AD

راهنمای بازی Street Fighter 6؛ سلطان بازی‌های فایتینگ

0 11,199

بازی Street Fighter 6 نشان داد که کپ‌کام هنوز پرچم‌دار ساخت بهترین بازی‌های سبک مبارزه‌ای است. این سری از بازی‌های استریت فایتینگ، یکی از جذاب‌ترین بازی‌های دنیای FGC (جامعه بازی‌های فایتینگ) است که در آن تعداد کاراکترهای مبارز نسبت به سری‌های قبلی بیشتر شده و گرافیک بازی تاحد زیادی بهبود پیدا کرده است. این بازی قرار است با حالت‌های مبارزه داستانی متنوع، آنلاین، آفلاین و چندنفره، کاملاً شما را سرگرم کند.

در نقش یک مبارزه تنومند پرهیجان قرار بگیرید؛ در مسیر مبارزه زیر نظر اساتید بزرگ آموزش ببینید و مراحل بازی را پشت سر هم طی کنید. اگر علاقه دارید که بازی street Fighter 6 را به‌صورت حرفه‌ای یاد بگیرید و جزو سلاطین دنیای بازی‌های فایتینگ شوید، این مقاله راهنمای خوبی برای شما است. قرار است بهترین ترفندهای این بازی را یاد بگیرید و با تمام کاراکترها و تکنیک‌های بازی Street Fighter 6 آشنا شوید.

نحوه بازی Street Fighter 6 برای بازیکنان مبتدی؛ 6 نکته کلیدی

بازی Street Fighter 6 آیا برای اولین بار است که می‌خواهید به سراغ این بازی بروید؟ پس باید به شما تبریک گفت؛ چون قرار است یک دنیای هیجان‌انگیز مبارزاتی را تجربه کنید. اگر مبتدی هستید؛ اصلاً نگران ترفندهای بازی Street Fighter 6 نباشید. برای شروع می‌توانید از نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، استفاده کنید:

1- مشخصات و ویژگی‌های حریف خود را بررسی کنید

در بازی Street Fighter 6، سه راه برای مبارزه با حریفان وجود دارد؛ یکی بازیکنانی که توسط خود بازی کنترل می‌شوند یا همان (NPC) ها، دومی باندهای سرگردانی که به سمت شما می‌آیند تا دعوا راه بیندازند و در آخر، سفر به کشورهای دیگر برای انجام مأموریت‌هایی که توسط داستان بازی به شما محول شده است.

در هرکدام از این سبک‌های مبارزه، شما می‌توانید جزئیات و مشخصات هرکدام از حریفان را بررسی کنید. با مشاهده مشخصات بازیکنان، متوجه خواهید شد که شکست دادن حریف موردنظر، چقدر به شما امتیاز می‌دهد. بعضی از NPC ها، ممکن است به شما یک دست لباس جدید، اقلام درمانی، پول نقد یا امکانات دیگر بدهند.

2- با شکست خوردن در مبارزه، دنیا به آخر نمی‌رسد

یک خبر خوب برای مبتدی‌ها این است که اگر در بازی Street Fighter 6 هنگام مبارزه با یک حریف، از هوش بروید؛ بازی شما را به یک نقطه تصادفی از نقشه می‌فرستد؛ بنابراین هرگز قرار نیست از نقطه صفر شروع کنید. تازه آیتم یا امتیازهای جمع‌شده را هم از دست نخواهید داد.

برای مثال، در بازی Street Fighter 6 ممکن است مربیان حرفه‌ای از شما بخواهند که با آنها یک مبارزه چالشی داشته باشید؛ خب اگر یک مبتدی باشید می‌شود آخر این بازی را حدس زد؛ احتمالاً شکست می‌خورید مگر اینکه آیتم‌های زیادی را برای بازی استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که به مبارزه با کاراکترهای حرفه‌ای داخل بازی، به چشم یک تمرین نگاه کنید و برای شکست دادن آنها آیتم‌ها و امتیازات خود را هدر ندهید! این مبارزه‌ها بیشتر شبیه یک تمرین فوق‌العاده هستند تا دستتان گرم شود.

