AD

نمایشگرهای تاشو (foldable) سامسونگ در تست دوام اپل شکست خوردند

نمایشگرهای تاشو (foldable) سامسونگ در تست دوام اپل شکست خوردند
0 12

گزارشی توسط Naver نشان می‌دهد که اپل در حال آزمایش گوشی‌های تاشو از برندهای دیگر بوده و نمایشگرهای تاشو (foldable) سامسونگ در تست دوام اپل شکست خوردند.

در حالی که گفته می‌شود سامسونگ و هوآوی در حال آماده شدن برای بررسی طرح‌های دیگر گوشی‌های تاشو در اواخر سال جاری هستند، طبق گزارش‌ها اپل به دلیل نگرانی‌هایی در مورد دوام صفحه‌نمایش‌های تاشو، بازی را ترک کرده است. اما در حال آزمایش گوشی‌های تاشو از برندهای دیگر مانند سامسونگ است.

این غول Cupertino مدل‌های متعدد گوشی‌های تاشو را جدا کرده و مورد بررسی قرار داده و تست‌های دوام را پشت درهای بسته انجام داده است.

گوشی‌های تاشو گلکسی سامسونگ به نمایشگرهای ساخت سامسونگ مجهز شده‌اند و اگر اپل به دنبال آیفون‌های تاشو باشد، تامین کننده آن احتمالا Samsung Display  خواهد بود.

با در نظر گرفتن این موضوع، طبق گزارش‌ها، اپل توانست با آزمایش دوام دستگاه‌های تجاری تاشو گلکسی در آزمایشگاه‌های خود، میزان پیشرفت فناوری نمایشگر تاشو سامسونگ را ببیند.

گوشی‌های تاشو گلکسی تست‌های دوام اپل را پشت سر نمی‌گذارند

متأسفانه طبق این گزارش، اپل تشخیص داده است که صفحه نمایش‌های تاشوی که در سری گلکسی Z به کار می‌رود هنوز به اندازه کافی دوام ندارند.

در طول یک مرحله آزمایشی که شامل تا شدن‌ها و باز شدن‌های مکرر برای چند روز بود، پنل‌های ساخته شده توسط Samsung Display  از کار افتاد و خراب شدند.

طبق گزارش‌ها، اپل به این نتیجه رسیده است که برای استفاده از گوشی‌های تاشو خیلی زود است. در این گزارش آمده است که به دلیل این مشکلات فنی، اپل دیگر برنامه‌ای برای توسعه آیفون تاشو ندارد. هنوز مشخص نیست که این شرکت چه زمانی دوباره به دنبال گوشی‌های تاشو خواهد بود.

گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که اولین آیفون تاشو ممکن است در سال 2026 یا 2027 به فروش برسد. طبق این شایعه جدید، ممکن است دیگر اینطور نباشد.

با این وجود، اگر اپل یک آیفون تاشو عرضه کند، احتمالاً رکوردهای فروش را در بخش تاشو خواهد شکست و این آیفون تاشو احتمالاً بیشتر از هر تلفن تاشوی قبلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

برای سامسونگ، گوشی‌های تاشو تا حدودی تلاشی پرخطر اما ارزشمند هستند، به خصوص که فناوری‌های نمایشگر سامسونگ را ترویج می‌کنند. این شرکت مایل است ضررهایی را متحمل شود و مشتریانی را که می‌خواهند از طریق تعمیرات گارانتی در مواقع لزوم در لبه‌های برتر چنین فناوری باشند، حفظ کند. از سوی دیگر، اپل ممکن است در صورت شکست اولین آیفون تاشو خود، ضرر بیشتری داشته باشد.

به بیان ساده، اپل ممکن است بخواهد خطرات مشابه سامسونگ را بپذیرد، به ویژه پس از آن که دستگاه آزمایشی جدید Vision Pro را با استقبالی تا حدودی سرد عرضه کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.