AD

بهترین ماوس چپ دست برای بازی در سال 2023

0 124

یکی از دغدغه‌های افراد چپ دست در دنیایی که گویی تنها برای راست دست‌ها طراحی شده است، یافتن وسایل مناسب و مخصوص به خودشان می‌باشد. در واقع با توجه به این که بیشتر افراد دنیا را، راست دست‌ها تشکیل می‌دهند، گاهی برای افراد چپ دست وسایل مناسب طراحی و ساخته نمی‌شود که این مورد می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌های مختلف و حتی گاها مرگ افراد چپ دست بشود. در خصوص ماوس گیمینگ اما، اگرچه مسئله آسیب جدی و یا مرگ پیش نمی‌آید، اما می‌تواند موجب عملکرد ناکافی و اشتباه به ویژه در لحظات حساس باشد؛ که هیچ گیمری تمایل ندارد بازی خود را به علت استفاده از ابزار نامناسب خراب کند.

از همین رو ما بر آن شدیم تا لیستی از بهترین ماوس چپ دست برای بازی در سال 2023 خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. اگر شما نیز از جمله گیمرهای چپ دست هستید و تمایل دارید بهترین ماوس‌های گیمینگ را بشناسید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه ما را همراهی کنید.

اهمیت استفاده از ماوس چپ دست برای بازی

 

اگر تا کنون با ماوس کار کرده باشید می‌دانید که بیشتر ماوس‌های موجود در بازار، طوری طراحی شده‌اند تا به خوبی با آناتومی دست راست هماهنگ باشند و درون دست جای بگیرند. در نتیجه اگر این ماوس‌های راست دست را بخواهید با دست چپ استفاده کنید، متوجه خواهید شد که هماهنگی لازم را با دست چپ ایجاد نمی‌کند. در نتیجه به ویژه در هنگام انجام بازی‌های ویدیویی، که گاهی لحظات حساس آن نیازمند فشردن صحیح کلیدها می‌باشد، به سادگی خراب خواهند شد. بنابراین اهمیت استفاده از ماوس چپ دست گیمینگ برای افراد چپ دست در اینجا خود را می‌نمایاند.

با این تفاسیر، اگر یک گیمر چپ دست هستید و با کامپیوتر به انجام بازی‌های ویدیویی می‌پردازید، باید بدانید که یکی از ابزارهای مهم جهت اجرای صحیح و لذت‌بخش بازی‌های خود، ماوس چپ دست برای بازی است که در ادامه به معرفی بهترین انواع این ماوس‌ها خواهیم پرداخت.

موارد مهم در هنگام خرید ماوس برای بازی

باید بدانید که در انتخاب ماوس صرف نظر از اینکه چپ دست هستید و یا راست دست، لازم است احساس راحتی با ماوس انتخابی خود داشته باشید. موارد مختلفی هستند که علاوه بر چپ دست یا راست دست بودن باید در هنگام خرید ماوس گیمینگ در نظر بگیرید.

اندازه و وزن ماوس

اندازه-و-وزن-موس-برای-بازی

لازم است به اندازه دست خود و ابعاد ماوس انتخابی در هنگام خرید، توجه کنید. برخی از ماوس‌ها برای دست‌های کوچک مناسب هستند و برخی دیگر برای دست‌های بزرگ. در نتیجه اگر ماوس انتخابی شما مناسب اندازه دستتان نباشد، باز هم نمی‌توانید به خوبی از آن استفاده کنید.

تعداد و جایگاه کلیدهای ماوس

از موارد مهم دیگر می‌توان به تعداد و جایگاه کلیدهای موجود روی ماوس اشاره کرد. شما باید بتوانید دسترسی راحتی به تمامی دکمه‌های ماوس خود داشته باشید تا در مواقع لزوم راحت هر یک را بفشارید. در غیر این صورت عملا تعداد بالای دکمه‌ها روی ماوس به کار شما نخواهد آمد و نمی‌توانید بازی خود را به خوبی انجام دهید.

