AD

بهترین اندازه میز گیمینگ

0 487

شاید وقت آن رسیده است که میز گیم خود را به محل نبرد واقعی PC ارتقا دهید. برای این ارتقاء با تغییر اندازه میز گیمینگ خود شروع کنید. سوال این است چگونه می توان تعیین کرد که میز گیمینگ چه اندازه ای باید داشته باشد؟ در این مقاله به این مبحث می پردازیم.

میزها در اشکال و اندازه‌های مختلف هستند، اما فقط برخی از طرح‌ها به عنوان میز PC برای گیم کاربرد دارند. کوچکترین میز گیمینگ که می توانید با آن کنار بیایید چه اندازه ای دارد؟ آیا میز گیمینگ می تواند خیلی بزرگ باشد؟

برای به دست آوردن ایده درست  در مورد اندازه میز گیمینگ خود، ابتدا با شناسایی فضای خود و نوع میزهای مناسب شروع کنید. سپس، تصمیم بگیرید که چگونه از میز استفاده کنید و چه نوع لوازم جانبی را می خواهید روی آن قرار دهید.

بهترین اندازه میز گیمینگ

انواع میز گیمینگ از نظر ابعاد

اکثر تولید کنندگان اندازه مربوط به طول، عمق و ارتفاع میزهای خود را ارائه می دهند.

یک میز را تصور کنید که کنار دیوار قرار گرفته است. طول به این معنی است که وقتی میز در مقابل دیوار قرار می گیرد از کجا تا کجای دیوار مقابل را به خود اختصاص داده است. عمق به فاصله بین جلوی میز تا دیوار اشاره دارد. ارتفاع فاصله بین پایه های میز تا بالای میز است.

گاهی اوقات تولید کنندگان از کلمه عرض نیز برای توصیف طول یا عمق استفاده می کنند. متأسفانه، استفاده از عرض بسیار استاندارد نیست.

بسته به محل بازی بازیکن، انتخاب اندازه میز گیمینگ ممکن است با محدودیت هایی همراه باشد. برای افرادی که در یک اتاق تک‌نفره هستند یا در یک خوابگاه مشترک زندگی می کنند، با کسی که در یک خانه کامل بدون محدودیت فضا زندگی می کند نوع میز متفاوت خواهد بود؛ همچنین کسی که در یک خانه پر از بچه زندگی می کند در مقابل کسی که برای گیمینگ دفتر کار خود را دارد، انتخاب متفاوتی خواهند داشت. به طور کلی کاربران می توانند گزینه های خود را با جستجوی یکی از سه اندازه میز محدود کنند:

میزهای جمع و جور (compact desks

این میزها بسیار کوچک هستند و فقط فضایی برای مانیتور و صفحه کلید دارند. گاهی اوقات بخش اضافی دیگری مانند کشو دارند، اما این گزینه ها نسبتاً محدود هستند. این میزهای جمع و جور معمولاً کمتر از 25 اینچ عمق و کمتر از 30 اینچ طول دارند و برای فضاهای کوچک یا مشترک مناسب هستند.

یک نمونه از میزهای جمع و جور (compact desks) : میز Tangkula  

میز گیمینگمیز کامپیوتر Tangkula در حال حاضر بهترین انتخاب ما برای این دسته از میزها (compact desks) است، به دلیل اندازه کوچک و این واقعیت که قابل جمع شدن است.

این میز کامپیوتر راه حل مناسبی برای فضاهای کوچک است. این میز جمع و جور قابلیت تا شدن دارد تا در صورت عدم استفاده، جمع شود. دو قفسه اضافی در زیر خود میز، فضایی را برای نگهداری لوازم جانبی ارائه می دهد. از طرفی چرخ‌های بادوام این میز ویژگی مثبت دیگر آن است. در نهایت، دو روکش به کاربران این امکان را می دهد که سبکی را انتخاب کنند که به بهترین وجه متناسب با دکوراسیون آنها باشد.

