AD

بهترین ابزار هوش مصنوعی برای طراحان سایت

0 106

اگرچه در حال حاضر هیچ چت باتی وجود ندارد که قالب‌های طراحی وب بی عیب و نقص را بر اساس دستورالعمل‌ها در عرض چند ثانیه تولید کند، ابزارهایی مبتنی بر هوش مصنوعی وجود دارند که می‌توانند بخشی از این کار را با موفقیت انجام دهند. بعلاوه، برخی از این ابزارها ممکن است به طور چشمگیری گردش کار (workflow) را بهبود بخشند، کار طراحان وب را آسان تر کنند و به ایجاد نتایج باورنکردنی و ارزشمند کمک کنند و مهمتر از همه باعث صرفه جویی در زمان شود.

ابزارهایی مبتنی بر هوش مصنوعی وجود دارند که می‌توانند بخشی از

ما قصد داریم با برخی ابزارهای کوچک و در عین حال حیاتی هوش مصنوعی شروع کنیم که کار طراحان سایت را با خودکارسازی سریع و کارآمد کارهای متداول و حل خلاقانه برخی از مشکلات منحصر به فرد ساده می‌کند.

Colormind  و  Kroma

هوش-مصنوعی-Colormind

هوش-مصنوعی-kroma

هر دوی این ابزارها برپایه هوش مصنوعی برای انجام یکی از پیش پا افتاده ترین، تکراری ترین و در عین حال حیاتی ترین وظایف در جریان طراحی وب ایجاد شده‌اند یعنی ایجاد پالت‌های رنگی هماهنگ.

کسانی که از روانشناسی رنگ آگاه هستند می‌دانند که رنگ می‌تواند به راحتی یک پروژه را به پیش ببرد یا شکست دهد و نقش مهمی در موفقیت طراحی وب دارد که منجر به تغییرات عالی و شناخت بهتر برند می‌شود. ایجاد یک طرح رنگی که با معیارهای مشتری مطابقت داشته باشد ضروری است. این یک فرآیند دشوار است: طراحان ساعت‌ها وقت صرف یافتن ترکیب رنگ مناسب می‌کنند.

با این حال، با اختراع سازنده‌های پالت رنگ مانند  Colormind، HubSpot  یا  Khroma، این مرحله در طراحی وب آسان‌تر و سریع‌تر شده است. هر دوی این ابزار خلاقیت‌هایی با قابلیت‌های باورنکردنی ارائه کرده‌اند.

 • Colormind چندین سال است که وجود دارد.بنابراین، به طور کامل آزمایش و تایید شده است.سبک‌های رنگی را از عکس‌ها، فیلم‌ها و هنرهای محبوبی که هر روز آپلود می‌شوند، یاد می‌گیرد.در حال حاضر پایگاه داده وسیعی از پالت‌های رنگی تولید شده توسط دیگران دارد. می‌توانید از آن برای الهام گرفتن استفاده کنید. می‌توانید یک عکس آپلود کنید و ترکیب رنگ‌های طبیعی را از آن استخراج کنید.
 • می‌توانید پالت‌های رنگی وب را با ارائه آن‌ها در صفحات وبی که به‌طور خودکار تولید می‌شوند، بررسی کنید تا ببینید که آیا برای این برند کارایی دارند یا خیر.

Kroma یک ابزار رنگی مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌توانید با انتخاب 50 رنگ مورد علاقه خود آن را آموزش دهید. این دستگاه ترکیبی بی پایان از پالت‌های رنگی را بر اساس این اولویت‌ها تولید می‌کند. می‌توان آن‌ها را روی الگوهایی نشان داد که سناریوهای مورد استفاده رایج را پوشش می‌دهند؛ به عنوان مثال پوستر، گرادیان و تصویر. علاوه بر این، کاربران می‌توانند طرح‌های رنگی را روی تصاویر سفارشی خود آزمایش کنند.

