AD

ریکو و آنا، ظاهری با نمک اما باطنی چالش‌ برانگیز

ماجراهای ریکو و آنا
0 304

بی‌شک آنچه از یک بازی می‌خواهیم فراهم کردن دو فاکتور ” چالش‌برانگیز بودن” و ” کشش یا جذابیت” است، یعنی این که هر بازی باید در کنار ایجاد چالش کافی برای مخاطب دارای سطحی از دشواری باشد که همچنان از کشش و جذابیت کافی برخوردار باشد. بازی موبایلی ماجراهای ریکو و آنا نیز از این قاعده مستثنی نیست، اگر شما هم طرف‌دار بازی‌های موبایلی چالش‌برانگیز اما در عین حال جذاب و هیجان‌انگیز هستید با ما همراه باشید تا با جنبه‌های گوناگون این بازی دوست داشتنی اما گاها حرص درآر! آشنا شوید. در ادامه این مطلب با ایموجو همراه باشید.

آشنایی اولیه و مشخصات کلی بازی ماجراهای ریکو و آنا

بازی ریکو یک بازی موبایلی با قابلیت نصب بر روی سیستم‌عامل‌های اندروید و ios است که توسط COG STUDIO به بازار گیم عرضه شده است. این بازی در کافه بازار در دسته بازی‌های تفننی دسته‌بندی‌شده است و تاکنون توانسته با مثبت 500 نصب فعال امتیاز 4.5 را به خود اختصاص دهد. نصب این بازی 51 مگابایت از حافظه موبایل شما را اشغال می‌کند اما مطمئن باشید چندین برابر این حجم اندک ذهن شما را درگیر خواهد کرد.

این بازی در کافه بازار 82 نظر را تابه‌حال به خود اختصاص داده که در بین آن‌ها چند مورد جالب وجود دارد، “میشه بگی با کدوم فکر این رو ساختی؟” یا “به نظرم جالب و با مزه بود”، وجود همچنین نظراتی و بسیاری از نظرات مشابه به این نشان می‌دهد که این بازی جایگاه خود را در بین طرف‌داران بازی‌های موبایلی یافته است و در کنار طراحی جذاب و چالش‌برانگیز جالب و بامزه! بوده است.

ماجراهای ریکو و آنا
ماجراهای ریکو و آنا

ریکو و آنا در جستجوی گنج

یکی از نکات جالب این بازی وجود سناریو و داستان در بطن بازی است، داستان از این قرار است که ریکو و خواهرش آنا تصمیم می‌گیرند تا به جستجوی گنجی پنهان بروند اما در این مسیر یک چالش بزرگ پیش روی ریکو و آنا قرار می‌گیرد و شخصیت منفی داستان یا همان مکعب بنفش رنگ آنا را می‌رباید و حال ریکو در تلاش است تا خواهر خود را از چنگال مکعب بنفش منفور نجات دهد.

وجود یک سناریو، هر چند ساده و ابتدایی سبب شده تا ماجراهای ریکو و آنا بتواند با ناخودآگاه مخاطب ارتباط برقرار کرده و او را با خود همراه کند. سناریو بازی تمامی شخصیت‌های لازم اعم از قهرمان، گروگان و شخصیت منفی را دارد و مراحل طراحی شده در بازی به خوبی قهرمان داستان و مخاطب بازی را به چالش می‌کشد.

 ریکو و آنا، ظاهری با نمک اما باطنی چالش‌ برانگیز

از فضای دو بعدی بازی گرفته تا طراحی شخصیت‌های مکعبی شکل دوست داشتنی ریکو و آنا و حتی ریزه‌کاری‌های فراوان مثل چهره خندان و دوست داشتنی ریکو یا تغییر حالت نگاهش به هنگام جابه جا شدن و بسیاری دیگر ازاین‌قبیل ریزه‌کاری‌ها یک فضای فانتزی دل‌انگیز را برای مخاطب فراهم می‌کند.

