AD

معرفی 4 اپلیکیشن چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی برای اندروید

0 186

OpenAI توسعه دهنده ChatGPT یک اپلیکیشن موبایل برای چت بات محبوب خود ارائه می‌دهد. اما در حال حاضر، این اپلیکیشن فقط از iOS پشتیبانی می‌کند و کاربران اندرویدی شانس استفاده از این اپلیکیشن را ندارند. خوب، شاید این یکی از دلایلی باشد برای اینکه تعداد زیادی اپلیکیشن چت هوش مصنوعی شخص ثالث برای کاربران اندروید طراحی شده و در دسترس قرار گرفته‌اند.

در این مقاله با چهار مورد AI Chatbot Nova، Bing AI، ChatOn  و Genie از اپلیکیشن چت بات اندرویدی آشنا می‌شوید.

اپلیکیشن AI Chatbot Nova

برنامه AI Chatbot Nova در پاسخ به سوالات مختلف و همچنین تولید انواع مختلف محتوا مهارت دارد. نسخه اصلی Nova رایگان و کاملاً توانمند است اما این نسخه شما را به سه چت در روز محدود می‌کند. با 4.99 دلار در هفته یا 39.99 دلار در سال، این برنامه  چت نامحدود، پاسخ‌های دقیق‌تر، پاسخ‌های فوری، سابقه چت، OCR  تصویر به متن و دسترسی به GPT-4 را ارائه می‌کند.

برنامه را فعال کنید؛ صفحه Explore دسته‌ها و سوالات مختلفی را برای شروع به شما پیشنهاد می‌کند. از Nova در مورد مکان‌هایی که می‌خواهید بازدید کنید، برای شعر گفتن یا ایجاد فهرست شغلی، توضیح در مورد نظریه‌های علمی خاص یا توصیه کتاب‌های جالب راهنمایی بخواهید. سوالی را که می‌خواهید مطرح یا انتخاب کنید.

دانلود نسخه اندروید برنامه AI Chatbot Nova

دانلود نسخه ios برنامه AI Chatbot Nova

چت-بات-هوش-مصنوعی-AI-Chatbot-Nova

برای بازگشت به صفحه اصلی، روی نماد چت در پایین ضربه بزنید.

می‌توانید سؤالی را که می‌خواهید تایپ کنید یا روی دکمه پیشنهادات ضربه بزنید تا موضوعات پیشنهادی مانند مسائل ریاضی، ترجمه، کدنویسی، سرگرمی، تناسب اندام، تمرکز حواس یا سلامت روان را مشاهده کنید.

چت-ات-هوش-مصنوعی-Nova

موضوع خاصی را انتخاب کنید؛ می‌توانید سوال را اصلاح کنید. برای دریافت پاسخ، سوال را ارسال کنید.

آموزش-چت-بات-Chatbot-Nova

شما همچنین می‌توانید درخواست خود را به صورت صوتی به Nova بگویید. در صفحه چت، در قسمت Type here  روی نماد میکروفون ضربه بزنید. سوال خود را بیان کنید و سپس منتظر پاسخ باشید.

شما همچنین می‌توانید از متن در یک عکس یا یک تصویر برای درخواست خود از طریق OCR استفاده کنید. در فیلد message، روی نماد دوربین ضربه بزنید. برای گرفتن عکس روی آیکون شاتر سبز ضربه بزنید یا روی آیکون عکس‌ها در پایین سمت چپ ضربه بزنید و یک تصویر از کتابخانه خود انتخاب کنید. به برنامه اجازه دهید متن را ضبط کند و سپس سؤال را ارسال کند.

چت-بات-Nova

پس از ظاهر شدن پاسخ، می‌توانید به چت با Nova ادامه دهید. روی آیکون اشتراک گذاری (share) ضربه بزنید و با این کار می‌توانید تمام متن یا فقط آخرین پیام را به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، برای دسترسی به تاریخچه چت‌های خود، روی نماد Explore ضربه بزنید. می‌توانید یک چت خاص را برای نمایش یا حذف آن انتخاب کنید.