هر دوی این ابزارها باعث صرفه جویی زیادی در زمان زیادی می‌شوند و این مرحله از طراحی وب را به طور چشمگیری کوتاه می‌کنند.

Postcards AI سازنده ایمیل برای طراحان

هوش-مصنوعی-Postcards

آیا از صرف ساعت‌های زیاد برای طراحی قالب‌های ایمیل خسته شده‌اید؟ Postcards AI  اولین سازنده ایمیل با هوش مصنوعی است که روش ایجاد ایمیل شما را متحول خواهد کرد.

Postcards AI به ماژول‌های از پیش طراحی شده مجهز شده است که فرآیند ایجاد ایمیل را 20 برابر سریعتر می‌کند. دیگر لازم نیست به روش‌های قدیمی ایجاد ایمیل که وقت ارزشمند شما را می‌گیرند، تکیه کنید.

به عنوان یک طراح، می‌دانید که یک ایمیل با طراحی خوب می‌تواند در موفقیت یک کمپین تاثیرگذار باشد. Postcards AI به شما این امکان را می‌دهد بدون هیچ گونه مهارت کدنویسی ایمیل‌های خیره کننده‌ای ایجاد کنید. ماژول‌های از پیش طراحی شده به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به طور یکپارچه در کنار هم قرار می‌گیرند و هر بار نتیجه‌ای حرفه‌ای به شما می‌دهند. چند ویژگی این ابزار  عبارتند از:

 • ماژول‌های از پیش طراحی شده‌ای که به راحتی می‌توان آنها را کشید و در قالب ایمیل رها کرد.
 • طراحی و کمک نوشتاری مبتنی بر هوش مصنوعی برای کمک به ایجاد قالب‌های ایمیلی که حرفه‌ای و از نظر بصری جذاب به نظر می‌رسند.
 • امکان سفارشی کردن قالب‌ها با رنگ‌ها، فونت‌ها و تصاویری از برند شما.
 • انواع قالب‌های از پیش ساخته شده برای انتخاب، از جمله خبرنامه‌ها، ایمیل‌های تبلیغاتی، و دعوت نامه‌های مختص رویداد.
 • طراحی ریسپانسیو برای موبایل برای اطمینان از اینکه ایمیل‌های شما در هر دستگاهی عالی به نظر می‌رسند.
 • ابزارهای Collaboration که به چندین عضو تیم اجازه می‌دهد به طور همزمان روی یک الگوی ایمیل کار کنند.
 • قابلیت ادغام با پلتفرم‌های محبوب بازاریابی ایمیلی مانند Mailchimp، Hubspot، Constant Contact و موارد دیگر.

ابزار Vance AI

هوش-مصنوعی-ویرایش-عکس-Vance

پردازش تصویر هوش مصنوعی و ابزارهای ویرایش خودکار عکس، ابزارهایی هستند که کار طراحان وب بسیار آسان‌تر کرده است.  Vance AI یکی از مشهورترین ابزار در این زمینه است.

این دستیار عالی هوش مصنوعی این قابلیت‌های زیر را در اختیار طراحان وب قرار می‌دهد:

 • بالا برنده کیفیت عکس، بهتر کننده وضوع تصویر، حذف کننده نویز تصویر و upscale کننده تصویر
 • حذف کننده پس زمینه
 • روتوش و رنگ آمیزی پرتره
 • کاهش مه در عکس
 • ترمیم کننده عکس
 • Art generator از متن
 • تقلید از سبک‌های هنری
 • کارتون ساز
 • تبدیل عکس به نقاشی با خط بدون سایه

هوش مصنوعی Vance در مدیریت جزئیات واقعی عالی است زیرا از شبکه‌های عصبی پیچیده عمیق استفاده می‌کند که روی میلیون‌ها تصویر آموزش داده شده‌اند.