اما باید بدانیم که این تمامی ماجرا نیست در پشت این چهره‌های با نمک چالش‌های سختی به انتظار مخاطب نشسته است؛ هر چند بازی در ابتدا ساده بوده و به مرور سخت می‌شود اما هنگامی که مخاطب را به خود جذب می‌کند او را وارد مراحلی دشوار می‌کند. به طور کلی می‌توان گفت بازی ماجراهای ریکو و آنا اعصابی پولادین و تمرکزی بسیار بالا را می‌طلبد و دقیقا در تضاد با ظاهری فانتزی گیمرهای واقعی را به چالش می‌طلبد.

گیم پلی و ارکان بازی ماجراهای ریکو و آنا

گیم پلی بازی ماجراهای ریکو و آنا دارای مبنایی ساده همانند سایر بازی‌های موبایلی معمول بوده و به این صورت است که ریکو در جهت اشاره شما به صفحه موبایل در 4 جهت اصلی بالا، پایین، چپ و راست جابه جا می‌شود؛ اما رفته‌رفته شما باید عکس‌العمل‌هایی دقیق و در عین حال سریع را از خود نشان دهید. اما تنها عکس‌العمل سریع آن چیزی نیست که شما برای انجام مراحل نیاز دارید، بلکه طراحی بازی حالتی معماگونه داشته و شما باید بین مسیرهای مختلف با استفاده از هوش خود، مسیر صحیح را انتخاب کنید.

بازی به طور کلی از 60 مرحله تشکیل شده است که در دسته‌های مختلف از آسان تا سخت ارائه شده است، اما نکته اینجاست که شما تنها زمانی می‌توانید وارد دسته بعدی مراحل شوید که تمامی مراحل قبل را به حالت سه ستاره برسانید.

ماجراهای ریکو و آنا
ماجراهای ریکو و آنا

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی بازی Resident Evil 3 Remake 

قلب‌ها و سکه‌های با ارزش در ماجراهای ریکو و آنا

با توجه به سخت گیری بازی در مورد دریافت هر سه ستاره و نیاز به تکرار پیاپی مراحل، شما نیازمند تعداد بسیاری قلب خواهید بود؛ هر چند تعداد قلب‌های شما با پشت سر گذاشتن مراحل بیشتر می‌شود اما مطمئنا به بیشتر از این‌ها احتیاج پیدا خواهید کرد. اما به هنگام کاهش تعداد قلب‌ها شما چند گزینه پیش رو خواهید داشت. مثلا اینکه می‌توانید با تماشای ویدئو تبلیغاتی شانس برنده شدن تعدادی قلب از گردونه جوایز را داشته باشید و یا این که ده دقیقه صبر کنید تا تعداد قلب‌ها به ماکسیمم قبلی برسد که این در حین اشتیاق برای به پایان رساندن مراحل کاری دشوار خواهد بود.

 اینجاست که سکه‌ها مثل فرشته نجات به شما کمک می‌کنند و می‌توانید با مصرف تعدادی از آن‌ها قلب‌ها را افزایش داده و یا حتی با تعداد بیشتری از آن مراحل بعدی را آزاد کنید تا از شر سه ستاره کردن مراحل خلاص شوید. اما نکته بعدی اینجاست که خود سکه‌ها از کجا به دست می‌آیند؛ این سکه‌ها در طول بازی و با طی مراحل به عنوان پاداش به شما داده شده و یا با دیدن فیلم تبلیغاتی و از طریق گردونه شانس به دست می‌آیند؛ اما یک راه دیگر نیز وجود دارد و آن مراجعه به درگاه پرداخت و خرید این سکه‌ها خواهد بود که دور از انتظار هم نیست!

کلام آخر درباره ماجراهای ریکو و آنا

وجود گرافیک فانتزی شیرین، مراحل چالش‌برانگیز و جذاب، طراحی هوشمندانه و در عین حال سرگرم‌کننده و بسیاری از ویژگی‌های دیگر در کنار هم باعث شده است تا ماجراهای ریکو و آنا ارتباط مناسبی را با مخاطب خود برقرار کند. این بازی بر خلاف ظاهر فانتزی که دارد می‌تواند حسابی شما را به چالش بکشد و درگیر کند. اگر طرفدار بازی‌های مرحله‌ای چالش‌برانگیز هستید، بی شک ریکو و آنا می‌توانند پاسخگوی خواسته شما باشند. برای آموزش های بیشتر  به بخش آموزش بازی سایت ایموجو مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.