آموزش-استفاده-چت-هوش-مصنوعی-Nova

اپلیکیشن Bing AI

چت بات رایگان Bing AI مایکروسافت یکی دیگر از برنامه‌های شخص ثالث قوی برای کاربران اندروید است. این برنامه توسط ChatGPT  طراحی شده است، اما مانند یک موتور جستجوی متداول با اطلاعات و نتایج به روز کار می‌کند. برنامه را اجرا کنید و روی نماد Bing ضربه بزنید تا به صفحه چت برسید. مایکروسافت سوالات و موضوعاتی را پیشنهاد می‌کند.

در اینجا، شما یک سبک مکالمه را انتخاب می‌کنید: خلاقانه تر (More Creative)، متعادل تر (More Balanced)، یا دقیق تر (More Precise). یکی از سؤالات پیشنهادی را برای شروع انتخاب کنید یا سؤال خود را در قسمت Ask me anything تایپ کنید. با توجه به سؤال شما، Bing  از منابع آنلاین برای ایجاد پاسخ خود استفاده می‌کند، حتی به آن منابع استناد می‌کند تا بتوانید خودتان آنها را بررسی کنید.

اپلیکیشن-هوش-مصنوعی-bing

بر اساس موضوع، بینگ ممکن است سؤالات بعدی را پیشنهاد کند. روی یکی از این سؤالات ضربه بزنید تا مکالمه را ادامه دهید یا اگر سؤالات دیگری دارید، مطرح کنید.

چت-بات-بینگ

برای شروع یک موضوع جدید، روی نماد سمت چپ قسمت Ask me anyhow ضربه بزنید. شما می‌توانید با ضربه زدن روی نماد میکروفون در قسمت Ask me Everything درخواست خود را با صحبت کردن مطرح کنید.

دانلود نسخه اندروید برنامه Bing AI
دانلود نسخه ios برنامه Bing AI

همچنین می‌توانید در مورد متن یک عکس یا تصویر پرس و جو کنید. برای این کار، روی نماد سمت چپ آیکون دوربین ضربه بزنید. برای گرفتن عکس روی دکمه شاتر ضربه بزنید؛ در غیر این صورت، برای دسترسی به کتابخانه عکس خود، روی نماد دیگر ضربه بزنید. سپس تصویر به فیلد Ask me any اضافه می‌شود و شما می‌توانید آن را ارسال کنید و منتظر پاسخ بمانید.

چت-بات-bing

برای تغییر نام یا حذف یک چت، روی آیکون بیضی در بالا ضربه بزنید.  Renameرا انتخاب کنید، یک نام جدید تایپ کنید و سپس روی دکمه بررسی ضربه بزنید. برای حذف چت، روی دکمه Delete ضربه بزنید.

آموزش-استفاده-از-بات-هوش-مصنوعی-بینگ

اپلیکیشن-هوش-مصنوعی-bing

اپلیکیشن ChatOn

همانند Nova، اپلیکیشن ChatOn می‌تواند هر نوع متنی را از پست‌های وبلاگ گرفته تا مقاله و آهنگ تولید کند.  همچنین این اپلیکیشن می‌تواند به مجموعه‌ای از سوالات پاسخ دهد. به‌علاوه، قابلیت‌های مختلفی از جمله تشخیص متن، تبدیل صدا به متن، فناوری متن به صدا و پشتیبانی از چند زبان را به شما ارائه می‌دهد.

نسخه اصلی رایگان است و بیش از این مواردی که بیان شد، عملکرد دارد. نسخه Pro با 6.99 دلار در هفته یا 39.99 دلار در سال، چت نامحدود، پاسخ‌های دقیق تر، پاسخ‌های فوری، تاریخچه چت، OCR  تصویر به متن و دسترسی به GPT-4 را ارائه می‌دهد. یک دوره آزمایشی رایگان سه روزه به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از خرج کردن، نسخه Pro را بررسی کنید.

ChatOn سعی می‌کند با پیشنهاد دسته بندی‌ها و سوالات مختلف شما را راهنمایی کند. می‌توانید توضیحاتی در مورد مفاهیم خاص درخواست کنید، درخواست مشاوره کنید، نکات جالبی در مورد سفر را دریافت کنید، در مورد فلسفه بحث کنید، بازی کنید، سرگرم شوید، محتوا تولید کنید.