از این پلتفرم برای ساده‌سازی گردش کار و ایجاد امکانات جدید برای دستکاری‌ها و ویرایش‌های خلاقانه عکس استفاده کنید که دستورالعمل‌های برند و انتظارات مشتری را برآورده می‌کند.

ابزار Stable Diffusion

هوش-مصنوعی-ساخت-عکس-با-متن-Stable-Diffusion

Stable Diffusion با همکاری Stability AI، CompVis LMU  و Runway با پشتیبانی EleutherAI و LAION یک ابزار نسبتاً جدید مبتنی بر هوش مصنوعی در بازار است که نوید نتایج باورنکردنی را به همراه دارد.

Stable Diffusion تصاویر دقیقی را بر اساس یک پیام متنی تولید می‌کند که این پیام متنی عناصری را که باید در خروجی گنجانده یا حذف شوند را توصیف می‌کند. علاوه بر این، این مدل می‌تواند تصاویر موجود را دوباره ترسیم کند تا عناصر جدیدی را که توسط کاربر توصیف شده است، ترکیب کند.

Stable Diffusion را می‌توان برای کارهای دیگر نیز اعمال کرد مانند خروجی یک تصویر جدید بر اساس تصویر اصلی که دارای عناصر ارائه‌شده در اعلان متن یا ایجاد ترجمه‌های تصویر به تصویر.

بهترین خبر این است که این ابزار رایگان است.

ابزار Dall-E

هوش-مصنوعی-تولید-عکس-Dall-E

هنگامی که در مورد مدل‌های یادگیری عمیق که برای تولید تصاویر دیجیتال از توصیفات زبان طبیعی استفاده می‌شوند صحبت می‌کنیم، نمی‌توانیم از Dall-E یاد نکنیم. اگرچه این ابزار قوی هوش مصنوعی به دلیل عدم شفاف سازی در مورد مالکیت تصویر دارای برخی مشکلات قانونی است، اما قبلاً انقلابی در نحوه ایجاد تصاویر در سبک‌های خاص ایجاد کرده است.

Dall-E یک ماشین هوش مصنوعی است که تصاویر را بر اساس درخواست‌ها تولید می‌کند. می‌تواند تصاویر واقعی با وضوح بالاتر ایجاد کند که مفاهیم خاصی را منعکس می‌کند، ویژگی‌های مشخص شده را دارد و حتی سبک‌های ترجیحی را تقلید می‌کند.

این ابزار وظایف زیر را انجام می‌دهد:

 • با canvas و ایجاد ترکیب بندی‌های جدید، تصاویر اصلی را به سطح بعدی می‌برد.
 • با در نظر گرفتن سایه‌ها، بازتاب‌ها و بافت‌ها، تصاویر موجود را با افزودن یا حذف عناصر تغییر می‌دهد.
 • تغییرات مختلفی را با الهام از تصویر اصلی ایجاد می‌کند.
 • Dall-E نمی‌تواند تصاویر خشونت آمیز، نفرت انگیز یا مخصوص بزرگسالان تولید کند.همچنین از تکنیک‌های پیشرفته برای جلوگیری از تولید فوتورئالیستی چهره افراد واقعی استفاده می‌کند.

طراحان وب می‌توانند با خیال راحت از آن برای مفاهیم طراحی وب خود استفاده کنند.

ابزار Midjourney

هوش-مصنوعی-Midjourney

Midjourney اخیراً سر و صدای زیادی به پا کرده است. اگر طراح هستید، ممکن است یک یا دو بار در مورد آن شنیده باشید. اگرچه هنوز در مرحله آزمایشی است (این پلتفرم در نسخه بتا باز موجود است و برای بهبود بازخورد جمع‌آوری می‌کند)، نتایج بسیار امیدوارکننده است.

Midjourney یک چت بات است که از طریق زبان بومی با کاربران ارتباط برقرار می‌کند. طراحان وب ممکن است دستورالعمل‌ها و دستوراتی را برای ایجاد تصاویر به آن بدهند. این چت بات برای طوفان فکری و تولید محتوای ایده آل عالی است.