3- حرکات اساسی را یاد بگیرید

ابتدا حرکات اساسی در مبارزه را یاد بگیرید. حرکت چپ، راست، ضربه پا، کمبو و سپس حملات اسپشال؛ ابتدا با این حرکات شروع کنید. بهتر است در ابتدا بازی را تهاجمی شروع نکنید. بیشتر وقت خود را صرف دفاع کنید و ببینید حریف چه حرکاتی را انجام می‌دهد.

برای مثال، کمبوهای ساده 2 تا 4 حرکتی که ضربات پشت سرهمی دارند و باعث ضربه زدن به حریف می‌شوند. همچنین ضربه پا، بهترین دفاع دربرابر حملات هوایی حریف است. نکته مهم این است که بتوانید ضربه پاهای سریع بزنید و فاصله مناسبی را هدف قرار دهید.

4- از سلاح‌ها به خوبی استفاده کنید

بازی street Fighter 6سلاح‌ها در Street Fighter 6 می‌توانند به بازیکنان مبتدی کمک زیادی کنند:

• زمان بیشتری به بازیکن می‌دهند: بسیاری از حملات سلاح‌ها سریع تر از ضربات دستها هستند. این به بازیکن اجازه می‌دهد بیشتر زمان داشته باشد تا به استراتژی حریف واکنش نشان دهد

• از فاصله بیشتری حمله می‌کنند: بسیاری از سلاح‌ها مانند چماق و شلاق فاصله‌ی بیشتری دارند. این باعث می‌شود حریف کمتر بتواند به بازیکن ضربه بزند

• ضربات قوی تری وارد می‌کنند: حملات سلاح‌ها مانند چاقو، شمشیر و پانچهای آهنین معمولا ضربات قوی تری وارد می‌کنند

• باعث جلوگیری از کمبوها می‌شوند: وقتی حریف کمبوی خود را شروع می‌کند، بازیکن می‌تواند با حمله کردن با سلاح جلوی آن را بگیرد

• به بازیکن کمک می‌کند دفاع کند: وقتی حریف فشار وارد می‌کند، بازیکن می‌تواند با ضربه زدن با سلاح فاصله‌ای ایجاد کند

5- به لباس قهرمان خود، بیشتر برسید

یکی از بزرگ‌ترین تغییرات اضافه شده به بازی Street Fighter 6 که قبلاً هم وجود داشته اما تا این حد در یک بازی مبارزه‌ای دیده نشده است، خرید لباس‌های متنوع برای بازیکن است. با این کار، شما قهرمان خود را بیشتر شخصی‌سازی می‌کند؛ اما این کار فقط جنبه سرگرمی و تزئینی ندارد. با هر بار لباس خرید برای قهرمان بازی، امتیازات شما بیشتر می‌شود و ممکن است به امکانات جدیدی دست پیدا کنید.

6- بازی در بخش تمرینی را جدی بگیرید

یکی از جذابیت‌های بازی Street Fighter 6، بخش تمرینی آن است. در این بخش، شما می‌توانید قابلیت‌ها و مهارت خود را امتحان کنید. بخش تمرینی بازی SF6 کاملاً پیشرفته و هیجان‌انگیز طراحی شده است و در آن می‌توانید با حریف تمرینی خود، انواع ضربات هوایی و یا حملات هوایی را تمرین کنید. همچنین می‌توانید از حرکاتی مثل شلیک پرتابه استفاده کرده و تکنیک‌های مختلف را امتحات کنید. نکته جالب اینکه حریف تمرینی شما، مهارت زیادی دارد و در طول مبارزه با ضد حمله‌های حرفه‌ای، به مرور سرعت و مهارت شما را در بازی Street Fighter 6 افزایش می‌دهد.

اصطلاحاتی که هر بازیکن ST6 باید بداند

اگر می‌خواهید حرفه‌ای‌تر شوید، بهتر است با اعداد اصطلاحات رایج بازی Street Fighter 6 آشنا شوید. در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ترین اصطلاحات SF6 خواهیم پرداخت.

