AD

تجربه متفاوت ترس با بازی The Callisto Protocol

0 403

خبر خوب برای طرفداران بازی‌های ژانر وحشت و ترسناک،  بازی The Callisto Protocol مختص به شماست. این بازی معروف تولید استودیوی Striking Distance بوده و توسط گلن شوفیلد در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. همچنین قرار بر این شده تا در دسامبر سال ۲۰۲۲ نسخه های جدید این بازی برای انواع پلتفرم‌های پلی استیشن و ایکس باکس منتشر شود.

به طور کلی ماجرای بازی دارای سوژه بسیار داغی است که توجه تمامی علاقمندان را به خود جلب می‌کند. وجود موجودات عجیب، فضاها و اتمسفر خارق‌العاده بخش دیگری از جذابیت‌های برجسته بازی است. در ادامه با ما همراه شوید تا با جزئیات بیشتری درباره جذابیت های بازی The Callisto Protocol آشنا شوید.

بررسی بازی The Callisto Protocol

موقعیت داستانی از یک زندان با نام بلک آیرون شروع می شود. شخصیت اصلی داستان با نام جیکوب لی در بازی ایفای نقش می کند. شخصی که در زندان نگهداری شده و با اتفاقات عجیب و غریبی روبرو می شود.  البته تمامی تهدیدها و رویدادها ناشی از دستور زندانبان است. برای نمونه جیکوب لی به یکباره خود را در میان مهاجمان بیگانه‌ای می‌بیند که قصد آسیب رساندن به او را دارند.

شاید برایتان جالب به نظر برسد که وقایع داستان مرتبط با سال ۲۳۲۰ است.

بازی The Callisto Protocol در قالب ژانر وحشت ،تمامی احساسات موجود در شخصیت اصلی داستان را به خوبی به مخاطب منتقل می‌کند. به همین جهت روند بازی بسیار در بیننده تاثیرگذار است. با توجه به توضیحات گفته شده شاید این پرسش برایتان به وجود آید که هدف اصلی جیکوب لی چیست؟

جیکوب لی دقیقاً مانند سایر زندانی‌ها تمایل به آزادی و فرار از زندان را در ذهن خود می‌پروراند. در‌واقع این زندان مرگبار و به دنبال آن کشف واقعیت‌های ماجرا از جمله اسرار پشت پرده بازیThe Callisto Protocol محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید:معرفی بازی Alien: Isolation ؛ جدالی ترسناک میان انسان و موجودات فضایی

ماجرای داستان The Callisto Protocol

ماجرای بازی The Callisto Protocol از آنجایی شروع می‌شود که جیکوب لی بسیار ناگهانی خود را در زندان بلک آیرون و در قمر مشتری کالیستو می‌بیند. همانطور که گفته شد وقایع داستان به ۳۰۰ سال بعد مرتبط است. در جریان بازی می‌بینیم که تمامی زندانیان به دلیل یک بیماری شایع، به سرعت تبدیل به هیولاهایی ترسناک می‌شوند.

زندان در هرج و مرج های بسیاری گرفتار می‌شود که تنها راه نجات از آن فقط فرار کردن است. زندانی سراسر تاریک با موجودات آزار دهنده همراه با بوهای متعفنی که از هر گوشه آن به مشام می‌رسد. در‌واقع فکر فرار از زندان، تنها راه آزادی و نجات از تمام گرفتاری‌های موجود برای جیکوب لی بود. در این میان مبارزه‌ها، تیراندازی همراه با یک سری تاکتیک‌های تدافعی وجود دارد که بازی را بسیار جذاب و مهیج می‌کند.

ویژگی‌های شخصیت داستانی در بازی The Callisto Protocol

جیکوب لی به عنوان شخصیت اصلی داستان در اصل خلبان بوده است. خلبانی که هیچ نوع دوره آموزشی برای یادگیری تاکتیک‌های مبارزه‌ای و دفاعی پشت سر نگذاشته است. در نتیجه نمی‌توان او را یک مبارز حرفه‌ای دانست. در ابتدای بازی او تنها به سلاح های ساده‌ای مانند باتوم، تفنگ ساچمه ایو تپانچه مجهز است. در نتیجه در هنگام اجرای این بازی انتظار احساس قدرت نداشته باشید. چرا که در قالب نقش اصلی به هیچ عنوان حس قدرت آنچنانی به شما القاء نمی‌شود.

شما مجبور به مبارزه با کمترین سلاح ها و امکانات موجود در یک فضای بسیار وحشتناک هستید.