سیم دار یا بدون سیم بودن ماوس

سیم-دار-یا-بیسیم-بودم-موس

از موارد دیگر این است که انتخاب کنید آیا ماوس سیم دار می‌خواهید و یا بدون سیم. ماوس‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند تا هر شخص با توجه به نیاز و سلیقه خود بتواند بهترین مورد را برای مصرف خود انتخاب نماید. برخی از افراد ماوس سیم دار را ترجیح می‌دهند اما برخی دیگر سیم را دست و پاگیر می‌دانند و ترجیح می‌دهند بدون سیم کار خود را پیش ببرند. باید گفت که به طور معمول ماوس‌های سیم دار سرعت بالاتری نسبت به انواع بی سیم دارند.

همچنین بخوانید: بهترین اندازه میز گیمینگ

معرفی بهترین ماوس چپ دست برای بازی در سال 2023

حالا که با اهمیت استفاده از ماوس چپ دست برای بازی با کامپیوتر آشنا شدید، نوبت به معرفی بهترین مدل‌های این ماوس‌ها می‌رسد.

معرفی ماوس لاجیتک G903

موس-لاجیتک-G903

باید گفت که این ماوس از جمله ماوس‌های مختص برای افراد چپ دست نیست، بلکه طراحی آن به گونه‌ای است که هم افراد راست دست و هم افراد چپ دست بتوانند از آن استفاده کنند. این ماوس دارای 11 عدد دکمه می‌باشد و حس کلیک بسیار خوبی دارد. همچنین باتری آن تا حدود 32 ساعت شارژ نگه می‌دارد و ارگونومی مناسبی برای هر دو دست دارد. از معایب آن می‌توان به ابعاد بزرگ این ماوس اشاره کرد که برای دست‌های کوچک مناسب نخواهد بود. لازم به ذکر است که برخی از دکمه‌های موجود روی این ماوس جدا می‌شوند و به دلخواه می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و یا آن‌ها را جدا نمایید.

اسکرول ماوس از جنس فلز بوده و قابلیت استفاده بدون سیم و یا با سیم را نیز دارد. در نتیجه در لیست بهترین ماوس چپ دست برای بازی در سال 2023 قرار می‌گیرد.

معرفی ماوس ریزر Naga نسخه چپ دست‌ها

موس-ریزر-ناگا-raizer-Naga

این ماوس نسخه مخصوص چپ دست‌ها دارد که می‌توانید آن را با خیال راحت خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید. اتصال آن با استفاده از USB با سیم انجام می‌شود و تعداد 19 عدد دکمه دارد و همچنین می‌توان تعداد آن را با برنامه به 20 نیز رساند. این ماوس نیز دارای ابعاد بزرگ و وزن سنگین می‌باشد که ممکن است برای برخی از افراد مناسب نباشد. در نتیجه دقت کنید تا راحتی استفاده از آن را حتما در نظر بگیرید.

تعداد دکمه‌های بالا روی این ماوس طوری است که گویی یک کیبورد جداگانه روی آن وجود دارد که کاربری آن را بسیار بالا می‌برد. نسخه چپ دست این مدل به صورت مجزا برای افراد چپ دست طراحی شده است تا بتوان بالاترین بهره را در هنگام بازی‌های ویدیویی از آن داشت.

معرفی ماوس ریزر Viper

موس-ریزر-وایپر-raizer-Viper

از دیگر مدل ماوس‌هایی که به صورت دو سویه طراحی می‌شود که هم برای افراد راست دست و هم برای افراد چپ دست مناسب است، می‌توان به این مدل اشاره کرد. تعداد دکمه‌های این ماوس 8 عدد می‌باشد و وزن آن چیزی حدود 69 گرم است که یک اننتخاب عالی و سبک برای استفاده خواهد بود. اتصال این ماوس از طریق سیم انجام می‌شود و بسیار سریع است و برای انجام بازی‌ها دقیقا همچون یک افعی عمل می‌کند.

از معایب این ماوس می‌توان به راحت نبودن استفاده از دکمه‌های کناری آن اشاره کرد و همچنین ممکن است برخی از افراد با طراحی دو سویه ماوس راحت نباشند اما با گذشت زمان به آن عادت می‌کنید. ویژگی‌های ذکر شده همگی موجب قرار گرفتن این مدل در لیست بهترین ماوس چپ دست برای بازی در سال 2023 شده‌اند.