همانطور که ایجاد کننده Midjourney بیان می‌کند، این ابزار برای نمونه سازی سریع ایجاد شد تا هنرمندان در زمان صرفه جویی کنند و مفاهیمی را بر اساس ایده هنرمندان در اختیار آنها قرار دهد که به مشتریان خود نشان دهند.

ابزار ChatGPT Prompts

هوش-مصنوعی-ChatGPT-Prompts

ChatGPT انقلابی در انجام وظایف طراحی وب ایجاد کرده است. تنها چیزی که نیاز دارد یک دستورالعمل ساده است. یک جمله ورودی ارائه شده در چت را می‌گیرد، آن را با استفاده از الگوریتم‌ها پردازش می‌کند و خروجی مرتبط با ورودی تولید می‌کند.

اگرچه هنوز جای زیادی برای پیشرفت وجود دارد، اما قبلاً نتایج بسیار خوبی را نشان داده است. به عنوان اثبات این قضیه، ما مجموعه‌ای دست‌چین‌شده از درخواست‌های ChatGPT واقعی برای طراحان وب ایجاد کرده‌ایم که به دنبال خروجی‌هایی هستند که برخی از مسائل رایج را مدیریت ‌کنند. به عنوان مثال، زمانی که از آن خواسته شد به عنوان یک طراح وب، طراح UI/UX، کپی رایتر یا مدیر پروژه عمل کند، خروجی‌های ChatGPT را ارائه داد.

بنابراین، اگر به راه‌حل‌های سریع نیاز دارید، نمونه‌های موجود در لیست ما را بررسی کنید. علاوه بر این، اگر ChatGPT  به حل مشکل شما کمک کرده است، لطفاً آن را با ما به اشتراک بگذارید. درخواست خود را برای ما ارسال کنید ما آن را به مجموعه خود اضافه می‌کنیم تا به طراحان کمک کنیم تا وظایف خود را ساده کرده و گردش کار را سرعت بخشند.

ابزار Designs AI

هوش-مصنوعی-ساخت-قالب-سایت-Designs-AI

Designs AI یک راه حل قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی برای کاربران بدون مهارت طراحی و طراحان وب است که نیاز به ایجاد قالب‌های زیبا در عرض چند دقیقه دارند. این ابزار می‌تواند طیف وسیعی از کارهای اساسی را برای نمایش برند به صورت آنلاین و عمومی انجام دهد، از جمله:

 • لوگو
 • ویدئو
 • طرح
 • و حتی گفتار

همچنین دارای گرافیک ساز، تطبیق دهنده رنگ و font pairer است.

این ابزار یک راه حل خوب است که maker‌ها را ارائه می‌دهد و استانداردها و الزامات را برآورده می‌کند. برای مثال:

 • Logomaker دستورالعمل‌های سبک و روایت‌های برند را به کاربران ارائه می‌دهد.
 • Videomaker محتوا را از مقالات، پست‌ها و اسکریپت‌های متنی می‌گیرد و آن را به ویدیوهای کاملاً ویرایش شده در بیش از 20 زبان تبدیل می‌کند.
 • Speechmaker اسکریپت‌های متنی را به voiceover‌هایی تبدیل می‌کند که از چندین زبان پشتیبانی می‌کنند.
 • Designmaker یک بخش با بیش از 20000 الگو ارائه می‌دهد که می‌توانند در عرض چند ثانیه ویرایش شوند.

اگرچه این ابزار نمی‌تواند به تنهایی با استفاده از دستور شما یک مدل تولید کند، اما چندین ابزار عالی هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد که گردش کار طراحی وب را به طور چشمگیری ساده می‌کند.