تور جهانی (World Tour)

بازی Street Fighter 6یکی از بزرگ‌ترین موارد اضافه شده در بازی Street Fighter 6 حالت کاملاً جدید بازی World Tour است. این بخش، در حقیقت یک ماجراجویی RPG جهان نیمه‌باز است که در آن بازیکنان آواتارهای خود را می‌سازند و زیر نظر برخی از سنگین‌ترین اساتید مبارزه این مجموعه آموزش می‌بینند. داستان به 15 فصل تقسیم می‌شود و با طیف گسترده‌ای از ماموریت‌های جانبی و مینی گیم‌ها تکمیل می‌شود.

کلیدهای اعداد در بازی Street Fighter 6

اعداد در SF6 جهت حرکت را نشان می‌دهند:

پایین به عقب

1
پایین 2
پایین به جلو 3
بازگشت 4
خنثی 5
رو به جلو 6
بالا به عقب 7

بالا

8
بالا به جلو 9

 

ضدهوایی در ST6

بازی street Fighter 6ضدهوایی، در حقیقت یک ضدحمله در برابر حرکات هوایی حریف است؛ زمانی که حریف با حرکت هوایی قصد دارد به شما ضربه بزند، شما می‌توانید با یک ضدهوایی، او را به زمین بکوبید. بهترین ضدهوایی‌ها آنهایی هستند که انیمیشن فرود سریعی دارند؛ زیرا به شما کمک می‌کنند که حرکات ترکیبی دیگری نیز انجام دهید.

اسکیل پوینت (Skill Point)

بازی Street Fighter 6مثل خیلی از بازی‌های مبارزه‌ای دیگر در دنیا، استریت فایتر 6 نیز پس از هر لول آپ، به بازیکن، امکان اسکیل پوینت و انتخاب مهارت جدید را می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم حتماً روی اسکیل پوینت تمرکز داشته باشید؛ زیرا هر مهارتی می‌تواند قابلیت‌های خاصی به شما بدهند و بازی را برایتان راحت‌تر کند. ممکن است قیمت برخی اجناس در فروشگاه‌های بازی برایتان کمتر شود یا حتی مبارزه قوی‌تری را تجربه کنید. در هر صورت این سلیقه شما است که می‌خواهید از اسکیل پوینت برای چه هدفی استفاده کنید.

قدرت Lassi

بازی Street Fighter 6زمانی که موفق شدید مأموریت‌های بازی Street Fighter 6 را به‌خوبی انجان دهید و مرحله Old Nayshal را باز کنید، می‌توانید در کمال آرامش، نوشیدنی Lassi را سفارش دهید. با این کار، این امکان را دارید که از سه دقیقه بیشتر شدن امتیاز خود در EXP لذت ببرید. بازی در Old Nayshal نسبت به مراحل دیگر کمی سخت‌تر است و در آن، حریفان سرسختی در انتظار شما هستند. با نوشیدنی Lassi خیلی سریعتر لول آپ خواهید کرد و این مرحله را پشت سر می‌گذارید.

حرکت hadouken

بازی Street Fighter 6Hadouken، یکی از معروف‌ترین حرکات در سری بازی‌های Street Fighter است. در این حرکت، شخصیت بازیکن یک کره انرژی به‌صورت آتشین و قدرتمند را به سمت حریف پرتاب می‌کند. این حرکت یکی از کلیدی‌ترین استراتژی‌های هر بازیکن 6 Street Fighter محسوب می‌شود. با کمک Hadouken خیلی راحت می‌توانید حریف خود را از پای دربیاورید.

حرکت Tatsumaki Senpikyaku

بازی Street Fighter 6یکی از حرکات بسیار مهم بازی Street Fighter 6 که در آن، شخصیت بازیکن با چرخش به دور خود و استفاده از پاها، یک طوفان آتشین ایجاد می‌کند. این طوفان به طرف حریف رفته و باعث صدمه زدن به آن می‌شود. شما می‌توانید از Tatsumaki Senpukyaku برای فاصله گرفتن از حریف استفاده کنید.

حرکت Hadou Shoryuken

بازی street Fighter 6این حرکت، جزو حرکات مبارزه‌ای بسیار ویژه است که از ترکیب دو حرکت Hadouken و Shoryuken تشکیل شده است. در این حرکت، ابتدا شخصیت یک Hadouken شلیک می‌کند و بلافاصله بعد از آن، به سمت حریف شناور می‌شود و یک Shoryuken محکم به او می‌زند. این ترکیب حرکتی بسیار قدرتمند و کشنده است و سرعت لول آپ شدن شما را افزایش می‌دهد.