مشخصات:

 • جنس: فلزی
 • ابعاد محصول: 19”D x 53”W x 47.5” H
 • سبک: تاشو
 • قابلیت تنظیم ارتفاع: نخیر

همچنین بخوانید: لپ تاپ یا کامپیوتر گیمینگ؛ کدام انتخاب بهتری است؟

میزهایی با اندازه استاندارد (Standard sized desks

میزهایی با اندازه استاندارد همان چیزی است که اکثر افراد به آن فکر می کنند. این میزها معمولاً 47 اینچ طول و 24 اینچ عمق دارند، اتعداد زیادی میز استاندارد نیز در ابعادی به طول 36 و 50 اینچ با عمق کمتر از 22 اینچ یا 30 اینچ وجود دارند. این میزها فضایی را برای لوازم جانبی اصلی رایانه شخصی مانند هدست، کنترلر و مکانی برای نگهداری نوشیدنی ارائه می دهند. بیشتر فضاها می توانند میزهایی با اندازه استاندارد را در خود جای دهند.

یک نمونه از میزهایی با اندازه استاندارد (Standard sized desks) : میز FEZIBO 

 

بهترین اندازه میز گیمینگ

این میز برقی است و قابلیت تنظیم ارتفاع دارد؛ بهترین میز GameRant در سال 2023 است که طراحی همه کاره و گزینه های بسیار متنوع آن، امکان قرار گرفتن در هر فضایی را برای این میز فراهم می کند. میز برقی FEZIBO  یک میز کامپیوتر ساده و در عین حال کاربردی است که قادر به انجام هر فعالیتی، اعم از کارهای مدرسه، محل کار یا گیمینگ است.

طراحی بادوام این میز می تواند سال ها استفاده از آن را تضمین نماید و همچنین امکان سفارشی سازی را نیز فراهم می کند. کاربران می توانند ارتفاع را با استفاده از صفحه کلید الکترونیکی تنظیم کنند که دارای 3 ارتفاع از پیش تعیین شده است و می تواند برای ارتفاع های سفارشی به خوبی تنظیم شود. چرخ های قفلی را نیز می توان با قطعاتی تعویض کرد تا میز تحرک نداشته باشد. برای این میز تعداد زیادی رنگ و اندازه برای انتخاب وجود دارد، به علاوه قیمت نسبتاً مقرون به صرفه است.

مشخصات:

 • جنس میز: چوب مهندسی شده و فولاد آلیاژی
 • ابعاد محصول: 24”D x 48”W x 27.1”H
 • سبک: Sit-to-Stand
 • قابل تنظیم ارتفاع: بله

میزهای فوق العاده بزرگ  (Executive or Extra-Large desks)

قبل از پرداختن به طراحی میز برای گیمرها، میزهای بزرگی بدون توجه به اینکه چه کسی پشت آن می نشیند طراحی شده بود و executive desk نامیده می شدند. این اصطلاح همچنان باقی مانده است و”XL”  برگرفته از نام این نوع از میزها در حال حاضر برای طراحی مبلمان متمرکز بر گیمینگ محبوب تر است.

اکثر میزهای بازی XL  بزرگ هستند و به یک اتاق کامل نیاز دارند. طول میز بازی XL معمولاً کمتر از 48 اینچ نمی شود و تا 96 اینچ نیز می رسد. عمق آن نیز چشمگیر است و بین 30 تا 40 اینچ متغیر است، در مورد میزهای بسیار طویل مانند این میزها، عرض آن را کمتر از 30 اینچ نگه می دارند تا در هنگام حمل و نقل آسیب نبینند.

یک نمونه از میزهای فوق العاده بزرگ  (Executive or Extra-Large desks): میز SEDETA L Shaped Reversible

بهترین اندازه میز گیمینگاین میز در حال حاضر بهترین انتخاب GameRant برای میزهای گیمینگ است، زیرا فضای زیادی را برای لوازم الکترونیکی و سایر لوازم ضروری برای یک نبرد PC ارائه می دهد.

این میز دارای همه مواردی است که گیمرها نیاز دارند. میز جادار می تواند 3 مانیتور، 2 قفسه ذخیره سازی و استند CPU را در خود جای دهد. این میز شیک می تواند به یک میز straight بلند تبدیل شود یا شکل استاندارد L خود را حفظ کند. این میز همچنین دارای پریز برق، چراغ های ال ای دی، محل کیبورد، قلاب هدفون، storage bag ، top hutch و حتی pegboard می باشد.

