوط دشمن و دو قسمت بین خطوط تیم بازیکن. جنگل دارای خزش‌ها و هیولاهای مختلفی است که علاقه‌مندان، تجربه و طلا را ارائه می‌کنند.

یک بازیکن نمی‌تواند مستقیماً به پایگاه دشمن حمله کند، بدون اینکه ابتدا برجک‌های مخالف را در حداقل یک خط پایین بکشد. هر خط دارای سه برجک است که به قهرمانان شلیک می­کنند و صدمات زیادی وارد می­کنند. برای حمله به آن­ها بدون آسیب رساندن، یک بازیکن به کمک “مینیون­ های” تیم خود نیاز دارد.

مینیون‌ها دائماً در پایگاه‌های تیم‌ها تخم‌ریزی می‌کنند و در امتداد هر خط حرکت می‌کنند. تیمی که با موفقیت تمام برجک ها را در یک یا همه خطوط نابود کند، شانس خود را برای از بین بردن پایگاه تیم مقابل افزایش می­دهد.

در حالت کلاسیک، گیم پلی بازی مشابه است. با این حال، برد یا باخت در یک مسابقه تاثیری بر رتبه بازیکن نخواهد داشت. بازیکنان همچنین می‌توانند بدون در نظر گرفتن تفاوت‌های رتبه‌شان یک تیم کامل تشکیل دهند و آزادانه هر قهرمانی را به همراه قهرمان‌های رایگان هفتگی و هر کارت آزمایشی که دارند انتخاب کنند.

آرکید و حالت های دیگر

Arcade یک حالت بازی اضافی در بازی Mobile Legends;است که می­تواند هر چند وقت یکبار در رویدادهای خاص، تعطیلات یا مناسبت­ ها قابل بازی باشد. حالت دارای بازی‌های فرعی مبتنی بر استراتژی است.

Brawl یک حالت بازی است که در آن بازیکنان در ابتدای بازی دو قهرمان تصادفی در فهرست موجودی خود در نظر می­گیرند. این حالت شامل تنها یک خط با دو برجک است که از پایگاه هر دو تیم دفاع می­کنند. آیتم‌ها را فقط می‌توان در داخل پایگاه خریداری کرد و بازیکنانی که آن را ترک می‌کنند تنها در زمان بازپرداخت می­توانند وارد شوند.

هر چند وقت یکبار یک نسخه ویژه به نام Shadow Brawl منتشر می­شود. تفاوت این است که بازیکنان در شروع بازی از بین همان مجموعه قهرمانان انتخاب می­کنند. قهرمانی که بیشترین آرا را داشته باشد توسط کل تیم استفاده خواهد شد.

شطرنج جادویی به عنوان یک بازی نبرد خودکار، همه چیز در مورد استراتژی است. یک بازیکن، که توسط یک “فرمانده” نمایندگی می­شود، در طول چندین دور در یک میدان جنگ شطرنج مانند، با 7 بازیکن دیگر روبرو می­شود. یک بازیکن به جای جنگیدن با خود، واحدهایی را میخرد، تجهیز می­کند و صف می­کشد که قهرمانان MLBB را تشکیل می­دهند.

جدا از انواع مختلف “هم افزایی”، یک بازیکن باید آیتم­ های تصادفی را که به دست آورده است واگذار کند و در عین حال مراقب موقعیت خاص هر قهرمان در میدان نبرد نیز باشد. علاوه بر این، یک بازیکن می­تواند درآمد طلای خود را با صرفه جویی در مصرف یا ادامه مسیرهای برد/باخت افزایش دهد. در پایان، یک بازیکن باید با به صفر رساندن امتیاز سلامتی فرمانده خود، سایر بازیکنان رقیب را حذف کند. بسته به جایگاه بازیکن، آن­ها پس از بازی مقدار مشخصی امتیاز رتبه را کسب خواهند کرد.

بازی‌های آرکید مختلف از همان میدان جنگ به عنوان حالت رتبه‌بندی/کلاسیک استفاده می‌کنند. این حالت‌ها عبارتند از  Mayhem که در آن تمام توانایی‌های قهرمانان افزایش می‌یابد و بازیکن بازی را در سطح چهار شروع می‌کند، Deathbattle، که در آن بازیکنان قهرمانان مختلف را در یک مسابقه بازی می‌کنند، و Mirror، جایی که بازیکنان همان تیم در آن بازی می‌کنند. در طول مسابقه بر اساس رای اکثریت از یک قهرمان استفاده خواهد کرد. سایر حالت‌های بازی شامل گزینه‌ای برای مبارزه با قهرمانان هوش مصنوعی، نبردهای سفارشی 5v5 با بازیکنان دیگر و آموزش قهرمان می‌شود.