قمر مشتری کالیستو کجاست؟

بازی کالیستو پروتکل

موقعیت بازی The Callisto Protocol در قمر مشتری کالیستو ، وحشتناک‌ترین و خصمانه‌ترین مکان‌های جهان است. البته خاصیت بازی در همین ژانر ترسناک آن است. به همین جهت بازی در منزوی ترین محیط دنیا، خیلی جای تعجبی ندارد. در این فضا مسیرهای مختلفی وجود دارد که بازیکن باید بتواند راه خود را در میان این مسیرها تشخیص دهد.

برخی از مسیرها مانند ماموریت های فرعی عمل می‌کنند. در مقابل برخی دیگر از مسیرها ارزش گشت و گذار و آشنایی با محیط را برای کاربر فراهم می‌کند. گلن شفیلد سازنده بازی The Callisto Protocol در این‌باره گفته است که ما مسیرهای مختلفی را برای کشف محیط و کشف اسرار پنهان خلق کردیم که باعث بالا رفتن جذابیت بیشتر بازی شود.

گیم پلی بازی The Callisto Protocol

گیم پلی ۲ دقیقه‌ای بازی The Callisto Protocolکاملاً ساختاری شبیه به بازی Dead Space را به تصویر می‌کشد. سبک شوتر سوم شخص در فضایی کاملاً تخیلی و بسیار دور از واقعیت. اتمسفر سنگین و ترسی که در وجود مخاطب القاء می‌کند، شاخصه اصلی بازی است. برخی از صحنه‌ها واقعاً دلهره آور هستند.در نتیجه اگر واقعاً دل و جرأت بازی‌های این سبکی را دارید به سراغ بازی  The Callisto Protocol بروید.

برای نمونه در صحنه ای وارد یک اتاق عمل خاص شده و تصاویر سه بعدی مربوط به بیماران قلبی که دیوانه شده‌اند را می‌بینید. البته موضوع به همین جا ختم نمی‌شود. همین بیماران قلبی را مشاهده می‌کنید که پزشکان و کارکنان را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند. پس از آن هیولاهای ترسناک واقعی جایگزین تصاویر سه بعدی می‌شوند.

سلاح ضد جاذبه با نام گریپ

دشمنان در بازی The Callisto Protocol

در جریان بازی آنقدرها هم گیمر عاجز و تنها نیست. با استفاده از سلاح ضد جاذبه با نام گریپ به راحتی می‌توانید دشمنان را به در و دیوار بکوبید. هرچند که دشمنان با یکی دو تیر از میدان به در نمی‌شوند. در نتیجه باید بسیار هوشیارانه عمل کرده و هر لحظه منتظر هجوم آنان باشید.

جاخالی‌های سرعتی، برخورداری از سلاح های سرد و حالت‌های دفاعی می‌تواند شما را از میدان خلاص کنند و باعث دور شدن دشمنان شود. قابلیت گریپ به گونه‌ای است که در بخش دوم بازی امکان پرتاب هیولاها را دارد. در نتیجه می‌توان به راحتی با استفاده از گریپ دشمنان را نابود کرد.

آنطور که در گیم پلی جدید بازی The Callisto Protocol  منتشر شده است، امکان شلیک کردن به دشمنان و خزیدن آنان در جریان بازی وجود دارد. بدین ترتیب آنان فرصت کمتری برای رسیدن به شما را خواهند داشت.

سیستم مورد نیاز نصب بازی The Callisto Protocol

حداقل سیستم مورد نیاز:

 • Requires a 64-bit processor and operating system
 • OS: Windows 10/11
 • Processor: Intel® Core™ i5-8400 or AMD Ryzen™ 5 2600
 • Memory: 8 GB RAM
 • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 or AMD Radeon™ RX 580
 • DirectX: Version 11
 • Storage: 75 GB available space

سیستم پیشنهادی:

 • Requires a 64-bit processor and operating system
 • OS: Windows 10/11
 • Processor: Intel® Core™ i7-8700 or AMD Ryzen™ 5 3600
 • Memory: 16 GB RAM
 • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 1070 or AMD Radeon™ RX 5700
 • DirectX: Version 12
 • Storage: 75 GB available space

85%
Awesome

آیا بازی The Callisto Protocol ارزش تجربه کردن دارد؟

بازی The Callisto Protocol در قالب یک بازی در ژانر وحشت بسیار حیرت‌آور است. نشانه‌ها و ایده‌های خلاقانه بازی به گونه‌ای ساخته و پرداخته شده است که هر بیننده‌ای را مسحور خود می‌کند. در نتیجه شما با تماشای بازی، لذت یک بازی اکشن را در وحشتناک‌ترین حالت ممکن تجربه خواهید کرد.

 • امتیاز بازی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.