AD

نقد و بررسی بازی نامه ای به گیلاس ؛ بازی فکری جذاب

0 238

نقد و بررسی بازی نامه ای به گیلاس را به صورت کامل از مجله بازی موبایل ایموجو بخوانید تا در مورد این بازی اطلاعات جامعی را کیب نمایید.

بازی نامه ای به گیلاس از جمله بازی های فکری است که می تواند توجه کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان را به خود جذب کند. امروزه در کنار بازی های آنلاین، لوازم دیجیتالی و الکترونیک، بازی های فکری نیز توانسته اند جایگاه ویژه ای در میان اقشار مختلف سنی به دست بیاورند. بازی نامه ای به گیلاس به عنوان یک بازی فکری و رومیزی محبوبیت بسیار بالایی در میان ایرانیان دارد و توانسته به گیمرهای لذت های شگفت انگیز و خارق العاده ای ببخشد. در ادامه مطلب به بررسی بیشتری بازی نامه ای به گیلاس، نکات قوت و ضعف، ویژگی ها و نقد و بررسی آن پرداخته خواهد شد. همچنین شما می توانید در سایت ایموجو اخبار بازی نامه ای به گیلاس را به صورت کامل دنبال کنید.

معرفی بازی نامه ای به گیلاس

بازی نامه ای به گیلاس به عنوان یکی از بازی ها و محصولات شرکت و استودیوی طرح و توسعه رومیز شناخته می شود که توانسته در مدت کوتاهی به محبوبیت و جایگاه مناسبی در میان ایرانیان برسد. این بازی یک بازی کارتی سریع و سرگرم کننده است که از بازی Love Letter الهام گرفته است. بازی برای رده های سنی 10 سال به بالا طراحی شده است و بازیکنان می توانند به صورت 2 نفره یا 4 نفره بازی کنند. مدت زمان این بازی تقریبا نیم ساعت می باشد.

 در بازی نامه ای به گیلاس 16 کارت نقش و 12 نشان عشق به شکل ژتون و یک دفترچه راهنما وجود دارند. بازی در عین سادگی بسیار جذاب و هیجان انگیز است و در هر مرحله لایه های بیشتری به آن اضافه خواهد شد. این بازی با داشتن رتبه 40 در میان بازی های خانوادگی محبوبیت و جایگاه ویژه ای در میان مردم ایران دارد. به صورت کلی هر کسی که بتواند نامه‌ خودش را به گیلاس خانم برساند، می ‌تواند توجه و عشق او را به خودش جلب کند.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی Limbo ؛ بازی فوق العاده محبوب

 

ویژگی های بازی نامه ای به گیلاس

هر کدام از بازی های فکری و رومیزی دارای ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی هستند و نامه ای به گیلاس نیز از این قاعده مستثنی نیست. این بازی دارای ویژگی ها و شاخصه های ویژه ای است که مهم ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

  • گیمرها بعد از چند بار بازی با قابلیت ها و امکانات آن بیشتر آشنا خواهند شد و می توانند با سرعت بالاتری بازی حریفان خود را تحلیل کنند و حرکات بعدی آنها را پیش بینی کنند.
  • با توجه به آنکه زمان کمی لازم دارد کسل کننده و خسته کننده نیست و بازیکنان می توانند در مدت زمان کمی چند بار بازی را انجام دهند
  • دارای رتبه بسیار خوبی در میان بازی های خانوادگی است و فروش بسیار بالایی داشته است.
  • بازی نامه ای به گیلاس یک بار نامزد بهترین بازی سال آلمان شده است
  • بازی خیلی ساده و البته اعتیادآور است
  • از پرفروش ترین بازی های کارتی به حساب می آید
  • به صورت کلی نامه ای به گیلاس یک بازی استنتاجی که قدرت حدس زدن، بازی خوانی، تفکر و … را در بازیکنان تقویت خواهد کرد.

بررسی و نقد کلی بازی نامه ای به گیلاس

همانطور که گفته شد این بازی برگرفته از بازی Love Letter می باشد و برای افراد بالای 10 سال طراحی شده است. این بازی چند دور است و در ابتدای هر دور بازیکن باید 16 کارت را بر بزند و آنها را به صورت پشت به رو قرار دهد. گیمر باید کارت رویی را بدون آنکه آن را ببیند از بازی خارج کند. چنانچه بازی به صورت دو نفره باشد لازم است که 3 عدد کارت کشیده و رو شود تا هر دو بازیکن آنها را ببینند (از این 3 عدد کارت در این دور از بازی استفاده نخواهد شد). بعد از این مرحله هر بازیکن یک کارت خواهد کشید و به حریف اجازه نخواهد داد آن را رویت کند. بازیکنی شروع کننده بازی است که از بقیه جوان تر است و یا آنکه برنده مرحله قبلی بوده است.