گیم پلی بازی

گرافیک بازی Mobile Legends

بازی Mobile Legends;جزئیات را به خوبی نشان می­دهد و از جلوه ­های ویژه در آن استفاده شده ­است. این بازی با وجود حجم کم، پس از واردشدن به بازی با دانلود دیتا گرافیک این بازی بالاتر می­رود و صداگذاری بی نظیرش به هیجان ­انگیز بودن آن کمک زیادی کرده ­است. هر سرباز در این بازی لباس ­های مخصوص به خود را دارد و جزئیات به خوبی برای آن طراحی شده ­است.

امتیازات بازی Mobile Legends از نظر کاربران

طبق گزارش ها، بازی Mobile Legends از ابتدای عرضه بیش از 500 میلیون دانلود و 75 میلیون بازیکن فعال داشته است. بیشتر محبوبیت آن در حوالی آسیای جنوب شرقی است، جایی که این بازی خود را به عنوان یک ورزش الکترونیکی اصلی تثبیت کرده است. بازی Mobile Legend;یک بازی آنلاین است که بیشتر مورد علاقه نوجوانان است، آن­ها این بازی را برای از بین بردن استرس دوست دارند. اگر بیش از حد بازی شود، بازیکنان معتاد این بازی خواهند شد.

سیستم ­های موردنیاز و پیشنهادی

بازی Mobile Legends;در دو نسخه ی اندروید و ios منتشر شده ­است. این بازی حجم بسیار کمی دارد و به شکل رایگان قابل دانلود می­باشد.

گرافیک بازی

جمع بندی

بازی Mobile Legends; یک بازی فانتزی چند نفره آنلاین  (MOBA) برای دستگاه­ های تلفن همراه با نبردهای کلاسیک مبتنی بر 5 در مقابل 5 خط است. شما کنترل یک قهرمان را به دست می­گیرید و برای دفاع از پایگاه خود می­جنگید و مراقب سه مسیری هستید که پایگاه شما را به حریفان متصل می­کند. در حالی که بازیکنان می‌جنگند، مینیون‌های هوش مصنوعی ضعیف‌تری تولید می‌شوند که به تنهایی به پایگاه دشمن نزدیک می‌شوند و به دنبال ایجاد آسیب و ضرب و شتم هستند.

گیم پلی MOBA کار گروهی فشرده است و بازی Mobile Legends; نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما و هم تیمی هایتان نه تنها باید بر پایه حریفان خود فشار بیاورید، بلکه باید از پایگاه خود نیز دفاع کنید. این بازی محبوبیت زیادی در بین گیمرها پیدا کرده ­است آیا شما بازی جنگی و اکشن دیگری می­شناسید که هیجان­ انگیز باشد نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا ما برای دیگر دوستان معرفی کنیم.

لینک های دانلود

نسخه اندروید

نسخه ios

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

32 نظرات
 1. سرابی می گوید

  سلام یه سوال برای جابجا کردن اکانتمون روی گوشی دیگه باید چیکار کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید اول اکانتت رو وارد جیمیلت بکنی بعدش توی هر جایی میاری بیار ولی باید دو باره دیتاش رو دان کنی

 2. ریحانی می گوید

  سلام من یک مشکلی دارم اینه که هیروها واسه من گلوله آبی هست لطفا راهنمایی کنین بازیو از گوگل پلی دان کردم

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر دیتا بازی کامل دانلود نشده

 3. فندرسکی می گوید

  سلام نظرتون درباره zilong چیه خیلی خوب باهاش بازی میکنم ولی میخوام ببینم تو سطح هایه بالا میتونم بهش دل ببندم
  و اینکه ایتم خاصی هست که واسش خیلی مفید باشه

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر زیلانگ هیرو خوبیه.کلا اگه با زیلانگ پیک میدی.باس ایتماتو تو هر بازی عوض کنی ولی در کل کریتیکال و اتک اسپید براش عالیه .امبلم اساسین ببند روش

 4. ستایشی می گوید

  سلام چطوری و با چه آیتم هایی خون و دمیج(مخصوصا خون) رو تو این بازی افزایش بدم چون هی میمیرم

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر لایف استایل اسپل ومپ
   اسپل ومپ وقتی اسکیل میزنی جونت میره بالا لایف استایل وقتی اتک معمولی میدی مثلا واس کلاس مارکس من بجز کلاینت(چون اصل کارش اسکیله)باید لایف استایلو ببری بالا برا آلوکارد اسپل ومپ زیاد بازی کنی