ابزار MagicBrief

تبلیغات-وایرال-با-MagicBrief

MagicBrief یک پلتفرم قدرتمند است که کاربران را قادر می‌سازد تا با استفاده از Chrome Extension، تبلیغات از منابع مختلف مانند TikTok و Facebook Ad Library را ذخیره و طبقه بندی کنند. این پلتفرم ویژگی‌های مختلفی مانند پوشه‌ها، فیلترها و برچسب‌های نامحدود را ارائه می‌کند که مکان‌یابی و ذخیره تبلیغات فیس بوک را برای مراجعات بعدی آسان می‌کند. تبلیغات به طور دائم در کتابخانه MagicBrief ذخیره می‌شوند، حتی اگر تبلیغ‌کننده اجرای آنها را متوقف کند.

MagicAI ابزاری است که تبلیغات ویدیویی را بررسی می‌کند و فریم‌های کلیدی موفق را شناسایی می‌کند تا به کاربران کمک کند تا تبلیغات وایرال خود را بسازند.

با استفاده از ویژگی  MagicBoard، کاربران می‌توانند برای هر پروژه استوری‌برد ایجاد کنند که شامل شرح‌ها، موسیقی متن، توصیه‌های بصری، لینک‌های مرجع، ویدئوها و تصاویر برای هر فریم است. قابلیت‌های مشترک این پلتفرم به تیم‌های خلاق اجازه می‌دهد تا در زمان واقعی با یکدیگر همکاری کنند و بازخورد عملی را در مورد هر فریم استوری‌برد دریافت کنند. MagicBrief یک ابزار ارزشمند برای ویرایشگرهای ویدیو، طراحان موشن است.

Magic Brief دو قیمت را برای کاربران خود ارائه می‌دهد: طرح رایگان و طرح Standard User.

طرح رایگان به کاربران این امکان را می‌دهد که بینندگان نامحدودی را به صورت رایگان دعوت کنند که می‌توانند به استوری بوردهای مشترک و کتابخانه‌های تبلیغاتی دسترسی داشته باشند. طرح Standard User، با قیمت 29 دلار در ماه برای هر کاربر، دسترسی به تمام ویژگی‌ها، از جمله یک دوره آزمایشی 14 روزه را ارائه می‌دهد. Standard Use می‌توانند تبلیغات را با استفاده از افزونه Chrome ذخیره کنند، استوری بردهای نامحدود ایجاد کنند، از ابزار ویدئویی Magic AI استفاده کنند و به کتابخانه Ad Discover دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، این طرح امکان خروجی گرفتن timelineها، اسکریپت‌ها یا کپشن‌ها، استفاده از تگ‌ها و فیلترهای هوشمند و ذخیره صفحات فرود رقبا را ارائه می‌دهد.

ابزار Zyro

دوران Lorem Ipsum گذشته است. این ابزار آنلاین باورنکردنی میلیون‌ها طراح وب را از اتلاف وقت خود برای ایجاد متن ساختگی نجات داده است. امروزه، اگر به یک قطعه متن برای وب‌سایت خود نیاز دارید، ممکن است از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی که نسخه‌های قابل خواندن شبیه انسان تولید می‌کنند، بهره‌مند شوید و Zyro یکی از آنهاست.

این ماشین محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی یک کپی منحصر به فرد و شخصی شده از جمله عناوین وبلاگ را در عرض چند ثانیه بر اساس تنظیمات شما تولید می‌کند. این برنامه که بر روی میلیون‌ها منبع آموزش دیده است، از بهترین شیوه‌های کپی رایتینگ آنلاین و سئو پیروی می‌کند.

علاوه بر این، ممکن است محتوایی برای صفحات سیاست حفظ حریم خصوصی، سیاست بازپرداخت و شرایط و ضوابط ارائه دهد که اجزای حیاتی پروژه‌های وب در بسیاری از جایگاه‌ها، از جمله  SaaS، تجارت الکترونیک، مجلات دیجیتال و غیره هستند.