یکی از مهم ترین اهداف بازی نامه ای به گیلاس رو شدن کارت گیلاس خانم است و چنانچه بازیکنی این کارت را بازی کند به سرعت بازی را خواهد باخت.  هدف نهایی بازی دریافت نشان قلب است و بازیکنی که در نهایت با حذف کردن سایر بازیکنان باقی بماند نشان را دریافت می ‌کند و برنده بازی لقب خواهد گرفت.

گیم پلی بازی

همانطور که گفته شد بازی نامه ای به گیلاس یک بازی کارتی و رومیزی ساده است اما در عین دارای یک گیم پلی بسیار عالی است و از جذابیت بالایی برخوردار می باشد.

زمان بازی در نقد نامه ای به گیلاس

اگرچه زمان بازی بیشتر از نیم ساعت نخواهد بود اما این زمان کم می تواند انگیزه بازیکنان را برای شروع بازی جدید بسیار زیاد کند و مانع از کسل شدگی و خستگی بازیکنان شود. زمان کم بازی این امکان را به بازیکنان می دهد که در هر جایی بتوانند آن را انجام دهند.

کارهای قابل انجام توسط هر بازیکن

بازیکنی که نوبت بازی به او رسیده است می تواند از روی دسته کارت ها یک کارت دیگر کشیده و به دست خودش اضافه کند. در این قسمت بازیکن انتخاب می کند که کدام یک از دو کارت جلوی خودش را بازی کند بدون آنکه دیگران آن را نبینند. هر کدام از کارت ها دارای یک متن هستند که در زمان بازی لازم است که بازیکن آن را اجرا کند حتی اگر این متن ها منفعتی برای بازیکن نداشته باشد. تمامی کارت های بازی شده در مقابل بازیکن باقی خواهند ماند به گونه ای که مشخص شود با چه ترتیبی بازی شده اند. بعد از انجام این مراحل نوبت به حریف و بازیکن بعدی خواهد رسید که در جهت عقربه های ساعت انتخاب خواهد شد.

خروج بازیکن از بازی

زمانی که بازیکنی از بازی خارج شده است باید کارتی که در دست دارد را در مقابل خودش بازی کند اما حق ندارد متن نوشته شده بر روی کارت را اجرا کند. این بازیکن تا اتمام این مرحله و دور بازی دیگر نوبتی نخواهد داشت و حق بازی نخواهد داشت. 

اتمام بازی در نقد نامه ای به گیلاس

چنانچه در انتهای نوبت هر کدام از بازیکن ها، دسته کارت ها به اتمام رسیده باشد، آن دور از بازی تمام خواهد شد. بازیکنان در این مرحله دست خودشان را به همدیگر نشان خواهند داد و هر کدام از بازیکنانی که بزرگ ترین عدد را داشته باشند برنده بازی خواهند بود. چنانچه بازی مساوی شود، بازیکنی برنده خواهد بود که مجموع اعداد کارت هایی که بازی کرده است بیشتر باشد. همچنین اگر تمام بازیکنان از دور بیرون رفته باشند و فقط یک بازیکن باقی مانده باشد برنده بازی خواهد بود. در پایان هر دور از بازی به بازیکن برنده یک امتیاز داده خواهد شد و دور بعدی بازی نامه ای به گیلاس به ترتیبی که پیش از این عنوان شد از سر گرفته می شود.

نتیجه گیری

به صورت کلی می توان گفت بازی نامه ای به گیلاس با توجه به ویژگی ها و نکات مثبتی که دارد می تواند یک بازی مناسب برای کودکان و نوجوانان و حتی افراد بزرگ سال باشد و می تواند آنها را با چالش های جذاب و شگفت انگیزی مواجه کند. اگر به نقد و بررسی بازی های موبایلی علاقه دارید می توانید به بخش نقد و بررسی بازی در سایت ایموجو مراجعه کنید و اطلاعات کاملی در مورد نقاط قوت و ضعف انواع بازی ها کسب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.