 5. وطنی می گوید

  حدودا ۱ سال دارم بازی میکنم خیلی زحمت کشیدم دیشب به دلایل گوشیم بازگشت به کارخانه زدم و همه چی پاک شد ولی قبلش اسمم و آیدیم برداشتم امروز که بازی رو ریختم میرم قسمت اکانت میخوام آیدی سوییچ کنم و بتزی قبلم که بالا بودم بیارم نمیتونم خواهش میکنم کمکم کنید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید ایمیل بازی داشته باشی وگرنه غیرممکنه

 6. گنبدی می گوید

  سلام من تو این بازی تازه وا راردم میشه راهنمای کنید بگید هیرو هامو چه جوری تقویت کنم ممنون

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر راهش اینه که با هر هیرو بری پرکتیس و تمرین کنی . و اینکه بری لایو بازیکنای حرفه ای با اون هیرو رو ببینی

 7. هدایتی می گوید

  برای افزایش کردیت اسکور باید چکار کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر وسط بازی اف نشو هربار ک میری تو بازی بهت یدونه میده

 8. سهرابی می گوید

  سلام ببخشید میخاستم بدونم چجور میتونم اکانتم رو روی گوگل پلی وصل کنم

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر از طریق پروفایلتون میتونید این کار رو انجام بدید فقط باید یه جیمیل به گوگل پلی وصل داشته باشید

 9. بهرامی می گوید

  سلام خسته نباشید چجوری هیرویی ک خریدمو مرجوع کنم؟؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر هیرویی که خریدی رو نمی تونید مرجوع کنید و برای همیشه در قسمت هیروها می ماند .

 10. بطیاری می گوید

  سلام من امتیاز بازیم شده ۴۴ رفتم رو حالت afk بعد هر چی نبرد آموزشی میرم رو ۴۴ گیر کرده باید چیکار کنم امتیازم زیاد شه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر حالت afk خود بازی به خاطر یه سری تخلفاتی از جانب خودت بهت میده تا اینکه خود بازی شما را ازاد کنه فک کنم زمانش رو بهت میده

 11. عرب می گوید

  سلام
  ببخشید من پرچم کشورمو عوض کردم و الان ک میخوام دوباره عوض کنم و ایرانش کنم باید کارت بخرم اما نمیدونم چجوری؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر اگر برای بار اول است که پرچم عوض می کنید بعد از دو ماه دوباره می تونید عوض کنید اگر نه که باید ده الماس موبایل لجند خرج کنید

 12. اربابی می گوید

  سلام ببخشید هیرو هامو میتونم اپدیت کنم؟بعضی وقتا تیم مقابل همون هیرو منو داره ولی خعلی قدرتاش بالاتره

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام. همچین امکانی وجود نداره که شما هیرو اپدیت کنید مگر اینکه از اسکین های هر هیرو استفاده کنید که مقداری به اتک هیرو اضافه می کنی ولی در کل قدرتهای هیرو با امبلم ها و اسپل هایی که انتخاب می کنید بیشتر میشه

 13. کمالی نیا می گوید

  سلام من نمیدونم چه آیتم هایی برای لایلا بخرم میشه کمک کنید؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام برای layla می تونید این آیتم ها به کار ببرید. توی بخش build این موارد پیدا کنید:
   ایتم های مربوط به هیرو لیلا
   Demon Hunter Sword
   Swift Boots
   Berserkers Fury
   Scarlet Phantom
   Malefic Roar
   Blade Of Despair

 14. ترابی می گوید

  سلام من اسممو نمیتونم توی بازی تغییر بدم میشه راهنمایی کنید

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام ااگر تا به حال اسمتون رو تغییر نداده اید. برای یکبار به صورت رایگان می توانید ان را انجام دهید. در غیر این صورت باید الماس خرج کنید. برای تغییر نام هم باید داخل پروفایل شوید و روی اسمتون ضربه بزنید تا بتونید تغییر دهید.

 15. مرادی پور می گوید

  سلام چطوری روی هیروی حریف قفل کنیم که موقع درگیری نره سراغ فارم ممنون

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام چند هیرو هستند که قدرتی دارند به نام CC تو باید ان هیرو هارو برداری و سی سی بزنی

 16. شریفی نیا می گوید

  سلام و خسته نباشید، بچه من اکانت مهمان موبایل لجند داره (guest account) و الان که گوشیش رو عوض کرده، چطور میتونه اکانت رو به گوشی جدید انتقال بده؟

  1. ادمین سایت می گوید

   شما باید با یکی از روش هایی که توی موبایل لجند هست، حساب بسازید، مثل با خود اکانت مونتون، گوگل پلی، فیسبوک یا توییتر و از این طریق اکانت تون رو به گوشی دیگر انتقال دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.