دانلود نسخه اندروید برنامه ChatOn
دانلود نسخه ios برنامه ChatOn

چت-بات-هوش-مصنوعی-تولید-محتوا-ChatOn

یکی از سؤالات پیشنهادی را انتخاب کنید تا ببینید برنامه چگونه پاسخ می‌دهد یا از آنها برای ساختن سؤالات خود استفاده کنید.

متن هر پاسخ را می‌توانید کپی و جای‌گذاری کنید، پاسخ را پین کنید تا به راحتی قابل دسترس باشد و متن را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید.

اپلیکیشن-هوش-مصنوعی-تولید-محتوا

این برنامه می‌تواند در نوشتن شرح شغل، ایجاد یک اسکریپت برای یک ویدیو، ارسال یک پیام آرامش بخش، حل یک معادله ریاضی، ترجمه متن به یک زبان دیگر و تجزیه و تحلیل کد کامپیوتر مفید باشد. روی نماد Tasks for Al در پایین ضربه بزنید.  taskهایی را که می‌خواهید را انتخاب و ارسال کنید. ChatOn جزئیات بیشتری را می‌پرسد و سپس پاسخی را ارائه می‌دهد.

هوش-مصنوعی-تولید-محتوا-اندروید

سوال خود را با استفاده از آیکون میکروفون بپرسید یا از عکس یا تصویر با متن برای سوال پرسیدن استفاده کنید برای این کار روی آیکون کنار فیلد پیام ضربه بزنید.

انتخاب کنید که آیا دوربین برای عکس گرفتن باز شود یا یک تصویر از گالری انتخاب شود. روی دکمه Recognize ضربه بزنید تا به ChatOn بگویید متن تصویر را بخواند. در صورت لزوم متن را ویرایش کنید و سپس آن را به عنوان درخواست خود ارسال کنید.

چت-بات-هوش-مصنوعی-ChatOn

اپلیکیشن Genie

یکی دیگر از برنامه‌های هوش مصنوعی مبتنی بر ChatGPT اپلیکیشنGenie  است که در پاسخ به سوالات و تولید محتوا مهارت دارد. نسخه رایگان به 10 چت در روز محدود می‌شود. نسخه پرو با 7.99 دلار در هفته یا 44.99 دلار در سال (پس از یک دوره آزمایشی رایگان سه روزه)، چت‌های نامحدود، محدوده کلمات بالاتر و دسترسی به GPT-4 را ارائه می‌دهد.

پس از راه اندازی برنامه، روی نماد Chat در پایین ضربه بزنید تا هر سوالی که می‌خواهید بپرسید. در غیر این صورت، روی نماد Explorer ضربه بزنید تا لیستی از دسته‌های پیشنهادی را مشاهده کنید که از طریق آن می‌توانید درخواست‌های خاصی را ارسال کنید.

دانلود نسخه اندروید برنامه Genie
دانلود نسخه ios برنامه Genie

تولید-محتوا-با-هوش-مصنوعی-Genie

نقطه قوت واقعی Genie ایجاد محتوا است. از صفحه Explore، می‌توانید بخواهید که تبلیغات، ایمیل‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، کد برنامه‌نویسی، شعرها، داستان‌ها، موسیقی و موارد دیگر را ایجاد کند. موضوعی را برای محتوا به این اپ بدهید تا پاسخ مناسبی ارائه دهد.

چت-بات-هوش-مصنوعی-تولید-محتوا-Genie

 می‌توانید از این اپلیکیشن بخواهید که یک تصویر، یک صفحه وب یا فایل PDF را خلاصه کند. برای دریافت خلاصه‌ای از یک تصویر، روی آن گزینه ضربه بزنید و سپس یک عکس جدید بگیرید یا از کتابخانه محلی خود یا از Google Drive انتخاب کنید.

برای یک صفحه وب، URL را در قسمت نمایش داده شده تایپ یا کپی و جایگذاری کنید و برای یک فایل PDF، یک فایل را از موبایل خود یا از Google Drive انتخاب کنید.

اپلیکیشن چت بات

قابلیت دیگر این است که شما می‌توانید روی نماد Recents در پایین ضربه بزنید تا چت‌های اخیر را مشاهده کنید. می‌توانید چت را حذف کنید یا سوال و پاسخ خود را کپی و جایگذاری کنید.

دانلود-اپلیکیشن-هوش-مصنوعی-Genie

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی در رسانه ایموجو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.