ابزار Uizard

شعار Uizard این است، هیچ تجربه‌ای برای طراحی مورد نیاز نیست.

این یک ابزار استثنایی مبتنی بر هوش مصنوعی برای طراحان وب با مهارت و تجربه صفر در طراحی برای ایجاد وب سایت‌هایی با aesthetics عالی، ویژگی‌های چشم نواز دارد. با  Uizard، کاربران می‌توانند ایده‌هایی که با دست‌کشیده‌اند را ترسیم کنند و در عرض چند دقیقه آن‌ها را به نسخه‌های دیجیتالی  قابل اجرا تبدیل کنند.

اگر طرحی ندارید، می‌توانید چندین اسکرین شات از رابط‌هایی را که دوست دارید به پلتفرم نشان دهید. این دستیار هوش مصنوعی به طور خودکار یک سبک طراحی UX منحصر به فرد ایجاد می‌کند.

Uizard می‌تواند برای اپلیکیشن‌های موبایل و وب‌سایت‌ها، از صفحات فرود کوچک گرفته تا پروژه‌های عظیم تجارت الکترونیک و برنامه‌های وب، رابط ایجاد کند. سناریوهای مختلفی را پوشش می‌دهد که برای مدیران محصول، طراحان UX، بنیانگذاران استارتاپ، مشاوران و توسعه دهندگان قابل اجرا است.

ابزار Sketch to Code

هوش-مصنوعی-تبدیل-وایرفریم-به-لی-اوت

این ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط مایکروسافت ایجاد شده و به سرعت در جامعه وب محبوبیت پیدا کرده است، در حال حاضر طرفداران زیادی دارد که از پتانسیل آن برای ساده کردن فرآیندهای گردش کار استفاده می‌کنند.

گفته می‌شود که Sketch to Code روی میلیون‌ها تصویر آموزش داده شده است. بنابراین در صورت استفاده از آن باید منتظر نتایج عالی از آن باشید. این ابزار هوش مصنوعی عناصر طراحی شده با دست مانند textbox یا button روی کاغذ را تشخیص می‌دهد و آنها را به نسخه‌های دیجیتالی ترجمه می‌کند. حتی ممکن است وایرفریم صفحه وب را در عرض چند ثانیه به یک لی اوت دیجیتال تبدیل کنید.

این نسخه دیجیتال دارای یک نسخه HTML است، بنابراین طراحان وب می‌توانند بدون هیچ مهارت فنی و تجربه برنامه نویسی، یک Wireframe UI  بکشند و آن را به یک نمونه اولیه تبدیل کنند.

ابزار Adobe Sensei

Adobe Sensei یک ابزار هوش مصنوعی است که با نرم افزار Adobe ادغام می‌شود. این ابزار برای کمک به مارکترها، تبلیغ‌کنندگان، و مهم‌تر از همه طراحان وب ایجاد شده است تا در مدت زمان کوتاهی، تجربه‌ای عالی برای مشتری ارائه دهند. این ابزار طیف وسیعی از قابلیت‌ها را ارائه می‌دهد، از جمله:

 • مکان یابی موارد مناسب از طریق جستجوی قدرتمند و بصری در Adobe Stock و Adobe Photoshop Lightroom
 • به حداقل رساندن کارهای وقت گیر با قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی موجود در Adobe Photoshop و Adobe InDesign
 • افزودن افکت‌های دیدنی و ایجاد دستکاری عکس از طریق پلاگین‌های هوشمند
 • ویرایش موارد پیچیده سریع و کارآمد
 • مدیریت و خودکارسازی بخش‌های وقت گیر کار
 • قابلیت تولید محتوا و شخصی سازی

با استفاده از ابزارهای خلاقانه در Adobe Suite، هوش مصنوعی کار را برای طراحان وب آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند تا دقیقاً آنچه را که تصور می‌کنند ایجاد کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.