چگونه بهترین شخصیت سفارشی خودمان را بسازیم؟

بازی Street Fighter 6سری ششم از استریت فایتر، توجه بیشتری به خلق کاراکترهای سفارشی‌سازی شده توسط بازیکنان دارد؛ ای قابلیت در سری‌های قبلی به این جذابیت نبود. در بازی Street Fighter 6، شما می‌توانید مدل‌های تقریباً شبیه بازیگران معروف دنیا بسازید. به‌لطف گرافیک بالا و امکانات خوب بازی Street Fighter 6، بازیکنان می‌توانند از تناسب بدن، شکل، جنسیت، چهره و غیره را به سلیقه خودشان طراحی و انتخاب کنند. شما می‌توانید در بخش face، روی کاراکتر خود جراحی زیبایی انجام دهید؛ کارهایی از قبیل انتخاب مدل ابرو، چشم، گونه‌ها، گوش‌ها و غیره در ای بخش قابل تنظیم است.

در طراحی ظاهر کاراکتر، بهتر است بدن را به سبک مبارزه‌ای طراحی کنید؛ برای مثال، اگر می‌خواهید در بازی Street Fighter 6 خیلی چابک باشید و کمتر ضربه بخورید، بدن کوچکتری را بسازید. بدن‌های بزرگتر راحت‌تر ضربه می‌خورند. از طرفی، اگر خیلی کوچک و با جثه ضعیف باشید، ممکن است نتوانید حریف خود را بیهوش کنید.

یکی از ترفندهای جالب برای شکست دادن حریف، استفاده از دست‌ها و پاهای خیلی بزرگ است. با وجود این دست‌ها و پاها، شکست دادن شما کار بسیار سختی خواهد بود؛ با این حال، اگر فرصت طراحی ظاهر شخصیت مبارز بازی را نداشتید، می‌توانید از تنظیمات و ویژگی‌های پیش‌فرض کمک بگیرید. در این روش، نسبت‌های از پیش‌ تعیین‌شده‌ای برای مبارز درنظر گرفته می‌شود.

همچنین بخوانید: بررسی بازی Streets Of Rage 4؛ بازگشت شورش در شهر!

چگونه Style Exp خود را تور جهانی افزایش دهیم؟

بازی Street Fighter 6Style Exp، در حقیقت پارامتری است که براساس آن می‌توان فهمید چقدر در آموزش و تقلید از استادهای داخل بازی، مهارت داشته‌اید. آنچه که مهم است، بالا بودن Style Exp است. این پارامتر هرچقدر که بیشتر باشد، باعث شکل‌گیری تعاملاتی می‌شود که در نهایت، به افزایش سطح بازی شما کمک می‌کند.

یکی از کارهایی که می‌توانید با کمک آن، Style Exp خود را افزایش دهید، تقلید از حرکات اساتید داخل بازی است. اگر از سبک اساتید استفاده کنید، در نهایت احتمال پیروزی شما بالا است و می‌توانید خیلی بهتر لول آپ کنید. همچنین سفارش دادن، اسموتی بلوبری نیز یکی دیگر از روش‌های افزایش Style Exp است. از این اسموتی زمانی می‌توانید استفاده کنید که مأموریت خود را در Metro City به انجام رسانده‌اید. برای استفاده از مزیت‌های این نوشیدنی، می‌توانید آن را قبل از اینکه وارد مترو شوید بنوشید و سرعت کسب Exp خود را افزایش دهید.

جمع‌بندی

بازی street Fighter 6، جزو آن دسته از بازی‌هایی است که اگر بخواهید آن را بازی کنید باید با دنیای استریت فایتر . سری‌های قبلی آن تا حدودی آشنایی داشته باشید. اگر از بازیکنان مبتدی هستید، نکات کلیدی که در ابتدای این مقاله آمده است می‌تواند به شما کمک کند. امیدواریم این مقاله برای آشنایی شما با این بازی هیجان‌انگیز مفید باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.