معرفی ماوس لاجیتک G pro بی‌سیم

موس-لاجیتک-بیسیم-جی-پرو

این مدل دارای وزن 81 گرم می‌باشد که جزو سبک وزن‌ها محسوب می‌شود، همچنین تعداد 8 دکمه روی آن طراحی شده است که می‌توانید آن‌ها را جابه‌جا کنید. اگرچه این ماوس یک مدل بدون سیم است اما سرعتی بسیار بالا دارد که مانند ماوس‌های سیم دار عمل می‌کند. شارژ آن تا حدود 40 ساعت قابلیت استفاده دارد اما باید گفت که شارژر اختصاصی نیاز دارد، در نتیجه نمی‌توانید آن را با هر نوع شارژری شارژ نمایید. کیفیت ساخت بالای آن و طراحی زیبا سبب می‌شود تا این مدل در لیست بهترین ماوس چپ دست برای بازی در سال 2023 قرار بگیرد.

معرفی ماوس Corsair مدل M55 RGB Pro

موس-کورسیر-corsair-M55-RGB-Pro

نوع طراحی این ماوس به صورت دو سویه است و اتصال آن از طریق سیم انجام می‌شود. تعداد دکمه‌های آن 8 عدد و وزن آن با 89 گرم این مدل را در دسته ماوس‌های کم وزن قرار می‌دهد. بدنه ماوس به صورت مات طراحی شده است و به سادگی درون دست قرار خواهد گرفت. با وجود ویژگی‌های مثبت از جمله دقت و کارایی مناسب، کلیک کردن و اسکرول این مدل در مقایسه با مدل‌های قبلی کمتر مورد رضایت کاربران قرار گرفته است. اگرچه در مقایسه با سایر ماوس‌ها دارای قیمت پایینی بوده که می‌توان معایب آن را نادیده گرفت.

معرفی ماوس استیل سریز Sensei 310

موس-سنسی-Sensei-310

آخرین مدل از سری بهترین ماوس چپ دست برای بازی در سال 2023 را می‌توان مدل استیل سریز Sensei 310 دانست. ارگونومی آن دو سویه و مناسب استفاده از هر دو دست می‌باشد و اندازه متوسط آن با وزن 92 گرم کاملا مناسب برای دست‌های کوچک نیز خواهد بود. 8 عدد دکمه با جایگاه‌های مناسب روی آن طراحی شده است که موجب می‌شود از فشردن ناخواسته هر کدام جلوگیری گردد. اگرچه ممکن است استفاده از نرم‌افزار این مدل کاملا مورد رضایت همه افراد نباشد.

جمع‌بندی 

این مقاله را جهت معرفی بهترین ماوس چپ دست برای بازی در سال 2023 خدمت شما عزیزان ارائه کردیم تا بتوانید با توجه به نیازهای خود مناسب‌ترین نوع ماوس را از میان تعداد بسیار زیاد و انواع ماوس‌های موجود در بازار انتخاب و خریداری نمایید. همان‌طور که مشاهده کردید برخی از انواع ماوس‌ها به صورت دو سویه طراحی می‌شوند اما برخی دیگر بر اساس ارگونومی هر دست برای استفاده راحت‌تر ساخته شده‌اند.

برای این که بدانید کدام مدل مناسب شما خواهد بود، باید حتما به صورت امتحانی مدل‌ها را در دست بگیرید و میزان راحتی کار با هر یک را بسنجید. فراموش نکنید که هرگز یک نسخه مناسب برای همه وجود ندارد و هر شخص با توجه به نیاز و آناتومی بدن خود می‌تواند یک مدل را مناسب بداند. اگرچه برخی از انواع ماوس معرفی شده در این مقاله جدید نیستند، اما طراحی و کیفیت بالای ساخت آن‌ها به اندازه‌ای رضایت بخش بوده است که در سال 2023 نیز همچنان در صدر باقی بمانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.