AD

چت صوتی ToxMod کالاف دیوتی مبتنی بر هوش مصنوعی

هوش مصنوعی ToxMod کالاف دیوتی
3 2,027

Call of Duty در گامی مهم جهت ایجاد یک محیط بازی سالم‌تر، سیستم تعدیل چت صوتی ToxMod مبتنی بر هوش مصنوعی را به طور رسمی راه اندازی کرد تا با گفتار توهین آمیز در بازی مبارزه کند. این سیستم از ماه آگوست در آمریکای شمالی تحت آزمایش بتا قرار گرفته است.

همزمان با انتشار Call of Duty: Modern Warfare 3 در سرتاسر جهان. این حرکت در پاسخ به مشکل طولانی مدت زبان توهین آمیز در مجموعه محبوب شوتر است.

فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی ToxMod، با مشارکت Modulate، شرکتی که به مبارزه با رفتار غیر اخلاقی آنلاین اختصاص دارد، توسعه یافته است. این هوش مصنوعی الفاظ زشت را با فیلتر کردن چت صوتی و متن در بازی برطرف می‌کند. ToxMod دارای توانایی تجزیه و تحلیل محتوا به 14 زبان مختلف را دارد که آن را به ابزاری همه کاره برای ترویج فضای بازی محترمانه تبدیل می‌کند.

شاید علاقه‌مند به آشنایی با نحوه ساخت بازی های ایکس باکس با هوش مصنوعی باشید.

برنامه‌های عرضه و گسترش ToxMod

از زمان انتشار Call of Duty: Modern Warfare 3، سیستم ToxMod به طور رسمی در هر سه عنوان این فرنچایز، به جز برای منطقه آسیا و اقیانوسیه، فعال است. تیم کالاف دیوتی برنامه‌هایی برای گسترش بیشتر قابلیت‌های زبانی سیستم با تمرکز بر ترکیب اسپانیایی و پرتغالی با نظارت چت صوتی دارد.

البته باید توجه داشت که مشکل رفتارها و جملات زشت صرفا در فرنچایز کالاف دیوتی محدود نمی‌شود و بسیاری از بازی‌های آنلاین مانند فری‌فایر، پابجی موبایل و غیره با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند و جوامع مختلف بازی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بازی‌هایی مثل Overwatch 2 نیز با درخواست برای فعال سازی چت پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی مواجه شده‌اند تا بتوانند اتاق‌های گفت‌و‌گو چه در حوزه بازی و چه در مکان‌های دیگر را در برابر پرورش زبان توهین آمیز کنترل کنند.

جالب است بدانید در پیگیری ایجاد یک اکوسیستم بازی فراگیرتر و دوستانه تر، کالاف دیوتی در پرداختن به کنترل رفتار توهین آمیز فعال تر بوده است. همین سال گذشته، این فرنچایز قوانین رفتاری جدیدی را معرفی کرد که منجر به محرومیت 500000 بازیکن شد. با این حال، مبارزه با زبان توهین آمیز همچنان یک تلاش مداوم است و معرفی سیستم ToxMod نشان دهنده آخرین تلاش برای مقابله با این چالش است.

جنجال پیرامون تعدیل مبتنی بر هوش مصنوعی

در جالی که تعهد کالاف دیوتی به مهار رفتار سمی قابل ستایش است، استفاده از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی برای تعدیل چت صوتی، نگرانی ها و مناقشات خاصی را در جامعه بازی ایجاد کرده است. برخی از بازیکنان ممکن است ایده گوش دادن به مکالمات هوش مصنوعی را مزاحم یا ناراحت کننده بدانند، حتی اگر به دلایل ایجاد فضای دوستانه تر اجرا شود باز هم بحث تجاوز به حریم خصوصی مطرح می‌شود و این مساله را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

از آنجایی که صنعت بازی با این چالش دست و پنجه نرم می‌کند، اقدامات Call of Duty ممکن است به عنوان الگویی برای سایر جوامع بازی باشد که به دنبال ایجاد تجربه‌ای فراگیرتر و سالم تر برای همه بازیکنان هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظرات
  1. محسن می گوید

    یه سایت خوب برای خرید سی پی بهم معرفی کنید

    1. ادمین سایت می گوید

      برای خرید سی پی میتونید به سایت معتبر ایران موجو مراجعه کنید.

    2. سروش رضا پور می گوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.