مشخصات:

 • جنس میز: مواد چوبی مهندسی شده و آهن
 • ابعاد سطح: 5”L x 19.7”D
 • ارتفاع: 29.5 اینچ
 • قابلیت تنظیم ارتفاع:خیر

ابعاد مناسب برای میز کامپیوتر

یک میز گیمینگ راحت باید فضایی برای مانیتور و کیبورد داشته باشد که معمولاً حداقل به عمق 20 اینچ نیاز دارند. به همین دلیل است که بیشتر میزها عمق کمتر از 22 اینچ را ارائه نمی دهند. بسته به ترجیح شخصی، بازیکنان ممکن است به بیش از 2 اینچ فضای اضافی نیاز داشته باشند، اما برخی از گیمرها با حداقل فضای مورد نیاز برای PC خود سازگار خواهند بود.

طول بیشتر میزهای بازی باید حداقل 24 اینچ باشند که فضای کافی برای یک صفحه کلید و یک موس پد در کنار هم فراهم کند. با این حال، بیشتر گیمرها باید سعی کنند میزی با حداقل 30 اینچ داشته باشند، مگر اینکه به یک میز جمع و جور نیاز داشته باشند. اکثر ترکیب‌های کیبورد و ماوس به حدود ۲۲ اینچ فضا نیاز دارند، بنابراین افزودن ۴ اینچ دیگر در دو طرف این لوازم جانبی ضروری رایانه شخصی برای اکثر گیمرها عالی است.

تمام میزها ارتفاع نسبتاً استانداردی دارند و بنابراین انتخاب زیادی در این زمینه وجود نخواهد داشت. از آنجایی که ارتفاع بیشتر صندلی های بزرگسال حدود 24 اینچ است، 30 اینچ رایج ترین ارتفاع میز است.

اشکال مختلف میز

دو شکل اصلی میز برای انتخاب وجود دارد: مستطیلی شکل و L شکل.

میزهای L شکل ایده خوبی برای فضاهای کوچک هستند، زیرا می توانند بیشترین استفاده را از فضای گوشه داشته باشند و در مقایسه با یک میز فشرده مستطیلی فضای بیشتری برای بازی به گیمرها بدهند. میزهای L شکل به طور کلی یک راه فوق العاده برای به دست آوردن فضای اضافی هستند.

میزهای گیمینگ مستطیلی شکل ظاهری ساده‌تر و معمولاً فضای کمتری دارند. میزهای مستطیلی شکل با طول بالا بسیار با اینکه فضای زیادی را فراهم کنند جای زیادی را نیز در اتاق به خود اختصاص می دهند. این میزها معمولاً مقرون به صرفه تر هستند.

میزهای ایستاده (Standing Desk) برای گیمرها: آری یا نه

بهترین اندازه میز گیمینگبرخی افراد میزهای ایستاده را جدید و هیجانی می یابند، در حالی که برخی دیگر از این ایده که مجبور به ایستادن در هنگام استفاده از رایانه هستند متنفرند. به طور کلی، میزهای ایستاده برای بازی طولانی مدت ایده آل نیستند. تصور کنید: ساعت 9 شب است و شما یک روز طولانی داشتید. آیا واقعاً می خواهید بازی مورد علاقه خود را به صورت ایستاده انجام دهید؟ یک استثنای در این زمینه میز sit-to-stand است. میزهای sit-to-stand برای بازیکنانی که دوست دارند گاهی بایستند عالی هستند.

زمانی که میزهای ایستاده برای اولین بار وارد بازار شدند، بسیار کوچک بودند، اما اکنون اندازه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. بعلاوه، با تنظیم ارتفاع برقی و دستی، میزهای sit-to-stand با طیف وسیعی از قیمت ها در دسترس هستند.

مشخصات میزهای گیمینگ با توجه قیمت

میز گیمینگ با قیمت بالا می تواند خصوصیات زیر را داشته باشد:

 • بزرگتر هستند
 • Lشکل هستند
 • از برق برای روشنایی RGB یا تنظیم ارتفاع استفاده می کند
 • از مواد با کیفیت بالا مانند فولاد و شیشه استفاده می کند
 • کشوها و قفسه های زیادی دارند

میز گیمینگ مقرون به صرفه تر دارای ویژگی های زیر می باشد:

 • کوچکتر هستند
 • قفسه یا کشو ندارد
 • از مواد بازیافتی یا فلزی با کیفیت پایین استفاده می کند
 • ظرفیت وزنی محدودی دارد
 • به راحتی مونتاژ می شود
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.